Svibanj 23, 2024, 04:34:05 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Pokusaj Tajlandskog biotopa  (Posjeta: 1017 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline seffah

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Pokusaj Tajlandskog biotopa
« u: Srpanj 07, 2011, 20:34:02 poslijepodne »
Litraza 330l D 150cm Š 40cm V cm55
Akvarij je u funkciji sa ovim ribama i biljkama oko 9 mjeseci. DIY projekat je trajao 15-ak dana jedan lik mi je nabavio staklo 5+1+5 duplex i usput polijepio sve to. Uradio je duplo dno i ojacanja. Krov mi je radio drugi covjek od punog drveta i ja sam ga samo premazao mjesavinom sadolina i laka boje hrasta. Postolje mi je radio komsija koji je penziju zaradio kao tokar i radio mi je od kvadratnih cijevi 4x4cm, a drugi komsija stolar mi je to sve lijepo okolo odradio sa ostacima mog regala iz kuce, a ja sam samo kupio samoljepljivu tapetu boje hrasta i to sa zenom sve fino obljepio. Samo jos moram sa puncem posto on svasta nesta zna ugraditi rucke i to je to. Sama unutrasnjost akvarija je mojih ruku djelo tu mi niko nista nije pomagao, samo moja inspiracija i naravno od onoga sto vidim na akvarij.net-u jer sam od svih foruma na njemu najaktivniji.Podloga ispod prodac smjesa gline i ostalih korisnih stvari, pa onda kvarcni pijesak krupniji. Biljke ne znam sva ta imena znam da ima anubiasa i kamara ove "gigantee" i jos neke kojim ne znam imena.
Filter Haqos expro 1200, rasvjeta cujte sad 1 phililps-ova aquarelle T8 od 36 w nemojte me ruziti
Od riba ima ako mognem nabrojati 10-ak tigrastih barbusa, 10-ak barbusa konkoriusa, 4 albino torokatuma, 4 botie yo yo, 1 silver shark, 1 bicolor, 5 sijamskih algojeda, 3 somica ona providna, nekoliko puzeva amazonaca, 2 ancistrusa jedan albino drugi slajer sivi, 1 albino muljar, 1 khulli, dvije Pristela tetre.
Prvi mi je snimak malo los ali popravicemo se.









« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2011, 20:44:20 poslijepodne od seffah »

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pokusaj Tajlandskog biotopa
« Odgovori #1 u: Srpanj 07, 2011, 23:40:00 poslijepodne »
Anubiasi su iz Afrike, a anciji, pristela tere i Megalechis thoracata su iz Južne Amerike. A Tajland je kada sam zadnji puta provjerila bio u JI Aziji  :)
Preporučam ti da nabaviš još barem 5-6 khulija, jer oni vole biti u grupi.

Offline bare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
Odg: Pokusaj Tajlandskog biotopa
« Odgovori #2 u: Srpanj 20, 2011, 21:07:06 poslijepodne »
malo gužve

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Pokusaj Tajlandskog biotopa
« Odgovori #3 u: Srpanj 20, 2011, 21:13:30 poslijepodne »
Nekak mi se čini da taj filter jako bruji