Travanj 27, 2024, 02:14:53 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problem s čistačima  (Posjeta: 3656 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lnovakovic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #25 u: Travanj 20, 2012, 16:58:23 poslijepodne »
Što kažete na to da probam kupiti sada jednog npr mollya i ubaciti da vidim dali će uginuti u tako kratkom roku? Iako nevolim pokusirati s nečijim životom možda bi uvelike smanjilo riješavanje problema

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #26 u: Travanj 20, 2012, 17:00:29 poslijepodne »
probaj kupiti jaci filter a ne mollya..

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #27 u: Travanj 20, 2012, 17:05:51 poslijepodne »
Dobro sam skuzio onda, to se sve desava maltene trenutno.

A nista, pokusaj izvaditi svu tu plastiku van, promjenio dio vode. U filter natrpaj aktivni ugljen, ostavi ga tako 24 sata, nakon toga ga izvadi van.

Filter je slabasan, ali ako je uzrok u trovanju vode i riba sa farbom i ostalim smecem iz plasticnih dekoracija, nikakav filter to nece rijesiti. I taman imas fore do ponedeljka, da napravis izmjenu vode, prodjes 24 sata aktivnim ugljenom, pa u ponedeljak pokusaj uzeti novog ancistrusa, pa ces vidjeti sto ce se desiti. Ako vodu zagajuje dekoracija u toj mjeri da ribe ugibaju, promjena vode, aktivni ugljen i vadjenje plastike iz akvarija bi trebalo drasticno smanjiti stetne tvari u vodi, no ako i taj ancistrus ugine, problem je u necem drugom. Pokusaj pitati, drzi li covjek mozda ribe u ro vodi, ili je nekom kemijom na koji nacin tretira?

Ali obavezno ova plastika van iz akvarija, nevezano za sve.

Offline lnovakovic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #28 u: Travanj 20, 2012, 20:40:29 poslijepodne »
Pošto mi svi savjetujete da promjenim filter zanima me koji bi bio dovoljan za moj akvarij. Konkretno proizvođač i tip

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #29 u: Travanj 20, 2012, 20:51:59 poslijepodne »
Meni su se na tim malim akvarijima dobrim pokazali oni MCF (ili mfc, nisam sad siguran) filteri, kao i dueto filter. ne zauzmu puno mjesta, a rade svoj posao. Iako bi ti svakako trebao kad maknes te plasticne ukrase maknuti i umjetno bilje, te posaditi barem neku zivu biljku, drasticno ce ti pomoci u uklanjanju stetnih tvari iz vode.


Offline aquapero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
    • Aparments
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #30 u: Travanj 21, 2012, 01:48:56 prijepodne »
Sto se tice tih plasticnih ukrasa one sigurno nisu problem...jer sam imao isti takav ukras pa mom ancitrusu nije bilo i nemoguce je da se od takve plastike riba otruje...jedino sto ne izgleda prirodno...

Offline meristark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 388
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: V.Gorica
  • ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #31 u: Travanj 21, 2012, 16:01:17 poslijepodne »
..neznam. izbaci sve i stavi jaci filter.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Problem s čistačima
« Odgovori #32 u: Travanj 23, 2012, 10:49:43 prijepodne »
Nisi odgovorio na vrlo važno pitanje:

1. kakva je voda u tvom akvariju? Destilirana, RO voda ili tvrda voda iz slavine?

Napisao sam ti što sve trebaš napraviti:

Citat:
Kako otkloniti probleme i što napraviti:

1. Otrov rješi tako da izbaciš svu plastiku napolje i kupi bilje (Anubias) te vodu tretiraj sa duplom dozom Easy Life FFM na litražu akvarija (ubuduće ga koristi za svaku promjenu vode)
2. Kupi novi filter u kojemu je spužva (ne crna) i posti ga da radi 4 tjedna zajedno sa ovim filterom a kako bi se isciklirao a bilo bi dobro da dodaš i dobre bakterije Easy Life EasyStart
3. izlaz iz filtera namjesti prema gore da mreška površinu vode i tako otapa kisik ali to je dobro kada imaš bilje a u tvom slučaju trebao bi imati zračnu pumpu sa zračnim kamenom koja treba raditi 24 h
4. Vodu mijenjaj jednom tjedno po 35% uz usisavanje podloge usisavačem
5. Filter materijal se pere jednom mjesečno u izvađenoj vodi
6. nemoj pretjerano hraniti ribe te koristi različitu hranu (ljuspice, granule, kuhana blitva, kuhani kelj, špinat te komadič kuhane tikvice)
7. jednom tjedno dodaj vitamine ribama JBL Atvitol ili Sera Fishtamin

Dakle nakon što ovo sve napraviš (nakon 3 tjedna) ubaci jednog ancistrusa i bit će sve ok.

Da li si napravio išta od ovoga što je predloženo?