Travanj 27, 2024, 08:19:09 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale  (Posjeta: 1991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Robert

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Samobor
  • Aquarium maniac since 1986
Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« u: Studeni 22, 2010, 19:45:54 poslijepodne »
Pozdrav

Zlantnoj ribi su zadnje peraje nestale
akv. je cikliran preko 1 mjesec voda bistra
ali riba nije dobro kaj je to


Hvala

Robert

Offline Maggionni

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #1 u: Studeni 22, 2010, 20:56:53 poslijepodne »
Prije svega dobro će joj doći sol bez joda,ima je kupiti u skoro svim biljnim apotekama,pretpostavljam da će te savjetovati sa razno raznim ljekovima,no sol zlatnima godi jer obnavlja njihovu sluz i uništava parazite,možeš ju kupat u solnim kupkama,sa malo više otopljene soli u malo u vode i onda ju vraćaš u akvarij ili u akvarij dodati 1-2 male žličice na aq od 54 litre,to je neki omjer..peraje se nakon nekog vremena oporave..sretno !

Offline BareST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 361
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: www.veseljko.net
  • www.veseljko.net
    • www.veseljko.net
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #2 u: Studeni 23, 2010, 08:05:39 prijepodne »
Raspad peraja je bakterijsko oboljenje.
Cesto se javlja u nedovoljno cikliranim akvarijima, pri porastu amonijaka, nitrita.
Uzrokuju ga nekoliko vrsta  negativnih bakterija.
Simptomi su bijelicati rubovi na perajama koje brzo nakon tog prvog simptoma postaju 'ofucane', dijele se u rese prema korijenu,a poslije u uznapredovalom stadiju i tijelo ribe puni krvavih podljeva. Stanje je jako opasno ako infekcija dode do korijena repa. Kada je on zahvacen, ako se infekcija ne zaustavi ribica ce uginuti.
Ako je bolest u začetku liječiti sa baktopurom,a ako je zahvatila veći dio,onda sa eritromiciinom.
WWW.VESELJKO.NET

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2010, 16:29:34 poslijepodne »
dakle, strašno mi je žao što nisam vidjela prije temu jer sam bila "na bolovanju"!

bare je u pravu i dao je dobar savjet!

ovo je definitivno prejaka bakterijska infekcija koja je, ako je već došlo do toliko velikog raspada peraja, jako uzela maha

i, možeš staviti sol, ali vrlo blagu otopinu, tek toliko da se malo dezinficira voda, NIKAKO kao kod liječenja parazitima!
u pravilu sol ne pomaže previše kod ovakvih infekcija, pogotovo ne kao jedino liječenje!
pokušaj liječiti bactopurom (ako već nisi), a ako ne bude pomaka na bolje nakon 5 - 7 dana, morat ćeš nekako nabaviti tetraciklin (ili sličan) antibiotik za ljude i staviti 250 mg lijeka na 50-60 l vode, svaki 3 - 4 dan, i tako namanje 3 puta...
u međuvremenu moraš one dane kad nema stavljanja lijeka promijeniti oko 30% vode, a cijelo vrijeme liječenja držati zračnu pumpu na maksimumu, te filter još namjestiti da bućka vodu (ribica možda neće biti sretna, ali je to za njeno dobro)

Offline Marpl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koper
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #4 u: Siječanj 07, 2013, 18:11:02 poslijepodne »
Raspad peraja je bakterijsko oboljenje.
Cesto se javlja u nedovoljno cikliranim akvarijima, pri porastu amonijaka, nitrita.
Uzrokuju ga nekoliko vrsta  negativnih bakterija.
Simptomi su bijelicati rubovi na perajama koje brzo nakon tog prvog simptoma postaju 'ofucane', dijele se u rese prema korijenu,a poslije u uznapredovalom stadiju i tijelo ribe puni krvavih podljeva. Stanje je jako opasno ako infekcija dode do korijena repa. Kada je on zahvacen, ako se infekcija ne zaustavi ribica ce uginuti.
Ako je bolest u začetku liječiti sa baktopurom,a ako je zahvatila veći dio,onda sa eritromiciinom.

bas se ovo desava mojim ribicama, u katastrofalnom su stanju, ofucani repovi kao na froncle, krvavo telo, kao pijane su, teleskop je uginuo.... preko noci se sve desilo i verovatno ih je zarazila ribica koju sam kupila i sutradan je uginula, nazalost sve su obolele i sada kao da se nesto lepi na njih neka mreza, mulj ne znam ni ja :( ugl ne valja nikako stavila sam im baktopur, i sol, ali izgleda da to njima ne pomaze puno a do costapura nikako ne mogu doci, ugasila sam svetlo i videcemo da li ce jutro prezivjeti, ali jako tesko  :'(

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #5 u: Siječanj 07, 2013, 18:19:50 poslijepodne »
a do costapura nikako ne mogu doci

ma kakav costapur? on je za kožne parazite a ti trebaš antibiotik!

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #6 u: Siječanj 07, 2013, 22:08:51 poslijepodne »
Njene rbe imaju Ich a raspad peraja je samo popratna pojava loše kvalitete vode.

Savjetovano joj je da započne liječenje sa lijekom protiv Ich-a ali kako vidim ovdje je napisala da je ulila Bactopur  :roll:


Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #7 u: Siječanj 08, 2013, 18:07:27 poslijepodne »
Marpl, molim te, nemoj obnavljati teme koje su starije od 3 mjeseca! A ova je stara dvije godine. Ubuduće, otvori novu temu kako bismo ti mogli pomoći!

Offline Marpl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Koper
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #8 u: Siječanj 08, 2013, 21:49:12 poslijepodne »
sry nisam znala... trazila sam odgovor ....

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Zlantnoj ribi zadnje peraje nestale
« Odgovori #9 u: Siječanj 09, 2013, 14:48:55 poslijepodne »
sry nisam znala... trazila sam odgovor ....
ma, nema beda .....ne brini!  :)