Svibanj 18, 2024, 13:16:12 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Naše More Plavo!  (Posjeta: 82831 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #150 u: Veljača 26, 2015, 19:44:04 poslijepodne »
Kako cvitaju kad dode spiza ni ociju ni usiju a zna kad je spiza dosla

Malitu evo - Gori su od mene !
;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #151 u: Veljača 26, 2015, 20:46:21 poslijepodne »
Bome dobro su izduzile vrat  :klap:

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #152 u: Veljača 27, 2015, 19:56:11 poslijepodne »
Ne bi ga izdužila da je more optimalne temperature. 

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #153 u: Ožujak 15, 2015, 00:13:51 prijepodne »
Nakon godinu i kojeg miseca; bija sam "prisiljen" prominit tematiku i postav. Odluka je pala idemo na grijanje - da nepisem zasto i kako, a jednom cu potanko i o tom. Danas sve izvadeno i ponovo slozeno sad se ciklira i izgleda ovako:


Sutra nastavak, umoran ko pas, poceja u 9 zavrsija u 20. Zena slozila greben.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #154 u: Ožujak 15, 2015, 00:44:37 prijepodne »
Steta za jadran :(,a dobro za trope :),svaka cast na volji i samo naprid.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #155 u: Ožujak 15, 2015, 06:57:25 prijepodne »
Prijatelji imas moju podrsku i pomoc kad god trebas. Po slikama mi se cini da je sve lipo i homogeno slozeno kako i treba bit. Plitki reef da koralji mogu rast. Naravno tesko preko slike ista rec stoga danas dolazim na kavu i iscrpni razgovor  :D

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #156 u: Ožujak 15, 2015, 08:26:47 prijepodne »
Da steta za jadran, ali nisam u potpunosti uspija osigurat uvjete za ono sta sam tija drzat....jednom cemo se vratit i jadranu, ali sad idemo na trope u principu na mekane koraljice i malo prave oborite ribe.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #157 u: Ožujak 15, 2015, 11:33:12 prijepodne »


Rekla mi je daj da ti ja slozim te trope, nemas pojma!!
:D

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #158 u: Ožujak 15, 2015, 11:41:14 prijepodne »

Rekla mi je daj da ti ja slozim te trope, nemas pojma!!
:D


 :D  :D  :D


Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #159 u: Ožujak 15, 2015, 13:20:34 poslijepodne »
Svaka cast,i ovo ce odlicno izgledati,kada bi moja meni ovako pomogla di bi bio :),uzivajte i pratim razvoj

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #160 u: Ožujak 15, 2015, 13:30:36 poslijepodne »
Steta za jadran, bas je bio odlican akvarij, ali vratit ces se ti tome sigurno opet, jos bolje nego sto je bilo prvi put.

Znas kako kazu, iza svakog uspjesnog akvarija stoji zenska ruka, htio ne htio, prema tome..... uzivaj, barem uvijek kasnije mozes kritizirati ako nesto ne bude dobro, nisi ti slagao.  :D :D :D :D

Sretno!

Offline miso710

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split - Osijek - Antunovac
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #161 u: Ožujak 17, 2015, 16:57:35 poslijepodne »
Biti će to super .......  :klap: :klap: :klap:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #162 u: Ožujak 17, 2015, 22:49:01 poslijepodne »
Pa nadam se da oce trudimo se. Danas sam malo poredija svitla stiga novi grijac jager 300w. Temperatura u tanku 24.5 drugo nisam mirija pustit cu da se vrti jos!

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #163 u: Ožujak 17, 2015, 22:53:59 poslijepodne »
Ha ....lako tebi kad imaš dizajnera.... ;) :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #164 u: Ožujak 19, 2015, 19:33:57 poslijepodne »
Steta za jadran, bas je bio odlican akvarij, ali vratit ces se ti tome sigurno opet, jos bolje nego sto je bilo prvi put.

I onda je svizac zamotao cokoladu u omot  ;), svi dobro znamo da nakon reefa nema vise sivog i tmurnog jadrana. Kad se jednom dozivi i zazivi reef nema vise nazad. Bar se ja nebi nikad vratija a i da budem iskren nisan ni vidija nikoga ko je razmontira reef da bi isa na jadran.

Veni vidi vici sta se tice grebena. Super slozeno lipo prozracno bas po mome gustu ali misljenja sam da ce trebati poraditi na rasvjeti. Sve u svemu drago mi je da je odabra ovaj put jer sam upoznat bija poprilicno dobro s projektom "hladni jadran" i mislim da nije tank zadovoljava uvjete za tako nesto.

