Travanj 28, 2024, 19:56:53 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: čiščenje  (Posjeta: 1330 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoranpz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: čazma
čiščenje
« u: Prosinac 08, 2010, 20:43:28 poslijepodne »
Pozdrav! Novi sam u teraristici i imam jedno pitanje za iskusnije terariste!? Koliko često se mora čistiti terarij? Škorpioni? Gušteri? Kako se uopče čisti?
zoranpz

Offline Manc12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 316
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Čakovec
Odg: čiščenje
« Odgovori #1 u: Prosinac 08, 2010, 21:05:01 poslijepodne »
Pozdrav! Novi sam u teraristici i imam jedno pitanje za iskusnije terariste!? Koliko često se mora čistiti terarij? Škorpioni? Gušteri? Kako se uopče čisti?

netrebas uopce citsti , samo kad nahranis , npr. pauka , zmiju , skorpiona , samo izvadis van , vec sa kime si ga hranio  :)

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: čiščenje
« Odgovori #2 u: Prosinac 08, 2010, 21:24:52 poslijepodne »
Normalno da se mora cistiti, zavisi koju zivotinju imas, dobro ne moras tolko cesto ali ako npr imas nekog pauka koji je arborealna vrsta oni kakaju najcesce po staklu pa ako ti se ne svida to pocistis, takoder treset ili podlogu moras jednom u godinudana ili u pola god promjeniti i to je to otprilike
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline zoranpz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: čazma
Odg: čiščenje
« Odgovori #3 u: Prosinac 08, 2010, 22:42:25 poslijepodne »
Hvala na odgovorima! Čini se da nije teško održavati terarij urednim!
zoranpz

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: čiščenje
« Odgovori #4 u: Prosinac 08, 2010, 22:45:42 poslijepodne »
da s tarantulama je tako s gusterima nije..napr s odrslom bradatom agamom  je sasvim nesto drugo..savjetaoavo bi 1x godisnje izmjenu treseta iz terarijuma tarantule.

Offline zoranpz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: čazma
Odg: čiščenje
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2010, 22:49:40 poslijepodne »
Ja sam zapravo razmišljao o škorpionu! Nekako mi se čini da bi imao manje problema sa nabavkom hrane.
zoranpz

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: čiščenje
« Odgovori #6 u: Prosinac 08, 2010, 22:54:49 poslijepodne »
u pricipu mislim da jede isto kao i tarantula tj ista vrsta je hrane e sad dali jede vise ili manje opet zavisi koju vrstu odlucis.a sto se tice gustera oni jeeedu.. :zagrljaj:

Offline Harley

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: zg
Odg: čiščenje
« Odgovori #7 u: Siječanj 15, 2011, 17:45:27 poslijepodne »
nije tocno, za razliku od drugih zivotinja tarantule se vrlo lako odrzavaju cistima. samo vadi nepojedenu hranu i 1 godisnje promijenis treset. to je to doviđenja, ovi gusteri se znaju tak usmrdit moras stalno mjenjat pjesak
フィリップ

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: čiščenje
« Odgovori #8 u: Siječanj 15, 2011, 18:17:23 poslijepodne »
ne vidim nikakav razlog zašto bi mjenjo treset kod tarantule osim da on počne trulit ili da ima neugodan miris...moj treset je u nekim terarijima i više od 2 godine i još uvjek ima savršen miris tak da mi ne pada na pamet to mjenjat....

kaj se tice pjeska u terarijima isto tako nema potrebe za "stalni mjenjanjem" potrebno je ošistit mjesto di gušter ovbavlja muždu da bi spriječio neugodan miris i to je sve...

iako je ova tema je vec dosta stara mislimd a bi mogla pomoć nekome
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Harley

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: zg
Odg: čiščenje
« Odgovori #9 u: Siječanj 17, 2011, 21:46:56 poslijepodne »
tako je ni ja ne mijenjam dok ne vidim plijesanj. nema veze vremenski period koliko je unutra isti treset
フィリップ

