Lipanj 04, 2024, 15:08:12 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Par konkretnih  (Posjeta: 1278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Par konkretnih
« u: Rujan 27, 2006, 14:28:00 poslijepodne »
...pitanja

Buduci da sam u kratkom razgovoru s Vedranom naglo i glatko odlucio da slijedeci tank nece biti ciklidni vec morski , zamolba za par konkretnih odgovora/linkova (procesljao sam forum, moguce mi je nesto promaklo, ali evo za pocetak):

- pls, dobar link na objasnjenje postupka lijecenja jadranskog kamenja - a vidio sam da se spominje i netko tko prodaje iste, pa ako moze neki kontakt

- za startanje i cikliranje (buduceg) reef-a, da li mi je obavezno imati protein skimmer odmah, ili je moguce dobaviti ga kasnije (razumijem da je bolje odmah i zbog konstrukcije sumpa da poslije ne bi bilo da ne stane, ali eto, da poredam izdatke po nekom redosljedu)

- koliko cesto idu izmjene vode, da li isto ide jednom mjesecno po 30% (pretpostavljam da se ta trecina odnosi na ukupnu litrazu tank+sump) ili ide to nesto rjedje/manje nego u slatkom

- makroalge - za refugium, koliko znam u Jadranu se isto nadje C. taxifolija (mozda grijesim), a bratic mi je pro ronioc u Vodicama, ako ga zicam da mi izroni kamenje (s koje minimalne dubine?) da li da ga zicam da potrazi i Caulerpu ili je dobavljiva i ovako (kupnja/zicanje/placanje cuge)?

- Ako netko od vas slanih ima viska opreme koju bi prodavao, pls javite mi na pp, da pocnem pomalo , imam cijelu zimu, a staklovinu cu vjerojatno zadnju kupovati (trenutni plan je tank 150 x 65 x 65 ili duzi iste sirine i visine)

- ne zuri mi se, ali lova se ionako istopi ako se ne pretoci u nesto korisno


Hvala unaprijed na smjernicama, posebna zahvala od moje bolje polovice Vedranu sto joj je muz ' i jope isa na kvasinu'



O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
Par konkretnih
« Odgovori #1 u: Rujan 27, 2006, 14:46:00 poslijepodne »
za kamenje te neću ni nagovarat ni odgovarat ali moje mišljenje je da u tu stavku uložiš.. keramika ili kvalitetno kupljeno / čisto..

vodu minjaš 10-20% u 7 / 15 / 30 dana.. kako uhvatiš ritam.. ja minjam 10% u 15 dana..

ako krećeš s praznim akvarijem skimmer nije potreban.. kad počmeš stavljat unutra kamenja (zbog dye off-a), ribice, itd - poželjno je da ga imaš.. :)

a alge.. mislim da nećeš imat problema da ih i po forumu tražiš.. uvik netko ima nešto..