Što se tiče filtera i zraka, sve je uključeno. Kamen, drvo, umjetne biljke i podloga, prokuhani su pola sata prije no što su stavljene u akvarij. Znam da akvarij mora jedno vrijeme biti prazan, odlučio sam da će biti prazan mjesec dana.
Samo nisam siguran točno koje ribice da stavim u akvarij.
Borci su mi full lijepi, jer imaju onakve lijepe dugačke perajice koji vrludaju kroz vodu.
Baš simpa....ali sada kada je duda ovo rekla, nisam baš siguran da bi mi to bila ok riba za početak jer mi se čini skroz težak proces.
Imam još jedan akvarij 40 litara, ali za njega nemam ništa, niti lampe niti filtera niti pumpe za zrak. Tako da ženku nebi imao gdje skloniti, a taj akvarij sam mislio imati u slučaju da se neka od ribica razboli da je imam gdje staviti, da mi se ove druge ne razbole.
Grijač nisam još uvijek uključio, nekao sam mislio ga uključiti kad prođe 2 tjedna, da bezveze ne grije vodu, a mislim da bi bilo možda dovoljno 2 tjedna da voda dobije pravu temperaturu.
Trenutno mi je voda na 26 stupnja, jer je u mom stanu jako vruće (grijanje na gradsku plinaru), ali grijać će grijati zbog noćnih sati kada se grijanje gasi, pa se temperatura vode preko noći promijeni za nešto više od 1 stupnja.
Za sada bih vas samo molio da mi predložite ribe koji bi stavio u akvarij.
S obzirom da mi je cijeli akvarij u zelenoj boji, htio bi neku ribu crvene ili plave boje (a da je otporna kao borac za kojeg znam da ih ima šarenih), da bude uočljiva.
Ako nije teško, volio bi i znati razlog zašto baš ta riba itd...
Još me zanima, kada tražim ribice, uvijek je gruba podjela na slatkovodne i one druge (valjda morske), a skoro nigdje nije toplovodne, hladnovodne...
Opet me intersira koja je temperaturna granica da se ribu naziva toplovodnom ili hladnovodnom - iako se u pet shopovima odvajaju akvariji (npr. lijevo hladnovodne desno toplovodne). Međutim skužio sam da u jednom pet centru temperatura vode u akvariju hladnovodnih riba je bila ista kao temperaturi akvariju s toplovodnim ribama.