Lipanj 17, 2024, 21:12:24 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Drustvo psihicki me ubija moja iguana  (Posjeta: 1833 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dado1231

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« u: Listopad 15, 2006, 21:38:00 poslijepodne »
Nece nista da jede tu i tamo koji zalogaj i to je sve,to sam vec bio napomenio u predhodnom postu ali evo ponavljam mozda netko zna u cemu je problem?Jer ja nemam pojma,uvjeti u terariju su fenomenalni,terarij je 200 cm visine ,55 cm sirine i 104 cm duzine mogao je biti i veci ali nemam ga di staviti,na samom vrhu na mjestu za suncanje temperatura je 35 C mjerio sam danas sa digitalnim termometrom ,40 cm nize je 28 C a na samom dnu je oko 25-25 C ,vlaga je preko dana izmedju 50 % i 60% a po noci je preko 70%,a nocna temperatura je manja za 10C,mislim da su uvjeti vise nego fenomenalni,a moj Marko full slabo jede,grebe stalno po staklu i coskovima ,zabija se u staklo ,trese glavom gore,dolje!Nemam pojma sta da radim,a od kad sam ga kupio slabo je jeo,jednom je imao interne parazite koje sam primjetio u stolici sve je vrvilo od malih bijelih tankih glistica,pa sam ga vodio veterinaru u Osijek i jedva ga izljecio pljunio sam 420 kn za neke 3 inekcije,jedna protiv parazita,druga za jacanje imuniteta i terca za poboljsanje krvne slike i ozdravio je ali i dalje slabo jede!Feces je sada u redu i neprimjetim nikakve znakove bolesti jedino sto si nije presvlacio kozu vec duze vrijeme,samo po glavi i nista vise!
Oprostite na malo duzem postu ali stvarno imam problem i svaka pomoc je dobro dosla!!! Hvala vam unaprijed!Pozdrav svima gmazoljupcima

Davor

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #1 u: Listopad 15, 2006, 21:53:00 poslijepodne »
on se tjera...dakle ne mozes to promjeniti...i moras se pomiriti sa tim...a i nije neki bed ako ne jede...tj ako jede,ali malo,u vrijeme tjeranja...a to sto inace jede malo,to samo moze znaciti da mu ili temperatura nije u redu ili paraziti...sada se samo trebas strpiti i izdurati to razdoblje smirit ce se...koliko mu traje dan?mozda mu ostavljas predugo svijetlo?i koliko dugo se nije presvukao ?kada si to vec spomenuo?
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Dado1231

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #2 u: Listopad 15, 2006, 21:58:00 poslijepodne »
Pa dan mu traje ujutro od 8h do navecer 21h onda ugasim svjetlo,a nije se presvukao vec skoro 1 god!
Davor

Offline Dado1231

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #3 u: Listopad 15, 2006, 21:59:00 poslijepodne »
Pa temperatura je kao sto sam napomenuo mislim u redu i vise neko uredu!!!!!
Davor

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #4 u: Studeni 29, 2006, 14:38:00 poslijepodne »


Ja svojoj iguani imam 12 sati dan i 12 sati noć. Namješteno na tajmeru koji to radi. To bi bio najbolji fotoperiod za iguanu.

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #5 u: Prosinac 04, 2006, 17:47:00 poslijepodne »
Malo je cudno da se godinu dana nije presvukao, i vlaga mi je malo čudna dnevna vlaga treba biti viša tijekom dana, a noću treba biti niža.
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #6 u: Prosinac 09, 2006, 14:25:00 poslijepodne »
pozdrav..
treskanje glavom gore dolje je u principu znak dominacije a sto se tice grebanja po staklu i zabijanja moguce ako si ga navikao na vanjsku sredinu da zeli van. sa odbijanjem hrane imala sam slican problem..nikako jesti..i to danima a moja psiha je bila ravna teskom psihijatrijskom slucaju.stoga SAVJET: ogranici mu hranu na 2 porcije dnevno (razlicita hrana po mogucnosti zelena to ih privlaci vise nego voce),svaku porciju drzi u terariju20-25min pa je makni i ponavljaj narednih dana.kad shvati da je tu pa je nema jest ce a kad pocme jest dodaji mu pomalo vitamine...ogladnit ce pa ce pojest vise iz straha da ne ostane gladan...mozda je malo sado-mazo ali pali imunitet ce mu se popraviti a samim time i presvlacenje.p.s. povecaj mu dnevnu vlagu a nocnu smanji.sve ostalo +5
sretno i javljaj u kakvom je stanju
pozdrav!!!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Drustvo psihicki me ubija moja iguana
« Odgovori #7 u: Prosinac 13, 2006, 09:33:00 prijepodne »


Ovo sa ograničenjem hrane i kod mene pali. Moja iguana nije htjela jesti jer joj se nešto od hrane (ne znam što valjda peršin) nije svidjelo. Pa sam joj počeo ostavljati veče porcije i s vremena na vrijeme sam vračao u frižider da hrana ostane sviježa. Takvim rasporedom je gušter skužio da nema stalno hrane i sada dobije 2 velike porcije plus iz ruke ali tek kad sve pojede. Uglavnom je gušter doslovno buknio i jede sve što mu se stavi u posudu.


Možda mi je promaklo u gornjem tekstu koji ste pisali ali reci da li redovito obavlja nuždu?