Lipanj 04, 2024, 19:38:29 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Ko je kaj, gdje i kol’ko?  (Posjeta: 7865 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline miran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #25 u: Srpanj 10, 2004, 00:18:00 prijepodne »
I Belugo ima dostavu...kaj se tiae jeftinoae Belugo je jeftiniji (Juwel) od ljubimca...20Kn...
Zagreb / Hrvatska

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #26 u: Srpanj 11, 2004, 00:17:00 prijepodne »
Citat: miran
I Belugo ima dostavu...kaj se tiae jeftinoae Belugo je jeftiniji (Juwel) od ljubimca...20Kn...



KAd sam ja razgovarao sa zenom nije mi spomilnjala nikakavu dostavu, iznad koliko novaca je ta besplatna dostava u Belugu?

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #27 u: Srpanj 13, 2004, 11:01:00 prijepodne »
Ne znam kakva drugi imaju iskustva ali moje s splitskom Butigom od bestija i nisu dobra... ribice bolesne od ich-a...

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #28 u: Srpanj 13, 2004, 11:04:00 prijepodne »
E da, ali imam jako dobro iskustvo s pulskim "Fauna Art-om".... cak su mi dostavili lijek od 36 kn u Rovinj!!!!

Offline fUATPANZa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 111
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #29 u: Srpanj 13, 2004, 11:49:00 prijepodne »
Ribe kupujem kod jednog u SLovenskoj Bistrici (ima 70 akvarija), cijena za sve ribe je 200 tolara (6,5 kuna) ima bilja po 300 tolara (10 kuna), pumpe kod njega (50% jeftinije neg u trgovini), grijae isto, staklo kupim kod jednog u mariboru zalijepim ga doma sam (do sad je uvijek bilo super), lampe u osramovom uvozništvu (2 lampe - osram cool white i flora, 60 cm ---> manje od 40 kuna za obe). E da i hranu kupujem kod tog u bistrici, nekakva mješavina onih listiea, vodenih buha i rakiea --> 13 kuna.
Ptuj/Zabno

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #30 u: Srpanj 13, 2004, 12:43:00 poslijepodne »


Citat: Bach
Ne znam kakva drugi imaju iskustva ali moje s splitskom Butigom od bestija i nisu dobra... ribice bolesne od ich-a...



Haj Bach,


E pa ja ti 90% svih stvari kupujem u Butigi o beštij. Od samoga akvarija (te su ga prevezli do Trogira s kombijem besplatno), preko svih potrepstina za akvarij i na posljetku i ribica. Nisam imao problema s ichom, samo jedan jedini put, a to je kada sam tek stavljao novu vodu u akvarij. Ocigledno da nije bila toliko dobro pripremljena da su ribice oboljele. To ne mogu reci da je krivica Butige nego moja. Enivej, nakon toga sam kupovao sigurno jos 30 ribica tamo i NIKADA problema. Ako se sljedi nepisano pravilo kako ribice stavljati u akvarij tu onda nema problema. Tako da kada kupis novu ribu i stavis je u akvarij i one ti obole oc icha, to nemora (i najcesce nije) njihova greska nego greska akvariste radi naglog stavljanja nove ribe u akvarij.


Tamo je Igor jako susretljiv i uvijek ce ponuditi savijet i/ili rijesenje.


Enivej, ja imam definitivno SAMO pozitivna iskustva s Butigom'o'beštij :)Edited by: Vipko

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #31 u: Srpanj 13, 2004, 12:50:00 poslijepodne »


Ajde super... drago mi je da ti imas dobra iskustva...


Definitivno je moja greska sto sam ribe stavila direktno u akvarij bez prethodne karantene... pocetnicka greska koja se vise nikada nece ponoviti jer sam je preskupo platila... 6 ribica medu kojima i moja stara najdraza...


Ali eto, mislim da bi svaki zoo shop isto tako trebao voditi brigu o zdravlju ribica i ne dozvoliti si da prodaje bolesne primjerke...


Sto se tice ljubaznosti, to oni svakako jesu, tu nemam primjedbe.

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #32 u: Srpanj 13, 2004, 13:46:00 poslijepodne »


Daj ljudi moji vi i butiga o beštij. Igor se samo pravi pametan i živcira me, žena koja tamo radi nema pojma (i zaudara po znoju uvik). Da ne kažem kako gule: pazite sad razlika izme?u Juwela180 u Zagrebu i tamo je pazite sad 700kn. 700 ej ljudi moji. Takva je razlika u svemu. Pumpa od tetre u Zg. 150 u njih 220kn. I tko tu koga je*e. No kako su najveai shop u Splitu imaju praktieno monopol pa nas sve je*u. Što se tiee ljubaznosti kako tako, znaju se pravit bahati. Nakon posljednjeg puta reka sam nikad više. Hranu za psa kupujem u Barbi gdje je >20kn jeftinija a opremu za ribe au kupovat samo u ljubimca. Slat ae mi je poštom a ako bude potribe za kojom ribom prieekat au dok ne odem u ZG. Oeito ljubaznost dragi moji Spliaani niste još upoznali. Nakon kupovine u Ljubimca... e ljudi moji. Imam psa više od 10 godina i nebrojeno drugih životinja je prošlo kroz moje ruke pa se vea drugo družim s njima. Za divno eudo Marex akvariji su sliene cjene kao u Zg. ali sam ga svejedno kupia u Zg. Neau u njih uzet ni vitamine za vjevericu.


PS.


Ma je*eš duaan koji nema ciklide. Jel` tako ljudi?
Split/Hrvatska

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #33 u: Srpanj 13, 2004, 13:56:00 poslijepodne »


Ej Marko69... Daj smiri zivce covjece


Ovak, ja sam jos uvijek purgerica, iako uskoro"splicanka" ... a ribice u Butigi mi je nabavio dragi - Splico... on mi je rekao da je zenska koja tam radi bila ljubazna... a ja sam drvljem i kamenjem na Butigu jer sam, sto njihovom, a vise svojom greskom imala pomor....


Kad se preselim, bas cu svratiti tamo da vidim kak to sve izgleda... a sto se cijena tice, u Zg j ionako uvijek sve jeftinije, lakse je nabavljivo, velika ponuda i konkurencija pa ni cijene nisu tako velike...



Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #34 u: Srpanj 13, 2004, 19:00:00 poslijepodne »


Ja ih gledam otkad su se otvorili (prije su bili iza kazališta) tako da sam ih dobro proueia. To da je razlika na 2000kn 700kn to mi nije normalno, pogotovo kad znam da im se sve to uvoznik dostavlja besplatno iz Zagreba (uvoznik iz Zg. ima skladište u Splitu) tako da oni sve nabavljaju sa istom cijenom kao u Zg. A što se tiee ljubaznosti: lik koji radi tamo se bahati i pravi iznimno pametnim, dok ženska koja tamo radi zaudara. E pa valjda imam pravo da kad kupujem da mi netko ne smrdi ispred nosa. Kad se raspravljalo o nekom shopu u Zg. povela se polemika o nekim zgodim prodavaeicama, a ja u Splitu imam babu koja uz to još zaudara. e pa draga moja to ti je jedan od vidova neokolonijalizma. Tko ne bi bia ljubazan ako vas je ogulia minimalno za 30% više.
Split/Hrvatska

Offline keko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #35 u: Srpanj 13, 2004, 19:39:00 poslijepodne »
kontakt od tog u slov bistrici?
život je lijep

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #36 u: Srpanj 14, 2004, 10:09:00 prijepodne »
Gle, jasno - ne svidaju ti se... ni meni, generalno gledajuci! Tu se slazemo!


Sto se tice njenog smrada , sirota zena mozda ima problema, a ti ovako... pa sta sad, smrdi - smrdi... mozda nije ona kriva!


Skupo - a tko te tjera da tamo kupujes... ako ne snize cijene nece vise nitko kupovati pa ce propasti i vise nemas brige

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #37 u: Srpanj 14, 2004, 13:35:00 poslijepodne »
Ja sam se suzdrzavao od ikakvog komentara na Markove postove jer nije imalo smisla ali eto i Bach je to ljepo pojasnila

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #38 u: Srpanj 14, 2004, 14:01:00 poslijepodne »
Ma kako ae propast kad su jedini shop u Splitu. Ima još par zanemarivo malih. Vea skoro deset godina rade. A kako ae znat ljudida su skupi kad su jedini. Ma je*e mi se za njih da završimo s tim. Eto kome su dobri-neka su, kome nisu skupi - neka ih gule. Eto...
Split/Hrvatska

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #39 u: Srpanj 14, 2004, 14:25:00 poslijepodne »


Citat: Marko69
Ma kako æe propast kad su jedini shop u Splitu. Ima još par zanemarivo malih. Veæ skoro deset godina rade. A kako æe znat ljudida su skupi kad su jedini. Ma je*e mi se za njih da završimo s tim. Eto kome su dobri-neka su, kome nisu skupi - neka ih gule. Eto...



Pa daj se vise dogovori , ako je jedini onda je jasno zasto je skup - nema konkurencije.. .pravilo trzista - nabi cjenu dok mozes!


Imam ja ideju, a da se mi svi (kad se ja preselim u Split, naravno) lijepo dogovorimo i otvorimo ljepsi i jeftiniji klub-zoo shop i radimo to bolje i profesionalnije? Sta kazete Splicani!?

