Travanj 28, 2024, 16:42:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: moj akvarij - problem  (Posjeta: 4149 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
moj akvarij - problem
« u: Prosinac 25, 2012, 15:12:08 poslijepodne »
Hi, bok svima, novi sam pa sam malo nesretan jel nikako da skuzim gdje grijesim, a nemam bas nijednoga prijatelja koji mi moze dati savijet

na slici se jasno vide neke zelene cmoljave onako sluzave kolicine neke tvari na pijesku i po drvecu, alge

akvarij od 180litara
tocim vodu iz pipe
pumpa fluval 205
dvije cijevi t5 po neki 48w mislim, daylight i natural ako se ne varam
svjetlo mi radi 8 sati imam reflektore
nesto bilja ne previse mozda 10 riba
ribe ne hranim previse, kemiju ne koristim nikakvu, temp 25

ako netko moze izvuci neki zakljucak castim picem samo neka dodje do mene  hehe


Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #1 u: Prosinac 25, 2012, 15:14:39 poslijepodne »
Jednostavno. Previše svjetla na tako malu količinu bilja. Skini reflektore za početak i dodaj još puno bilja. Imaš dolje u oglasniku. ;)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #2 u: Prosinac 25, 2012, 15:16:07 poslijepodne »
ovo dolje cak lici na cijano.
I premali ti je taj filter, trazi veci.

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #3 u: Prosinac 25, 2012, 15:18:45 poslijepodne »
nije se držao glavnih osnovnih pravila akvaristike, vodič pročitati. Ubiti mislim da tu i nema puno algi obzirom na uvijete..

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #4 u: Prosinac 25, 2012, 15:23:45 poslijepodne »
Daj si samo zamisli da baciš malo gnojiva unutra, a jooj što bi to algi bilo. nemoj slučajno gnojit.
-napuni ta sa brzorastučim biljem
-izvadi ribe
-redovna promjena vode i dok se to potpuno ne ubilji nemoj ribe stavljat
-sa gnojivom polako, tek kad ti se bilje "primi"

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #5 u: Prosinac 25, 2012, 15:26:58 poslijepodne »
e puno hvala ,,,, nisam bas takav gotovan, dao sam si truda rovario po netu citao neke knjige i vodice,ali  jednostavno mi se sve smjesalo i moze biti puno mogucih gresaka, vasi odgovori svakako ce mi barem pribliziti gdje da trazim uzrok,,,eto puno hvala od srca krenut cu sa micanjem reflektora i naravno bilja cu pokupovati ako je netko iz karlovca ili blizine i da ima bilja za prodati neka se samo javi iako je Bozic,,,, akvarij mi je bitniji

sad pumpa mi je nova i da nju mjenjam na prvu pokusao bi sa drugim rjesenjima ako me razumijete.

 t h a n k s

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #6 u: Prosinac 25, 2012, 15:29:39 poslijepodne »
pa nemoraš mijenjat, stavi još jedan vanjski filter, po meni je bitnija zapremnina filtera nego protok, ali to sam ja...

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #7 u: Prosinac 25, 2012, 15:41:36 poslijepodne »
ok kolega i to cu staviti kao jedno od rjesenja, evo iskljucivo u istrazivacku svrhu malo sam rukom zaronio u akvarij kako izgleda ta zelena alga


Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #8 u: Prosinac 25, 2012, 15:58:31 poslijepodne »
Imaš premalo bilja. Ciano alge se javljaju u ustajaloj vodi gdje je previše fosfata spram nitrata. Fosfata može biti i u vodovodnoj vodi bilo od prodora umjetnih gnojiva, bilo da ih dodaje vodovod kako bi zaštitio cijevi, onda još ribe "gnoje", možda zemlja u podlozi,  ti nitrate ne dodaješ, bilje vjerovatno slabo raste.
Ciano ne voli ni kisik ni CO2. Treba pojačati mreškanje vode na površini, dodavati CO2 pa makar i DIY, dodavati gnojivo sastavljeno od nitrata i kalija - bez fosfata, te posaditi brzorastuće bilje, a fosfate početi dodavati tek kad se pokažu znakovi nestašice. Priča se da vodena kuga luči tvari protiv ciano alge. Ako to i nije istina posisat će fosfate iz vode.
Veći filter ne bi bio na odmet, kao i povečana higijena akvarija..
Ako ništa ne pomogne nabavi antibiotik eritromicin. To je najefikasnije ali kratkoročno rješenje, alga će se uvijek vratiti ako ima povoljne uvjete.

