Lipanj 16, 2024, 04:21:36 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Što je gupijima?  (Posjeta: 5665 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Timi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: Što je gupijima?
« Odgovori #25 u: Kolovoz 12, 2010, 18:56:36 poslijepodne »
Znaš što, wrba, možda si ti i u pravu. Ne možda doslovno, ali....
Čini mi se sad da smo nekako previše postali tehnofili, hi-tech na sve strane, kemija, preparati......umjesto da jednostavno ostavimo prirodi da radi svoje. Ok, nekakvog održavanja treba biti, obzirom da je akvarij zatvoreni eko sustav, no ostalo.....sjećam se kad sam bio mali, predškolarac, dakle prije više od 30 godina, imao moj djed akvarij. Nije tada bilo ovakve tehnike niti kemijskih sredstava. Pa je akvarij opet funkcionirao i ribice su bile sretne i vesele.  ;)
Riboobavještajci :ninja::ninja:
FBI - Fish Bureau of Investigation, Odjel za transport i specijalna vozila  :biker:

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: Što je gupijima?
« Odgovori #26 u: Kolovoz 12, 2010, 22:29:44 poslijepodne »
Istina je da se nekad pretjeruje sa kemijama...ali prije je voda iz pipe bila malko drugačija :-[...ne znam, ali ova zagrebačka nekad ima miris da mi se želudac digne ( aj sam još sa super sljemenskog izvora kao)...i nije bilo toliko svakakvog uvoza već su gupići bili iz bližih krajeva...a onda niti ribeki nisu bili sa novi patogenima ili tretirani svačim...
Zato ja ne kupujem ribe/bilje po par godina nego je sistem manje više zatvoren... ;)
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Što je gupijima?
« Odgovori #27 u: Kolovoz 13, 2010, 16:54:12 poslijepodne »
čitam ja ovo sve i hmm ja sam pogrjesio ocito kad sam dobio ideju za akvariji,
upravo mi se gupy zemka okotila imam jedno 25 malih plivača pa sam htjeo baciti oko da vidim s cime se to hrani i kako ide postupak i krenem čitat malo,

kod mene je voda iz pipe slavonska takodjer bez ikakvih dodavanja panj prokuhan pumpa grijac i filter pumpa,
sve napravio prije pola godine nijednom mjenjo vodu nijednom ocistio filter od 30 ribica svih vrsta skalara gupya pa neke bijele crvene rebraste one sa siljastim repom tj narancaste itd...
krepalo 5 komada, akvariji uopce nije cikliran kako se voda nasula ribice su dodavane istog dana pa nadalje od sipanja vode i dan danas vselo plivaju
i mrvim neku hranu u granulama pa sipam a gupyiji u nekoj mrezastoj kotili u akvariju papaju a druge ribe stalno copkaju jedino je skalar izdvojen trenutno jel je bio prozdrljiv.

e sada vi ovdje imate opremu ko da smo na svemirskom brodu ja stvarno neznam svi su mi pricali sta sve trebam ja po svome i zasada dobro,
mislim ovo je off topic al imo sam zelju da napisem, pozz

tocno...u danasnje vrijeme kao da se nemoze bez neke kemije ovo ono....ja svojim gupijima sipam obicnu vodu koja je odstojala 2 dana i svi su sretni i ima ih puuuno...hranim ih  obicnom hranom kao i sve ostale...skrivaju se u rogolistu...i moram se pohvaliti da sam dobio male guppy-je s plavim repom...inace nisam imao ni jednog guppy-ja u aq sa plavim repom...tako da neznam ciji su...:D