Svibanj 20, 2024, 15:37:52 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Depresivni Skalar ?  (Posjeta: 5346 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #25 u: Ožujak 30, 2009, 13:15:13 poslijepodne »
Uputstvo za vitaminei je na engl. pa bas i ne razumijem najbolje...do sada sam davao 8 kapi u hranu, nadam se da to nije neki problem i je li bolje da to nakapam direktno u AQ?Hvala na svemu  :) :) :)
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #26 u: Ožujak 30, 2009, 13:24:24 poslijepodne »

no, nabavi u redovnoj apoteci, medazol (ili nekako slično)...to je lijek protiv unutarnjih parazita za ljude, ali je jako efikasan i kod riba...


joj joj joj ....... ma kakav lijek protiv parazita za ljude :nerv:..Medazol(zasticeno ime lijeka) - djelatna tvar metronidazol je antibiotik sirokog spektra tj. antiinfektiv i antiprotozoik ;)
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #27 u: Ožujak 30, 2009, 13:50:30 poslijepodne »
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B0

protozoe su parazitske jednostanične životinjice koje rade sr*** u organizimima!
i da, medazol je i antiprotozoik - dakle, djeluje protiv jednostaničnih parazitskih uzročnika bolesti...ili?

ako ćemo pravo, Prazinon bi bio čisti antiparazitik, ali se uglavnom daje mačkama ili psima...a kod riba, koliko znam, samo kad je totalna frka i dokazana infekcija crijevnim parazitima poput glistica ili crveka...

kad je priča granična, dakle može biti i parazit, i protozoa ali i bakterija, preporuča se metrodinazol kao lijek koji će "pokriti" sve mogućnosti i u pravilu izliječiti ribice dosta efikasno!


Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #28 u: Ožujak 30, 2009, 14:08:36 poslijepodne »
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B7%D0%BE%D0%B0

protozoe su parazitske jednostanične životinjice koje rade sr*** u organizimima!
i da, medazol je i antiprotozoik - dakle, djeluje protiv jednostaničnih parazitskih uzročnika bolesti...ili?

ako ćemo pravo, Prazinon bi bio čisti antiparazitik, ali se uglavnom daje mačkama ili psima...a kod riba, koliko znam, samo kad je totalna frka i dokazana infekcija crijevnim parazitima poput glistica ili crveka...

kad je priča granična, dakle može biti i parazit, i protozoa ali i bakterija, preporuča se metrodinazol kao lijek koji će "pokriti" sve mogućnosti i u pravilu izliječiti ribice dosta efikasno!



hehe polako..sve to stoji ali ne mozes napisat da je to lijek protiv parazita za ljude ;)..znas da ovdje ima ljudi koji nemaju pojam o lijekovima i odmah iskaze sasvim odredjena slika o nekom lijeku i sve e krivo sumira....sjeti se nedavno onog trazenja tog istog lijeka po zoo shopovima :D
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #29 u: Ožujak 30, 2009, 14:25:20 poslijepodne »
sve 5...
neću ulaziti u raspravu, ali vjeruj mi da sam preumorna, što od vlastitih sranja, što od stalnog ponavljanja istih stvari...a da drugi kolege uglavnom šute...
dobro znam kako se čovjek osjeća bespomoćno kad mu je ljubimac bolestan i od srca želim pomoći...no nekad umor čini svoje
osim toga, medazol jest lijek za ljude, zar ne? ;)

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #30 u: Ožujak 30, 2009, 17:03:45 poslijepodne »
Sad ne znam da li sam dao pravi lijek ili nisam? Ja sam koristio metrozol http://www.healthbosnia.com/lijeci/metrozol.htm koji mi je dala apotekarka (ne znam da li je zamjena za taj lijek ili je neki drugi naziv ) ??? Da li sam koristio pravi lijek????
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #31 u: Ožujak 30, 2009, 17:29:00 poslijepodne »
jesi, bz brige, glavni sastojak je metronidazol, samo je varijacija u imenu ;)
zg centar

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #32 u: Ožujak 30, 2009, 17:32:34 poslijepodne »
Hvala na brzom odgovoru, bas me frka uhvatila...skoro da su ozdravile, sutra zavrsavam lijecenje i stavljam aktivni ugljen...rekli su mi da nece smetati sto ne mogu da ga stavim u filter nego onako sa strane je li efekat isti i koliko dugo da drzim u AQ?Lijecenje je trajalo 4 dana..
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #33 u: Ožujak 30, 2009, 17:59:57 poslijepodne »
Samo ako jos neko zna da li pravilno koristim vitamine PRODAC VITAMIN B koji nakapljem u hranu (uputsvo na engleskom koji mi izgleda kao japanski jer vise pise sastav nego nacin upotrebe)  :) :) :)
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #34 u: Ožujak 31, 2009, 19:08:45 poslijepodne »
dobro koristiš...
a ubuduće nabavi neke multivitamine koji se kapaju u vodu, napr tetra vital - to je najjednostavnija varijanta, ne moraš puno misliti!  ;)

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #35 u: Travanj 06, 2009, 19:03:41 poslijepodne »
Sa ponosom objavljujem da je Depresija Skalara(malo i smijesan naziv posta ali mislim da je to bilo najblizi opis  :D ) konacno izlijecena kao i ostalih stanovnika...Posle 7 dana borbe sa opakom bolescu bilans PARAZITI : MYSELF 0-1  :) :) :) :) :) :)   Nije lose za prvi put, presretan sam!!!!!
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #36 u: Travanj 06, 2009, 21:10:56 poslijepodne »
weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! :D
baš mi je drago čuti dobre vijesti :up:
zg centar

