Za dobiti povrat poreza (tax free) iznos računa bi trebao biti min 154 eur, barem je tako kad kupuješ u Italiji. Nemojte previše računati da ćete uspjeti proći našu carinu jer našim carinicima dojave kad netko traži povrat poreza i ako kažeš da nemaš ništa za prijaviti, hops, samo te pitaju za račun kojeg si potrvrdio na slovenskoj strani. Nije se tu više baš za zafrkavati, nekoliko mojih poznanika je platilo carinu na traperice i cipele jer su tražili povrat poreza.
A ukoliko hoćeš regularno tamo tražiti povrat, a prijaviti robu na našoj carini, imaš carinu 10% na iznos po računu, plus pdv na vrijednost robe+carine. Ako ne prijaviš a uhvate te, riskiraš osim carine i pdv-a i plaćanje kazne 500 kuna. Vrijednost robe koja se može prenijeti preko carine bez plaćanja carine i pdv je 300 kuna.
Najbolje si je napraviti računicu da se od njihove cijene odbije porez, doda naša carina i pdv pa vidjeti do koje cifre se dođe u odnosu na naše cijene, da li se isplati, i uzeti u obzir i garanciju, koju kod nas imaš u tebi bliskom dućanu, a tamo uz neku uštedu imaš garanciju u inozemstvu.