Lipanj 07, 2024, 13:17:52 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Sta mislite o Cayman akvarijima?  (Posjeta: 10551 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #25 u: Lipanj 28, 2004, 21:39:00 poslijepodne »
Citat: reea



Da li je Cayman 110 najveci takav akvarij ili postoji koji veci od njega? Na stranicama Ljubimca je taj najveci, ali me zanima da li se uopce rade veci akvariji o tog.





Hello,


Ja kada sam kupovao isao sam na otprilike ovu litrazu, izmedju 200 i 250l. Ali sam i prodavaca pitao da li ima i vece od 110 (govorimo o Caymanu) i odgovor je bio - ne. To sam i potvrdio u brosuri sto sam dobio (od marexa) i na sluzbenim stranicama proizvodjaca (http://www.ferplast.com/uk/page_6031.html).


A sigurno rade i vece akvarije od toga. Znam da Juwel ima modele od 400l :)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #26 u: Lipanj 28, 2004, 21:59:00 poslijepodne »
Mislim da sam u Samoboru u zoo Viliju vidio od 230L.
Nisam 100% siguran zato zvrcni na njihov telefon da ne uletiš na rekla- kazala!!!

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #27 u: Lipanj 28, 2004, 23:02:00 poslijepodne »


Krivo si shvatio. Model Cayman 110 je akvarij od 230l :) (oznaka 110 dolazi od duzine akvarija 110cm )


Bye.

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #28 u: Lipanj 28, 2004, 23:33:00 poslijepodne »
Evo ja kupia cayman 80. Što se tiee izgleda i kvalitete ljepljenja je vrhunski izvedeno. Akvarij je ultra lagan jer se radi od posebnog stakla koje pluta na vodiI ima eudan zvuk kad se kucne od staklo. Lampe se pale trenutaeno i bez blinkanja te imaju reflektor. Posebno mi se svidila rupa za hranilicu di sam uvalia ehiem feed air: Timer koliko sam uspia skužit može se bez problema izvadit te je u kompletu sa prekidaeem za svitlo ima on - off - i prepusti timeru. Filter je poveai ali zato ima hrpu komora a spužve se izvlaee bez problema jer stoje u okvirimate ga možete postavit bilo gdjeu akvarij. Ima još par rupa za provlaeenje dodatnih cijevi i kabela. Akvarij je meni ludilo i još da mi je samo Forcea uspit uvjerit u to...
Split/Hrvatska

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #29 u: Lipanj 29, 2004, 00:10:00 prijepodne »
Citat: Marko69
Evo ja kupia cayman 80. Što se tiee izgleda i kvalitete ljepljenja je vrhunski izvedeno. Akvarij je ultra lagan jer se radi od posebnog stakla koje pluta na vodiI ima eudan zvuk kad se kucne od staklo. Lampe se pale trenutaeno i bez blinkanja te imaju reflektor. Posebno mi se svidila rupa za hranilicu di sam uvalia ehiem feed air: Timer koliko sam uspia skužit može se bez problema izvadit te je u kompletu sa prekidaeem za svitlo ima on - off - i prepusti timeru. Filter je poveai ali zato ima hrpu komora a spužve se izvlaee bez problema jer stoje u okvirimate ga možete postavit bilo gdjeu akvarij. Ima još par rupa za provlaeenje dodatnih cijevi i kabela. Akvarij je meni ludilo i još da mi je samo Forcea uspit uvjerit u to...


Neces trebati jer ga i ja mislim nabaviti ako prode moju inspekciju sa prolaznom ocjenom a po ovim odgovorima koje dobivam od ljudi koji ga vec imaju vjerovatno hoce.

Offline Dally

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • bit ce jednog dana...
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #30 u: Lipanj 29, 2004, 00:15:00 prijepodne »
Marko daj nam reci gdje si ga kupio i koliko love si pljunuo za to cudo?
\"What I have to say is far more important then how long my eyelashes are\"
~Alanis Morissette~

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #31 u: Lipanj 29, 2004, 00:20:00 prijepodne »
Citat: Stina



A moje pitanje ide Forcu... zaš te tak grebe taj mehanieki tajmer???


Kolko ja znam, neki ljudi ga i preferiraju... a kad smo vee kod toga, brineš se kaj ee se desit ak ti crkne... a kaj ak ti ode starter na juwelovom poklopcu...


želim ti rea da je sve relativno i da su šanse da ti neš crkne tako?er relativne i zato bi svi trebali studirat kvantnu fiziku i blablablablabalbal...lsadkfjrlwr....






Ja imam doma mehincki timer i zadovoljan sam njime, sto se tice tajmera u caymanu briga me zivo jel meh. ili dig. mene je samo interesirala informacija da li se da iscupati i koliko mi je vipko rekao cini se da ide lagano van. I deapace da mi je bitna informacija da li se moze kupiti drugi takav kao rezerva jel o tome zavisi da li cu taj timer gledati kao prednost ili manu. nemoze mi to nitko zamjeriti buduci da sam ionako Tehniear pa mi je to valjda i profesionalna mana.


Osim toga krive postavke imas da ne kazem glupe, .... podsjetilo me na onaj film kad jedan tip drugom: Sta jel se bojis za svoju kožu,


ovaj mu odgovara : Pa naravno, ona prekriva moje tijelo.


Sto se tice startera na Juwelu tu sam ti vec rekao sto su rekli iz Juwela a isto tako je covjek koji ga ima dao Backup varijantu otvaranje poklopca po zaljepljneim rubovima, buduci da mi se ta metoda nije sviedjela ne zelim da se ista stvar ponavlja na caymanu.


Nemoj ovo gledati kao nesto lose ja sam samo osoba koja rešeta transporter sa strojnicom velikog kalibra ne bi li vidio gdje su mu slabe toeke.



Ajd uzivaj

Offline helouuu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #32 u: Lipanj 29, 2004, 11:39:00 prijepodne »
DA nitko nije naveo cijene, mene bi bas interesiralo ako netko zna koliko bi dosao cayman 50????? i gdje to?
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8101
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #33 u: Lipanj 29, 2004, 11:53:00 prijepodne »


bez cijena molim...to zadržite u PM ili telefon domeni....stalno imamo nekih komplikacija kad se spominju Pet shopovi i cijene, pa bolje ne...

Offline Dally

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • bit ce jednog dana...
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #34 u: Lipanj 29, 2004, 12:58:00 poslijepodne »


Ok, necemo o cijenama, al daj nam reci vipko nesto o rasvjeti, koju su to sijalice unutra, mislim na ono: daylight, aquaglo itd..





\"What I have to say is far more important then how long my eyelashes are\"
~Alanis Morissette~

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #35 u: Lipanj 29, 2004, 13:24:00 poslijepodne »
Svi?aju mi se Cayman produkti, a pogotovo zanimljivo riješen poklopac koji ne dozvoljava kondenziranoj vodi da curi okolo vea se vraaa u akvarij  

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #36 u: Lipanj 29, 2004, 13:32:00 poslijepodne »
Rasvjeta unutra je neka od philipsa. Jedna svijetli žutom a druga bijelom svjetlošau. Nisam još stiga detaljnije pogledat. Cayman je tako?er vodonepropusan itd itd. Šta je baza sa tim akvarijem. Eekali su dugo vremena i samo pokupili najbolje od svih. Nema nikakve filozoije
Split/Hrvatska

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #37 u: Lipanj 29, 2004, 21:52:00 poslijepodne »
 
Citat: Vedran


bez cijena molim...to zadržite u PM ili telefon domeni....stalno imamo nekih komplikacija kad se spominju Pet shopovi i cijene, pa bolje ne...


I kaj ste rekli kolko košta...        
Za sada mislim da je to jedan od najbolje konstruiranih poklopaca koje sam ja vidio za kupiti u dueanu i da ima za kupiti samo poklopac za akvarije od 300L. na više sigurno bi ga kupio i nebi se zezao doma sa izradom !!!

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #38 u: Lipanj 29, 2004, 23:18:00 poslijepodne »


e ja tvrdim da ima jedan bolji poklopac koji se otvara slieno kao hauba na autu i odma u startu dolazi sa postavom za 4 neonke...


nema toliko tehnike al ima ono najvažnije...postavu za 4 neonke!


...jedini problem je kaj ga možeš samo u dojelandu nabavit i nemam blage kak se zove firma!!

