Lipanj 05, 2024, 05:32:42 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Pauk za početnika  (Posjeta: 4072 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kju_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: zero gee
  • zumbi lampiao
    • min.svartberg
Pauk za početnika
« Odgovori #25 u: Svibanj 30, 2007, 16:28:00 poslijepodne »
Lako se vama zezati s tim... mene je obaveza lani natjerala da ostavim mami na čuvanje terarij sa svojim najdražim paličnjacima - Eurycantha calarata. Sve sam joj objasnila, nacrtala, rekla da su biljojedi i da nema straha zbog njihovog izgleda (meni su zgodni, ali sve je stvar percepcije), dapače, treba ih hraniti blitvom i bršljanom (koji bi karnivor jeo blitvu?!?!?) itd.itd. no sada više nisu među nama. Zašto? Kaže da su joj, iako je isprva mislila da će moći, izgledali kao škorpioni i da nije imala hrabrosti nahraniti ih :( :( :( jadnici. Nikad više nitko neće čuvati išta moje...

Inače je kao i sve druge mame - ne podnosi grčice, gujavice, gusjenice, odrasle Coleoptere a pogotovo ne može podnijeti zadnji stadij ličinke Cerambyx cerdo... naraste i do 8 cm a ona se još uvijek pita kad ću to "prerasti" :)
Uz malo sreće i dokle god imam makar kakvu financijsku mogućnost držanja terarija, NIKAD!



Bakterije su jedina kultura koju neki imaju.

min.svartberg

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Pauk za početnika
« Odgovori #26 u: Svibanj 30, 2007, 17:56:00 poslijepodne »
... ja sam svoju majku naučio kako se treba brinuti o gmazovima... ne voli ih, boji ih se, ali se brine i po dva tri tjedna dok me nema :), hrani ih, zaljeva(daje im vode), uglavnom ..... bilje se brine o njima nego ja :) ...

... kaj se puka tiće.... sa njima nema puno brige... ako so odsutna i mjesec dana nije bed.... podlogu dobro natopiš vodom tjedan dva pauka dosta hraniš (toviš) i u posudi mu ostavišp vode..... i mirna si mjesec dana 100% ... recimo moja geniculata ove godine još nije jela a sada će se presvući već drugi puta... malo mi je to čudno, ali eto ... nudim joj hranu svakih nekoliko dana, ali odbija... vlagu stalno provjeravam i održavam, Tarantule nije teško držati :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline kju_

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: zero gee
  • zumbi lampiao
    • min.svartberg
Pauk za početnika
« Odgovori #27 u: Lipanj 01, 2007, 21:50:00 poslijepodne »
Skorpac, daj postaj pic svoje geniculate, mozhe?
Bakterije su jedina kultura koju neki imaju.

min.svartberg