Welcome to the color side  :D

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #165 u: Ožujak 19, 2015, 20:19:25 poslijepodne »
Nebi se slozija da je jadran turoban i siv malo teske rici, jadran je kompliciran i tezak zato idemo ovim putem koji je znatno laksi... A nije ni toliko tezak ako se covik pripremi....ali vratit cu mu se vjeruj... Da dosa sam u boje. Jos se cikliramo.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #166 u: Ožujak 19, 2015, 21:32:29 poslijepodne »
Nebi se slozija da je jadran turoban i siv malo teske rici, jadran je kompliciran i tezak zato idemo ovim putem koji je znatno laksi... A nije ni toliko tezak ako se covik pripremi....ali vratit cu mu se vjeruj... Da dosa sam u boje. Jos se cikliramo.

Niko nije reka da nije kompliciran ni tezak ako obratis pozornost sta san napisa bas naprotiv ali da je siv i tmuran naspram reefa mislim da ce se vecina s menom slozit. Uglavnom prijatelju samo naprid hrabro.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #167 u: Ožujak 19, 2015, 21:34:26 poslijepodne »
Mislim da je daleko od sivog.........i da ce se vecina s menom slozit....a da idem hrabro...jesi mi kupija koralj?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #168 u: Ožujak 19, 2015, 21:59:00 poslijepodne »
Opet ti moje rici krivo svacas. Reka san naspram reefa da je siv i tmuran. Sta se tice koralja dobit ces ga kad ja odlucim da je vrime  :D iako se ja ne sican da san ja ista obeca naprotiv reka si sad kad ste me nagovorili na reef duzni ste mi po koralj i niko nije nista komentira na tu tvoju izjavu. :P

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #169 u: Ožujak 20, 2015, 06:28:54 prijepodne »
Slim> to se samo tako kaze......vratit ces se..... :D :D

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #170 u: Ožujak 20, 2015, 11:27:18 prijepodne »
Steta za jadran, bas je bio odlican akvarij, ali vratit ces se ti tome sigurno opet, jos bolje nego sto je bilo prvi put.

I onda je svizac zamotao cokoladu u omot  ;), svi dobro znamo da nakon reefa nema vise sivog i tmurnog jadrana. Kad se jednom dozivi i zazivi reef nema vise nazad. Bar se ja nebi nikad vratija a i da budem iskren nisan ni vidija nikoga ko je razmontira reef da bi isa na jadran.

Veni vidi vici sta se tice grebena. Super slozeno lipo prozracno bas po mome gustu ali misljenja sam da ce trebati poraditi na rasvjeti. Sve u svemu drago mi je da je odabra ovaj put jer sam upoznat bija poprilicno dobro s projektom "hladni jadran" i mislim da nije tank zadovoljava uvjete za tako nesto.

Welcome to the color side  :D

Bez uvrede al ono šta si ti ima se ne može nazvat jadranskim akvarijem...  ;) -?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #171 u: Ožujak 20, 2015, 13:51:33 poslijepodne »
Steta za jadran, bas je bio odlican akvarij, ali vratit ces se ti tome sigurno opet, jos bolje nego sto je bilo prvi put.

I onda je svizac zamotao cokoladu u omot  ;), svi dobro znamo da nakon reefa nema vise sivog i tmurnog jadrana. Kad se jednom dozivi i zazivi reef nema vise nazad. Bar se ja nebi nikad vratija a i da budem iskren nisan ni vidija nikoga ko je razmontira reef da bi isa na jadran.

Veni vidi vici sta se tice grebena. Super slozeno lipo prozracno bas po mome gustu ali misljenja sam da ce trebati poraditi na rasvjeti. Sve u svemu drago mi je da je odabra ovaj put jer sam upoznat bija poprilicno dobro s projektom "hladni jadran" i mislim da nije tank zadovoljava uvjete za tako nesto.

Welcome to the color side  :D

Bez uvrede al ono šta si ti ima se ne može nazvat jadranskim akvarijem...  ;) -?

Slazem se u potpunosti ali ako cemo iskreno ni ovo tvoje ne prestavlja jadran ni priblizno. Za sve one koji misle da je jadran bez raznih gorgonija i ostalih pravih organizama kojima je tezija i ciovo jadran onda se grdna vara. Daimyo bez uvrede ali ti imas plicak od jadrana a ne jadranske akvarije. Naravno ne umanjujuci ljepotu i takvog tanka. Nadalje ja svoj jadran nisan nigdi ni spominja tako da ne znam odakle i iz kojih konteksta izvlacis moje rici. Uglavnom pravi jadran mozda vidimo jednog dana i na ovom forumu ali to ce bit daleko od ovih jadrana za sta se sada pretsavljaju.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #172 u: Ožujak 20, 2015, 19:50:49 poslijepodne »
Uglavnom pravi jadran mozda vidimo jednog dana i na ovom forumu ali to ce bit daleko od ovih jadrana za sta se sada pretsavljaju.



