Ožujak 29, 2024, 11:03:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Unaprijeđivanje rasvjete( SOBO led)  (Posjeta: 2740 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Caba1989

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 176
  • Spol: Muški   Lokacija: Grude
Unaprijeđivanje rasvjete( SOBO led)
« u: Listopad 03, 2022, 16:40:05 poslijepodne »
Pozdrav. Kako mi se akvarij dosta razrastao,čini mi se da mu diy led rasvjeta više nije dovoljna,pojedine crvene biljke u sjenama pate. Na internetu nađoh neku Sobo led rasvjetu. Na dužinu 80 cm ima snagu 32w i 3300 lumena? Jako je povoljna pa me zanima bi li bila dobra za opciju pojačavanja rasvjete uz postojeću diy rasvjetu?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Unaprijeđivanje rasvjete( SOBO led)
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2022, 13:16:07 poslijepodne »
U 15 minuta pretraživanja nisam našao ništo korisno o tim SOBO rasvjetama. Kako su cijene poznatih rasvjeta debelo prenapuhane moguće je da se pojavi i neka s realnijom cijenom a dobrom kvaltitetom, ali sumnjam.
Kako je moja 4 godine stara DIY rasvjeta bolja od najnovije Chichiros "ultra x 2 delux" smatram da je DIY još uvijek bolja opcija. Ako koristiš najbolje materijale može te koštati kao i ta SOBO ili i više, ali ćeš dobiti kvalitetu i trajnost. O servisiranju da ne govorim.

Offline Caba1989

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 176
  • Spol: Muški   Lokacija: Grude
Odg: Unaprijeđivanje rasvjete( SOBO led)
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2022, 23:04:49 poslijepodne »
U 15 minuta pretraživanja nisam našao ništo korisno o tim SOBO rasvjetama. Kako su cijene poznatih rasvjeta debelo prenapuhane moguće je da se pojavi i neka s realnijom cijenom a dobrom kvaltitetom, ali sumnjam.
Kako je moja 4 godine stara DIY rasvjeta bolja od najnovije Chichiros "ultra x 2 delux" smatram da je DIY još uvijek bolja opcija. Ako koristiš najbolje materijale može te koštati kao i ta SOBO ili i više, ali ćeš dobiti kvalitetu i trajnost. O servisiranju da ne govorim.
Znam sve ,i ja sam googlao ,nigdje da vidim konkretan akvarij sa tom rasvjetom, sve testovi nekih Indijaca sa nekim jadnim akvarijima.
Moja rasvjeta je diy isto , zadovoljan sam njome,međutim sad kako je scape akvarij ,imam korijenje koje dijeli recimo akvarij na dva djela,tako da uvijek jedan dio alvarijs bude u tami,crveno bilje ispašta. Ova SOBO me privukla zbog jeftinoće i poprilično puno lumena na snagu,3300 lumena je ipak nešto.