Lipanj 15, 2024, 23:11:02 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Black Moor  (Posjeta: 1288 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline emaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Black Moor
« u: Veljača 22, 2010, 00:00:01 prijepodne »
prije svega pozdrav svima! planiram kupit akvarij za doticne ljepotane, pa vas molim za savijet prije nego krenem u ekspediciju po zooshopovima... investicija bi trebala biti dugorocna, pa me zanima kolika litraza za max 3 teleskopa, sto mi sve od opreme treba ( preporuka marki ) , koliko kunica bi to sve skupa okvirno doslo... i svi ostali dobrodosli savijeti..  :) hvala

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Black Moor
« Odgovori #1 u: Veljača 22, 2010, 07:50:27 prijepodne »
za haldnovodne ti je nekakvo pravilo 30-40 litara po ribici... pošto ih ti hoćeš 3 ... računaj :)


mislim da bi nešto kao juwel rio 180 bio ok.. možda i veći.... zna se naći i u našem oglasniku takvi akvariji i to puno povoljniji nego novo u dućanu... pronjuškaj malo...
moj savjet svakako više od 150l... i zapamti više je bolje :)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline emaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Black Moor
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2010, 17:05:36 poslijepodne »
a mrake filtera, grijaca, preporuka staklara u splitu..  -? kupovala bi mic po mic, jer mi studentski zivot ne dozvoljava drugacije..i bez zurbe da akvarij uklopim u interijer, ideja postoji samo je treba financijski ostvarit  :-[

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: Black Moor
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2010, 17:17:49 poslijepodne »
Daj jednostavno zaviri u oglase na forumu i problem rijesen. Proci ces daleko jeftinije, vjeruj mi. ;)

Offline emaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Black Moor
« Odgovori #4 u: Veljača 22, 2010, 18:22:39 poslijepodne »
joj da znam sto trazit bilo bi super  -? njuskam po svim mogucim oglasima i razlike su u cijeni dosta velike. kupit komad po komad ili cili paket i naravno proc sto jeftinije, ali sto uzet? min 120 l i 3 ribice ili prepolovit pa uzet jednu, a posto sam pocetnik i one mali nerednjaci bolje ova veca varijanta radi lakseg odrzavanja. znam da ta vrsta nije bas najjednostavnija za drzat i da im treba malo vise paznje, a ne kako mi je receno da uzmem kuglu, sipam vodu iz spine i da ce bit sretne i zadovoljne jer su totalno nezahtijevne... upravo zbog te izjave sam se log odi da pitam nekog tko ima punooo više iskustva i zdravog razuma od prodavaca koji bi mi uvalili bilo sta za pare..

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Black Moor
« Odgovori #5 u: Veljača 22, 2010, 20:32:19 poslijepodne »
Bok! Ako imaš prostora i mogućnosti, uzmi radije veći akvarij, recimo od 120 litara, to je za tri teleskopa ok, a i šteta je uzeti samo jednu ribicu, nek' se druže :). Od opreme ti je najbitniji filter - pošto zlatne ribice stvaraju popriličan nered, preporučujem ti vanjski, jer je održavanje s njim puno lakše. Što se tiče sad nekih marki filtera itd., pričekaj da se javi netko tko se više kuži u to. I, kao što je Annie_S rekla, pogledaj oglase po forumu ;)!
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline emaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Black Moor
« Odgovori #6 u: Veljača 23, 2010, 01:15:12 prijepodne »
 je li cayman80 pristojan dom za teleskope?  kakva su iskustva s tim akvarijem?

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Black Moor
« Odgovori #7 u: Veljača 23, 2010, 08:33:12 prijepodne »
cayman 80 ima deklariranih 150 litara što bi za tvoj naum bilo čisto ok... po meni jedina zamjerka su preveliki unutrašnji filter koji se lako zamjeni manjim a isto tako funkcionalnim ili vanjskim kanisterom, imamo doma cayman 60 i sasvim je ok akvarij... ako imaš povoljno priliku kupi ga ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline :madi:

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Black Moor
« Odgovori #8 u: Ožujak 05, 2010, 11:07:33 prijepodne »
daj ti meni reci gdje si kupila tog prekrasnog panda teleskopa,, joj presladak je... :heart:

Offline emaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Black Moor
« Odgovori #9 u: Ožujak 06, 2010, 18:50:51 poslijepodne »
ovi pandić je bio kupljen davno u zoohobiju u splitu koji je nedavno zatvorio, nažalost bolestan i zbog neznanja tadašnjeg vlasnika kako mu pomoći je uginuo nakon svega 2 tjedna.  :'( a pre lip je bio..