Lipanj 16, 2024, 05:43:28 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: jedno ili drugo?  (Posjeta: 734 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jure.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Zagreb
jedno ili drugo?
« u: Svibanj 08, 2011, 17:35:26 poslijepodne »
E ovako, ljubitelj sam zivotinja i volim skakave zivotinje.Pa sad se dvoumim.Imam malu g.roseu a jos bi si kupio nesto u podrucju teraristike (agama,iguana...) pa sad neznam dali da imam i pauka i jos nesto ili samo jedno.vremena imam strpljenja imam i ostalo sto je potrebno za brigu neke zivotinje.i mozete mi preporucit ako si budem jos nesto uzimao sta da uzmem.agamu,iguanu,zmiju i ostale zivotinje koje spadaju u teraristiku.
hvala  :)
War does not determine who is right - only who is left.  ~Bertrand Russell

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: jedno ili drugo?
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2011, 19:31:30 poslijepodne »
AAA da malo pročitas o navedenim zivotinjama pa sam odlucis..Ipak ti mi bas nemozemo savijetovati sta je za tebe najjbolje(neznamo koje uvijete mozes zadovoljiti..itd..)

Offline jure.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Zagreb
Odg: jedno ili drugo?
« Odgovori #2 u: Svibanj 09, 2011, 00:42:53 prijepodne »
AAA da malo pročitas o navedenim zivotinjama pa sam odlucis..Ipak ti mi bas nemozemo savijetovati sta je za tebe najjbolje(neznamo koje uvijete mozes zadovoljiti..itd..)

pa procitao sam sve i imam uvijete pa zelum cuti misljenje drugih ako ne zelis pomoci be moras ni odmagati.
War does not determine who is right - only who is left.  ~Bertrand Russell

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: jedno ili drugo?
« Odgovori #3 u: Svibanj 09, 2011, 09:44:38 prijepodne »
Ako si sve procitao i smatras da imas uvjete, onda odaberi sto se tebi svidja :up:

Evo par smjernica da se lakse odlucis:

Mozes li svaki dan (ili imas nekoga u kucanstvu tko moze) hraniti gustera svjezim vocem, povrcem i/ili 'mesnom' hranom? Ukoliko otputujes negdje, imas li nekoga koga mozes zamoliti da hrani gustera svaki dan?
Zatim, mlade bradate agame jako puno jedu, cak i do 40ak zohara (naravno, primjerene velicine) dnevno. Tako da prije same nabavke gustera treba imati kolonije dubija i latera pa cak i cvrcaka i fobasa kako ne bi odjednom ostao bez hrane.Iguane pak narastu ogromne stoga im treba i jako veliki terarij koji, osim sto zauzima puno prostora, nije bas ni mala investicija. Ako ces uzimati iguanu, bradatu agamu ili kameleona, bilo bi idealno da imas i fleksarij kako bi iskoristio sunce u nadolazecim toplim danima. Osim navedenih, dosta forumasa drzi i gekone pa mozes i o njima razmisliti. Sto se tice zmija, nekako mi se cine najmanje zahtjevne. Ako ces uzimati mladi primjerak, za pocetak ju mozes drzati u terariju dimenzija kao za tarantulu, ali kasnije ce ipak trebati nesto vece. Jesi li spreman u hladnjaku drzati zamrznute miseve i/ili kupovati zive pa ih ubijati kako bi nahranio svog ljubimca?

Svaki ljubimac zahtjeva odredjenu brigu, a samim time i tvoju zrtvu stoga samo ti mozes odluciti sto ces uzeti  ;)

Offline jure.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Zagreb
Odg: jedno ili drugo?
« Odgovori #4 u: Svibanj 09, 2011, 20:54:40 poslijepodne »
E hvala puno o ovim ogromnim savjetima :) . jos se dvoumim izmedu kameleona i bradate agame jer su mi nekako predobre zivotinje :) [iguanu sam vec imao ]..e sad neznam,stvarno mi je tesko odlucit.kameleoni mijenjaju boju i to sve ali i agame su isto jaako zanimljive :) tako da stvarno neznam..znas li mozda kolika je cijena kameleona.ja sam naso samo od 2000kn :S..
War does not determine who is right - only who is left.  ~Bertrand Russell