Slažem se s ovim. Dugo sam na ovom forumu i iako su mnogi pokušavali, nitko još na ovom prostorima NIJE imao jadranski akvarij kako treba  i jadranski akvarij koji pokazuje pravu ljepotu i šarenilo jadranskih organizama.
Svi pokušaji su se svodili na gomilu kamenja i masu nekih ribetina (nebitno koje su vrste .... ali kad vidim cipla u akvariju dođe mi slabo)
Druga stvar koja baca jadranske akvarije u drugi plan je to što su uglavnom SEZONSKI, znači nemaju neki kontinuitet....nego su najaktivniji ljeti....znaći preko zime nemoš ni čut ni vidit jadranski akvarij a kad dođe proljeće i sezona ronjenja i kad se ponovo počnu poribljavat akvariji tj. kad se ponovo nasele organizmi koji su zimi potaracani....onda na forumu osvanu puste teme, updejti....slike videa itd....a zimi muk


Talijani to rade kako treba i daleko su ispred nas na tom polju.....evo samo jedan takav primjer. Ovako jadranski akvarij treba izgledati:







Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #173 u: Ožujak 20, 2015, 19:57:45 poslijepodne »
Uglavnom pravi jadran mozda vidimo jednog dana i na ovom forumu ali to ce bit daleko od ovih jadrana za sta se sada pretsavljaju.



Slažem se s ovim. Dugo sam na ovom forumu i iako su mnogi pokušavali, nitko još na ovom prostorima NIJE imao jadranski akvarij kako treba  i jadranski akvarij koji pokazuje pravu ljepotu i šarenilo jadranskih organizama.
Svi pokušaji su se svodili na gomilu kamenja i masu nekih ribetina (nebitno koje su vrste .... ali kad vidim cipla u akvariju dođe mi slabo)
Druga stvar koja baca jadranske akvarije u drugi plan je to što su uglavnom SEZONSKI, znači nemaju neki kontinuitet....nego su najaktivniji ljeti....znaći preko zime nemoš ni čut ni vidit jadranski akvarij a kad dođe proljeće i sezona ronjenja i kad se ponovo počnu poribljavat akvariji tj. kad se ponovo nasele organizmi koji su zimi potaracani....onda na forumu osvanu puste teme, updejti....slike videa itd....a zimi muk


Talijani to rade kako treba i daleko su ispred nas na tom polju.....evo samo jedan takav primjer. Ovako jadranski akvarij treba izgledati:



Ajme  :o. E ovo je jadran naravno ne samo za slikavanje nego kao sta je uvazeni kolega reka nekakav kontinuitet da je tank ziv par godina i da cjenjeni kolege koji imaju jadran daju redovit update o tome kako sve to ide i kako odrzava te sisteme i tako to.

Jos cu jednom kazat da nitko na ovom forumu nema pravi jadran koji je prikazan u videu koji nam je kolega pokaza a zbilja bi volija vidit ovako nesto uzivo i kod nas. Stoga otrovne strelice naostrite jer dolazi sezona ronjenja  :D.

p.s. Vjerovatno cu dobit flame na ovakav odgovor ali kolega Daimyo no hard feelings ovdje smo da raspravljamo a svi znamo da rasprave ponekad mogu biti i ostre.

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #174 u: Ožujak 20, 2015, 22:53:03 poslijepodne »
Steta za jadran, bas je bio odlican akvarij, ali vratit ces se ti tome sigurno opet, jos bolje nego sto je bilo prvi put.

I onda je svizac zamotao cokoladu u omot  ;), svi dobro znamo da nakon reefa nema vise sivog i tmurnog jadrana. Kad se jednom dozivi i zazivi reef nema vise nazad. Bar se ja nebi nikad vratija a i da budem iskren nisan ni vidija nikoga ko je razmontira reef da bi isa na jadran.

Veni vidi vici sta se tice grebena. Super slozeno lipo prozracno bas po mome gustu ali misljenja sam da ce trebati poraditi na rasvjeti. Sve u svemu drago mi je da je odabra ovaj put jer sam upoznat bija poprilicno dobro s projektom "hladni jadran" i mislim da nije tank zadovoljava uvjete za tako nesto.

Welcome to the color side  :D

Bez uvrede al ono šta si ti ima se ne može nazvat jadranskim akvarijem...  ;) -?

Slazem se u potpunosti ali ako cemo iskreno ni ovo tvoje ne prestavlja jadran ni priblizno. Za sve one koji misle da je jadran bez raznih gorgonija i ostalih pravih organizama kojima je tezija i ciovo jadran onda se grdna vara. Daimyo bez uvrede ali ti imas plicak od jadrana a ne jadranske akvarije. Naravno ne umanjujuci ljepotu i takvog tanka. Nadalje ja svoj jadran nisan nigdi ni spominja tako da ne znam odakle i iz kojih konteksta izvlacis moje rici. Uglavnom pravi jadran mozda vidimo jednog dana i na ovom forumu ali to ce bit daleko od ovih jadrana za sta se sada pretsavljaju.

 :D :D :D