Rujan 27, 2021, 09:05:56 prijepodneNajnoviji Član: MarkoJancec

Autor Tema: Novi reef  (Posjeta: 12011 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

• Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški  
Odg: Novi reef
« Odgovori #75 u: Srpanj 31, 2021, 21:08:09 poslijepodne »
Evo, zaplivali veceras i prvi stanovnici....

Mirko i Slavko (ili je mozda Slavica,tko ce znati), adresa sump, pregrada 2, donji kat.....  :D

To je to za sada, i dalje cikliram, cekam rasvjetu, cekam..... pa sto docekam....

Offline Seba

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 42
    • http://www.akvarij.net
« Odgovori #76 u: Kolovoz 02, 2021, 16:42:59 poslijepodne »
 :klap:

Ok.. idemo dalje..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline alen_zgb

• Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • " ZOO VILI TEAM "
« Odgovori #77 u: Kolovoz 10, 2021, 10:01:39 prijepodne »
Pozdrav Damirće i ostala ekipa.. Nije me bilo ne sićam se.. Pratim dalje rad akvarija. Moram priznat da mi se svidja donji dio sumpa. Samo naprijed. Lp svima  :zagrljaj:

Offline Damir_Sl

• Punopravni član
« Odgovori #78 u: Kolovoz 14, 2021, 17:17:54 poslijepodne »
Pozdrav i tebi, lijepo te vidjeti ovdje....  :zagrljaj:

Dakle, mali apdejt...

Mjesec i pol dana se akvarij ciklira, od zadnjeg apdejta se sjecate Mirka i Slavka, dva imigranta iz nekih drugih voda, jos uvijek su zivi i djeluju zdravi.

Inace, nitko se nije "upecao" na izbor prvih riba u ovom reef tanku, valjda nema nikoga tko bi skuzio....  ;)

Naseljavanje nekim "pravim" stanovnicima ce jos malo pricekati, jednostavno je prevruce, trenutna temperatura vode je 29C, tako da, dok god malo ne zahladi, nek stoji sve ovako. Doduse, neki chiller je u planovima, no ne jos, ima precih stvari, a i ide jesen/zima.

Dotjerujem i doradjujem jos neke sitnice, prvestveno cable managment, da sve bude dostupno, a opet uredno, i sto je manje moguce vidljivo.

Danas je odradjena prva izmjena vode, promjenjeno cca 120L, doduse i bez toga parametri vode su ok, barem ovi koje mjerim, no ne zamaram se uopce s time, za sada se mjerenje izvodi test trakicama, koliko su pouzdane svi znamo, no daju neku okvirnu sliku. U ovoj fazi, i vise nego dovoljno.

Rasvjeta je stigla, montirana, sad malo svjetli efekta radi, i ljepote prizora, no, od sutra je gasim, nema poante da gori. Ovaj pristup cikliranja bez svjetla se pokazao odlicnim, do sada sam uvijek pokretao s svjetlima, i uvijek nailazio na iste probleme.

Rasvjetu jos moram podesiti i namjestiti, za sada je u nekom "default" rezimu rada, imam se kad igrati s podesavanjima.

Eto toliko za sada, kad (opet) bude neceg pametnog, javim se....  ;)

PS.... slike nisu neke, ali eto, rasvjeta je vec u "kasno popodnevno sunce s blagom naoblakom i mjestimicnom mogucnoscu za kisu" modu....  :D :D :D

Offline kinggo

• Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
« Odgovori #79 u: Kolovoz 14, 2021, 17:50:21 poslijepodne »
kaj nisi rekao da neces kineski LED  :D

Offline Damir_Sl

• Punopravni član
« Odgovori #80 u: Kolovoz 14, 2021, 18:26:55 poslijepodne »
Jesam, no....

Desio se taj momenat, kad sam shvatio da kod bilo koje "name" rasvjete masno placam stvari koje mi uopce ne trebaju.

Moj komentar se odnosio vise na cuvene black boxove, koji nisu nista vise (i nista drugo) nego diy rasvjeta u ljepsem kucistu, nesto sto u osnovi svako moze i sam napraviti.

Ovo je proizvod oko kojeg nisam previse razmisljao, kad sam naletio na njega.....