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #9 u: Prosinac 25, 2012, 16:00:18 poslijepodne »
Cijano..... pozitiv :up: :up: kill it, Marko ti je to napisao onak, kemijski, neznam koliko od toga ti je u biti jasno, trebalo bi to onak laički objasnit, makara je i to teško objasnit laički.., uglavnom Marko zna...

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #10 u: Prosinac 25, 2012, 16:11:21 poslijepodne »
heheh, hvala jurgen i marko, idem jos par puta procitati odgovor pa mozda kaj skuzim, dipl ing sam strojarstva pocetnik za akvarij iako ga obozavam,

ok barem znam ime alge a vi znate zasto nastaje i to je nesto za danas .....hehe
hvala

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #11 u: Prosinac 25, 2012, 16:58:38 poslijepodne »
pa u globalu cijano i nije alga več bakterije, zato se i ubijaju antibiotikom, jel? bilje baš nebuš ubil antibiotikom.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #12 u: Prosinac 25, 2012, 18:12:12 poslijepodne »
pa u globalu cijano i nije alga več bakterije, zato se i ubijaju antibiotikom, jel? bilje baš nebuš ubil antibiotikom.

aha ocke kolega naravno ima smisla :)

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #13 u: Prosinac 25, 2012, 21:24:47 poslijepodne »
Svakako posadi još bilja.Sagittarija subulata naprijed,Higrophilija corimbosa i Limnophila sessiliflora odozada.
Jači protok vode i dodavanje Easycarbo oko 3o-4o kapi dnevno i svi problemi će se riješiti sami od sebe. Ovo stanje je normalno .

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #14 u: Prosinac 25, 2012, 21:54:27 poslijepodne »
Svakako posadi još bilja.Sagittarija subulata naprijed,Higrophilija corimbosa i Limnophila sessiliflora odozada.
Jači protok vode i dodavanje Easycarbo oko 3o-4o kapi dnevno i svi problemi će se riješiti sami od sebe. Ovo stanje je normalno .
puno hvala  ČiČa nema ni najmanjega razloga da te ne poslusam odmah potrazim trazeno bilje,,,,,,,,

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #15 u: Prosinac 25, 2012, 22:03:16 poslijepodne »
Preporučio sam ti brzorastuće bilje koje nije zahtijevno ni skupo,a idealno je za početak.i za stabilizaciju akvarija.
Naravno, kasnije ti ga neće biti žao zamijeniti sa nečim drugim.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #16 u: Prosinac 25, 2012, 22:08:35 poslijepodne »
super super bas sam happy  :klap:

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #17 u: Prosinac 26, 2012, 10:12:29 prijepodne »
nemoj se isfrustrirat ako nešto i ne ide kako si planirao, jer ne postoji idealan recept. :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #18 u: Prosinac 26, 2012, 11:14:33 prijepodne »
Svakako posadi još bilja.Sagittarija subulata naprijed,Higrophilija corimbosa i Limnophila sessiliflora odozada.
Jači protok vode i dodavanje Easycarbo oko 3o-4o kapi dnevno i svi problemi će se riješiti sami od sebe. Ovo stanje je normalno .
a kak ce mu to pomoci EC ako ne dodaje nista drugo od gnojiva? EC sam po sebi je vise stete nego koristi. 

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #19 u: Prosinac 26, 2012, 13:36:08 poslijepodne »
nemoj se isfrustrirat ako nešto i ne ide kako si planirao, jer ne postoji idealan recept. :up:

necu naravno ,,, bicu strpljiv .... bas gledam dolje po oglasniku kaj niko nema iz karlovca na forumu da kupim bilje lakse mi tako , posta ili u zgb mi malo komplicirano

volio bi imati i ove puzeve njih obozavam, sam neznam koje bi stavio mozda ove helena ili jabucara ili ?? savijet je dobro dosao vezan oko puzeva

procitao sam da jedu druge puzeve kojih ja nemam ali o listice za ribice...toga imam

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #20 u: Prosinac 26, 2012, 13:40:16 poslijepodne »
jel ti to anubiase i paprati u podlugu sadis,ako jesi vadi ih vanka istrunit ce  oni se vezuju...

