Travanj 27, 2024, 15:03:54 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Giesemann INFINITI rasvjeta  (Posjeta: 1634 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Giesemann INFINITI rasvjeta
« u: Prosinac 05, 2010, 20:00:53 poslijepodne »
Namjeravam prec na 80*40*40(mozda i malo vise?!) sa overtank/visecom rasvjetom i zapela mi ova rasvjeta za oko: Giesemann INFINITI 1x150W / 4x24W
Cini mi se dosta svjetla tako da bi 150W MH radila samo nekih 2-3h dnevno,ovisi.
Vidim da se ta rasvjeta koristi vise za reef nego biljne akvarije pa me zanima(ne gledajuci na cijenu od 3500kn) dal se isplati uzimat ovakvu rasvjetu za biljni?
Radje bi dodao vise para nego da kupim neku rasvjetu pa da kasnije moram radit neke kompromise i nisam zadovoljan.
Citajuci po forumima ta rasvjeta se navodno ne grije jako,necujna je i trebala bi biti kvalitetna....ukratko.

Potrebno ili nepotrebno?Da ili ne?Za ili protiv?
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Giesemann INFINITI rasvjeta
« Odgovori #1 u: Prosinac 05, 2010, 20:28:16 poslijepodne »
uf, previše svijetla je to. Za zahtjevno bilje bi ti dosta bilo i ovih 4x24, samo kratka je to dužina lampi za 80cm, kutevi će ti bit relativno mračni, što je dobro ako misliš tamo neko nezahtjevno bilje stavit. Al ak pukneš i ovu MH i 4x24W to nećeš moć pokrit sa CO2 i gnojivom, jednostavno previše svijetla po mome. Aj pogledaj, Renta ti prodaje dobru overtank rasvjetu i to poprilično jeftino. Jedino što je duža od ove, ali to ti neće biti problem, a možeš i duži akvarij napraviti ako ti stane.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Giesemann INFINITI rasvjeta
« Odgovori #2 u: Prosinac 05, 2010, 21:08:12 poslijepodne »
gle za tu lovu stvarno dobiješ čuda. Giesemann je stvarno marka i zato tolko košta i mislim ak ju uzmeš da s njom nebuš imao nikakvih problema, ali opet za tu lovu dobiješ stvarno kaj god poželiš. Ja bi na tvom mjestu išao na vlastitu izradu poklopca ili hang ona. Jesi pročitao temu o prednostima i manama otvorenih/zatvorenih akvarija?

Druga mana je HQI koji stvarno guta dosta energije. Ja ga imam tak da znam i nije da se baš ne čuje... Dobro vjerojatno je kod Geismanna to profinjenije i bolje napravljeno nego Haquos, ali svejedno.

U svakom slučaju, financijski se više isplati DIY, ali ako lova nije problem onda  :up: :up:

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Giesemann INFINITI rasvjeta
« Odgovori #3 u: Prosinac 05, 2010, 21:13:17 poslijepodne »
Da,ta duzina me i muci.
Gledao sam prvo Arcadia overtank 80cm u kojoj su 4x24W lampe duge 54cm.
Ako idem na veci akvarij,npr. 90 cm neznam dal ce mi bit filter dosta jak....a trebao bi onda i ormaric za opremu nekako preuredit,dug je 60cm.
Zato sam mislio tu visecu rasvjetu uzet,pa kad bi je podignuo iznad akvarija mislio sam da ce pokrit te kuteve.
Opet se vracam na Arcadia 90cm overtank 4x39W.....ili Giesemann REFLEX T5 4x39 W....ili nesto trece 90 cm.....
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Giesemann INFINITI rasvjeta
« Odgovori #4 u: Prosinac 05, 2010, 21:22:53 poslijepodne »
gle za tu lovu stvarno dobiješ čuda. Giesemann je stvarno marka i zato tolko košta i mislim ak ju uzmeš da s njom nebuš imao nikakvih problema, ali opet za tu lovu dobiješ stvarno kaj god poželiš. Ja bi na tvom mjestu išao na vlastitu izradu poklopca ili hang ona. Jesi pročitao temu o prednostima i manama otvorenih/zatvorenih akvarija?

Druga mana je HQI koji stvarno guta dosta energije. Ja ga imam tak da znam i nije da se baš ne čuje... Dobro vjerojatno je kod Geismanna to profinjenije i bolje napravljeno nego Haquos, ali svejedno.

U svakom slučaju, financijski se više isplati DIY, ali ako lova nije problem onda  :up: :up:


Iskreno,ne da si nebi znao napravit nego sam takva cjepidlaka da nebi nikad bio zadovoljan...nije da imam nesto previse para al kad vidim na sta trosim(cigare,cuga,li la...) bar si kupim nesto "zdravlje" i smanjim hedonizam.
Ako mislis na onu temu overtank vs poklopac to sam otvorio bas zbog ove dileme.
Struja je malo problem da,nikad neznas kolko ce HEP dignut cijene a malo malo pa ce se pocet koristit ekonomicnija LED rasvjeta.
Hm....kao sta sam rekao gore,ajd ormaric si jos mogu stavit vecu plocu na postojecu al neznam dal ce mi filter(ecco pro 200) bit onda dosta jak za 90x40x40,144L a i rasvjeta se tu opet penje na 156w....

20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE