Ima još biljaka koje mogu iai sa ciklidima:cryptocoryne affinis i cryptocoryne aponogetifolia. Idealno bi bilo da ih smjestite tamo gdje je protok vode najjaei, jer tako ae najbolje uspjevati. Korijen im je vrlo velik i snažan tako da kada se jednom prime ciklidi ih neae moai iskopati. Na poeetku ih je najbolje opteretiti nekim kamenom koji ae ih držati na istome mjestu dok ne puste korijen.
Razmnožavaju se tako da puste izdanak 5-10 cm iz kojega raste nova biljka(vegetativno razmnožavanje). Uskoro aete imati preveliku koncentraciju tih biljaka na malom prostoru, pa ih slobodno odvojite i presadite na neko dalje mjesto.
Pogodna je još i javanska paprat (Microsorium pteropus). Raste prievršeena za kamenje, drveae ili u zemlji.Korijen im služi kao sidro kojim se može priljubiti i oko glatkoga kamena. Lišae je evrsto, tamno-zelene boje i raste sporo. Nije osjetljiva na temperaturu niti na svjetlost. Postoji teorija da joj je lišae otrovno pa da je zbog toga ribe ne jedu. Ona je evrst borac, idealan za akvarij sa ciklidima.
Tu je još i javanska mahovina (Vesicularia dubyana). Nema korijen i kod nje ne postoji gornji ili doljnji dio biljke. Ona se samo stavi na neki kamen, drvo, bilošto i poene se širiti. Može se i ostaviti samo da pluta. Ona ae se vea negdje spustiti i poeeti širiti.

Puno za eitati ,ali bez muke nema ni nauke.