Lipanj 16, 2024, 05:10:48 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Odabir papige (tigrica, nimfa)  (Posjeta: 11331 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odabir papige (tigrica, nimfa)
« u: Lipanj 27, 2013, 23:24:33 poslijepodne »
Jel ima tko iskustva s papigama? Konkretno imao sam par tigrica kao mali pa znam otprilike kakve su. No nikada nisam imao nimfu, a cijenom nije nešto puno skuplja od tigrice, pa me zanima što radije odabrati od te 2 vrste? Troškovi držanja su tu negdje za obje vrste, skoro pa nikakvi.

Naravno najradije bi žakoa kao kolega plavi  :D, no cijena je  :roll: :roll: :roll:


Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #1 u: Lipanj 27, 2013, 23:53:49 poslijepodne »
ja sam kao klinac imao nimfu. presuper životinje, moj glas definitivno ide za nju  :up:

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #2 u: Lipanj 27, 2013, 23:57:46 poslijepodne »
bas samo hoces papigu ili?
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #3 u: Lipanj 28, 2013, 09:10:05 prijepodne »
Pa da... nisam siguran na što ciljaš  :D

Imao sam tigricu kao mali kao što sam rekao, i znam otprilike kak se ponašaju... pa eto gledao sam po oglasnicima, pa sam naletio i na nifme, a nemam pojma ništa o njima.

Kanarinca/zebe ili tako nešto nebi, htio bi nešto što će mi letit po sobi, ići na ruku, rame itd... Tak nekog zabavljača  :D

Nisam siguran ni dali mi je gajba dovoljna za nimfu. Radi se o http://www.ferplast.com/en/shop/bird-accessories/canary-exotic/regina-2

Za tigricu je bila čist pristojna, sestra ih je držala, al su joj nepažnjom pobjegle, naravno bila je puštena dobar dio dana tako da je gajba bila samo prenočište...

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #4 u: Lipanj 28, 2013, 09:44:53 prijepodne »
Premalo je to za nimfu. Ipak je to veća papiga od tigrice. Pogledaj ovaj oglas http://www.njuskalo.hr/oprema-ptice/visoka-gajba-opremom-h-70cm-50-d-30cm-oglas-8471553. To je dobra cijena.

Offline aleman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
  • Spol: Muški   Lokacija: valpovo
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #5 u: Lipanj 28, 2013, 09:49:58 prijepodne »
premala krletka  za nimfu...
dužina nimfe je oko 30 cm..

imam par tigrica i nimfi...
skupa ali u kavezu 100x70 cm..

pitanje je koliko si spreman i na glasanje nimfe(poprilično su glasne)...moje se raspjevaju več u 4:30 ujutro ..tako da mi susjedi sigurno uživaju  :D
VALPOVO

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #6 u: Lipanj 28, 2013, 11:42:39 prijepodne »
Nimfa je u svakom slučaju "hrabrija" od tigrica, pošto je veća, ali je i puno zahtjevnija od tigrica u smislu glasanja/deranja i trazi nesto vise paznje- u suprotnom se dere i izvodi svasta nesto da ti privuce paznju. A da se znaju slasno zaderati, znaju se. Meni sve u usima zazvoni kad se moja nimfa zadere iako to nije jako cesto.

Ja trenutno imam i tigrice i nimfu. Ne drzim ih zajedno ali su gajba do gajbe tako da si prave drustvo kad mi nismo okolo. Ne dere se cesto nimfa no ponekad ju uhvati zuta minuta... zenke nimfe su mirnije po tom pitanju, navodno.

Za koju se god pticu odlucio preporucila bi ti da ju uzmes od nekog uzgajivaca, ne iz pet shopa.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #7 u: Lipanj 28, 2013, 11:53:24 prijepodne »
a zašto ne razmisliš o rozakolisu?
nisu velike kao nimfe, a zabavljači su sjajni
deru se poprilično, no znaju i duriti se i šutjeti satima...

