Svibanj 23, 2024, 21:42:55 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: borac ima bijele skrge?  (Posjeta: 930 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
borac ima bijele skrge?
« u: Veljača 27, 2011, 13:43:45 poslijepodne »
ovo sam primjetio pred par dana ali nisam siguran o cemu je rijec. sve ostale ribe su ok i svi se ponasaju normalno. borac ne pokazuje nikakve znakove da nesto ne valja osim te bijele pjege na obje skrge. ph je oko 8 jer je i pipovaca takva, tvrdoca je preko 20, temp je oko 26, buffer ok, jedino ima vise NO3 u vodi al ne gnojim. pred par dana je u akvarij dodana alga sa slike.


slika je malo losa jer je slikano mobom


dodana alga(nije tretirana nicim osim sto je odstojala u posebnoj posudici sa akvarijskom vodom kako bi 'ispustila' staru vodu)

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #1 u: Veljača 28, 2011, 14:49:19 poslijepodne »
Meni riba izgleda zdrava vjerujem da je to samo drugačije ispigmentiran dio kože a vezan za genetiku.
Više me brine ona bijela nit na boku ribe-da li je to na njemu ili je to bilo u vodi dok si slikao rinu?

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #2 u: Veljača 28, 2011, 15:07:36 poslijepodne »
Tesko rec sa fotografije ali ni meni ne izgleda kao da je bolestan taj dio, vrlo moguce da je drugacija samo pigmentacija. Ipak, betta ti je u losem stanju. Peraje su mu ocajne, voda je debelo pretvrda i luznata!! Promjene u pigmentaciji i otvrdnjavanje peraja i ljuski je cisti dokaz da ti voda ne stima. Bette su iz vrlo kiselih i mekanih voda, a kad je dugorepima rijec - to je jos bitnije. Neznam jel ovo na boku nesto na staklu/vodi ili na njemu... ali ako je na njemu nije dobro.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #3 u: Veljača 28, 2011, 20:04:33 poslijepodne »
mislim da je to nesto bilo ili u vodi ili staklu jer sad gledam i ne vidim nista. da znam da mi je pH previsok i pretvrda voda, sto cu kad mi je pipovaca takva... mislio sam promijeit 20% vode s tim da bi pola od toga bila destilirana voda pa se nadam da ce to pomoc. za NO3 cu malo preslozit filter i dodat eheim substrat pro pa se nadam da ce se ubrzo i razvit anaerobne bakterije.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #4 u: Veljača 28, 2011, 21:27:34 poslijepodne »
Svima je pipovaca losa. Meni je u Puli isto oko 8 PH. Razni kondicioneri poput FFM-a to puuuno poprave, jos ako dodas blackwater extrakt neki, to je to. Ali direkt iz pipe ne valja, bette nisu ciklidi...
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #5 u: Ožujak 01, 2011, 00:46:01 prijepodne »
Ma ne, voda odstoji u kanti cca 24h sa aktivnim ugljnom i onda u nju ide ffm (bez ugljena)i onda to jos malo odstoji pa tek u akvarij. Blackwater?  :question: nisam cuo za to? Al ionako borca mislim prebacit u manji akvarij jer mislim ds.mu je ovih 50tak litara previse iako sam pazio da ima i mirnijih mjesta za njega.
Ima onaj pH minus al nisam bas sklon kemiji previse...

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #6 u: Ožujak 01, 2011, 01:36:14 prijepodne »
Nakon FFM-a nebi smjelo biti tako tvrda voda. Da li je u bacvi gdje stoji voda neka pumpa da vrti vodu? Iz iskustva znam da FFM djeluje samo ako se voda vrti ili se odmah samo natalozi na dno i nis od njega, bacen u vjetar... zapravo vodu :D

Je, 50 l je vjerojatno veliko njemu, zapravo vjerojatno previsoko (sumnjam da je ispod 15 cm...).

Blackwater je izraz za vode (uglavnom stajace ili sporo tekuce) u kojoj je otopljeno mnogo tanina i inih finih stvari iz lisca raznog bilja, treseta i sl. Takva voda je smedja. Blackwater extrakti su pripravci koji imitiraju blackwater u divljini. Prepuni su tanina i raznih kiselina, te sama boja djeluje pogodno za ribe iz tih podrucja. Kiseli vodu (djeluje kao buffer pa PH ne oscilira za razliku od kemije PH - i sl...), omeksava vodu, pospjesuje cjeljenje rana (koristi se kao prevencija i lijek) i opcenito - ribe su sretne.
Ja ne volim te gotovre pripravke jer neznam sto je u njima, radije radim svoje od katapa lisca, banana lisca i sl (u obzir dolazi orah, bagrem i neki hrastovi).

Ako volis bistru vodu - nije lijepo, ne samo da potamni vodu nego ju i zamucuje. Ali hebiga, nemoze biti dobro i ribama i tebi :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #7 u: Ožujak 01, 2011, 02:05:53 prijepodne »
Hm...nemam pumpu koja.bi to vrtila-znaci da metnem neki mali filter tek toliko da cirkulira?
Ali imam panj u nutra i voda je sama po sebi zuckasta i bas mi je lijepa ta boja, puno mi je prirodnijs od ful prozirne, a ionako mi je zid iza koma tak da u jednu ruku dodje i kao dobra kamuflaza  ;)
Da stavim malo treseta u podlogu ili slicno?

I da, voda je cca 20cm duboka...budem ga prebacio u nano od 20l, valjda ce mu tam bit bolje

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #8 u: Ožujak 01, 2011, 10:26:35 prijepodne »
Da, bit će mu svakako najbolje u 20l vode.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: borac ima bijele skrge?
« Odgovori #9 u: Ožujak 01, 2011, 14:55:30 poslijepodne »
Meni je u bacvi bio uvijek samo zracni kamen. Ne mora biti pumpa ali je dovoljno da voda stalno kruzi da bi se mjesala dok FFM ne djeluje. Osim toga, grijac nebi ni ugrijao svu vodu jednako, dolje bi ostala hladna da ju nesto ne mjesa.

Svakako ce mu bit bolje u 20 l :)
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...