Travanj 29, 2024, 09:11:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pastrmka u akvarijumu  (Posjeta: 5975 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Pastrmka u akvarijumu
« u: Ožujak 23, 2013, 19:11:02 poslijepodne »
Pozdrav svima,interesuje me jeli moguće držati pastrmku u akvarijumu većih dimenzija,sa dobrom filtracijom i većim  protokom vode,naravno i aeracija vode.Ima li slučajeva da neko drži pastrmku u navedenom,molio bi za pomoć oko ovoga.Koji bi protok vode bio dovoljan za akvarijum od jedno 150x60x45 kao i filter da odgovara datoj dimenziji.I naravno koliko riba bi bilo dovoljno u njemu.Hvala! :)

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #1 u: Ožujak 23, 2013, 19:51:24 poslijepodne »
Nedavno je bila ista tema. Pastrve zive na temperaturi 10-15 stupnjeva, tako da ti za pravilno drzanje treba chiller. Drzati ih na tropskim temperaturama od 25-30 stupnjeva bi bilo mucenje za njih. Kod ektotermnih zivotinja povisene temperature uzrokuju stres, bolesti, ubrzan rast, ostecenje organa i skracen zivotni vijek. U toploj vodi također ne mozes imati dovoljno kisika otopljeno kao u hladnoj vodi, koliko god jaku aeraciju imao. Vrste pastrva sa ovih prostora mogu narasti do 40 cm bez problema, za ribu te velicine koja je u prirodi stalno u pokretu je akvarij od 150 cm premalen.
Pravilno drzanje u akvarijskim uvjetima je svakako moguce, ima hobista i zooloskih vrtova koji ih drze, ali to nije jednostavno niti jeftino kako zamisljas. Hladiti 400 litara na 10-15 stupnjeva je skupo, da ne govorim par tisuca litara koliko bi trebalo za pristojan zivot jedne manje grupe.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #2 u: Ožujak 23, 2013, 20:19:43 poslijepodne »
Ok ,u svakom slučaju i kada bi se usudio da ih nabavim u već datim dimenzijama akvarijuma koja bi to količina bila riba koje bi mogle da budu,sa tim da bi bile veličine oko 20-25 cm.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #3 u: Ožujak 23, 2013, 20:41:13 poslijepodne »
i na prethodnoj temi o pastrvama sam isto rekla:
apsolutno sam protiv držanja pastrva u akvariju!
to su ribe brzih i hladnih voda - a to mi u akvariju koji je u kući ne znam kako bismo mogli osigurati - osim ako nismo u Dubaiu, valda!

dakle - moje je mišljenje jasno - NE

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #4 u: Ožujak 23, 2013, 20:56:25 poslijepodne »

a to mi u akvariju koji je u kući ne znam kako bismo mogli osigurati - osim ako nismo u Dubaiu, valda!


 :funny:

Potpuno se slazem - ne treba patiti ribe.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #5 u: Ožujak 23, 2013, 21:05:19 poslijepodne »
Radje ih na tavu..
E sorry lol moro sam ;D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #6 u: Ožujak 23, 2013, 21:19:04 poslijepodne »
Ok ,u svakom slučaju i kada bi se usudio da ih nabavim u već datim dimenzijama akvarijuma koja bi to količina bila riba koje bi mogle da budu,sa tim da bi bile veličine oko 20-25 cm.

Ako 150 cm nije dovoljno niti za jednu odraslu ribu ne znam kako si sad dosao na pitanje koliki broj bi mogao nagurati u takav akvarij?
Mislim, mozes ti staviti pastrve u takav akvarij, al to je ekvivalentno tome da drzis zlatne ribe u kugli, a znas kakav je stav ove stranice prema tome. Vjerojatno svatko od nas na forumu zeli drzati neku zivotinju za koju nema uvjete, ali treba biti odgovoran i drzati se unutar okvira svojih mogucnosti jer inace zivotinje ispastaju...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #7 u: Ožujak 23, 2013, 21:47:00 poslijepodne »
U biti, moj prijatelj ima restoran u kojem bi napravio taj akvarijum ,kažem otprilike tih dimenzija,ta riba se nebi dugo zadržavalu u njemu,pa sam postavio pitanje ima li mogućnosti da se drže u akvarijumu i koliko bi moglo da ih bude.Znači to je konzumna riba koju bi neko izabrao da mu se spremi za hranu.Eto to bi bilo to,tako da nisam ništa čudno pitao!Pozdrav.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #8 u: Ožujak 23, 2013, 21:49:39 poslijepodne »
Znam...