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #21 u: Prosinac 26, 2012, 14:01:48 poslijepodne »
jel ti to anubiase i paprati u podlugu sadis,ako jesi vadi ih vanka istrunit ce  oni se vezuju...


ahaha, da ja sam ih full u podlogu sa prstima ugurao,,reko da mi ne isplutaju,,,daj nemoj me zezati da sam napravio gresku ..........

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #22 u: Prosinac 26, 2012, 14:11:26 poslijepodne »
korijenje anubiasa može biti zakopano ali stabljika mora biti iznad. vadi ga van!

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #23 u: Prosinac 26, 2012, 14:25:17 poslijepodne »
korijenje anubiasa može biti zakopano ali stabljika mora biti iznad. vadi ga van!

ocke puno hvala onda ih izvadim,, evo jos slika jedna iz daljega ako tko uoci jos sto neka slobodno kaze,,,,nie neki primjerak ali uredit cu ga, smeta me i pijesak jel mi je iz sljunka izaslo onaj supstrat za biljke pa je sad pijesak smijesan sa tim vecim komadicima , i sad bojim se da nema drugoga rjesenja nego presijati pijesak joj ,,,

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #24 u: Prosinac 26, 2012, 14:58:53 poslijepodne »
teško je uočiti nešto s tom vražijom oslikanom pozadinom  >:(. odvači pažnju s bitnog, bolje bi bilo zamijeniti je nečim jednobojnim.
obzirom na probleme koje imaš možda bi to bilo najbolje rješenje -  krenuti od početka. -  šljunak  prosijati i isprati, prokuhati, podlogu strpati u čararapu  ili prekriti mrežom za komarce. bilje očistiti od cianobakterije i dezinficirati u hipermanganu. prilikom presađivanja ili vađenja bilje sam malo povučeš, a korijenje odrežeš i ostaviš u podlozi.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #25 u: Prosinac 26, 2012, 15:13:12 poslijepodne »
teško je uočiti nešto s tom vražijom oslikanom pozadinom  >:(. odvači pažnju s bitnog, bolje bi bilo zamijeniti je nečim jednobojnim.
obzirom na probleme koje imaš možda bi to bilo najbolje rješenje -  krenuti od početka. -  šljunak  prosijati i isprati, prokuhati, podlogu strpati u čararapu  ili prekriti mrežom za komarce. bilje očistiti od cianobakterije i dezinficirati u hipermanganu. prilikom presađivanja ili vađenja bilje sam malo povučeš, a korijenje odrežeš i ostaviš u podlozi.

mislim da si totalno u pravu Marko, malo jos sve prikupim pa cu u remont strojarskim rijecnikom receno,,,,,nemam bas love za neke skupe 3d pozadine momentalno ali nie ni ova da sa biljkama rjesenje....

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #26 u: Prosinac 26, 2012, 15:33:37 poslijepodne »
ma kakve 3d pozadine u biljni akvarij.  :stop: to stavljaju samo ciklidaši da suzbiju pustoš  :D.
neki jednobojni papir ili tapetu  - plavo ili crnio (ili po ukusu - ali jednobojno) najbolje izgleda u biljnom akvariju.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #27 u: Prosinac 26, 2012, 16:12:12 poslijepodne »
ocke ocke slazem se da-----

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #28 u: Prosinac 28, 2012, 08:54:43 prijepodne »
procitao sam brdo toga na forumu i ima brdo savijeta ali za neke stvari ipak treba i komentar

ja imam 180 litara vode u akvariju i neki svaki 2 tjedan mjenjam 30 posto vode, e sad moje pitanje je , ja imam lijepo slauf koji spojim na kuhinjaku pipu i onda po cijelom stanu razvucem zaj slauf i elegantno dolijem vode, e sad voda ne stoji kako se preporuca jel to problem, ??  zbog klora i te fore ??

jer ako mi mora stojiti onda moram 50 litara vode neznam staviti u kadu pa onda sa kantom preljevati

