Lipanj 16, 2024, 01:20:36 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Zmije  (Posjeta: 8237 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« u: Siječanj 14, 2007, 21:53:00 poslijepodne »

pozdrav svima. trebam pomoc malu.
ovako,obozavam u zadnje vrijeme zmije i polako razmisljam o nabavci zmije,ali totalni sam pocetnik,i sve sto mi se svidja je otrovno npr Vipera aspis francisceredi, Vipera ammodytes a.,a da nepricam o Botriechis schlagelii kako je predivna. i tu trebam vasu pomoc,da mi predlozite neke zmije koje bi bile ok za nekog pocetnika,a moze i malo kompliciranije



hvala puno
Edited by: Infernal
Osijek.....

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Zmije
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2007, 22:25:00 poslijepodne »


Pozdrav Borise,


nemoj se uvridit, ali ako si 'totalni početnik', moj ti je savijet da malo pričekaš s otrovnicama. Tvoja sigurnost i sigurnost ljudi s kojima živiš uvik triba bit na prvom mistu, a zmije koje si navea su vrlo opasne. Govorin iz iskustva jer san i sam preživia ugriz poskoka i poznajem liječnika infektologa koji je jedini specijaliziran za otrovne ugrize u Hrvatskoj. Ugriz poskoka je strava i užas, viruj mi,kad uvatin vrimena napisatćuviše o tome...nemoj se brale zezat, pogotovo u Osijeku di to ne znaju ličit...


Najbolje ti je napravit ovo: nabavi neke agresivne neotrovnice i ispraksiraj se na njima, skini sa interneta i pročitaj sve šta moš o baratanju s otrovnicama (ako nemoš iskopat ja ti skeniran i pošaljenka pdf) iotiđi do terarista koji držiotrovnice koje hočeš da ti pokaže kako se s njima barata. Tek onda počni nabavljat otrovnice,prije nemoj.


Vipera ammodytesi Bothriechis schlegelii mislin imaNeven (Vrba), aV. aspis francisceredi Vilim (Aspidelaps). Samo nemoj odVilimaučit rukovanje please- toti jeteraristička verzija ruskog ruleta


Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #2 u: Siječanj 14, 2007, 22:42:00 poslijepodne »
joj,ma nemam se sta uvrijediti,zelim da mi sve kazete. znam,nisam mislio uzimati te gore navedene,samo sam ih naveo kao primjer zmijica koje mi se svidjaju.
zato sam si mislio uzeti nesto neotrovno pa kasnije ako bude bilo prilike uzeti nesto od ovih navedenih
bas sam se nasmijao na ovo za vilima

Edited by: Infernal
Osijek.....

Offline vrba73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb
Zmije
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2007, 23:56:00 poslijepodne »
Mudro Jura govori. Ako nikad nisi drazao zmije onda ti je puno
pametnije poceti sa nekih neotrovnim zmijama. Otrovnice
sacinjavaju svega cca 10% od zmija tako da imas izbora ko u
prici.
Predsjednik Udruge Ljubitelja Egzotičnih Životinja

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #4 u: Siječanj 15, 2007, 08:31:00 prijepodne »
ma znam,necu uzeti otrovno nista,ali trebam vas da mi preporucite nesta jer stvarno neznam sta bi uzeo.....
Osijek.....

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Zmije
« Odgovori #5 u: Siječanj 15, 2007, 08:44:00 prijepodne »
pa mozda prije odluke posjeti ljude koji imaju zmije, vjerovatno ce neko od njih imati bebe a poslje ih uvijek mozes zivkati i dodatno ispitivati

nemoj napravit glupost ko ja, nabavit zivotinju nepripremljen ili jos gore informirat se u pet shopu kaj napravit, tamo ce ti reci kaj god samo da prodaju. meni je zahvaljujuci takvom nacinu informiranja umrla geckoica jer su nam uvalili muzjaka da ima drustvo pa smo prekasno saznali da su superteritorijalni i muzjak ju ju zatukao

 

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #6 u: Siječanj 15, 2007, 08:51:00 prijepodne »
moram prvo ici do zagreba jer ovdje neznam nikoga tko bi mi mogao pokazati zmije,a do nabavke moje zmije ima dosta a i ja se volim raspitati o svemu sto se tice zivotinja koje imam unaprijed tako da mislim da oko toga nece biti problema.....hvala na upozorenju
Osijek.....

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Zmije
« Odgovori #7 u: Siječanj 15, 2007, 09:32:00 prijepodne »
pogledaj na netu sta bi te zanimalo od neotrovnih...možda neke Elaphe ili Lampropeltisi.....

