Ožujak 19, 2024, 04:09:38 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Problemi sa padom PH parametra u akvariju  (Posjeta: 1641 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanaZG

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Problemi sa padom PH parametra u akvariju
« u: Studeni 22, 2021, 22:16:11 poslijepodne »
Pozdrav

Imam 54l akvarij, cikliran 2 mjeseca prije useljenja ribica. Uzeli smo 4 guppija, 1 dečko i 3 cure. Filter je Eheim pick up 60, stavljen na minimum jer dosta jako otpuhuje ribice. Za sada nemamo biljki ali u planu nam je bilo uzeti neku jednostavnu mahovinu za početak.

Ribice smo uselili prije dva dana i sada primjećujem žućkaste mrlje na plavom dečkiću a jedna od ženki, najsitnija se jako umirila i naočigled promijenila ponašanje.

Danas sam izmjerila parametre u akvariju i samo je ph van preporučenog za guppije, pokušala sam pronaći savijete kako spustiti kiselost u akvariju jer znam da je to najbitnije za guppije ali nisam ni sama sigurna šta napraviti jer nailazim na puno različitih savjeta.

Također imam i pumpu za zrak, balončići isto nisu na najače. Nekako me strah da su te ribice tako male pa će ih sve otpuhati  :(

Jedino na što sam uspjela naići vezano uz moguću bolest plavog guppija je Velvet? Ekipa u Zoo citiju stvarno nije od nikakve pomoći za ovakve stvari  :'(

Molim vas neka mi netko pomogne da ribicama omogućim najbolje moguće uvijete.

Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: Problemi sa padom PH parametra u akvariju
« Odgovori #1 u: Studeni 23, 2021, 21:13:57 poslijepodne »
Pozdrav,

Samo radi redovne izmjene vode, ubaci u akvarij neko ne zahtjevno bilje, kada se počnu razmnožavati nećeš znati šta ćeš sa njima  :)  :)  :)


Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2200
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Problemi sa padom PH parametra u akvariju
« Odgovori #2 u: Studeni 24, 2021, 12:46:02 poslijepodne »
Rekao bih da je problem u kombinaciji lošije kvalitete ribe, mladih riba i stresa od selidbe u drugi akvarij.
To je vjerovatno uzrokovalo pad imuniteta.
Voda nebi trebala biti problem jer gupiji bez problema žive u zagrebačkoj pipovači.
Koliki je taj ph?