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #29 u: Prosinac 28, 2012, 11:17:43 prijepodne »
pa u principu nije ako nemas bas nesto osjetljivo u akvariju. Dodas samo FFM za tih 50l i to je to. Meni voda nikad nije stajala, uvijek drito iz pipe u kantu pa onda iz kante u akvarij.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #30 u: Prosinac 28, 2012, 11:29:57 prijepodne »
aha easy life FFM , ocke super, hvala

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #31 u: Prosinac 28, 2012, 12:23:51 poslijepodne »
aha easy life FFM , ocke super, hvala
ffm ti uklanja sve iz vode i klor i teske metale i gnjojiva i sve a za optornost riba ti je dobar od easy life voogle

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #32 u: Prosinac 29, 2012, 19:31:48 poslijepodne »
pa u globalu cijano i nije alga več bakterije, zato se i ubijaju antibiotikom, jel? bilje baš nebuš ubil antibiotikom.

Ciano- puni naziv je cianobacteria iz carstva Monera...i ako u imenu ima rijec bakterija, tu se ustvari ne radi o bakterijama vec o jednocelijskim algama, koje se koloniziraju pa su vidljive golim okom  :) a meni se cini da se ovdje tacnije radi o vrsti Oscillatoria sp.

ove informacije dadi vjerovatno nece biti od pomoci, ali eto barem tebi i mnogim drugim da pojasnim stvar  :)  pozz

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #33 u: Siječanj 02, 2013, 20:06:09 poslijepodne »
evo malo sam update-a akvarij zadnjih dana,, potpuno sam sljunak presijao,,,stavio sam mrezicu za komarce dolje ispod sljunka da mi ne dize kad cistim,,,jos sam narucio bilja na forumu nie mi jos stiglo ali za sada sve izgleda super nema nikakvi naznaka algi,,,, nadalje dodao sam ovo drvo red koje sam ipak malo ukopao jel treba  mu puno da potone

nabavio sam i 4 jabucara koje momentalno ne vidim ali valda su zivi,,,,,,vozim na 8 sati rasvjete  apsolutno nikakvu kemiju za sada, mjenajt cu svaka 2 tjedna vodu 30 posto

ako ima tko dobar ili los savijet zahvaljume,,, e da  marko promjenio sam pozadinu ovu tamniju sam stavio svidja mi se.....

gledam da bi co2 mozda diy napravio nemam love sad za neki orginal,,,,,mozda da krenem sa easy carbo ??? ili nekom drugom kemijom,,,,eventualno kad cu mjenajti vodu dodam  FFM . hvala na strpljenu

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #34 u: Siječanj 02, 2013, 20:29:48 poslijepodne »
nemoj nista dodavati, barem dok ne (ako) stavis jos bilja jer ti ne treba. I pazi na rasvjetu. Kaj ima unutra uopce? 2x45W je u Rio 180 cini mi se.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #35 u: Siječanj 02, 2013, 20:33:43 poslijepodne »

e da  marko promjenio sam pozadinu ovu tamniju sam stavio svidja mi se.....

gledam da bi co2 mozda diy napravio nemam love sad za neki orginal,,,,,mozda da krenem sa easy carbo ??? ili nekom drugom kemijom,,,,eventualno kad cu mjenajti vodu dodam  FFM . hvala na strpljenu

Evo vidiš  :D
Od savjeta - slikaj bez blica
Ako misliš za original CO2 na kvasac, to nema smisla, DIY je isto tako dobar a ne košta skoro ništa. Onaj busenčič (koja je to biljka?) naprijed bi u svakom slučaju bio zahvalan i napravio tepih  :)

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #36 u: Siječanj 02, 2013, 20:45:14 poslijepodne »
nemoj nista dodavati, barem dok ne (ako) stavis jos bilja jer ti ne treba. I pazi na rasvjetu. Kaj ima unutra uopce? 2x45W je u Rio 180 cini mi se.

bas tako odgovor je tocan 2 x 45 895 ili tako nekako dugacke,,,, T5 imam i reflektore za sada mislim jos bilja strpati pa reko da ne fali svjetla

