Travanj 30, 2024, 14:10:42 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: kribensis  (Posjeta: 798 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grundig

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: virovitica
kribensis
« u: Studeni 29, 2012, 07:33:12 prijepodne »
poz imam muzjaka i zenku kribensisa odvojio sam ih u poeban ak sam za njih,sto se tice mrijesta dali mi moze neko pomoc kak cu znat dal ice se mrijestit i sve vezano uvezi njih

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: kribensis
« Odgovori #1 u: Studeni 29, 2012, 09:06:07 prijepodne »
Prvo ti se trebaju upariti, to skuzis po ponasanju, plivanju zajedno, prestanu biti agresivni jedan prema drugom. Sljedeca faza je kopanje rupe pod kamenom , muzjak pocne zenka nastavi. Nakon toga nestane zenka na par dana, tj. Ne vidis ju bas precesto. Muzjak za to vrijeme patrolira oko rupe i tjera sve. Nakon toga postanu ultra agresivni prema svima i onda uocis mlade ribice na izlazu iz spilje koje jedva plivaju. Nakon par dana roditelji ih izvedu na ispasu po akvariju i uzivas sav sretan. Nakon toga ih roditelji odvedu u usis filtera i svi stradaju......i tako u krug....


Vrijeme da se upare moze biti od odmah do par mjeseci.
Kondicioniranje roditelja je najbolje sa zivom hranom.
Prvih par mrijestova obicno ne uspije, alimkad jednom skuze kako se to radi nema vise neuspjesnih mrijestova.
Dobro je da voda bude konstatnih 25C
. Nije bas cesta situacija, ali moze se desit da imas jednog kanibal roditelja , njega ce ne-kanibal roditelj probat ubiti.
Nesmijes dirat po mjestu koje su izabrali za mrijest, tipa dizat kamen, kopat oko spilje, saditi i slicno, a posebno nikako vaditi ikru ili premjestati.
Mlade nije pametno odvajat od roditelja jer se vrhunski brinu za njih, prehranjuju ih hranom koju nadju i usitne i stvarno brizno paze.

« Zadnja izmjena: Studeni 29, 2012, 09:11:18 prijepodne od DavorT »

Offline grundig

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 89
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: virovitica
Odg: kribensis
« Odgovori #2 u: Studeni 29, 2012, 12:47:16 poslijepodne »
oni su premjesteni u drugi ak zenka je imala prije mrijestove sa drugim muzjakom ovo joj je novii stavio sam im vec napravljenu spilju za njih