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #39 u: Lipanj 29, 2004, 23:24:00 poslijepodne »
Ja sam na net-u naša vrlo vrlo dobre poklopce, pazite sad od 100kn pa na dalje. Jedini problem je što su u ameriki i ne šalju nigdi. Grebeš ga
Split/Hrvatska

Offline Dally

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • bit ce jednog dana...
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #40 u: Lipanj 29, 2004, 23:43:00 poslijepodne »
A daj nam jos reci kakva mu je ona plastika dolje? Jel to sluzi kao podloga akvariju pa netreba stavljati stiropor ispod njegaili je to samo neki okvir?
\"What I have to say is far more important then how long my eyelashes are\"
~Alanis Morissette~

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #41 u: Lipanj 30, 2004, 00:04:00 prijepodne »
Citat: irusnjak
Svi?aju mi se Cayman produkti, a pogotovo zanimljivo riješen poklopac koji ne dozvoljava kondenziranoj vodi da curi okolo vea se vraaa u akvarij



E bas to se i meni svida, to im je veliki plus u usporedbi sa drugim akvarijima od Juwela.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #42 u: Lipanj 30, 2004, 18:28:00 poslijepodne »
 
Citat: Stina


e ja tvrdim da ima jedan bolji poklopac koji se otvara slieno kao hauba na autu i odma u startu dolazi sa postavom za 4 neonke...


nema toliko tehnike al ima ono najvažnije...postavu za 4 neonke!


...jedini problem je kaj ga možeš samo u dojelandu nabavit i nemam blage kak se zove firma!!

Jesi nam sada stisnuo šamareinu !!!!
Domaea zadaaa : saznaj u najkraeem roku i na stranicu sa rezultatima!!![Automated by GetSmile]Edited by: DUBRAVKO

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #43 u: Lipanj 30, 2004, 18:37:00 poslijepodne »
e-bay... e-bay... šta da ti kažem, u prijevodu =elektronieki hrelia...

Offline nova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #44 u: Lipanj 30, 2004, 19:03:00 poslijepodne »


Uh, samo da vam kažem da ovaj moj novi izgleda kao space shutle u odnosu na stari! Mogu ga najiskrenije preporueiti.A cijena - u odnosu na opremu, kvalitetu i velieinu - puno povoljnije od mog starog tj onog od 90 l Friskies kojeg sam kupila u studenom prošle godine - od kada sam postala aq ovisnik!!!


Pozdrav svima
Marija

Offline rozma

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #45 u: Lipanj 30, 2004, 22:49:00 poslijepodne »
Da li kod nas postoji još koji proizvo?ae koji u svojoj pondi ima velike akvarije ( oko 300l ) ili su jedini dostupni modeli na nasem tržištu te velieine Ferplastov Cayman 110 (230l) i Juwelov Rio 300l.
Varaždin / Hrvatska

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #46 u: Lipanj 30, 2004, 23:28:00 poslijepodne »


evo kad je vee tema o poklopcima...


Ovo je jedan poklopac na e-bayu, sofort kaufen znaei da nema aukcije nego ga odma po toj cijeni možete kupiti(to je inaee najveaa cijena moguaa jel aukcija nikad ne pre?e tu granicu!)


[url]http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=23 542&item=4309980657&rd=1&ssPageName=WD3V [/url]


nije onaj sa 4 lampe al usporedite cijenu tu i tamo... BTW, jesam li spomenuo da su ovakve stvari u dueanima gore još jeftinije??? (eBay uzima porez prodavaeima...)

Offline rozma

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #47 u: Srpanj 01, 2004, 08:45:00 prijepodne »


No zna li netko odgovor na moje pitanje!


Konaeno sam uspio skupiti lovu za takav veliki akvarij, dali se onda moram odlueiti izme?u Caymana 110 i Ria 300 ili postoji i netko treai?
Varaždin / Hrvatska

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #48 u: Srpanj 01, 2004, 10:36:00 prijepodne »
Citat: rozma



No zna li netko odgovor na moje pitanje!


Konaeno sam uspio skupiti lovu za takav veliki akvarij, dali se onda moram odlueiti izme?u Caymana 110 i Ria 300 ili postoji i netko treai?



To ti je uglavnom ono što se može naai po duaanima i ne vidim razloga da tražiš nešto treae kad neae biti niti bolje niti povoljnije od ova dva koja si naveo.


BTW nadam se da ne mislis takav akvarij kupovati zadnjim novcima.

Offline ZGoda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 329
Sta mislite o Cayman akvarijima?
« Odgovori #49 u: Srpanj 01, 2004, 11:22:00 prijepodne »
Meni se akvarij ovako odokativno svi?a. Eak i razmišljam o onom 110. Za sve koje zanima cijena može pogledati na stranicama ljubimca. Danas sam vidio da je postavljena na stranice.
Zanima me samo da li se na filteru može usmjeravati izlaz vode pošto se može stavljati na razlieite stranice akvarija?Edited by: ZGoda
Zagreb-Savica/Hrvatska