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #40 u: Srpanj 14, 2004, 15:00:00 poslijepodne »
Jeeeeeeeeeee. Vidito vi ovo. Ona još nije nije ni došla a vea bi nas upregla u neke radove. Nemoš s nama tako. Odma nekakvi radovi, akcije, poslovi. Pomalo.
Split/Hrvatska

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Split
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #41 u: Srpanj 14, 2004, 15:05:00 poslijepodne »


Ajde, ajde... malo rada ne skodi!!!


Znam ja sta je tebi, ovak se bar mozes zalit na nesto, onak ne bi mogao

Offline Leoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 813
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #42 u: Kolovoz 19, 2004, 11:44:00 prijepodne »


Da ne otvaram novu temu.


[url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=3179&PN =1&TPN=2[/url]


Riba s prve slike ili Hemichromis lifalili (ispod ima i ponešto o njoj), u Zoo shopu Papigica po 20kn, ponavljam 20kn, a u Tukanu imaju Oskare po 24kn (to mi se cinilo jeftino)


Lifalilija ima jedno 8-9 kom, a imaju i Melanochromis auratuse, ne znam cijenu, ali vjerovatno je jeftino. Ove ribe iz Papigice su domaci uzgoj.


Eto nadam se da ce nekom pomoci.


Donja Dubrava...

Bolje biti malo glup, nego malo pametan!

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #43 u: Veljača 17, 2006, 09:18:00 prijepodne »
Na jarunskom placu ima jedan vrlo malizoo shopićsa prekrasnim zdravim coridorasima, neon tetrama, serpama, brabusičima te plechičima i to sve po vrlo atraktivnim cjenama . Žena se žali da joj posao nejde i da je zato ispod cjene, a štetaišto je premali dučan za neku ozbiljniju trgovinu. U svakom slučaju se isplati otići ako koga zanima . Oduševio sam se urednošču akvarija te kvalitetom ribe.

Offline BOORNA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #44 u: Veljača 17, 2006, 13:41:00 poslijepodne »
Eheim 2213 za 49 eura sa svom opremom, slaufima...
Vogelfarm.

U Museru je bilo za 25 eura vanjski filter, ne sjecam se
marke, za akv. do 100 ili 150 litara. U set nisu
ukljuceni slaufi. Prije dva mjeseca...

Eto. Toliko od mene...

PS. Dobra ponuda bilja u Viliju, ali treba cekati
posiljku...

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #45 u: Travanj 10, 2006, 00:42:00 prijepodne »


radkajev prolaz zoo šop papigica ima niske cijene i dobru ponudu a zna inm se zakomit i neka rijeđa vrsta


cijene od 8 kn neonke i ostala sića 15 kn ramirezi, koriji , nigrići , a tu sam kupil i hemicromis lifallili zgodna mala beštija crvena na plave tufne


inače prodavačica je koma iako radi več min. 25 let ali cijene su niske

Offline corky

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #46 u: Travanj 17, 2006, 15:43:00 poslijepodne »




Ne znam ali ima dvadesetak god i koja više kako je akvarij u mojoj kući uvjek je kod mene bilo ljubimaca pa tako i sada cca pasa, mačaka, zećeva, hrčaka, kornjača, hladnovodnih ribica. 400 l, toplovodnih ribica 120 l ptica cca300 kom i krećem se u tim krugovima.. smatram da sam kopetentan dati u globalu osvrt na cijene kako ljubimaca tako i opreme, Ljubimci su cca 10-20% jeftiniji u Zagrebu nego u St, s time da mi svoje viškove teško ćemo plasirat ovdje već moramo ako oćemo u Zagreb.


Što se tiće opreme tu je još veća razlika i to min 35%-45% kako na kojem artiklu.


Što se tiće hrane tu je razlika od 20%-30%


ova razlika u postocima ovisi o kojem je ljubimcu i pakiranju riječ. Tako npr akvarij od cca 100l u zagrebu ga se može nać cca do 900,00 kn u Splitu je sigurno preko 1200,00 kn Gnjezda za ptice cijena u Huljka 5,00 kn u splitu 10-12 kn, kavez 25kn-st 50kn , pojilica 1,2kn u st 5-7kn Ribe Gupiji u st u butigi 10-15 kn u uzgajivača na veliko 7 kn ,u zagrebu3,5 kn ( to je zadnja informacija koju imam od prijatelja koji je prije par dana kupio 100kom)
Split

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Ko je kaj, gdje i kol’ko?
« Odgovori #47 u: Kolovoz 23, 2006, 15:45:00 poslijepodne »
u Papigici (15ak kn)sam neki dan vidla da imaju crvene neonke upola jeftinije nego u pet centru (30ak kn)
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..