Lipanj 03, 2024, 14:16:40 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Dare reef  (Posjeta: 6574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Dare reef
« Odgovori #25 u: Listopad 12, 2010, 20:34:05 poslijepodne »
To sam več savladao. U slučaju da se neda maknut samo ju injektiram sa octom, ali to nije potrebno jer ih večinu podijelim. Hvala na brizi :up:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Skoro godinu dana
« Odgovori #26 u: Listopad 13, 2010, 19:30:37 poslijepodne »
Koristim rowu, šećer i povremeno ugljen.

A za što se koristi šećer?

...jeftin i lako održivi sistem bez previše komplikacija i teških mudrosti.

Ova mi se filozofija sviđa! Bravo dare  :klap:
Karas Reef - morski akvarij

Offline bunarina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Dare reef
« Odgovori #27 u: Listopad 13, 2010, 21:05:57 poslijepodne »
Vidio sam dosta slika na forumu, tko ne kuži ne vidi, ali u stvarnosti kad ih pogledate dosta ih je žabokrečina.
Nije kritika samo nije ni ovo mjerilo kojim bi putem reefer trebao ići, puno se grešaka na hokus pokusima radi pa zbog toga i mnogi novi potenc. reeferi odustaju, a ZAŠTOOO?
I noga u guzicu je korak naprijed.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Dare reef
« Odgovori #28 u: Listopad 13, 2010, 21:48:34 poslijepodne »
Vidio sam dosta slika na forumu, tko ne kuži ne vidi, ali u stvarnosti kad ih pogledate dosta ih je žabokrečina.
Nije kritika samo nije ni ovo mjerilo kojim bi putem reefer trebao ići, puno se grešaka na hokus pokusima radi pa zbog toga i mnogi novi potenc. reeferi odustaju, a ZAŠTOOO?

zato jer nema se love za neki ludi setup i hoce se uštedit i onda se neke stvari pokazu ok a neke sran.... a nazalost
dovoljno je jedno ovo zadnje da ti zaj.... sve ovo prije i cjeli trud.

to ti je sve relativno što se žabokrečine tiče
da li akvarij gledas po danu kad je u šusu ili kad se tek otvara,
da li su lampe plave ili bjele,
koliko je love unutra i slično
tu ima toliko kombinacija da ti pamet stane ali iskusno oko to vidi
da li je svaki polip na mjestu, u kakvom su stanju koralji itd.

šećer kao hranu?

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Dare reef
« Odgovori #29 u: Listopad 14, 2010, 21:21:55 poslijepodne »
Vodka metoda, je dodavanje ugljikovih spojeva u vodu kao hrana za bakterije. Šečer je to isto samo što je višestruko jači i jeftiniji i NESMIJE se dodavati ako se ne mjere nitrati jer može doči do krahiranja akvarija.

Jedini koralj koji mi je nastradao nakon upotrebe Aiptasia X-a je sarkofiton. Več je 3 tjedba uvučenih polipa.Sve ostalo je lijepih boja i napućenih polipa.
Žućo vrijedno brsti sve alge pa bi se i toj žabokrečini moglo stati na kraj.

To je najbolje što si ja mogu priuštiti. Za sada sistem radi a ako potraje bit če još i bolje.  Vidio sam na žalost puno iskusnih i prekaljenih akvarista kojima ja krahirao akvarij pa ako moj poživi koji mjesec dulje niko sretniji od mene.


Uzgred budi rećeno vidio sam na nekom forumu jednu dobru foru. Banka koralja. Razmjenjuju se koralji pa kad kom rikne akv, svi prilože dio uzgojenog i nastavljaš bez velike boli. Otvorit ču novi post na ovu temu koja me je dosta zaintrigirala.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dare reef
« Odgovori #30 u: Listopad 14, 2010, 22:04:30 poslijepodne »
Vidio sam dosta slika na forumu, tko ne kuži ne vidi, ali u stvarnosti kad ih pogledate dosta ih je žabokrečina.
Nije kritika samo nije ni ovo mjerilo kojim bi putem reefer trebao ići, puno se grešaka na hokus pokusima radi pa zbog toga i mnogi novi potenc. reeferi odustaju, a ZAŠTOOO?

Ja iskeno ne znam što bi rekao na ovo...
Da, puno potencijalnih refera odustaje ali razlozi su razni.
Ja bi kao najveći nazvao razočaranje.

Također čini mi se da je "kemijanje" dosta uzelo maha na forumu u zadnje vrijeme.
Dare bez uvrede, ali od tebe sam za morsku akvaristiku vidio... siporex, pečenje keramike, šečer, urin, kišnica... ne znam, po mom ukusu malo previše.

Kažeš da "za sad sistem radi a ako potraje biti će još bolje". sorry ali ovo zvuči kao da testiraš izdržljivost organizama. Neće ti sistem krahirat ako IOLE paziš tj. što je uopće "krah sistema"?
Gle... uzmi običnu bačvu, unutra bubni 50 litara vode iz akvarija, stavi pola od gomile ksenije koje imaš, malo od gomile algi koje imaš, keniju, sarkić... kamen koji "ima rupice", stavi bačvu pored radijatora da ima temperaturu, i svako malo opali bačvu nogom da ima nešto cirkulacije, i na sve to montiraj stolnu lampu "za učenje" i promijeni malo vode svako malo... I "taj sistem" će ti funkcionirati tjednima ako ne i mjesecima. No da li je to cilj? (ako me razumiješ što ti želim reći?)