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #9 u: Ožujak 23, 2013, 22:07:36 poslijepodne »
U biti, moj prijatelj ima restoran u kojem bi napravio taj akvarijum ,kažem otprilike tih dimenzija,ta riba se nebi dugo zadržavalu u njemu,pa sam postavio pitanje ima li mogućnosti da se drže u akvarijumu i koliko bi moglo da ih bude.Znači to je konzumna riba koju bi neko izabrao da mu se spremi za hranu.Eto to bi bilo to,tako da nisam ništa čudno pitao!Pozdrav.

Trebao si odmah napisati o cemu se radi, ja sam shvatio da pitas o drzanju pastrva kao kucnih ljubimaca za sto i je ovaj forum.
Za tako nesto se najbolje obratiti specijaliziranoj tvrtki koja izrađuje konzumne akvarije, npr: LINK.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #10 u: Ožujak 25, 2013, 07:22:15 prijepodne »
Nije problem,bez uvrede,sve je u redu,htio sam samo videjti jeli neko drži pastrmke,prvenstveno da se ribe drže u prostoru koji im ne narušava život,bar dok neđošu na sto.Lijep pozdrav za sve kolege!

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #11 u: Ožujak 25, 2013, 12:48:53 poslijepodne »
ma možeš držat šta hoćeš u akvariju, ja sam imao npr. arowanu  :)  vidim ljudi drže i štuke, grgrće i svakakve grabežljivce ...evo neki lik ima i pastrve u akvariju


http://www.youtube.com/watch?v=ivy01BjrqkM






Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #12 u: Ožujak 25, 2013, 13:00:14 poslijepodne »
Možeš držati i kornjače i zlatne i diskuse i sve to zajedno u 60litara, nažalost u tome te nitko nemože spriječiti, ali pitanje je što je moralno ispravno. Ako već držimo životinje u zatočeništvu, moramo im pružiti barem neke osnovne uvjete za dostojanstven život. Na kraju, to je svrha ovog portala i foruma..edukacija.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #13 u: Ožujak 25, 2013, 13:24:29 poslijepodne »
Budimo konkretni
Akvarij nekih 2 m če sigurno stati u restoram jedino mu treba omogučiti stalni dotok vode iz rijeke ili uzgajališta ako je u sklopu istog. Filteri i ostalo ne dolazi u obzir.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #14 u: Ožujak 25, 2013, 13:26:34 poslijepodne »
Možeš držati i kornjače i zlatne i diskuse i sve to zajedno u 60litara, nažalost u tome te nitko nemože spriječiti, ali pitanje je što je moralno ispravno. Ako već držimo životinje u zatočeništvu, moramo im pružiti barem neke osnovne uvjete za dostojanstven život. Na kraju, to je svrha ovog portala i foruma..edukacija.

a kaj fali ovim ribama? Imaju dom, hrane u izobilju, nitko ih ne lovi ili peca, jedino kaj im fali malo prostora  :) a to i zaborave kad se dobro najedu i uživaju u miru svog doma!  8)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #15 u: Ožujak 25, 2013, 13:27:30 poslijepodne »
Budimo konkretni
Akvarij nekih 2 m če sigurno stati u restoram jedino mu treba omogučiti stalni dotok vode iz rijeke ili uzgajališta ako je u sklopu istog. Filteri i ostalo ne dolazi u obzir.

 :up:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #16 u: Ožujak 25, 2013, 15:52:55 poslijepodne »
Možeš držati i kornjače i zlatne i diskuse i sve to zajedno u 60litara, nažalost u tome te nitko nemože spriječiti, ali pitanje je što je moralno ispravno. Ako već držimo životinje u zatočeništvu, moramo im pružiti barem neke osnovne uvjete za dostojanstven život. Na kraju, to je svrha ovog portala i foruma..edukacija.

a kaj fali ovim ribama? Imaju dom, hrane u izobilju, nitko ih ne lovi ili peca, jedino kaj im fali malo prostora  :) a to i zaborave kad se dobro najedu i uživaju u miru svog doma!  8)
to nije bit akvaristike  ;)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #17 u: Ožujak 25, 2013, 16:00:39 poslijepodne »
Možeš držati i kornjače i zlatne i diskuse i sve to zajedno u 60litara, nažalost u tome te nitko nemože spriječiti, ali pitanje je što je moralno ispravno. Ako već držimo životinje u zatočeništvu, moramo im pružiti barem neke osnovne uvjete za dostojanstven život. Na kraju, to je svrha ovog portala i foruma..edukacija.

