Lipanj 04, 2024, 10:12:53 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Akvarij 30 L  (Posjeta: 8404 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: Akvarij 30 L
« Odgovori #25 u: Siječanj 31, 2009, 16:04:01 poslijepodne »

-rasvjeta je zapravo improvizirana sa obicnom zaruljom


Zato imaš problema s visokom temperaturom. Stavi štednu, smanjiti ćeš temperaturu, račun za struju, i poboljšati uvjete za biljke  :up:
Baci tu plastiku i posaadi pravo bilje.  Biti će ljepše i tebi i ribama. :)
TuroPolje - nekad More

Offline The Igor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Akvarij 30 L
« Odgovori #26 u: Veljača 01, 2009, 13:38:54 poslijepodne »

-rasvjeta je zapravo improvizirana sa obicnom zaruljom


Zato imaš problema s visokom temperaturom. Stavi štednu, smanjiti ćeš temperaturu, račun za struju, i poboljšati uvjete za biljke  :up:
Baci tu plastiku i posaadi pravo bilje.  Biti će ljepše i tebi i ribama. :)

Ma to je samo improvizacija, pukusao sam nesto napraviti od onoga sto imam, zarulja je zapravo dosta udaljena od stakla i jedva da je osjeti neka toplina na toj udaljenosti  :)

Proucavao sam razne savjete za snizavanje temperature na ovom forumu i najvise mi se svidjela ideja o ugradnji onih ventilatora sa kompa u poklopac akvarija. Vec neko vrijeme dogovaram sa frendom da mi posudi ono cudo za busenje poklopca ali nikako da se nademo. Cak mi je palo na pamet da sam izrezem rupu uz pomoc uzarenog noza  :P

Sad sam iznenada zaradio i jedan hitni trosak izvan podrucja akvaristike pa se nalazim na pozitivnoj nuli...tako da ce projekt za snizavanje temperatur pricekati jos neko vrijeme  :(   (al nema veze, ljeto je daleko)

Offline The Igor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Akvarij 30 L
« Odgovori #27 u: Veljača 04, 2009, 17:26:31 poslijepodne »
Imam situaciju. Prije sat vremena hranio sam platyje i ekipu i primjetio sam da dva govanca cudno plutaju...pogledao sam malo bolje kad vidi vraga- dva friska platya.
Prije nekoliko godina imao sam guppije i uvijek sam buduce majke izdvojio na vrijeme a sad sam ostao zatecen.

Trebali bi imati mrlju skotnosti ali crvendaci su pa je ne vidim. Imam 5 zenki...da izdvojim najdeblju u kotilicu ili mogu jos po necemu prepoznati? I to mi je malo tesko jer ih puno hranim pa su sve debele  :clown:

Offline kjunno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Odg: Akvarij 30 L
« Odgovori #28 u: Veljača 04, 2009, 22:55:45 poslijepodne »
ma ostavi prirodi da radi svoje ;)nemoj odvajat trudne ženke,sam pokupi malce kad ih bude,i s njima u drugi akvarij dok malo ne porastu :Dups,jel to sad kreće nabava jošjeenog akvača za bebe ribe,he,he :question:

Offline The Igor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Akvarij 30 L
« Odgovori #29 u: Veljača 04, 2009, 23:00:47 poslijepodne »
Ne, prije sam ih imao 6, do danas sam ih imao 3 a sad sam aktivirao jedan od deset litara  :D
Tesko mi je ulovit malce u akvariju, samo produ kroz rupice u mrezici. Jedva sam ih uhvatio sa casom  :clown: