Svibanj 29, 2024, 00:53:24 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Hrana  (Posjeta: 1836 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Hrana
« u: Listopad 25, 2008, 20:51:26 poslijepodne »
Poštovani,
molio bih iskusnije akvariste da me savjetuju oko ishrane ribica, da im malo obogatim ishranu i pokušam što više približiti stvarne uvijete u aq. akvari mi je 96L i u njemu sada od ribica imam 5 koridorasa, 2 botije (trikolore), 1 eymonera, 2 kozice i 2 jabućara, ribice su u aq od 11.10 (nakom mjesec ipo cikliranja) ribice su se dobro snašele, ponašanje im je u skladu sa opisanim u literaturi  :D , a i na oko su super. Hranim ih sa tabletama od tetre, na njoj su nacrtana botija i koridoras (neznam ime napamet),a i negdi sam procita da je ta spiza OK. znam da botije vole skuhani grašak, salatu i ostale stvarćice, molio bih Vas da me malo uputite i da mi objasnite kako da pripremim, doziram i dajem tu hranu ribicama. Dali su mi potrebni nekakvi vitamini.

i drugo, može li par ideja za sastav riba sredine akvarija.

hvala, isprika na podužem postu. ;)

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hrana
« Odgovori #1 u: Listopad 25, 2008, 20:58:11 poslijepodne »
najjednostavnija varijanta domaće hrane za biljojede i svejede je kuhani grašak kojeg ili smrzneš i onda jako sitno nasjeckaš, ili samo zgnječiš u pire i tako daješ...onda, list salate, kineskog kupusa, špinata, blitve kojeg preliješ vrelom vodom i nakon par sekundi hladnom...pa im staviš na dno akvarija, pristisneš kamenom, a navečer ukloniš ako je što ostalo...pa kuhana mrkva isto kao pire, karfiol..
e, sad doziranje...radije manje nego više...i najbolje je tu domaču papicu davati prije čišćenja dna akvarija jer ona neminovno jako prlja i muti vodu (da se ne prepadneš)
a raznolikost hrane možeš osigurati i miješanjem hrana raznih proizvođača (našim ribama je osnovna hrana nutrafinova, a onda miješamo sa serinom i tetrinom) a i imaš unutar jedne tvornice nekoliko različitih hrana - pahuljice, kuglice, tabletice...

sretno! i, dobar tek tvojim ribicama! :)

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Hrana
« Odgovori #2 u: Listopad 25, 2008, 22:17:44 poslijepodne »
alles i ja smo skuhali grašak, mrkvu, smrvili tablete spiruline (kupljene u bio-bio dućanu) te dodali i dodali cuhe crve (nutrafin) i sve zmikasali u kašu te dodali u želatinu i razrezali na kockice. ribe jedu. nisu previše oduševljene od prve al poslije sve radije jedu.
ribar

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hrana
« Odgovori #3 u: Listopad 25, 2008, 23:58:18 poslijepodne »
madmax je zaboravio napisati da smo u tu smjesu dodali i tvrdo kuhani žumanjak. prvi put kad smo im dali nisu se baš oduševile, ali danas su se otimale za to. idući put ću u smjesu probati dodati i mrvicu češnjaka :D jedino me brine ta želatina, ali nema drugog načina da se hrana ne raspadne.
super je tema, mogli bi napraviti nekakvu kuharicu za ribe :d015:
zg centar

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hrana
« Odgovori #4 u: Listopad 26, 2008, 13:18:26 poslijepodne »
pokušajte umjesto želatine staviti par zrnaca želina (za pekmeze) - on je pektin napravljen od jabuka a isto želira....mislim da je zdraviji od želatine
eto - prilog za kuharicu!  :P

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Hrana
« Odgovori #5 u: Listopad 26, 2008, 16:35:04 poslijepodne »
e ljudi hvala Vam na pomoci  :up:  :klap:, probat cu to....
što se tice želatine i ja mislm da su bolja zrnaca želina, (koristi sam ih u marmeladi koju sam pravija).......
a za kuharicu izvrsna ideja...

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Hrana
« Odgovori #6 u: Listopad 26, 2008, 17:32:03 poslijepodne »
dbro, sad nek pojedu to a poslije ćemo preć na želin :D
ribar

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Hrana
« Odgovori #7 u: Listopad 26, 2008, 18:37:30 poslijepodne »
Da ne otvaram nouv temu zanima me dali je ovo puno algu, tj. imam zelenu algicu na kamenju, panju i pozadini, na pozadini i panju figura lipo i nema je puno, ali nekako mi se pari da je ima puno na kamenu, bilje mi se lipo razvija u aq i raste ko ludo, ono što se kaže rastu na oko. Vec 2 tjedna dodajem EC u 0.6 ml na 96L i dodajem TetraPlant Mint prema naputku i od tada bilje se preporodilo. Šta da radim sa ovim "mail zelenim" primjetio sam da se ponekad pojavi na samo dno stakla, gdje se lako cisti:

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: Hrana
« Odgovori #8 u: Listopad 26, 2008, 19:14:08 poslijepodne »
te alge su normalna stvar.
ribar

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Hrana
« Odgovori #9 u: Listopad 26, 2008, 21:48:34 poslijepodne »
Alge su tockaste i ne bi te trebale posebno zabrinjavati. ;)

No mene brine srednja biljka na prvoj slilci. :nerd: Imam blagi osjecaj da je to spatiphyllum... Imala sam ga i na svojoj kozi vidjela da su kolege bile u pravu. Neko vrijeme prekrasno, no kasnije... :dead:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hrana
« Odgovori #10 u: Listopad 26, 2008, 22:07:08 poslijepodne »
ne brini s tim algicama - one su potpuno normalne i samo ih skidaj sa stakla, inače daju prirodni "štih" akvariju...
a biljku prati...pa ako bude zločesta, vadi van   ;D

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: Hrana
« Odgovori #11 u: Listopad 26, 2008, 22:19:00 poslijepodne »
Da ni ja ne otvaram novu temu...
Mislim, koji off  :down:
TuroPolje - nekad More

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hrana
« Odgovori #12 u: Listopad 26, 2008, 22:24:38 poslijepodne »
mladene, jest off, ali bih rado razdvojio temu na dvije, samo mi je zadnju put napravio komp sranje i pobrisao sve...pa radije onda toleriram off...nego da nestane
jedino, ako tko drugi od kolega moderatora želi razdvojiti...please, učinite to!  :)

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: Hrana
« Odgovori #13 u: Listopad 26, 2008, 22:27:51 poslijepodne »
Sve pet. Usput izbrišite i ove moje komentare  :)
TuroPolje - nekad More

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Hrana
« Odgovori #14 u: Listopad 26, 2008, 23:17:52 poslijepodne »
hvala na pomoci,
da s ovim algicama izgleda prirodnije, i meni su OK, ali sam isto volija pitat da ne bi posli bilo  :dead:

znam da je ovo drugo pitanje totalno OFF, ali nekako mi se cinilo da bi puno "davija" otvaranjem nove teme.
isprika, nije namjerno.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hrana
« Odgovori #15 u: Listopad 27, 2008, 07:53:36 prijepodne »
hvala na pomoci,
da s ovim algicama izgleda prirodnije, i meni su OK, ali sam isto volija pitat da ne bi posli bilo  :dead:

znam da je ovo drugo pitanje totalno OFF, ali nekako mi se cinilo da bi puno "davija" otvaranjem nove teme.
isprika, nije namjerno.
slobodno otvaraj nove teme - nema ograničenja, a i bolje je tako jer je preglednije! :)