Travanj 27, 2024, 20:04:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: PayPal - Inquiry by PayPal  (Posjeta: 586 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
PayPal - Inquiry by PayPal
« u: Ožujak 07, 2013, 11:36:16 prijepodne »
Pozdrav!

Imam mali problem sa PayPal-om, pa me zanima da li neko ima iskustva sa istim problemom.

Naime, neke stvari sam narucio u jednom proverenom DE shopu (vec sam uzimao od njih i sve je bilo OK), uredno placeno preko PayPal-a, dobijeni mejlovi i od trgovine i od Paypal-a, a onda sutradan dobijem mejl od tog shopa da je PayPal ponistio narudzbu i povukao novce.
Saljem trgovini mejl, oni odmah odgovaraju da ih je Paypal kontaktirao da poniste narudzbu i da ce oni (PP) meni vratiti lovu.

Na PayPal-u traze da ponovo potvrdim karticu, promenim sifru i sigurnosna pitanja, sto sam ja i napravio. Navedeni su svi podatci o uredno obavljenom placanju.
Pod "Open dispute & claims" stoji da to placanje "Being Reviewed By PayPal" a kao razlog "Inquiry by PayPal - Temporary Hold".
Pokusao sam im poslati mejl, ali u onim temama ne postoji mogucnost odabiranja upita o ovakvom slucaju, vec samo za otvaranje "dispute", pa se onda javi onaj automatski mejl za ispunjavanje podataka...

Sad prolazi treci dan, novaca nema i ne mogu samim tim ponovo naruciti isto.

Pretpostavljam da ce oni vratiti lovu, ali me zanima da li ja to mogu nekako pozuriti?

Lp, Sasa
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: PayPal - Inquiry by PayPal
« Odgovori #1 u: Ožujak 07, 2013, 13:18:23 poslijepodne »
Dariju crkla rasvjeta,tebi nedaju pare...nesto se cudno pocelo dogadjat  :question: ;)
Zezam se,meni je tako trebalo nekih 5-6 dana dok su mi vratili novce.
Znam da sam kontaktirao sluzbu,e sad neznam dali na ebayu ili paypalu ali imali su mislim neki chat(ebay vjerovatnije) i kroz razgovor sam sve rijesio,jedino sam novce cekao tih par dana.
A razlog zasto su odbili mislim da je tesko reci,to bi oni trebali obrazloziti.
Kontaktiraj sluzbu pa nek ti objasne sta se dogadja.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: PayPal - Inquiry by PayPal
« Odgovori #2 u: Ožujak 07, 2013, 13:26:46 poslijepodne »
Izgleda je neka/necija losa karma u pitanju!   8)

To sa kontaktiranjem i je problem, jer nalazim samo neki tip obrazaca u kojima mozes obrazloziti problem ali nema nikakvog obrasca za ovu situaciju kad oni nesto proveravaju (a stvarno mi nije jasno zasto).
Customer service tog shopa mi se odmah javio i pojasnio da je PayPal to stopirao i da oni nemaju veze sa tim.

Ja bi volio znati razlog takvog njihovog postupka i eventualno nacin kako da pozurim to sve malo.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: PayPal - Inquiry by PayPal
« Odgovori #3 u: Ožujak 10, 2013, 03:15:07 prijepodne »
Razlog sigurno neces saznati jer ti ga nitko nece reci nit to moraju uciniti.
Takve sigurnosne probe znaju sprovesti zbog detektiranih pokusaja provale u account, iznenadnog veceg obujma kupovanja gdje se narudzbe na druge adrese (osim primarne) vrlo pozorno prate ili obicne stih probe - u mojoj "karijeri" sam ih imao dvije gdje sam im morao slati skenirane dokumente i racune.  Isto tako postoji mogucnost da si karticu koristio na bankomatu na kojem je naknadno ustanovljeno da je postojala mogucnost krade podataka pa je tvoja banka zatrazila limitiranje aktivnosti kako bi umanjili posljedice eventualne provale.. Sve je moguce.

Za sve sto je mimo uobicajenih problema se koristi Skype i poziv na PayPal kontakt broj u Irskoj.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: PayPal - Inquiry by PayPal
« Odgovori #4 u: Ožujak 10, 2013, 07:34:07 prijepodne »
Moguce da je to sa primarnom/sekundarnom adresom. Mada, vec sam uzimao stvari (vise puta) iz tog shopa i slane su na istu sek adresu u DE.
S obzirom da se nista ne desava (sutra 7 dana) najbolje je da sutra-prekosutra nazovem.

Hvala na odgovoru!
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi