Travanj 29, 2024, 11:11:58 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Hrana u morskom akvariju  (Posjeta: 9545 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Hrana u morskom akvariju
« u: Listopad 16, 2012, 14:48:58 poslijepodne »
Jučer sam si preko Ebaya naručio posudice za zaleđivanje hrane koju mislim napraviti, pa si reko razmišljam sa čim ostala ekipa hrani svoje organizme u akvariju.
Ovdje mislim na sve , dakle hranu za ribe ali i koralje. Pa eto ako vam nije problem napišite što i kako hranite pa da i ostali mogu naučiti nešto.

Ja inače hranim suhom hranom jer sam komotan staviti ju u hranilicu, ali sad ću si kupiti dosta mixa raznih morskih stvarčica, sve to zmiksati, staviti u posudice za led i imati svoju hranu za akvarij.
Još mislim tu i tamo dodati suhe hrane prvenstveno kad sam na putu i ako imam dajem nori alge tangu.
Koralje ničim direktno ne hranim, nego žive od ostataka hrane i svjetla.


P.S. Ako netko doma radi sam hranu pa ju ledi, ovo mi se čine ok kalupi za zamrzivanje. To sam naručio za male pare i free shipping
http://www.ebay.com/itm/261111574539?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #1 u: Listopad 16, 2012, 15:00:17 poslijepodne »
pa kaj ti se isplatilo to uzimat prek e-baya... imaš tih kockalica u svakom dućanu

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #2 u: Listopad 16, 2012, 15:28:49 poslijepodne »
pa kaj ti se isplatilo to uzimat prek e-baya... imaš tih kockalica u svakom dućanu

Pa i da i ne, u dućanu sad ima masovno nekih fancy gluposti. Ovo je ploča veličine cca 30x20 cm... tak velike je malo teže naći.
A meni se neda 3 puta mjesečno raditi hranu, ovak napravim zalihu i amen.

Daj ti rađe napiši čime hraniš stvari u akvariju, lako za kalupe :)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #3 u: Listopad 16, 2012, 15:52:30 poslijepodne »
da, neki diy recept bi bi bio odlican, ima nas jos koje to zanima.  :up:

Offline banzaii

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 149
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZGB
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #4 u: Listopad 16, 2012, 17:58:02 poslijepodne »
Ja isključivo hranim s diy hranom...imam poznatu kumicu u ribarnici na dolcu,a uzimam skoro sve što je friško(kozice,školjke,rakovice,lignje,srdele,koju veću ribu-ako je cijena dobra). Ribu očistim od kosti,a ostalo u posudu i udri štapnim mikserom,punim isto u posude za led i mogu reći samo pozitivne stvari od kako sam tako počeo hraniti akvarije(recept je od Blue-a sa ER-a)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #5 u: Listopad 16, 2012, 22:35:39 poslijepodne »
Iz mog iskustva je priča malo drugačija,uglavnom hranim suhom hranom jer je "termički obrađena,izbalansirana i  ne zagađuje vodu",granule ,listiće -klasika.
Što se tiče smrznute hrane ne dajem više jer osim debljanja riba nisam vidio konkretan učinak osim maščenja vode.
Treba imati na umu da smrznuta "riba" može u frižu biti najviše 3 mj. u to vrijeme gubi i nutritivne vrijednosti,drugo vitamine koje meso ne sadrži ili sadrži u tragovima,dodatno se ne smije stavljati na namirnicu koja se treba smrzavati jer mijenja kvalitetu sirovine,a vitamin gubi veći dio svojstva.
tako da to ne radim već dugo ali zato kada žena izmasakrira neku ribu za ručak,tu i tamo znam baciti iznutrice,a nađe se ponekad i ikra,
ali isključivo friško.
Što se tiče ostalih elemenata koristim isključivo akvarijske proizvode namijenjene u tu svrhu.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #6 u: Listopad 16, 2012, 22:56:43 poslijepodne »
Slično kao banzaii: kupim na dolcu kozice, lignje, par manjih riba i td, i smiksam to u blenderu...nemam nekog omjera, ali najviše stavim kozica.
Sa velikom špricom smjesu ubacim u vrećice za led, zaledim i hranim 1-2 puta mjesečno...dakle, ne prečesto.

Hranjenje je neka vrsta target feedinga: ugasim sve pumpe, otopim kuglicu hrane i sa onom istom špricom donesem hranu iznad koralja.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #7 u: Listopad 17, 2012, 11:27:40 prijepodne »
Slično kao banzaii: kupim na dolcu kozice, lignje, par manjih riba i td, i smiksam to u blenderu...nemam nekog omjera, ali najviše stavim kozica.
Sa velikom špricom smjesu ubacim u vrećice za led, zaledim i hranim 1-2 puta mjesečno...dakle, ne prečesto.

Hranjenje je neka vrsta target feedinga: ugasim sve pumpe, otopim kuglicu hrane i sa onom istom špricom donesem hranu iznad koralja.

Jel si ovo krivo napisao 'mjesecno', a mislio si 'tjedno' ili stvarno 1-2 puta mjesecno hranis koralje i ribe zamrznutom hranom?

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #8 u: Listopad 17, 2012, 13:08:11 poslijepodne »
Mirabel to već duži period radi a što miksa pogledaj na njegovom forumu u temi o tome:

http://www.elegancereef.com/forum/index.php?/topic/6998-home-made-diy-food/

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #9 u: Listopad 17, 2012, 14:45:08 poslijepodne »
Mi imamo najbolju hranu na svijetu za morske akvarije, uostalom sa time se hrane i u prirodi. Vrlo je bitno znati da su sve aminokiseline potrebne za razvoj i rast svih živih organizama ukljucujuci i koralje/ribe sadrzane u morskim ribama i morskim organizmima, samo 1 aminokiselina koja nije ni bitna nije u morskim organizmima, živi organizmi ne mogu rasti i razvijati se bez aminokiselina. Najbolji izvor aminokiselina su morski organizmi, kako za akvaristicku potrebu tako i za ljudsku upotrebu. Pošto Hrvatska ima jednu od najkvalitetnijih riba i ostalih morskih plodova imamo pristup i to vrlo povoljno /neusporedivo jeftinije i kvalitetnije od komercijalnih preparata/proizvoda/ najboljoj hrani za ribe i beskraljeznjake pod nosom.
Bitno je da morski organizmi koje koristimo za hranjenje budu svježi i ulovljeni u našem moru, zaledena komarcijalna vec pakirana riba i ostali slicni proizvodi sadrze sulfide koji navodno nisu stetni ali ne bih riskirao sa njima u morskom akvariju, sulfidi se stavljaju u zaledene morske proizvode da sprijece tamnjenje mesa, kozice, riba, škampi.... bi potamnili što čak nije ni štetno koliko znam ali ih nitko ne bih kupio, zbog toga proizvodaci stavljaju sulfide da meso bude uvijek bijelo.

Zato treba uzimati svjezu ribu sa trznice, moze se korsititi sve iz Jadrana, ne treba pretijerivati sa skoljkama jer skoljke filtriraju more i mogu imati vece količine teskih metala i ostalog otpada u svom tijelu, osobno najvise korsitim ribu, rakovice, lignje ... bilo koja riba je ok, treba gledati da se sto vise od morskih plodova korsiti, ne samo cisto meso vec apsolutno sve, od iznutrica, krvi.... sve osim krljusti, kosti i koze kod nekih riba koja je pretvrda, sve se ocisti, stavi u mikser, smiksa i zaledi, to je sve.

Sa time hranim ribe vec 2 godine i nesto, u zadnjih skoro 2 godine nista drugo ne koristim, tu i tamo ako imam dostpuno pomijesam cyclop ezze ili ostatke od komercijalne hrane ali to sam vec odavno potrosio i vec jako dugo , minimum godinu i pol jedina hrana sa kojim hranim sve ribe i koralje je diy hrana, nista vise, ne upotrebljavam nikakve komercijalne preparate za akvaristiku, ni hranu ni aditive.

Ta vrsta hrane je perfektna jer kada je smiksamo dobijemo hranu razne velicine, od mikronske do vecih komada, sa time se hrane svi organizmi u akvariju ukljucujuci  i filtraciju tj bakterije. U prosijeku koristim oko 1.5-1,9 kg hrane na 20 tak dana, razvoj koralja i riba je odlican, vise nego odlican kao i stanje akvarija.

Odličan izbor je plava riba tipa rumbac-palamida, to je velika riba iz porodice tuna, ima veliku količinu krvi, iznutrica i naravno plava riba je najzdravija za sve, posto je velika vrlo jednostavno ju je ocistiti i smiksati, lagano se miksa i dobije se perfektna smijesa odlicna za sve zive organizme u akvariju.

Takoder su odlicne rakovice, pogotovo ako imaju ikru. Evo par slika miksa, svejendo je sto se koristi glavno da je svjeze i da je iz Jadrana













video hranjenja



ova vrsta hrane je najbolje sto se moze napraviti za morski akvarij, rezultati su fantasticni a za 50 kuna mozemo hraniti koralje i ribe mijesecima, naravno ja to potrosim za 20-tak dana, ali prosijecni reefer tu kolicinu hrane moze na vecem akvariju koristiti mijesecima, i nema boljeg od toga, pgotovo ako se koristi ugljicna/hidrocarbon filtracija koja brzo odstranjuje hranjive tvari iz akvarija sto je razlog blijedim koraljima.

 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #10 u: Listopad 17, 2012, 15:06:03 poslijepodne »
Bitno je da morski organizmi koje koristimo za hranjenje budu svježi i ulovljeni u našem moru....

Ovo je zanimljiv dio.

Pretpostavljam da je bitna razlika izmedju "zaledjene komercijalne ribe" tipa ledo i slicne proizvodnje, i ribe zaledjene radi transporta i drzanja u ribarnici? Ova prva mozda i nije extra rjesenje, ali sto je s ovom drugom, dakle zaledjena lignja npr., kupljena u ribarnici? tu pretpostavljam nije dodavano nista od "konzervansa"?

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #11 u: Listopad 17, 2012, 15:33:25 poslijepodne »
Bitno je da morski organizmi koje koristimo za hranjenje budu svježi i ulovljeni u našem moru....

Ovo je zanimljiv dio.

Pretpostavljam da je bitna razlika izmedju "zaledjene komercijalne ribe" tipa ledo i slicne proizvodnje, i ribe zaledjene radi transporta i drzanja u ribarnici? Ova prva mozda i nije extra rjesenje, ali sto je s ovom drugom, dakle zaledjena lignja npr., kupljena u ribarnici? tu pretpostavljam nije dodavano nista od "konzervansa"?

ovisi o dobavljacu, nazalost kako sam cuo dosta njih stavlja sulfide u ribe, kozice... razlog je jednostavan, meso pocrni bez njega, e sad tko to stavlja a tko ne ne znam, moze se dobro oprati, mozda to odstrani sulfide, ne znam, ali pretpostavljam da svi veci centri i trznice imaju svjezu ribu, znam dosta ribara sa Raba koju svu ulovljenu ribu odmah rano ujutro voze u Zagreb, Rijeku...

u najogrem slucaju dogovorite se sa nekim tko je na moru da vam kupi ribu i posalje busom/hp expressom do vas, kupite 1-2 kg morskih organizama, potrudite se malo oko nabave svijeze robe i mirni ste mijesecima, isplati se potruditi za to, pak je ovo Hrvatska, imamo mora i ribe pa to ne bi trebalo biti tesko nabaviti
 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #12 u: Listopad 17, 2012, 18:00:31 poslijepodne »
S obzirom da poznam covjeka koji drzi ribarnicu, i ja sam mislio da nece biti nikakav problem.

Medjutim, po njegovim rijecima,a covjek nema interesa lagati (nadam se), i ta "svjeza" riba koja dolazi do njega u pravilu bude zamrznuta, dan-dva, minimalno, radi transporta.

e sad, dali sto stavljaju od dodataka ili ne - nezna ni on, zna da je on dobije zaledjenu, onda odledi malo, i na prodaju. Mislim da tako funkcioniraju i ribarnice po trgovackim centrima, iz dubokog leda na manji led, da ona otpusti, i onda to sve ide pod "frisko".

U neka ne tako davna, ali svakako sretnija vremena, do 3-4 godine recimo, on je dobivao petkom frisku ribu. Iz mora na led i kamion do njega, imao je neku "vezu", tako da je dobivao ribu ulovljenu noc ranije. U malim kolicinama i po visoj cijeni, ali - dobivao je. Sada kad ne moze cijenom konkurirati uvoznoj zaledjenoj ribi, ni ne nabavlja.

No, da ne idem u ot - hvala, pokusat cu vidjeti i pribaviti sto je svjezije moguce.

Nego, nisam primjetio da je napisano, pretpostavljam da ta hrana prlja vodu jako, koliko se cesto hrani, jednom dnevno, ili?

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #13 u: Listopad 17, 2012, 19:50:37 poslijepodne »
Slično kao banzaii: kupim na dolcu kozice, lignje, par manjih riba i td, i smiksam to u blenderu...nemam nekog omjera, ali najviše stavim kozica.
Sa velikom špricom smjesu ubacim u vrećice za led, zaledim i hranim 1-2 puta mjesečno...dakle, ne prečesto.

Hranjenje je neka vrsta target feedinga: ugasim sve pumpe, otopim kuglicu hrane i sa onom istom špricom donesem hranu iznad koralja.

Jel si ovo krivo napisao 'mjesecno', a mislio si 'tjedno' ili stvarno 1-2 puta mjesecno hranis koralje i ribe zamrznutom hranom?

Točno je, hranim 1-2, maksimalno 3 x mjesečno. Hranjenje se obično uskladim sa čišćenjem akvarija, i to po principu da u subotu ujutro nahranim akvarij DIY hranom i onda ugasim skimmer jer poludi. U nedjelju ili ponedjeljak poslijepodne slijedi izmjena vode.

Zaboravio sam gore dodati da ne čistim organizme: sameljem i iznutrice i krv i kosti.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #14 u: Listopad 17, 2012, 20:24:45 poslijepodne »
Citat:
Nego, nisam primjetio da je napisano, pretpostavljam da ta hrana prlja vodu jako, koliko se cesto hrani, jednom dnevno, ili?

Vidis onu plocu koju drzim u rukama, to je oko 1.9 kg, pola toga ide o moj akvarij u kojih 20-tak dana, do sada je glavni akvarij u ovih skoro 2 godine ubaceno preko 30-40 kila hrane, ne grama nego kg, izmijerio sam nedavno nakon godinu i pol dana akvarije i svi imaju 0 nitrata te fosfata minimum, oko 0,03 ili 0.1  / ne koristim testove uopće i smatram ih vise stetnim nego korisnim u globalu / . za ubacenih 30-40 kg hrane u tom periodu smatram da su rezultati testova sasvim ok, iako kako sam rekao testovi mi nista ne znace nego mi je bilo dosadno taj dan, kopao sam po skladistu i nasao kutiju sa testovima pa rekoh da testiram. Takoder je moja filtracija vise manje osnovna, ništa posebno.

Za svaku hranu i za zive organizme unutar akvarija treba biti ok filtracija, takoder npr bubble alge/valonia se razvijaju vecinom u akvarijima gdje ima malo hrane i imbalansa, kada pojacam hranjenje one nestanu. Vise problema u akvariju izaziva nedostatak hrane nego visak po mom iskustvu. Iznenadio bi se da vidis da sto vise hrane ubacujes akvarij je sve stabilniji i cistiji a o koraljima da ne pricam.

Koliko ubacivati hrane u akvarij ovisi o vlasniku, treba imati i na umu da se ne moze odjednom ubacivati pola kile a do tada se ubacivalo na mrvice, filtracija se treba nauciti tj prilagoditi povecanoj kolicini nitrogena/nutrijentsa.

Inace sam koristio i komercijalnu hranu ali bi mi oni listici i granule trajali oko 7 dana a razvoj koralja mi nije bio ok, posto nema smisla da trosim 100 + eura mijesecno na par 100 grama komercijalne hrane presao sam na ovu i vjerujem da je to najbolje sto sam napravio od kada se bavim reef akvaristikom.
koristio sam u ovih desetak godina, 12-14 nemam pojma, sve vrste komercijalne hrane na trzistu, od vise manje svih firmi, sve moguce aditive tipa amino kiselina, posebnih hrana za koralje, tko zna kakve po mom msljenju gluposti i nista od toga se ne moze usporediti sa smiksanom ribom i plodovima Jadrana, ni blizu.
 

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #15 u: Listopad 17, 2012, 20:41:35 poslijepodne »
Vrijedi li ovakav tip hranjenja na sps akvariju?
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #16 u: Listopad 17, 2012, 20:49:40 poslijepodne »
Vrijedi li ovakav tip hranjenja na sps akvariju?

sps koralji su jedni od najvecih predatora sitne hrane u prirodi, oni trebaju velike kolicine hrane da bi bili ok
koralji su koralji, sps, lps, softiji.... svejedno
vecina sps akvarista, uspijesnih sps akvarista /iako meni osobno ta podijela izgleda bezveze/ ce ti reci da za uspijesan sps akvarij trebas imati puno riba i puno hrane,
 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #17 u: Listopad 17, 2012, 20:49:54 poslijepodne »
i jos samo jedno potpitanje - omjer sastojaka, ima li necega sto treba biti vise, nesto sto treba biti manje, ili je sve podjednako i odoka metoda?

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #18 u: Listopad 17, 2012, 20:59:20 poslijepodne »
i jos samo jedno potpitanje - omjer sastojaka, ima li necega sto treba biti vise, nesto sto treba biti manje, ili je sve podjednako i odoka metoda?

svejedno, dosta pretijeruje sa skoljkama koje ja skoro nikada ne koristim, ne znaci da sam ja u pravu samo ih ja osobno ne volim jer filtriraju more i mogu imati vece kolicine stetnih metala u sebi.
bitno je da se sve smiksa, iznutrice, krv... zato je jako dobra plava riba koja je gore na slici jer je puna svega, rakovice-grancijevule su odlicne ali ih je relatvno tesko nabaviti, skampi ako se mogu prisustiti... bilo sto, ja znam i od ribara/ koća uzeti pune najlone ostataka, tu ima svega sto je u moru, bijele, plave ribe, divljac, rakova svih vrsta, kozica, lignje, sipe, lignjuni.... samo je to tesko cistiti jer je mala riba ali u mixu ima svega.

ides na trznicu kupis par kila ribe i svega ostalog, dio smiksas dio rucak/vecera, svi happy
 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #19 u: Listopad 18, 2012, 00:03:12 prijepodne »
Zahvaljujem!


Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #20 u: Listopad 18, 2012, 12:23:54 poslijepodne »
zaboravih - dali se ta hrana odledi malo prije davanja, ili kako?  :-[

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #21 u: Listopad 18, 2012, 13:29:12 poslijepodne »
zaboravih - dali se ta hrana odledi malo prije davanja, ili kako?  :-[

Damir pogledaj moj video, tako ja hranim, puknem komad od ploče i sa prstima držim u akvariju dok se ne rastopi, ova diy hrana nije komercijalna zaledena hrana gdje je 90 % hrane voda puna fosfata vec cista hrana, cisti proteini i amino kiseline, ne sadrži vodu osim ako imas dosta suhu ribu pa dodas dec ro-destilirane ali i to je mali omijer na 1.5-2.0 kg, nema potrebe je odledivati biti sam je ja odledivao ikada, cim se umoci  u akvarij polako se počne otapati, kako sam rekao na početku pogledaj video o hranjenju tamo je sve pokazano
 

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #22 u: Listopad 18, 2012, 13:36:37 poslijepodne »
nazalost slika nije najbolje kvalitete ali ovaj sistem se vec skoro 2 godine bazira na toj hrani


najveci problem kod ovog akvarija je sto koralji prerastu akvarij, sve zajedno tu ima oko 600- 700 litara spojeno na 1 sump, nedavno sam morao maknuti pola euphyllie glabescrens koja je btw dosla kao mali hitchiker velicne par mm, trenutno ima oko 40 + cm promijer, catalaphyllie su bile ko dlan sada su ogromne, chalice... zoe... goniopore koje rastu preko keramike ... sve to je samo sa diy hranom, 0 aditiva, 0 komercijalnih preparata, i da zaboravio sam napomenuti ne koristim ni fosfat removere
 

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #23 u: Listopad 18, 2012, 13:48:46 poslijepodne »
Kolko dugo smije ta hrana stajat u zamrzivacu?
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Hrana u morskom akvariju
« Odgovori #24 u: Listopad 18, 2012, 14:01:53 poslijepodne »
za ljude, obicna riba oko 6 mijeseci, masna riba oko 3 mijeseca, iako mislim da ono sto se prodaje u centrima a dolazi od uvoza ima rok trajanja puno veci
za akvarije nebitno po mom misljenju, ribe nisu osjetljive kao ljudi tako da to nije toliko bitno ali ionako sumnjam da ce hrana trajati duze od 36 mijeseci, smiksajte toliko koliko vam treba u tom vremenskom roku