Offline kinggo

• Počasni član
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 45
« Odgovori #81 u: Kolovoz 14, 2021, 19:10:11 poslijepodne »
ja imam 2 chihirosa doma, jedan je WRGB 60, prva verzija i osim malo tupave aplikcije nemam zamjerke na tu rasvjetu. No nije bas niti kostala sicu kao A serija tak da sam i ocekivao konkretan proizvod.
Druga je onaj mali C, mislim 361 i to je klasicni kinez od 150kn,  svjetli, imas dimmer, dobro izgleda i za razliku od vecine tih nano lampi kaj su vise spot nego bilo kaj drugo, ova pokriva dosta vecu povrsinu. Ali......kod mene je na kozicnjaku, vjerujem da bi bio ok za neku 30x30x30 kocku sa necim kaj ne trazi previse svjetla jer bez obzira kaj pise u specifikaciji, nisu to iste ledice kao u boljim (skupljim) modelima

Obzirom da i te tvoje kostaju malo vise od klaasicnog kineza, vjerujem da ce biti OK

Offline Damir_Sl

• Punopravni član
« Odgovori #82 u: Kolovoz 14, 2021, 21:00:36 poslijepodne »
Cuj, komentar svakako nije bio rasisticki - necu kineza.  :D

Kako si i sam istaknuo, postoji kinez, i postoji kinez.

Ono na sto sam ja mislio su klasicni kineski "black boxovi", koji u rangu 50-100$ u osnovi nude DIY rjesenje, upakirano u ljepse kuciste. Dakle, no name 3w ledice, spojene na pitajboga sta, 2 rucna dimmera, dok su spektar, i sto je u ovoj mojoj prici najbitnije PAR, totalna nepoznanica.

S druge strane, imas kineza da ti pamet stane - i izgledom, i specifikacijama, no u tom kontekstu, bogami i cijenom.

S ovom rasvjetom sam se nasao, jer mi nudi prakticki isto sto i proizvodjac i model cija je ovo kopija, 2 godine garancije, poznat spektar, poznat PAR, potvrdjen u testiranjima krajnjih korisnika, tako da, nemam razloga sumnjati da nece valjati.

Dodatno, dobio sam odlican popust, van redovne ponude, i dalje pricamo o (meni) ozbiljnijoj cifri, no, daleko podnosljivijoj.

Nekako mi je to bila jednostavna racunica, ili cu sad izvaliti hrpu love za brand rasvjetu, pa onda iducih godinu dana kokosariti i nemati za neki fragic, tester, ili neku sitnicu, koja mi je daleko potrebnija od rasvjete,  ili cu sad ici s nekom "budget" opcijom.... nisam se previse dvoumio....

Ako akvarij ikad preraste okvire ove, ili neke druge rasvjete, bit ce daleko lakse napraviti upgrade, kad sve ostalo imam i realno, malo toga mi treba....

Offline Damir_Sl

• Punopravni član
« Odgovori #83 u: Rujan 20, 2021, 22:10:23 poslijepodne »
Da nebi netko, nedobog, mislio da je akvarij rahmetli.... :D

Prosao sam fazu borbe s nitratima, sad se rjesavam diatome, ima je jos mjestimicno po kamenu..... Nelose za nepuna 3 mjeseca (ako dobro racunam)....

Nesto se i stavilo unutra, nesto nije, ali nedam se...

Offline dante

• Član redakcije
  • Punopravni član
  • Spol: Muški   Dob: 41
« Odgovori #84 u: Rujan 22, 2021, 19:16:30 poslijepodne »
Ak ne uspiješ ribe nabavit imaš Morsovce u Konzumu na akciji!  :harhar1:

Offline Damir_Sl

• Punopravni član
« Odgovori #85 u: Rujan 22, 2021, 22:54:48 poslijepodne »
Eh, nabaviti.....

Ma daj, koliko ljudi je obecalo, morao sam naruciti konzerve da ih spakiram kad dodju, nece sve stati u akvarij....  :D :D :D :D

Polako, ne zuri mi se, iako, bilo bi odlicno da nesto pliva unutra....

Mozda ovih dana, mjeseci....  :D :D :D :D