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Zmije
« Odgovori #8 u: Siječanj 15, 2007, 12:02:00 poslijepodne »
jao ekipa ti dobro kazhe....imash pun kufer neotrovnica koje su jako nasrtljive i agresivne i za pochetak si uzmi tako neshto da steknesh neko znanjeo hendlanju i samoj naravi i brzini zmije pa kad to savladash uzmi si neku malo jachu zmiju...mislim da zmija koliko god bila lijepa i otrovna nije vrijedna toga da dovedesh u opasnost sebe i ljude koje volish.
ja sam imala ljutu crnokrpicu i vrlo je brza i voli grickati mislim da bi ti to bio dobar start a i nije velika.
opet s druge strane imash takodjer dosta zmija koje su ajmo to tako rech polu otrovne...nakon ugriza ti oteche ugrizheni dio i boli ko sam vrag al ne morash se mislit hochesh dozhivit sutrashnji dan!
sretno u potrazi za zmijicom i pamet u glavu!
pozzz!!!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #9 u: Siječanj 15, 2007, 12:20:00 poslijepodne »
znam da dobro kaze i ja se u potpunosti slazem stim....
jel moze neki prijedlog tako nekih "polu agresivnih", "agresivnih" zmija?
lijepe su ove Lampropeltisi
Osijek.....

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Zmije
« Odgovori #10 u: Siječanj 15, 2007, 12:39:00 poslijepodne »
nemoj zmije ni nis kupit u pet shopu, kupi direkt od uzgajivaca kojeg mozes posjetiti. vidit ces koliko taj neko zna o zmijama kad mu vidis zmije i mislim da i po tome mozes puno zakljuciti koliko ce ti uzgajivac biti pri ruci ako sto trebas, takodjer mozda mozes dogovoriti da ti zmija ostane tamo na cuvanju ako moras na duzi put

u pet shopu zapravo nemres biti siguran da li je zivotinja zdrava, da li je stvarno uzgojena u zatocenistvu ili je ukradena u prirodi, sa papirima se vrlo lako da izmanipulirati

mene progoni kak sam bila tako preglupa da sam vjerovala onim cirkusantima iz pet shopa da nesto znaju o geckoima, mislim, tip si je istetovirao reptile po rukama pa eto velike garancije da se kuzi.... sad tamo radi neki klinac koj jedini nesto zna a moja hermiona je mrtva..... a kad se sjetim kak je lovio logana, mislim, pa ja sam za objesit kad nisam na to reagirala, cudo da mu nije otpao rep kad ga je kreten primio....

 

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
Zmije
« Odgovori #11 u: Siječanj 15, 2007, 13:01:00 poslijepodne »
Jedna od zmija koja nije otrovna, ali je agresivna i dobra za trening za buduće držaoce otrovnica je Pituophis sayi - Bull snakes - goveđa zmija. Ta zmija je ludilo i luđa od većine otrovnih.
paul mccartney-freedom

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Zmije
« Odgovori #12 u: Siječanj 15, 2007, 13:10:00 poslijepodne »
Uuuu maxx ja tu zmiju ne bih preporučio početniku.... malo je ... ma nije za početnika   .Edited by: skorpac
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
Zmije
« Odgovori #13 u: Siječanj 15, 2007, 14:23:00 poslijepodne »


Zašto?


Neka mu bude odmah jasno kako to izgleda sa otrovnim zmijama. Neka vidi osječaj ugriza te zmije i saznanje da će preživit nego obrnuto. Treba te početnike odmah ubaciti u vatru da kasnije nebi bilo nismo znali. Mislim da ti "neki noviklinci" olako svačaju držanje otrovnica samo zato jer neki žele biti "cool". Možda se varam?
paul mccartney-freedom

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #14 u: Siječanj 15, 2007, 14:32:00 poslijepodne »
pa nisam bas toliko klinac,i mislim da mogu zakljuciti neke stvari....
i ne smatram da cu biti kul ako imam bilo kakvu zmiju nego bi ih htjeo imati iz razloga sto me privlace,nizbogceg drugog.....

Osijek.....

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
Zmije
« Odgovori #15 u: Siječanj 15, 2007, 14:36:00 poslijepodne »
Ok sorry. Stekao sam dojam da si mlad. Nisam gledao u profil. No i dalje stojim da bi trebao probat držat tu zmiju pogotovo ako hoćeš kasnije imati otrovnice. Meni osobno je puno pomogla i dan danas imam respekt prema tim zmijama.
paul mccartney-freedom

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #16 u: Siječanj 15, 2007, 15:05:00 poslijepodne »
meni nije ni cilj imati otrovnice nego svaka zmija koju vidim i svidi mi se je otrovna,zato si mozda stekao da ja zelim otrovnice...i shvacam opasnost istih i imam jako veliko postovanje prema takvim zivotinjama...
Osijek.....