..ocke Marko slikam bez blica da,,,. to ti je Hemianthus callitrichoides - Cuba ta napred mala kao tepih da, citao sam bilje najbolje izgleda kad imas par vrsti pa onda vece kolicine to ja planiram maximalno mozda 8 vrsti pa vece kolicine...a nis za sada nista posebno necu dodavati osim toga bilja,,,pa cu vidjeti kako ce sve ici.......

citao sam taj diy co2 je laganica dve boce secer i kvasac,,,,to lako napravim vidim jos malo kako ce sve to ici,,,,


Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #37 u: Siječanj 02, 2013, 22:38:17 poslijepodne »
bez blica u zamraćenoj sobi!
ah cuba! nisam optimist, malo je svjetla  -?
a od 2 boce su bolje 3 boce - 2 za punjenje kvascem i 1 za odvajanje pjene. imaš relativno veliki akvarij pa neće biti previše, a bilo bi ravnomjernije.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #38 u: Siječanj 02, 2013, 23:43:03 poslijepodne »
ocke moram samo vijdeti shemu spajanaj sa te 3 boce i to sve malo prouciti da ne dignem u zrak nesto eheheh,,,

 evo zivi bili pa vidjeli  hoce li cuba prezivjeti

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #39 u: Siječanj 03, 2013, 18:51:18 poslijepodne »
evo jos sam natrpao bilja, znam da mozda imam i previse vrsti ali da vidim kako ce se koja ponasati,,,zaista je svaki savijet dobrodosao jel ipak neke sam stvari prvi puta radio

recimom ova riccia ispod ove mrezice jel to drzi vodu tako ili moze bolje, pa onda tamo ona bilja zavezana na panj,,,,

posebno se zahbaljujem kolegi  Pierr koji je profesionalno mi zapakirao i poslao bilje...

e da dali da vadim ugljen kao da negdje procitao da netreba ugljena u filteru,,, puno hvala svima na savjetima,,,,

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #40 u: Siječanj 03, 2013, 23:45:38 poslijepodne »
Onaj crni kamen u sredini ti je suvišan. Cubu nećeš uspjeti održati tako, trebaš taj grmić rastrančirati i male komadiće popikati kojekuda. Na početku se ne gleda koliko vrsta, bitno je natrpati što više bilja kako bi se suzbile alge, fali ti još bilja, osobito brzorastućeg!

Inače, vrlo lijepo izgleda  :klap:

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #41 u: Siječanj 04, 2013, 11:59:23 prijepodne »
Onaj crni kamen u sredini ti je suvišan. Cubu nećeš uspjeti održati tako, trebaš taj grmić rastrančirati i male komadiće popikati kojekuda. Na početku se ne gleda koliko vrsta, bitno je natrpati što više bilja kako bi se suzbile alge, fali ti još bilja, osobito brzorastućeg!

Inače, vrlo lijepo izgleda  :klap:


marko hvala na pomoci , morat cemo barem na pice ljetos,,,, sam s cime dovraga da primem tu cubu tako je sitna i nikakva odpuhne ju svaka sitnica, nista probat cu sa pincetom,,,iako je mucno moram pola ruke zaroniti pa ne vidim dobro eh,,,,,,aha jos bilja,,,e bemu misa,,,,znam po cetku si mi rekao 3 vrste brzorastucega procitam pa potrazim

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #42 u: Siječanj 04, 2013, 12:16:13 poslijepodne »
kubu mozes i prodrzat na podlozi dok ne krene s malim komadima zice savijenima u ubliku slova "u"

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #43 u: Siječanj 29, 2013, 21:24:07 poslijepodne »
polako ali sigurno bilje napreduje i pobjeduje sve alge nikakvu kemiju ne stavljam,,,samo 50 litara vode mjenjam svaka 2-3 tjedna i za sada super sve,,,,jupi jupi jupi ,,zeleni se super bilje,,,jupi idemo festa jupi,,,,,,,

sam da sad ne ureknem pa mi pocnu problemi,,,,,mozda mi nebi malo skodilo ffm kad minjam vodu a za sada nema smisla da trpam tekuce gnjojivo jos cu nes pogorsatii

jedino ova cuba je zahebana,,,ma nek krepa nemoram je ni imati,,,,,:)

Offline condor

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 707
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb Dubrava
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #44 u: Siječanj 30, 2013, 20:23:19 poslijepodne »
Vidi vidi ovo je sad super, odlican posao si napravio! Vidis da se strpljenje isplati a i vidim Marko te u fotografa pretvorio odlicna slika!  :klap:  :klap:
„Ljudi su kao školjke... moraš ih otvoriti na tisuće da bi pronašao biser."

