Ožujak 28, 2024, 17:04:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Prijedlog Co2 boca 0,5  (Posjeta: 5601 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #25 u: Veljača 01, 2021, 22:01:05 poslijepodne »
iglicasti ti je do 2 bara......ali to ti ne bi trebalo biti problem za nano kad mozes ici na stakleni difuzor. Ali ak das 1200kn za pol kile bocu onda se odmah i utopi u tom akvariju  :D
ovaj drugi, AN.....ne znam......pitanje je kakav je taj iglicasti. A i nema ga.
 Opcija 3 su setovi su kod kineza 30€.

Ja bi opet to sebi slago sam.....500-600kn te izadje iglicasti, elektromagnetski i nekakav regulator tlaka. Ovakav BC kaj se nasarafi....... mislim da imam negdje jos 2 komada zapakirana.

Ma kako god okrenem ispod 1000kn teško mogu proći i da sam slažem i uzimam polovno. Recimo da me 600kn izađe to što kažeš, i boca 2kg mi je 500kn puna... To je 1100kn. Za 0.5kg bocu traže 400kn, to mi je opet 1000kn... A ovako za 1200 dobijem i bocu, regulator, ventile, difuzor, a dobijem i nekakvu garanciju i sve je novo. A 100kn goriva ću potrošit dok odem po to sve negdje i opet ću doći na isto.

Što se tiče veličine boce, problem mi je zbog prostora, nemam gdje s njom, 500g mi se čini dosta zgodna jer ju mogu sakriti, a 2kg ću teško sakriti jer mi ne stane u ormarić, bitno da je regulator dobar, a bocu lako kasnije zamijenim uz manju nadoplatu ukoliko mi bude trebala veća.

Boca neće biti vječno za nano, planiram kroz godinu/dvije 500L pa ću CO2 gotovo sigurno prebacit na njega, a od nano napraviti nekakav low light, prvenstveno zato sam htio bolji regulator uzeti.

Mislio sam čak naručit ovo jer imaju izlaznu regulaciju do 8 BARa:

https://www.co2supermarket.co.uk/co2-regulator-adjustable-pressure-pro-p502.html

ili ovaj još bolji:

https://www.co2supermarket.co.uk/co2-regulator-dual-stage-ultimate-se-p530.html

No pošto je Britanija van EU nakalemit će mi i carinu i porez na to...


Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #26 u: Veljača 01, 2021, 22:09:26 poslijepodne »
Imaš kod slovenaca aquatrade komplete co2 boce sa svime. Mislim da ti je oko 150€ boca 2kg.

Je, vidio sam, to je ovo:

https://web.facebook.com/commerce/products/2433336033363281/

Opet me ona ponuda iz Aquashopa nekako više privlači, cijena je ista, no odgovara mi manja boca trenutno... Budem ih pitao malo o tom regulatoru, vjerujem da imaju iskustva.

I još jedno pitanje... Kad budem radio veći akvarij, koji je najbolji način dodavanja CO2? Atomizar na vanjskom filteru sam mislio stavit. Da li je za njega potreban jači pritisak?
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2021, 22:13:35 poslijepodne od Nuclear »

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #27 u: Veljača 02, 2021, 00:51:15 prijepodne »
Ja isto imam u planu veći akvarij, ali mislim da bi išao na reaktor mislim da se tu najmanje rasipa bespotrebno co2 a za ove atomizere sam čuo da se znaju brzo zaštopati odnosno zaprljati.
E sad to je sve što sam čuo iskreno nisam osobno imao ni jedno ni drugo.
Možda ima netko iz osobnog iskustva pa zna više

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #28 u: Veljača 02, 2021, 00:52:12 prijepodne »
Ja isto imam u planu veći akvarij, ali mislim da bi išao na reaktor mislim da se tu najmanje rasipa bespotrebno co2 a za ove atomizere sam čuo da se znaju brzo zaštopati odnosno zaprljati.
E sad to je sve što sam čuo iskreno nisam osobno imao ni jedno ni drugo.
Možda ima netko iz osobnog iskustva pa zna više

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #29 u: Veljača 02, 2021, 09:37:38 prijepodne »
pa......istina. Ali mozes to ocistiti. Samo trebas rezervne bazooke ili one uloske za inline dok ove cistis. Potopis u jaku otopinu varikine na 24 sata i poslije par dana namakanja u vodi i to je to. Problem je jedino kaj osim originalne bazoooke koja bas i nije nabavljiva vise, ovi mali kineski jednostavno ne zadovoljavaju za vece akvarije ako ih ne stavis par komada.  No za manje su OK i dovoljno jeftini da se ne isplati zajebavati sa ciscenjem.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #30 u: Veljača 02, 2021, 10:23:39 prijepodne »
Mislim da ću ovaj regulator uzeti na kraju:

https://www.co2art.eu/collections/co2-regulators

Ovaj jeftiniji za 119 eura ide do 3 BARa, a skuplji 219 eura do 5 BARa.

