Travanj 27, 2024, 20:56:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: akvarij od 80 litara  (Posjeta: 4977 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
akvarij od 80 litara
« u: Kolovoz 24, 2011, 08:14:46 prijepodne »
bok ljudi.  :) zanima me koje ribice mogu kombinirati u svom novom 80-litarskom akvariju a da izgledaju atraktivno...inače imam smisla za dizajn tako da će uređenje biti najmanji problem, ribe su najkritičnije. tražim iskusne forumaše da mi podijele savijete o kombiniranju ribica, opće poznato je da neke ribe jednostavno ne mogu skupa (kao i ljudi)  :P :P

p.s. bazirajte se na ribe koje žive u jatima i par samaca :)

hvala punoooooooooooooooo  :heart: :heart: :heart: :zagrljaj:

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2011, 08:20:33 prijepodne »
Mislim da priča oko vrsti riba i broju je več naveliko ispričana samo treba malo čitati po forumu tome forum i služi.Svako ima neke svoje kombinacije a ima ih bezbroj pa mislim da češ već naći odgovor.

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #2 u: Kolovoz 24, 2011, 08:38:05 prijepodne »
ok znači nikakve pomoći...super...odoh čitati, nema mi druge!  :dead:

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #3 u: Kolovoz 24, 2011, 13:01:11 poslijepodne »
Nije da baš nema pomoći nego svako ima neku viziju riba a sada da ja tebi pričam šta bi ti stavila u akvarij je glupo.Sama moraš razmisliti šta ti se sviđa a onda ćemo vidjeti dali te ribe mogu zajedno.

Offline Petrusa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Ploče
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #4 u: Kolovoz 24, 2011, 14:25:29 poslijepodne »
ma upravo tako,  najbolje otići i vidjeti što ti se sviđa osim ako ne živiš u neopremljenom mjestu kao ja. meni su neonke bile must have kad sam vidila slike na forumima , a sad su taakooo   doooosadneeeeeee  :D   

Offline Dhoraso

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #5 u: Kolovoz 24, 2011, 15:23:02 poslijepodne »
bok ljudi.  :) zanima me koje ribice mogu kombinirati u svom novom 80-litarskom akvariju a da izgledaju atraktivno...

hmm, ovisi što smatraš atraktivnim... npr meni su coryji atraktivni jer stalno nešto kopaju, igraju se i tako. ako si mislila na atraktivno tipa šareno, tu baš i nemam neki savjet

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #6 u: Kolovoz 25, 2011, 09:20:52 prijepodne »
jučer sam otišla u jedan petshop u Splitu i raspitala se malo, tip mi je lijepo objasnio koja riba može sa kojom, pa sam za početak uzela 3 ribice:

jednog Synodontis multipunctatus

i jedan par Colisa lalia

moram priznati da su predivni :)))))

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #7 u: Kolovoz 25, 2011, 09:53:10 prijepodne »
e namjeravam sada nabaviti malo jato (4-5 jedinki) Puntius tetrazona pa ako netko ima iskustav sa njima neka mi je malo opiše. Od dosta ljudi sam čula a i pročitala da su miroljubive (tako i izgledaju), a i boja me privukla. Bitno mi je samo da ne napadaju druge ribe, želim mir u akvariju (biljke sam kupila umjetne) :)


Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #8 u: Kolovoz 25, 2011, 10:08:45 prijepodne »
Vole gusto zasađen akvarij s mekom, lagano kiselom vodom. Trebaju imati i dovoljno otvorenog prostora za plivanje.
 Pomalo su agresivni (ako im to nije dovoljno veliko) i vole gnjaviti i čak grickati peraje većim sporijim ribama npr. skalarima, s kojim ih ne bi trebalo držati.Ovo je skinuto sa jednog foruma jer baš nemam iskustva sa tim ribama ali savjet postoje biljne vrste koje nisu jako zahtjevne(anubias,kripte,valisneria...)kojima netreba neka hranjiva podloga da bi opstale.Nemoj nikako stavljati umjetno bilje,pročitaj malo sa ove stranice.( http://www.ciklidi.com/akvarij/biljke/biljke.shtml ).

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #9 u: Kolovoz 25, 2011, 10:36:07 prijepodne »
a reci mi, kombinacija umjetnog i pravog bilja?

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #10 u: Kolovoz 25, 2011, 10:42:21 prijepodne »
može kombinacija ali pravo je pravo,pa kad već stavljaš pravo bilje nevidim potrebu za plastikom.Ovo bilje koje sam naveo prethodno uspijeva bez ikakvih problema i netrebaju ti nikakve hranjive podloge,tek možeš svakih 6 do 12 mjeseci staviti hranjivu tabletu pod korijen i to će rasti bez beda.

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #11 u: Kolovoz 25, 2011, 10:49:03 prijepodne »
jer sam već kupila par umjetnih pa da ih ne bacam :/ a znači ne teba zemlja za biljke, onda odlično

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #12 u: Kolovoz 25, 2011, 10:54:43 prijepodne »
Ovim navedenim biljkama u prosjeku ne treba zemlja dovoljno ih je zabodti u podlogu ili učvrstiti ispod kakvog kamena.Primjerice kad kupiš anubias on ti bude u jednoj maloj plastičnoj košarici i sve zajedno staviš u akvarij zatrpaš u podlogu ili kamufliraš sa kojim kamenom i to je to.