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zmije
« Odgovori #17 u: Siječanj 15, 2007, 15:15:00 poslijepodne »
imaš jako lijepih Elaphe-a... Elaphe schrenki je jako lijepa..i poprilično velika zmijica... i malo "agresivnija" kolko sam čuo..... pa možda da probaš sa takvom nekom vrstom... držanje otrovnica je situacija o kojoj se treba dobro razmislit... i tu se mora mislit i na druge .... i što ako.. i te fore...

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #18 u: Siječanj 15, 2007, 15:36:00 poslijepodne »
najbolje bi bilo ako bi mogao navratiti kod nekoga tko drzi zmije kad budem doazio u zagreb. pa ako bi netko bio zainteresiran neka se javi. hvala puno....
Osijek.....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Zmije
« Odgovori #19 u: Siječanj 15, 2007, 15:43:00 poslijepodne »
 
Citat: maxx


Zašto?


Neka mu bude odmah jasno kako to izgleda sa otrovnim zmijama. Neka vidi osječaj ugriza te zmije i saznanje da će preživit nego obrnuto. Treba te početnike odmah ubaciti u vatru da kasnije nebi bilo nismo znali. Mislim da ti "neki novi klinci" olako svačaju držanje otrovnica samo zato jer neki žele biti "cool". Možda se varam?


Sorry, ali ova izjava je jako neozbiljna. I da je klinac, zar treba biti izgrižen da bi shvatio kako je to imati agresivnu zmiju? Moj osobni savijet je da se počne sa nekim Elaphama ili pak malim pitonima... tako da se stekne neki Handling feeling... i te navedene zmije se ne daju previše navlačiti, aisto imaju jaki ugriz.
Matija je rekao ostatak.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Zmije
« Odgovori #20 u: Siječanj 15, 2007, 15:58:00 poslijepodne »
a o ugrizima zmija... meni osobno..ja se bojim ugriza ...onak..paranoično...
prije nekih 6-7 godina kad sam prvi put u rukama držao malog kraljevskog pitona... sklupčanog... i sad ja čeprkam po njemu..kad sam mu dotaknuo glavu on se trznuo...ja sam mislio da će mi srce stat..u tom trenutku sam izgubio 10 godina života...

mislim imam zmije doma sad već dugo..al situacija se nije puno promijenila.. osim kaj sam jako dobro naučio čitat ponašanje svojih zmija... pa ih ne drljam kad netreba...

sad da me neka zmija ugrize... nemora bit otrovna..srce bi mi puklo ko kokica...

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #21 u: Siječanj 15, 2007, 16:14:00 poslijepodne »

koje sve zmije ti imas? mogao bi neke slike staviti
gledao sam malo Elaphee i svidjaju mi se Elaphe persica, scalaris, obsoleta...zapravo ima toliko podvrsta da se nemogu odluciti koja je meni najlijepsa. da li bi mogao netko nesto napisati o njima opcenito?
Edited by: Infernal
Osijek.....

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Zmije
« Odgovori #22 u: Siječanj 16, 2007, 00:10:00 prijepodne »




Alo brale,


ošprimjer agresivnog a da te ne može otrovati? Ptyas carinatus. Te zmije narastu do 4 metra, bacaju sei mogu te ugrist za lice. Ako moš sa njima baratat moš sa svim. Al ipak ova zmija nije za u kuću, a pogotovo ne za početnikaZa početnika ipak je možda najbolje nabavit neku vrstu iz rodova Elaphe ili Zamenis.

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Zmije
« Odgovori #23 u: Siječanj 16, 2007, 00:20:00 prijepodne »


da li mi moze netko opisati narav tj ponasanje istih zmija?



Edited by: Infernal
Osijek.....

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Zmije
« Odgovori #24 u: Siječanj 16, 2007, 00:56:00 prijepodne »
Ptyas carinatus nije bash toliko bolesno nasrtljiva kako kazhu.....mozhesh se sasvim normalno kretati oko terarija i neche reagirati,kod hendlanja trebash biti uzhasno oprezan.znachi ovakec:oko terarija mozhesh ako hocheshi plesati ali kad gurash ruku u terarij (iz bilo kojeg razloga) pripazi na to da te ne snimi dok uvlachish ruku i da ne mirishesh po papici.koliki im je domet ne znam,brze su ko sam vrag i chope te kad se najmanje nadash.vidjela sam snimku kako je chopila curu,nisam mogla vjerovata chuj..svaka che te zmija gricnuti ako ju iznervirash ili ako se ona osjeti ugrozhenom...a to je gotovo uvijek kad joj se priblizhish...uzmesh koju god hochesh i ziher che te jednom ugristi budi bez brigeajd
pozzz!!!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most