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #37 u: Travanj 06, 2009, 23:59:41 poslijepodne »
Big Hvalaaaa!!!!!!
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #38 u: Travanj 07, 2009, 11:35:18 prijepodne »
ajme, niko sretniji (jedino valda ti) od mene!  :klap: :klap: :klap: :klap:

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #39 u: Travanj 07, 2009, 17:11:18 poslijepodne »
Nije mi bilo jednostavno da se igram doktora i pored toga sto sam imao strucnu pomoc...uvijek ima 1000 pitanja a kako ovo a kako ono...ali mislim da u tome i jeste bit nekog hobija-neka licna satisfakcija a onda i druzenje sa ljudima sve u svemu presretan sam i evo od mene tri smajlija ipak sam obecao  :) ;) :klap:
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #40 u: Travanj 07, 2009, 19:09:31 poslijepodne »
a ribovima:  :heart: :heart: :heart: :heart:

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #41 u: Travanj 07, 2009, 19:32:03 poslijepodne »
babyboom,svaka čast još jednom...tvojoj predanosti  :a034k: 

moderator-mrav :klap: :klap:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #42 u: Travanj 07, 2009, 20:12:44 poslijepodne »
hvala na pohvalama, ali najvažnije je da onaj tko želi pomoći svojoj ribici prihvati sugestije i radi po njima, vjeruje osobi koja ga savjetuje iz vlastita iskustva i onda je šansa za neuspjeh vrlo malena...

još važnije je da svi mi održavamo vodu u akvarijima takvom da odgovara našim ribama i onda do bolesti neće niti doći
uz napomenu da akvariji ne smiju biti prenapučeni ili naseljeni nesložnim vrstama riba.

Offline ChichazZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Sarajevo
  • Long Live Rock n Roll
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #43 u: Travanj 08, 2009, 23:54:07 poslijepodne »
Izvadio sam aktivni kako sad da odrzavam vodu...hocu li mijnjati na svakih 10 dana 30% ( sa Aquasafeom) to sam i zaboravio da pitam, promijenio sam odmah nakon vadjenja ugljena...
Svakim danom što više upoznajem ljude to svakim danom sve više volim svoje akvarijume...

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #44 u: Travanj 09, 2009, 08:04:02 prijepodne »
nemoj mijenjati toliko puno!
ako mijenjaš svakih tjedan dana, onda je 10 - 15 % maksimum maksimuma, a ako mijenjaš svaka dva tjedna, što ti preporučam (mijenjanje vode je stres za ribe, a to tvojim skalarima definitivno ne treba), onda ide 20 % (maksimalno, ako je jako prljava, što sumnjam, 25%) s time da barem dva mjeseca kod mijenjanja vode dodavaj i dobre bakterije....da se ciklus u akvariju stabilno postavi! :)

Offline zebo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Lokacija: c
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #45 u: Veljača 22, 2012, 21:35:01 poslijepodne »
Vidim da su postovi stari, ali isto imam problem sa depresivnim skalarom.
Cijela priča:

Sredinom 12 mjeseca dobivam akvarij sa 3 skalara dobi 4,7 i 8 godina i jednom macrocantom. Sva tri skalara su bila zdrava, ali nakon dva tjedna najmlađi se počeo izdvajati iz jata i napuhivati te je uginuo u roku tjedan dana. Ovo drugo dvoje (mužjak i ženka) su super napredovali do prije 2 tjedna kada sam na macrocanti vidio ich kojeg sam vjerojatno ubacio sa novom betom iz novog pet shopa  :klap: . Zamjenio sam 30% vode sa ultračistom vodom ( 18,6 MΩ otpora - savršeno sa amazonke) u koju sam još dodao Aqua safe. Stavio sam Contraspot (Tetra medical) nakon sedam dana kada se bolest povukla stavio FFM da riješi ostatke lijeka.
I sada gledam ovog mužjaka dobi 7 godina, isti simptomi ko i kod onog najmlađeg skalara  :'( Napuhuje se, ne vidim da deficira, ali kod ženke koja nema simptome feces je kao paučina i rješava ga se češanjem u drvo i šljunak. Stoji satima napuhnut centimetar ispod površine vode, odbija listiće hrane i ne svađa se za tablete od čistača kao što je to radio prije. Tu i tamo pojede koju sušenu daphniu ali i od toga se napuhuje. Ženka je još uvijek u naponu snaga samo što joj je dosadno pa maltretira macrocantu i neonke malo više :devil: .
Dali metrodinazol ima neku negativnu stranu, jel pre rano nakon Contraspota liječit s njim? Sad su nutra još i neonke, ancistrus, zebrice i beta, jel to ziher za njih? Nemam karentenski akvarij :nerv:    help

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Depresivni Skalar ?
« Odgovori #46 u: Veljača 23, 2012, 09:19:35 prijepodne »
Pozdrav zebo,

hajde molim te odmah otvori novu temu u ovom podforumu i ispuni Upitnik o bolestima riba sa svim podatcima te također postavi u novoj temi fotografije tvojih bolesnih riba.

Također moraš malo pojasniti što znači napuhnutost ribe, odnosno da li su to problemi sa plivajučim mjehurom ili nakupljanje vode u ribi sa nakostriješenim ljuskama?

Moraš ispuniti ostale podatke u svom profilu (datum i godina rođenja te mjesto stanovanja) a kako bismo ti lakše davali prijedloge gdje i što kupiti.