Lipanj 06, 2024, 02:21:20 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Kako gnjojiti  (Posjeta: 1361 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Kako gnjojiti
« u: Siječanj 20, 2011, 11:06:24 prijepodne »
Malo švrljajuci po forumu našao sam u cemu je vjerojatno problem! nema makroelemenata, kako ste i rekli. Proucio sam temu
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=51326.0 . Samo imam par nejasnoca  . Na slici sam napisao rednim brojevima:
1. ovaj iznos ja unosim sam (prema cemu odrečujem kolicinu)
2.Koliko sam svatio težimo da ovde bude 1ppm! (mjenja se prema kolicini iz stavke 1)!!!
3. Što nam ovo kazuje!

Ako je ovaj izračun tocan prema slici kalkulatora - koliko dodavati određene tekucine u aq! Čime mjerite nedostatak elemenat u aq osim očitim parametrima koji su izraženi na bilju! Skuzajte šta davim, ali prvi se put susrecem sa ovim, pa mi je cas sve jasno čas neznam di sam! 
 

hvala

Offline astralis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 187
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Novska
Odg: Kako gnjojiti
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2011, 12:13:06 poslijepodne »
e, kao sto si imao prigode citati, a bome ima materijala, o gnojenju i nacinu primjene istog, ima dosta zavisnih okolnosti,ali opet, ne mora biti znanost....
kolicina bilja, vrsta podloge, kvantitet rasvjete a sigurno i kvaliteta iste, mogu diktirati kolicinu i tempo gnojidbe....
onda, razlicite metode u prihrani kroz vodeni stup,  imas nejcesce spominjane EI i PPS Pro, cini mi se....
mjerenje zastupljenosti odredenih elemenata karakteriziraju specificni pokazatelji na samom bilju i okolnom akvarijskom biotopu, a opet tu su i komercijalni testovi za metricko iskazivanje velicina.....  eto, sad sam malko glumio dr. sc. no pjesnik se nekak ugrubo izjasnio....
ja ti necu davati konkretne natuknice jer sam i sam pocetnik, ali vjerujem da nije tlaka, osim mozda vremenske rutine u odrzavanju biljnog akvarija....
eruption of emotions

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Kako gnjojiti
« Odgovori #2 u: Siječanj 20, 2011, 12:27:17 poslijepodne »

1. ovaj iznos ja unosim sam (prema cemu odrečujem kolicinu)
2.Koliko sam svatio težimo da ovde bude 1ppm! (mjenja se prema kolicini iz stavke 1)!!!
3. Što nam ovo kazuje!


1. unosis kolicinu kemikalija koja ce ici uotopinu
2. koliko ce 1ml dodavati otopine u akvarij (NE ono cemu tezimo)
3. ono cemu tezimo tj. preporucena razina

moja preporuka je da si izaberes neki sistem gnojenja (ppspro ili EI) i onda vidis kako koji funkcionira

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Kako gnjojiti
« Odgovori #3 u: Siječanj 20, 2011, 13:10:06 poslijepodne »
jedno hrabro pitanje ;)

gnoji se na dnevnoj bazi ili koliko cesto??? navedena kolicina

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Kako gnjojiti
« Odgovori #4 u: Siječanj 20, 2011, 13:29:17 poslijepodne »
jedno hrabro pitanje ;)

gnoji se na dnevnoj bazi ili koliko cesto??? navedena kolicina


Moje shvacanje "sugested tank target level" je da je to razina koju moramo odrzavati. E sad, ako ti imas 2 biljke a ja djunglu, naravno da necemo imati isti rezim doziranja i tu je taj faktor nepoznanice koji je rijesio EI. Ja bih probao dozirati  na dnevnoj bazi i da mi je to startna pozicija za eventualno smanjenje ili povecanje doziranja

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Kako gnjojiti
« Odgovori #5 u: Siječanj 20, 2011, 13:39:11 poslijepodne »
jedno hrabro pitanje ;)

gnoji se na dnevnoj bazi ili koliko cesto??? navedena kolicina


Moje shvacanje "sugested tank target level" je da je to razina koju moramo odrzavati. E sad, ako ti imas 2 biljke a ja djunglu, naravno da necemo imati isti rezim doziranja i tu je taj faktor nepoznanice koji je rijesio EI. Ja bih probao dozirati  na dnevnoj bazi i da mi je to startna pozicija za eventualno smanjenje ili povecanje doziranja
:up: