Svibanj 09, 2024, 02:17:00 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest  (Posjeta: 7211 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline drava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #25 u: Lipanj 28, 2010, 10:59:31 prijepodne »
Meni su se najbolje pokazali tzv. krvni crvi (vers de vaz), poznati u ribolovu. Izgledaju ko sitne crvene glistice, dužine nekih 2 cm (ne znam zašto ih zovu crvi), a ima ih napretek u malim tekućicama i potocima u samom dnu. Znači potrebno je iskapati malom lopaticom. Veoma su plitko u mulju pa nije problem pohvatati ih. Procijede se kroz gazicu, isperu i to je to. Riba je luda za njima, doslovce luda.
 

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #26 u: Lipanj 28, 2010, 11:06:06 prijepodne »
Pa to su ti Tubiflexi evo ja sam ih imao i u kozičnjaku:

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=38037.0

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #27 u: Lipanj 28, 2010, 12:08:48 poslijepodne »
Ovo sam pročitao na navedenom linku.. U biti tubifexi su samo za povremeno hranjenje, ako je to točno u članku...

http://fish.mongabay.com/croatian/fish08.html

Tubifex crvi
Tubifex crvići nastanjuju blatne, zagađene tokove i ne mogu se baš preporučutu kao hrana za ribe jer sadrže lučke parazite i otrove i imaju slabu hranjivu vrijednost. Uvijek natapajte crve u čistoj vodi par dana prije nego ćete ih dati ribama. Hraniti je potrebno štedljivo jer Tubifex crvi se mogu zakopati u dno akvarija i uginuti. Tubifex crvi su dobri za hranjenje samo povremeno, ili ako riba odbija drugu hranu.

Offline misoo83

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Lokacija: Pancevo
    • Sanjalica
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #28 u: Kolovoz 08, 2011, 10:40:10 prijepodne »
Evo sa cim ja trenutno hranim ribice  :P

Ovo je ulov od juce i danas iz jednog bureta koje sam stavio da bi razmnozavao komarce


Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #29 u: Kolovoz 08, 2011, 19:31:31 poslijepodne »
ja se sav raznjezim kad vidim slike zivog tubifexa,prije smo ga mogli kupiti u svakoj trgovini ribicama a prodavao se na kuglice velicine krupnog oraha...najbolje se odrzavao u tekucoj hladnoj vodi ili u plitkoj posudi jedva pokriven vodom u hladnjaku.povremeno smo isli u lov na njega naoruzani ribarskim cizmama,sitom i lopaticama pa smo ga prosijavali iz rijecnog mulja poput tragaca za zlatom.kad bi ga nasli u gustim kolonijama mogli smo za sat vremena prosijati 1 kg tubifexa. za tov ribica to je bila najbolja hrana za kojom su bile lude,a davali smo ju odmah nakon faze sa artemijom (sitno nasjeckane) pa nadalje do prodajne velicine.problem zagadjenog tubifexa rijesavali smo na nacin da im nakon ulova damo kuhani krumpir tako da se prociste,a koristili smo ga nekoliko dana poslije mijenjajuci cesto vodu u kojoj se nalazio.nije bilo bez rizika (zbog bolesti)ali su ribe od njega rasle turbo...vise ga nema za kupiti?

Offline jafer1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Lokacija: Križevci
Odg: Hranjenje ribica živom hranom i priprema za mrijest
« Odgovori #30 u: Kolovoz 14, 2011, 11:49:17 prijepodne »
KAd je već riječ o živoj hrani, a kaj s puževima kojih recimo imam viška u biljnom akvariju. Jel se s njima mogu hraniti ciklidi u drugom akvariju ??