Listopad 18, 2021, 18:49:56 poslijepodneNajnoviji Član: Izzie

Autor Tema: Novi sam u ovim vodama: pitanja - savjeti  (Posjeta: 5517 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kinggo

• Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
Odg: Novi sam u ovim vodama: pitanja - savjeti
« Odgovori #100 u: Listopad 13, 2021, 19:11:20 poslijepodne »
taj oase je eden, ili barem neka evolucija eden jer je njih kupio oase.
Crijeva ti dodju sigurno a vjerujm da daju i neki materijal. No i dalje mi se to cini bzvz investicija obzirom na volumen. Opet ces imati problem da ces po njemu cackati kao i po ovome kaj sad imas. To je jednostavno tako kad imas filter koj je realno volumenom premali za akvarij koji filtrira. I nema veze jel unutarnji, vanjski, hang on...... Uvijek ti padne protok jako brzo.
Vjerojatno ce generalno biti bolji nego ovo kaj imas, ali neces dobiti odrzavanje 3x godisnje kao sto ja cistim eheim.

Offline Damir_Sl

• Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški  
« Odgovori #101 u: Listopad 13, 2021, 20:49:27 poslijepodne »
Sto me opet vraca na ideju da bi ti samogradnja bila idealno rjesenje...

Opcija imas dosta, svaka kosta komadic cijene nekog gotovog filtera, a nudi neusporedivo bolju filtraciju, kolicinu materijala i vremenske intervale ciscenja.

Pa ako te zanima tako nesto, vican si u nekoj samogradnji, ili zelis pokusati, reci......

Offline D0oOMInIK1993

• Punopravni član
  • **
  • Spol: Muški   Lokacija: CRO
« Odgovori #102 u: Listopad 13, 2021, 22:22:26 poslijepodne »
Naručio sam ovaj oase na kraju i zaštitu neku kod usisa za kozice jer ih ima preko 30+ već l, da nebi mlade nastradale. Čistiti mi nece biti problem ionako sam se uhodao da svaka 2tj pošišam biljke, očistim staklo od algi, usišem dno malo i zamijenim vodu.

DIY je zanimljiva opcija i u nekoj budućnosti kad ću imati više iskustva u svemu tome, i kad budem u novom većem stanu ako Bog da sklapao veći akvarij svakako će mi biti u opciji. :D

Malo sam i istraživao kod tih vanjskih filtera je problem što većina mora biti ispod razine akvarija da bi funkcionirala kako treba, dok je kod ovog oase protok napravljen na neku foru da može stajati i u ravnini akvarija šta meni treba. Tako da mislim da mi je sigurnija varijanta uzeti nešto što će šljakat sigurno.

Hvala vam puno na pomoći, extra ste. 🤗 Stavim i koju sliku kad spojim, nisam dugo.

Offline D0oOMInIK1993

• Punopravni član
  • **
« Odgovori #103 u: Listopad 14, 2021, 13:41:30 poslijepodne »
Evo stigao je :D Kvalitetom mi se čini dobar, i ne izgleda komplicirano za spojiti, sastaviti i rastaviti tako da neće biti problema. :D

Samo mi je malo čudno napravljen jer koliko sam gledao prije kupovine po youtubeu, filteri bi trebali funkcionirati da je u komori 1 spužva, a onda u drugoj keramika.

Na ovom oase voda prvo ulazi u komoru koja je namijenjena za keramiku, a onda je u drugoj komori spužva u koju ide usisna cijev za van? Mislio sam možda bi bilo pametno kupiti one vate pa staviti iznad keramike da sakupi veće nečistoće? Vjerovatno je s nekim razlogom tako napravljeno, ali nema mi baš smisla.

Offline kinggo

• Počasni član
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
« Odgovori #104 u: Listopad 14, 2021, 20:40:14 poslijepodne »
zaboravi vatu u tak malom filteru jer ce ti se zacepiti za 3 dana.

Offline D0oOMInIK1993

• Punopravni član
  • **
« Odgovori #105 u: Listopad 14, 2021, 21:50:42 poslijepodne »
A ubi me sad s ovim 😂😂

Napravio sam isto kao ovaj lik, od 5:40 nadalje je taj dio samo je on umjesto keramike stavio neki Matrix.

Znači u posudi1 di voda dolazi u filter mi je na vrhu malo vate, a ispod keramika, a u posudi2 iz koje voda ide natrag u akvarij na dnu je malo keramike i iznad je ta spužva s tim usisnim dijelom kojeg sam malo skratio da na dno stane malo keramike.