a kaj fali ovim ribama? Imaju dom, hrane u izobilju, nitko ih ne lovi ili peca, jedino kaj im fali malo prostora  :) a to i zaborave kad se dobro najedu i uživaju u miru svog doma!  8)
to nije bit akvaristike  ;)

pa nije ni bit imat pesa na lancu, mačku u stanu ili pticu u krletki, pa opet ljudi to imaju. Po meni je tako cijeli zološku u banani, sve su životinje lišene slobode i životnog prostora :) ...a kaj misliš da je tvojim ribama ok kaj su u akvariju, koje god da imaš?  ;)

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #18 u: Ožujak 25, 2013, 16:08:22 poslijepodne »
Možeš držati i kornjače i zlatne i diskuse i sve to zajedno u 60litara, nažalost u tome te nitko nemože spriječiti, ali pitanje je što je moralno ispravno. Ako već držimo životinje u zatočeništvu, moramo im pružiti barem neke osnovne uvjete za dostojanstven život. Na kraju, to je svrha ovog portala i foruma..edukacija.

a kaj fali ovim ribama? Imaju dom, hrane u izobilju, nitko ih ne lovi ili peca, jedino kaj im fali malo prostora  :) a to i zaborave kad se dobro najedu i uživaju u miru svog doma!  8)
to nije bit akvaristike  ;)

pa nije ni bit imat pesa na lancu, mačku u stanu ili pticu u krletki, pa opet ljudi to imaju. Po meni je tako cijeli zološku u banani, sve su životinje lišene slobode i životnog prostora :) ...a kaj misliš da je tvojim ribama ok kaj su u akvariju, koje god da imaš?  ;)
trudim se iz petnih zila da im bude ugodno, na "tebi" je da biras hoce li im biti udobno i adekvatno ..

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #19 u: Ožujak 25, 2013, 17:21:03 poslijepodne »
neću se više uplitati u raspravu samo ću naglasiti da je ovo portal i forum LJUBITELJA ŽIVOTINJA koji im se trude
dati najbolje moguće uvjete koje im mogu dati u zatočeništvu (baš zato što su svjesni da je to u konačnici ipak zatočeništvo)
stoga priča - psi su na lancu, zlatne u kugli, ptice vezane lancem na stalak - tu ne paše

hvala

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #20 u: Ožujak 25, 2013, 19:17:50 poslijepodne »
Budimo konkretni
Akvarij nekih 2 m če sigurno stati u restoram jedino mu treba omogučiti stalni dotok vode iz rijeke ili uzgajališta ako je u sklopu istog. Filteri i ostalo ne dolazi u obzir.
Zašto da se nestave filteri i ostalo,tu neće moći biti protočna voda jer je restoran koji se nalazi u gradu i nema ni potoka ni rijeke.Ali dobra protočna pumapa,filter bi im puno značili,napominjem to bi bila konzumna riba koju bi gost izabrao da mu se spremi u kuhinji.Vlasnik tog restorana je došao na ideju da ima živu ribu u akvarijumu,a ne zaleđenu,stoga sam se obratio forumu da mi pomogne jer se još nisam susreo sa akvarijumom u kojem se nalaze pastrmke.I još nešto, ograničen je prostorom tako da bi taj akvarijum bio max. 150 dugačak,pa me interesuje koja bi količina riba mogla biti u njemu.Ipak hvala svima na odgovorima.Pozdrav.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #21 u: Ožujak 25, 2013, 19:56:38 poslijepodne »
da, sve što govoriš je ..... recimo .... u redu
ali, ti pričaš o akvariju u kome će se držati ribe koje će se pojesti
a mi držimo ribe koje volimo i kojima dajemo čak i imena....
pa sad vidi zašto smo tako reagirali!

over and out!  :rolleyes:

Offline triton

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Prijedor
Odg: Pastrmka u akvarijumu
« Odgovori #22 u: Ožujak 25, 2013, 20:00:05 poslijepodne »
Prijatelju,nisam ja izmislio da se riba jede,ja ih volim isto kao i ti,i gajim ih,hranim i imena im dajem.Ali ima nešto u čemu se i ti i ja slažemo,nevole svi da gledaju ribe u akvarijumu,više vole da su na tanjiru.Šta sad da radimo. -?