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #13 u: Kolovoz 25, 2011, 10:58:00 prijepodne »
zaboravih još i ovo postoji popriličan broj plutajučeg bilja( :http://www.akvarijske-ribe.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=973)

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #14 u: Kolovoz 25, 2011, 10:58:52 prijepodne »
ništa plutajeće xD

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #15 u: Kolovoz 25, 2011, 11:06:41 prijepodne »
Ok ono prije navedeno je dovoljno a ono umjetno žao mi je što si trošila lovu na to ali nemoj to stavljati u akvarij.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #16 u: Kolovoz 25, 2011, 11:11:46 prijepodne »
Anubiasima ne treba podloga. Vezi ih za kamen, panj, drvo, bilo sto, i njima super. U kosarici ih nemoj stavljati, mozes, ali.... a posebice ih ne zatrpavaj nicime, nece biti dobro....

Crypte iako ne trebaju hranjivu podlogu ipak ne mogu zivjeti samo od vode i zraka, dakle, u friski akvarij (pod friski mislim onaj koji u podlogi nema vec dovoljno kakice, otpada i slicnih tvari) ih nemoj stavljati. Ili ce ti se poceti topiti (sto je cesta pojava kod vecine crypti), ili nece bas rasti, ili.... kuzis.... Valisneria isto, ili barem dovoljno slicno, jer se ipak koliko toliko hrani preko korijena....

Uostalom, vrecica zemlje za cvijece 10kn, 2 ili 3 carape - par kn.... zemlju u carape, napravi pljeskavice, par komada, smjesti na odredjena mjesta u akvariju gdje planiras bilje, i tu posadi ove vrste s korijenom. Ne moras imati podlogu u cijelom akvariju, ali biljkama ce, barem za pocetak, biti bolje ako je ispod njih nekakva hranjiva podloga. Kuglice ti isto nisu lose rjesenje, u svakom slucaju puno bolje od toga da biljku samo zabodes u sljunak i nadas se da ce rasti. I da, u 80 litara nemoj trpati previse tih velikih biljaka, kad krene rasti, zakrcit ce ti cijeli akvarij. Svjetlo je za bilje obavezno. Ne mozes staviti akvarij u tamni cosak, i nadati se da ce ono malo svjetla sto uhvati biti dovoljno za rast biljaka, ma koliko ona nezahtjevna bila. Anubiasima cak i smeta prejako svjetlo, ali crypte ce biti zahvalne i na malo jacem osvjetljenju, barem moje jesu.....

Umjetno bilje van. Pokusaj zamjeniti za nesto drugo, ili ako ne ide, prezali trosak i spremi u ladicu. Od njega ama bas nikakve koristi, a bas ni ne izgleda TOLIKO ljepo da bi to opravdalo drzanje istog u akvariju.

Offline Denis M

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #17 u: Kolovoz 25, 2011, 11:13:15 prijepodne »

Offline Petrusa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Ploče
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #18 u: Kolovoz 25, 2011, 11:29:04 prijepodne »
bok ljudi.  :) zanima me koje ribice mogu kombinirati u svom novom 80-litarskom akvariju a da izgledaju atraktivno...

hmm, ovisi što smatraš atraktivnim... npr meni su coryji atraktivni jer stalno nešto kopaju, igraju se i tako. ako si mislila na atraktivno tipa šareno, tu baš i nemam neki savjet

potpisujem!

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #19 u: Kolovoz 25, 2011, 11:33:12 prijepodne »
Umjetno bilje van. Pokusaj zamjeniti za nesto drugo, ili ako ne ide, prezali trosak i spremi u ladicu. Od njega ama bas nikakve koristi, a bas ni ne izgleda TOLIKO ljepo da bi to opravdalo drzanje istog u akvariju.

ok, zapisujem...lako za trošak, gledam najbolje za ribice...;)


Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #20 u: Kolovoz 25, 2011, 11:37:41 prijepodne »


ovo je moja nova ljepotica  :star: :star: :star:

Offline Petrusa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Ploče
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #21 u: Kolovoz 25, 2011, 11:46:50 prijepodne »
a ček', jesi ti odmah naselila novi akvarij?

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #22 u: Kolovoz 25, 2011, 11:57:41 prijepodne »
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!  :o :o :o

imam doma već jedan omanji, nekih 15-ak litara, unutra su bile bette, a sada ove ribice sta sam kupila, stat ce tu dok se u novom akvariju ne stvore pozitivne bakterije :)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #23 u: Kolovoz 25, 2011, 12:03:21 poslijepodne »
Ovisno o kvaliteti izrade, umjeno bilje može ozljediti ribice. Za colise treba ubiljen akvarij, jer i njihov oblik tijela sugerira da su to ribe koje žive u gustom raslinju. Isto tako, pravo bilje vrši filtraciju vode.

Offline rock_lady

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: akvarij od 80 litara
« Odgovori #24 u: Kolovoz 25, 2011, 12:06:00 poslijepodne »
kombinacija šljunka (podloga), biljaka i stijena je ok? ne želim pretjerivat