Lipanj 17, 2024, 03:45:39 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Uzgoj tetri  (Posjeta: 4675 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Uzgoj tetri
« u: Kolovoz 17, 2007, 13:25:00 poslijepodne »
Pozdrav svima , da li je nekome uspjelo mriješćenje tetri , ako jest volio bih primijeniti to iskustvo ?
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Uzgoj tetri
« Odgovori #1 u: Kolovoz 17, 2007, 14:50:00 poslijepodne »
Kojih tetri? Neke se inače bez problema uzgajaju (i komencijalno masovno). Ja sam izmrijestio žute i crvene fantome (;egalamphodus sweglesi i roseus) i Copellu arnoldi i uzgojio mlade, a mrijeste mi se u akvariju i Nannosromusi (marginatusi). Obično je problem u hrani, jer su ličinke vrlo mali i treba im sitna hrana.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Uzgoj tetri
« Odgovori #2 u: Kolovoz 17, 2007, 15:39:00 poslijepodne »
pa gle imam Hemmigramus bleheri , Hasemania nanna , Congo tetre, cardinal tetre , sve su lijepi primjerci i mrijeste se u zajedničkom akvariju , ali pokušao bi ih pokušati mrijestiti odvojeno , pa mi treba netko sa iskustvom
aqua

Zagreb /Stenjevec

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
Uzgoj tetri
« Odgovori #3 u: Kolovoz 21, 2007, 21:14:00 poslijepodne »
Nemam iskustvo ali sam isto kao i ti dosta proucavao i interesirao se za uzgoj tetri! Više manje za sve vrste sam dobivao na kraju slican odgovor i rezultat. Voda ti mora biti jako mekana oko 3-4 GH i cista, mali cisti akvarij (bez podloge) i na dnu diy mrežica ili nešto slicno uzdignuto cca 0.5 cm od dna. Mrezica sluzi kao zastita da ribe ne pojedu ikru ali mora biti dovoljno nisko da se i što je više moguce ikre oplodi. Nakon par dana mlade je potrebno hraniti artemijom...!
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Uzgoj tetri
« Odgovori #4 u: Kolovoz 21, 2007, 22:06:00 poslijepodne »
Voda osim što mora biti mekana je bolje da je i što kiselija (manje će ikre stradati od gljivica). Za kardinal neonke je važno da je svjetlo prigušeno, jer se mlade skrivaju od jakog svjetla.
Mlade sam hranio prvo vrijeme protozoama (protogen granule kupljene u austriji). Treba imati neki raspršivač, koji će napraviti nježnu cirkulaciju, jer mlade ribe nisu sklone plivati po akvariju i aktivno tražiti hranu, već se drže skrivene po kutevima i iza filtera, i čekaju da im hrana dopliva u blizinu.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Uzgoj tetri
« Odgovori #5 u: Kolovoz 22, 2007, 09:37:00 prijepodne »
...mrijestim "kiselice" već petnaestak godina i za sve su potrebni isti uvijeti sa manjim izuzecima.Jednom kada se savlada tehnika,uspješno ćete razmnožavati gotovo sve vrste koje se mogu kod nas pronaći.Tajni nema nikakvih,nabitnija stvar je dobro uhranjen par i kvaliteta vode kao što je već spomenuto.Većina ih se mrijesti i u tvrdoj vodi,ali zbog boljeg razvoja ikre poželjno je koristit meku(ne ekstremno meku)vodu i blago kiselu,pH 6-6,5.Za Kongo tetre gore spomenute,potreban je npr.malo veći akvarij jer su i ribe veće i prilikom mrijesta se žestoko vijaju,a period inkubacije je nešto duži nego kod ostalih tetri,48- 72 sata,a mlađ je nešto krupnija nego kod ostalih vrsta.Trenutačno ih imam oko 250 kom u dva mrijesta.Inače,mlađ kod svih vrsta dovoljno velika da može uzimati artemiju i nema potrebe ta planktonom ili tekućom hranom koja uglavnom zagađuje vodu.
uploads/HRVOJE/1820_phenacogrammus_interruptus_2x.jpeg
">

Offline aqualife

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Uzgoj tetri
« Odgovori #6 u: Kolovoz 22, 2007, 14:33:00 poslijepodne »


e hvala dečki drago mi je da se javio netko sa iskustvom jer mriješćenje tetri baš i nije lak posao , pa mnogi ovdje na forumu razmnožavaju Bette ili živorotke jer je lakše , ja se ba vim akvaristikom već oko 7 god i uvijek imam tetre , do sada nisam imao interes o razmnožavanju tih životinjica , ali kad ih gledam u svojem akvariju kako se prcaju na sve strane ( sorry na izrazu ) mislim si zašto da se ne upustim u to :))


Imam congo tetre , jednog zrelog mužjaka i ženku staru oko 4 god i dva mlađa mužjaka i tri malđe ženke kojanisu veći od 4 cm još , ali se nateravaju i mislim da imaju ikre , da li je to ok ili ipak treba sačekati da više odrastu, jer izgleda kao da glume razmnožavanje , kada dođe do praska ne vidim nikakvu ikru izbačenu
aqua

Zagreb /Stenjevec