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #45 u: Siječanj 30, 2013, 20:48:06 poslijepodne »
Vidi vidi ovo je sad super, odlican posao si napravio! Vidis da se strpljenje isplati a i vidim Marko te u fotografa pretvorio odlicna slika!  :klap:  :klap:

ej kolega,,,,ma da her Marko mi je pomogao sa milion savijet kroz cijelu pricu ali i drugi naravno ,,,,,mislim forum je zakon stvar tesko bi to sve mogao iscitati iz knjiga i te fore,,,,jos sam za male pare si kupio onaj kineski set pinceta i skara super su vrlo se lako sadi ,,prstima je puno teze sto sam ja do sada radio,,,a cijena je neki 60kn jeftino,,, :klap:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #46 u: Siječanj 31, 2013, 19:37:08 poslijepodne »
Akvarij odlično izgleda.Valja se malo igrati i isprobavati.
I meni je kćerka naručila taj kineski set preko eBuy-a. Koliko si ga dugo čekao?

Offline ttomy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 129
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #47 u: Siječanj 31, 2013, 20:28:59 poslijepodne »
lijepo slozeno, bas mi se svidja   :up:

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #48 u: Siječanj 31, 2013, 21:06:03 poslijepodne »
Akvarij odlično izgleda.Valja se malo igrati i isprobavati.
I meni je kćerka naručila taj kineski set preko eBuy-a. Koliko si ga dugo čekao?

neki 2 tjedna zacudo dosta je brzo dosao i preprezadovoljan sam ,,,,vidjet ces da ce vam super posluziit,,,,sadim sa tiim kao od sale sa rukom je mnogo teze,,,

hvala ma pocetno sam ja to zbacao u vodu ali kad su biljke zdrave zelene sve izgleda super,,,,jako je bitno sto cesce vodu mjenjati eto to je moje zapazanje,,,

i ja iz pipe imam slauf i samo ulijevam,,,,kkao sam u stanu,,,hehe

jos da mi je neka pumpa pa da izvlacim iz akvarija bio bi to fulll automatiziran sustav heehe

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #49 u: Siječanj 31, 2013, 21:06:56 poslijepodne »
lijepo slozeno, bas mi se svidja   :up:

hvala susjedu,,,,hehe

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #50 u: Travanj 21, 2013, 07:55:46 prijepodne »
koliko, neki 4 mjeseci sam samo na forumu,,,,od algi,,,360 stupnjeva mi se okrenuo akvarij,,neznam koliko se vidi na slici meni je predivan,,,,bilje je full zeleno ,,,,ma predivnooooo

malo imam kvasca za c02 malo kemije mikro plus makro,,,mjenjanje vode i to je to,,,,

ahaha,,,vidim i sebe,,,malo smeta svjetlost iz vana a neda mi se sad sve zamraciti,,,ali vidi se sve ,,kod lijevoga skalara ribe iza je ova cuba ona malo steka ,,nie skroz savrseno zelena kao ostalo bilje,,zanimljivo samo njoj nesto od prvi dana ne pase,,,ali kazem raste super samo nie skroz tako jako zelena ,,,,,,
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2013, 08:00:06 prijepodne od dado001 »

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #51 u: Travanj 21, 2013, 09:10:10 prijepodne »
Opa,dugo se nismo vidjeli i pravo iznenađenje.I to vrlo ugodno.A i fotografija je dobra.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: moj akvarij - problem
« Odgovori #52 u: Travanj 21, 2013, 12:56:09 poslijepodne »
Opa,dugo se nismo vidjeli i pravo iznenađenje.I to vrlo ugodno.A i fotografija je dobra.

hehehe Her Čiča, llijepo te cuti,,,,ma stalno sam ja ti negdje samo ne pisem previse,,,,,hvala hvala,,,,,