Jeftiniji mi je čist dosta... Recenzije i iskustva što čitam po internetu su im odlična.

I bocu ću probat nać neku tu u lokalnom servisu vatrogasnih aparata.

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #31 u: Veljača 02, 2021, 16:10:18 poslijepodne »
Te bazoke trebaju jači tlak barem one koje idu u akvarij i ako ideš sa elektromagnetnim da gasiš co2 preko noći onda kad uđe voda teško probijaju.
Ja sam taj problem imao u svojem nano akvariju pa sam išao izmjeriti koliki mi je tlak na izlazu i ne ide preko 2bara na manometru.
Sad neznam ako je i na ovim in line difuzorima takva keramika možda bi trebao također jači tlak.
Trenutno sam uzeo difuzor koji je navodno najbolji na tržištu, ali to je za u akvarij


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #32 u: Veljača 02, 2021, 19:07:18 poslijepodne »
Te bazoke trebaju jači tlak barem one koje idu u akvarij i ako ideš sa elektromagnetnim da gasiš co2 preko noći onda kad uđe voda teško probijaju.
jap.....kad su nove onda to nije toliko problem. I nije na svima. Ja imam 2 komada, jednu od 40mm i ta nema simptome dok ova od 70mm jebucka.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #33 u: Veljača 02, 2021, 20:16:09 poslijepodne »
Te bazoke trebaju jači tlak barem one koje idu u akvarij i ako ideš sa elektromagnetnim da gasiš co2 preko noći onda kad uđe voda teško probijaju.
jap.....kad su nove onda to nije toliko problem. I nije na svima. Ja imam 2 komada, jednu od 40mm i ta nema simptome dok ova od 70mm jebucka.

Digni tlak, može se na tvom waveu uz malo kemijanja.. 2.5BARa bi trebalo biti dosta, imao sam isti problem, zato sad toliko i pazim koji regulator ću uzeti

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #34 u: Veljača 02, 2021, 20:48:55 poslijepodne »
ma mozes na skoro bilo kojom obicnom regulatoru, to nije problem. Problem je kaj ti taj tlak svaki dan treba sve veci jer cim je veci tlak dok radi tim vise vode povuce kad CO2 stane. I onda ili trebas par sati da ga probije ili je toliko zacepljeno da moras opet dizati tlak. A onda kad probije...... :dead:

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #35 u: Veljača 03, 2021, 11:44:38 prijepodne »

Trenutno sam uzeo difuzor koji je navodno najbolji na tržištu, ali to je za u akvarij




Gdje si to uzeo?

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #36 u: Veljača 03, 2021, 17:39:43 poslijepodne »

Trenutno sam uzeo difuzor koji je navodno najbolji na tržištu, ali to je za u akvarij




Gdje si to uzeo?
https://www.aquasabi.com/AQUARIO-Neo-CO2-Diffusor-Special-Type

Stigao za par radnih dana

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #37 u: Veljača 05, 2021, 22:32:04 poslijepodne »
Koliko bi mi mogla trajati boca 500g na 30L akvariju?

Ne znam ni sam da idem na 2kg ili 500g... Ako bi 500g bila bar 2 mjeseca to bi bilo prihvatljivo, al ne da mi se svakih par tjedana ić punit bocu... Problem je što 2kg bocu nemam baš gdje smjestiti, a 500g mogu smjestiti iza TVa tako da se neće ni vidjeti... Naravno preko noći bih gasio, uzeo dobar difuzor, mreškanje vode na minimum...
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2021, 22:46:06 poslijepodne od Nuclear »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #38 u: Veljača 06, 2021, 00:40:16 prijepodne »
pa..... Meni 5kg traje 4-5 mjeseci na 60l uz bazooka atomizer i gasenje. Ovisi o dosta toga ali 500g na 30l i 2 mjeseca.....nategnuto.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #39 u: Veljača 06, 2021, 18:07:53 poslijepodne »
pa..... Meni 5kg traje 4-5 mjeseci na 60l uz bazooka atomizer i gasenje. Ovisi o dosta toga ali 500g na 30l i 2 mjeseca.....nategnuto.

Ma ništa onda, ne da mi se zafrkavati. Uzet ću 5kg bocu, staviti u kuhinju ispod sudopera i probušiti pregradni zid samo da crijevo mogu u akvarij ubaciti, to mi je taman preko zida. Vjerujem da ću biti miran više mjeseci s tim punjenjem. Ako se dobro sjećam 5kg na RIO 180 mi je bila cca 2-3 mjeseca. Ne kužim smisao uopće tih 500g boca, čak i za nano...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #40 u: Veljača 06, 2021, 19:01:01 poslijepodne »
pa ako imas 10 komada i onda nosis 9 puniti.......miran si pol godine

I onda onaj koji puni nabraja familiju  :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #41 u: Veljača 26, 2021, 11:16:08 prijepodne »
Uzeo bocu 5kg u lokalnom servisu vatrogasnih aparata, 300kn bez atesta (mogu ju punit kod njih kad hoću), 400kn s atestom cca košta... uzeo ovu bez atesta...

Uzeo s CO2Art regulator (jeftiniji), crijevo, drop checker, rezervne brtve, i uzeo Neo difuzor od Aquarooma...

Sve u svemu prezadovoljan... Oprez s Neo difuzorima, ne rade s krutim crijevima za CO2, odnosno nemaju niplu na spoju s crijevom pa cure na spoju... Ja se mučio, rezao vrh difuzora, brtvio ljepilom, svašta nešto, i pušta...

Na kraju otišao na forum i pročitao da spojim samo obično silikonsko mekano crijevo, imao jedno od filtera za spoj zračnog kamena... Spojio, tlak je dovoljan 30PSI i uredno radi difuzor...

Ono što me zanima je da li je OK ako stavim ulaz vanjskog filtera da usisava mjehuriće iz difuzora?? Koliko sam skužio otopi mi se sav CO2 koji filter usisa, ne podriguje mjehuriće jer samo 1 mjehurić u sekundi ubacujem... Drop Checker zelen i ide prema žutom, a u akvariju nema "mineralne". U pravilu filter mi funkcionira poput CO2 reaktora. A ne nakuplja se ni CO2 u njemu baš... Tu i tamo podrigne, ali vrlo rijetko.
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2021, 11:33:34 prijepodne od Nuclear »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #42 u: Veljača 26, 2021, 12:40:49 poslijepodne »
silokonsko crijevo je OK ako difuzor ne trazi neki visoki tlak. Sa bazookom ne bi islo.

A kaj se tice usisavanja CO..... problem moze biti taj da ti se to skuplja negdje, obicno na vrhu  filtera i da se moze dogoditi da ti impeler vrti CO2 a ne vodu. Uvijek postoji ta mogucnost da ti se dogodi zracni cep i da filter stane. Plus, cuje se kako stalno izbacuje CO2.
Ja imam CO2 ispod usisa filtera na malom, ali to je HOB kojem je pumpa u vodi tak da nema sanse da se CO2 sakuplja oko impelera, no isto se zna ponekad cuti da filter prducka kad se nakupi puno CO2 u onoj komori prije kosare

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prijedlog Co2 boca 0,5
« Odgovori #43 u: Ožujak 01, 2021, 10:41:11 prijepodne »
silokonsko crijevo je OK ako difuzor ne trazi neki visoki tlak. Sa bazookom ne bi islo.

A kaj se tice usisavanja CO..... problem moze biti taj da ti se to skuplja negdje, obicno na vrhu  filtera i da se moze dogoditi da ti impeler vrti CO2 a ne vodu. Uvijek postoji ta mogucnost da ti se dogodi zracni cep i da filter stane. Plus, cuje se kako stalno izbacuje CO2.
Ja imam CO2 ispod usisa filtera na malom, ali to je HOB kojem je pumpa u vodi tak da nema sanse da se CO2 sakuplja oko impelera, no isto se zna ponekad cuti da filter prducka kad se nakupi puno CO2 u onoj komori prije kosare

Ma s bazookom nema šanse da bi išlo, ovaj NEO radi i s 25-30 PSI...

btw. Uspio naći one bazooke koje sam imao prije, evo ih ovdje:

https://greenleafaquariums.com/categories/co2-equipment/co2-diffusers.html

Također, ovaj GLA CO2 reaktor se čini fenomenalan... 

https://greenleafaquariums.com/products/aquarium-co2-reactor-12-16mm.html

Vjerujem da ću ga i kupiti kad si budem radio veliki akvarij (400-500L).

Jedino je problem što su oni u Americi, i dostava nije baš jeftina, a i carina vjerojatno još opali PDV i druge namete...

Što se tiče usisa CO2, kupio sam MULTIKANI vanjski filter, i pumpa nije u filteru nego je postavljena inline na crijevo i okomita je, tako da mi se ne bi trebao zrak na impeleru zadržavati.