A što se tiče "iskusnih i prekaljenih akvarista"... ja bi se zapitao zašto skoro nitko od njih ne piše ništa u ovu tvoju temu.

I naravno izbor je na tebi za bilo što u vezi akvarija... ali nije baš sve što radiš dobro ma koliko god znao općenito o "dodavanju ugljikovih spojeva" (parafraziram)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Dare reef
« Odgovori #31 u: Listopad 14, 2010, 22:27:06 poslijepodne »
Ima onih koji idu na sigurno ali ja nisam od tih. Bilo i bit če. Ja uvijek eksperimentiram ali ne bez veze i iz svoje glave. To su radili neki i prije mene sa određenim uspjehom pa pokušavam i ja isto. Nekima ekstremno? Meni zanimljivo. Na kraju vrijeme če pokazati svoje.
Govorim 3 jezika pa mi je tuđe znanje sa interneta dostupnije. Ima ljudi pametnijih i inventivnijih od nas premda se volimo(i ja) praviti da sve znamo i da smo najpametniji.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dare reef
« Odgovori #32 u: Listopad 14, 2010, 22:48:31 poslijepodne »
Kao što rekoh... tvoj izbor... (i moje mišljenje)

Nadam se da ćemo svi imati nešto naučiti/iskoristiti od tog eksperimentiranja. (zasad još ne)


P.S. Baš mi je drago da govoriš 3 jezika, vrijedno spomena u ovoj priči  :up:
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Dare reef
« Odgovori #33 u: Listopad 15, 2010, 08:42:53 prijepodne »
Vodka metoda, je dodavanje ugljikovih spojeva u vodu kao hrana za bakterije. Šečer je to isto samo što je višestruko jači i jeftiniji i NESMIJE se dodavati ako se ne mjere nitrati jer može doči do krahiranja akvarija.

Jedini koralj koji mi je nastradao nakon upotrebe Aiptasia X-a je sarkofiton. Več je 3 tjedba uvučenih polipa.Sve ostalo je lijepih boja i napućenih polipa.
Žućo vrijedno brsti sve alge pa bi se i toj žabokrečini moglo stati na kraj.

To je najbolje što si ja mogu priuštiti. Za sada sistem radi a ako potraje bit če još i bolje.  Vidio sam na žalost puno iskusnih i prekaljenih akvarista kojima ja krahirao akvarij pa ako moj poživi koji mjesec dulje niko sretniji od mene.


Uzgred budi rećeno vidio sam na nekom forumu jednu dobru foru. Banka koralja. Razmjenjuju se koralji pa kad kom rikne akv, svi prilože dio uzgojenog i nastavljaš bez velike boli. Otvorit ču novi post na ovu temu koja me je dosta zaintrigirala.
to ti nije do aptasia x-a vec jednostavno ima faze proći će ga :up:

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Dare reef
« Odgovori #34 u: Listopad 15, 2010, 12:10:03 poslijepodne »
Ufazio se odmah po tretmanu. Iskreno se nadam da če ga proći.

Offline lukinjo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Dare reef
« Odgovori #35 u: Listopad 17, 2010, 17:40:02 poslijepodne »
 :klap:   prelipo

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Skoro godinu dana
« Odgovori #36 u: Siječanj 09, 2012, 20:37:08 poslijepodne »
bez sumpa, hiljadu bočica i skupih streemera. Dodajem jod i maxicoral A i B. Doljevam kišnicu. Ima samo 4 lampe od 80W na 2,2 m dužine. DIY mjesečinu, 1x powerhad 1800l/h koli pokreće strujanje vode u cijelom akvariju i 2x pow.h. 1800 l/h za skimanje površine i skimer koji sam napravio od kanalizaciske cijevi. Koristim rowu, šećer i povremeno ugljen.

Od tropske živine ima; žuti tang ,šestoprugi grgeć, dvije piđame i dva klauna, demzela, klaun goby (zeleni sa crvenim točkicama) ....3molija...tvrde i meke koralje te alge..
a od jadranske ; pjevčića i slinguricu, zmijače obične i dlakave, dvije vrste rakova samaca, moruzgve, leževi...

Postav je pretežno keramika sa 10-20 % jadransko- tropskog kamena. Cilj mi je bio složiti jeftin i lako održivi sistem bez previše komplikacija i teških mudrosti. Iako mi je početak bio prognoziran sa brzim i bolnim svršetkom ,nije tako, barem za sad. Mislim da je tajna u velikom sistemu koji podnosi manje propuste tipa 32 stupnja celzijevih i par krepanih ježeva (ljetos dok sam bil na moru)

More mijenjam rijetko, svaka 3-4 mj. sa jadranskim morem.  
Postav je pretežno keramika sa 10-20 % jadransko- tropskog kamena. Cilj mi je bio složiti jeftin i lako održivi sistem bez previše komplikacija i teških mudrosti. Iako mi je početak bio prognoziran sa brzim i bolnim svršetkom ,nije tako, barem za sad


pisac je presudio ....
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2012, 20:44:29 poslijepodne od RHEM »