Offline Mokri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: zg
  • Malawi Mbune
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #8 u: Lipanj 28, 2013, 12:41:32 poslijepodne »
Ima rozakolis na njuškalu ručno hranjeni. Idem drugi tjedan po jednu u Koprivnicu...
Damir

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #9 u: Lipanj 28, 2013, 14:07:19 poslijepodne »
Pola zivota imam tigrice. Meni su one fantasticne. I svaka je drugacija. I pricaju!

Moj glas za tigricu!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #10 u: Lipanj 28, 2013, 14:57:20 poslijepodne »
Ima rozakolis na njuškalu ručno hranjeni. Idem drugi tjedan po jednu u Koprivnicu...

super!
samo polako u početku - pusti ptičicu da sama uspostavi svojom incijativom kontakt s vama - vrlo ćeš brzo
imati jedno malo čudovište koje će svima šefovati :D
naš je živio više od 16 godina i bio glavni šef u kući - da ne kažem da je on grizao psa a ne pas njega :P

Offline Mokri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: zg
  • Malawi Mbune
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #11 u: Lipanj 28, 2013, 15:10:40 poslijepodne »
Ima rozakolis na njuškalu ručno hranjeni. Idem drugi tjedan po jednu u Koprivnicu...

super!
samo polako u početku - pusti ptičicu da sama uspostavi svojom incijativom kontakt s vama - vrlo ćeš brzo
imati jedno malo čudovište koje će svima šefovati :D
naš je živio više od 16 godina i bio glavni šef u kući - da ne kažem da je on grizao psa a ne pas njega :P

Ljepo, uz ženu i djete još jedan šef u kući :D
Imo sam malog aleksandra, moro sam ga prodat jer je od ljubomore napado na moju kćerkicu. Jbg
Damir

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #12 u: Lipanj 28, 2013, 17:15:24 poslijepodne »
Ma vjerojatno ću i ići na tigricu. Susjed mi ima jato od 11 komada, i čeka da mu se spare, pa ću uzeti jednu kad bude.

Neg eto naletio sam na nimfe pa me zanimalo kakve su to beštije  :D Pošto nemam uvijete za nimfu, a trenutno ni ni viška kuna za novi kavez odluka je puno lakša  :D

Samo još nešto. Dali je bolje uzeti mužjaka ili ženku, ima li kakve razlike? Ili da uzmem oboje? Jedino čitao sam da ih je teže pripitomit ak su u paru. Sad negdje piše da je to zabluda, a negdje da nije...

« Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2013, 18:48:08 poslijepodne od Nuclear »

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #13 u: Lipanj 28, 2013, 20:21:25 poslijepodne »
Sto se spola tice bolji je muzjak, nekad davno mi je stari uzgajivac tako rekao. Problem je sto se spol ne kuzi odmah nego tek kasnije kad mu poplavi nos iznad kljuna. :)

Navodno su zenke mirnije i sramezljivije, muzjak je harambasa.

I bolje je uzeti 1 pa imati strpljenja, pricati mu i pomalo bit ce prava faca. Ako uzmes 2 onda se uglavnom medjusobno druze i nece pricati jer ih uglavnom nije za tebe briga. :)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #14 u: Lipanj 28, 2013, 21:39:19 poslijepodne »
Stigao mi par tigrica  :D

Susjed kojeg sam spomenuo par postova prije mi dao par da ih probam ja sparit  :D

Pa eto, u gajbi su, a i kućicu za nesti jaja će dobit u ponedjeljak. Pa ako budem imao sreće očekujte fotografije mladih ptičica.    :up:

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #15 u: Lipanj 28, 2013, 21:57:21 poslijepodne »
Idesss. E to nisam probala. Obavezno postaj ako uspije. :)

Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #16 u: Lipanj 28, 2013, 21:59:30 poslijepodne »
bit ce mladih,vjeruj...
bit ces mama vise puta!  :D :D  samo strpljivo..
na kraju češ i kašicu pripremati.. ;)
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #17 u: Lipanj 29, 2013, 21:37:40 poslijepodne »
tigrice se uparuju u jatu, tako da sumljam da češ imat sreće sa parenjem sa vec odabranim parom. No možda si potrefio na vec formirani par (ako su u pitanju odrasle, spolno zrele ptice.) Ako su u pitanju mladunci, nema sanse.

Inače su cure harambaše i najnormalnije je da tuku muzjaka i naganjaju ga po gajbi, nedaju mu jesti i sl.
Pošto imas dva, zaboravi da ces ih ucit pricat, a pitome ce ti biti s obzirom na tvoj trud i s obzirom kako su tretirane kod covjeka koji ti je dao.

Kad smo mi, prije 6 ili tako nes godina uzimali mlade tigrice od jednog uzgajivaca, bile su nevjerojatno pitome. Uzimali smo ih u ruke bez da su trznule i bile su ko krpene lutke dok smo ih drzale. U meduvremenu je mačka prevrnula kavez i pticice podivljale, tako da divljake i imamo... no za bar se prodaju dok veliš keks.

Nastoj ne lovit ptice rukama. Nauči ih da ti docu na ruku ko na preckicu.

Proguglaj si o kliker treningu malo. cujem da ljudima pomaze u pripitomljavanju

Offline rus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Grižane
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #18 u: Lipanj 29, 2013, 22:45:37 poslijepodne »
Večer
evo da se ubacim sa jednim pitanjem
imam malog alexandra koji se je doslovno ocerupao. Ostala mu je žuta glava,krila i rep a drugo sve koza :-)
prvo sam posumnjao na tekute i kupio sprej al nije pomoglo,zatim sam čuo da se nakapa par kapi iza glave sa onim sa psa al ništa. Kupio sam mu veliku volijeru i počelo je malo na bolje ic al opet celavac po svom. Čist je,stavljam mu vitamine,hranom ga sad po ps-u nije na prolazu al nikako. Još da napomenem da zna na momente biti normalan i kulturno sletit na mene i jest iz ruke dok je ostatak vremena divlji. Radili smo sa njim pomalo i trudili se a sad već stvarno pretjeruje i nikako normalan bit

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Odabir papige (tigrica, nimfa)
« Odgovori #19 u: Lipanj 30, 2013, 11:54:06 prijepodne »
tigrice se uparuju u jatu, tako da sumljam da češ imat sreće sa parenjem sa vec odabranim parom. No možda si potrefio na vec formirani par (ako su u pitanju odrasle, spolno zrele ptice.) Ako su u pitanju mladunci, nema sanse.

Inače su cure harambaše i najnormalnije je da tuku muzjaka i naganjaju ga po gajbi, nedaju mu jesti i sl.
Pošto imas dva, zaboravi da ces ih ucit pricat, a pitome ce ti biti s obzirom na tvoj trud i s obzirom kako su tretirane kod covjeka koji ti je dao.

Kad smo mi, prije 6 ili tako nes godina uzimali mlade tigrice od jednog uzgajivaca, bile su nevjerojatno pitome. Uzimali smo ih u ruke bez da su trznule i bile su ko krpene lutke dok smo ih drzale. U meduvremenu je mačka prevrnula kavez i pticice podivljale, tako da divljake i imamo... no za bar se prodaju dok veliš keks.

Nastoj ne lovit ptice rukama. Nauči ih da ti docu na ruku ko na preckicu.

Proguglaj si o kliker treningu malo. cujem da ljudima pomaze u pripitomljavanju

Ma radi se o starijim papigicama. Ovo je samo privremeno rješenje. Planiram uzeti mladu papigu kad bude bilo mladih, samo jednu. Susjed mi je ove dao jer ima par viška, pa ak se uspiju sparit kod mene super, a ak kod njega budu mali prije nego kod mene onda vraćam stare i uzimam mladu. 4 para ima trenutno  :up:

Pa eto možda šta bude, ne škodi probati...