Offline mazda323c

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Trešnjevka-Zagreb
Odg: čiščenje
« Odgovori #10 u: Siječanj 20, 2011, 00:49:25 prijepodne »
slažem se s vama ali imam protupitanje...
nije li več kasno mjenjati treset tek kada se vidi plijesanj???
mislim...nije li bolje spriječiti nego liječiti?
svi znamo da plijesanj dovodi do bolesti i u nekim slučajevima može biti fatalan.
to je moje mišljenje, ispravite me ako griješim ali treset nije neznam kako skup da se ne bi mogao priuštiti ljubimcu barem 2 puta godišnje
vjerujem da tarantule i ostale terarijske životinje vole urednost i svježinu u svom prostoru isto kao i sve ostale životinje.
pozdrav ekipi.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: čiščenje
« Odgovori #11 u: Siječanj 20, 2011, 01:01:49 prijepodne »
Usisavati kornjačnjak svakih 5 dana nije nikakav problem u usporedbi s čišćenjem kaveza jednog hrčka ili zamorca, pa kad čitam da tarantulama mijenjate treset tak' rijetko sva se naježim.  :D Još ćete me i uvjeriti da su pauci odlični kućni ljubimci i van sezone komaraca.  :D :D :D

Offline Leo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: čiščenje
« Odgovori #12 u: Siječanj 20, 2011, 12:02:41 poslijepodne »
Što se tiče plijesnja nemožeš ga točno predviditi dali če biti u terariju ili ne, ali se može predpostaviti da če biti u vlažnim terarijima, u terarijima di ima živih biljaka i tako to.
Ja naprimjer imam jedan suši terarij i tamo nikad nisam imao problema sa pljesnima ili grinjama, nekada čak i ako dobro pazim i u vlažnijim terarijima nemam dugo grinja ili pljesni.
Što se iče premještavanja pauka nekoliko puta godišnje je stresno za pauka.
Pauku nekada treba nekoliko tjedana da se privikne na novi terarij koji smo uredili.
Jednom svom pauku sam namjerno bio jednom napravio terarij bez brloga i na jednom mjestu sam započeo kopati rupu i onda je on nastavio.
Napravio je jazbinu 10cm duboku, 30cm široku i 10cm širine i za to mu je trebalo skoro 3mjeseca.
I onda taman kada je sve namjestio onda vaditi ga van i opet sve ispočetka.
To je za njih jako stresno i dobro je ne dirati pauka što duže ako je moguče.
Ipak zamislite vi da se taman uselite u novi stan i sve si namjestite, pofarbate i uredite i onda prođe mjesec dana i onda vam neko to sve vrati u neko drugo stanje a vi morate opet sve ispočetka  ;)
Ak me razmeš  :)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: čiščenje
« Odgovori #13 u: Siječanj 20, 2011, 13:32:25 poslijepodne »
slažem se s vama ali imam protupitanje...
nije li več kasno mjenjati treset tek kada se vidi plijesanj???
mislim...nije li bolje spriječiti nego liječiti?
svi znamo da plijesanj dovodi do bolesti i u nekim slučajevima može biti fatalan.
to je moje mišljenje, ispravite me ako griješim ali treset nije neznam kako skup da se ne bi mogao priuštiti ljubimcu barem 2 puta godišnje
vjerujem da tarantule i ostale terarijske životinje vole urednost i svježinu u svom prostoru isto kao i sve ostale životinje.
pozdrav ekipi.

Leo ti je vecinu odgovorio...uglavnom kod pojave plijesni se uopce nemora mjenjat cijeli treset i plijesanj se ne javlja zbok treseta nego kao posljedica loše ventilacij i promjenom treseta nebi ništa riješili...jedino nužno mjenjanje treseta je kod pojave grinja i ako se treset počne raspadat, odnosno ako se usmrdi. Sve više od toga je po meni nepotrebno

Iris naravno da su pauci odlični kučni ljubimci, ako shvatiš poantu njihovog držanja. Ako shvatis da oni nisu ko psi i mačke i naravno, ako voliš malkice egzotičnije stvari od ostalih  ali nikako nisu dobri ako ti služe da nekome nekaj dokažeš, i ako nemaš poštovanja prema tim malim ubojicama
« Zadnja izmjena: Siječanj 20, 2011, 13:35:34 poslijepodne od ivborosa »
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)