Svibanj 10, 2024, 05:43:19 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Miks svega i svacega....  (Posjeta: 1452 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Miks svega i svacega....
« u: Prosinac 22, 2010, 18:24:47 poslijepodne »
Evo citam teme i palo mi na pamet da nesto probam dok mi nema žene  :up: (da nebi bilo STA SI OVO NAPRAVIA OD KUZINE  :D)

Mislia san smiksat svu hranu sta imam trenutno sta u frizideru, sta kupovno za ribice + dodatak voca.  :question:

Naravno nebi tia neke nuspojave tipa krepavanja riba, mutne vode...

Znam da ljudi svasta daju ribama papati evo maloprije citam temu od "plavoga" za voce i povrce. Svoje trenutno hranim za 5-6 razlicitih kupovnih hrana + smrznuti crvi.

Plan je: -sve sta imam ubacit u mikser (tikvica, kupovna hrana, crvi, MANDARINA, LIMUN, cesnjak, mrkva itd.

Sad sta me zanima. Hoce li to sve bit kasasto? Trebalo bi? I sta onda? Stavit u neku plitku posudu i zamrznit? Kad budem dava odlomit kocikicu i razmutit u akvarijskoj vodi?

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #1 u: Prosinac 22, 2010, 18:27:32 poslijepodne »
Ma biže ča ako in to sve smiksaš ima da ti ribe polude  :o  :o . Pa da ne mutiraju u diskuse  :D ili  :dead:
Naravno znas da se ja zezan i da nemam pojma sta da ti kazen o ovome jer nisam strucnjak oko hrane za ribe  :up:

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #2 u: Prosinac 22, 2010, 19:04:19 poslijepodne »
onda nemoj ni komentirat  ;)
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Modrag

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zadar
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #3 u: Prosinac 22, 2010, 20:41:13 poslijepodne »

Naravno nebi tia neke nuspojave tipa krepavanja riba, mutne vode.

Plan je: -sve sta imam ubacit u mikser (tikvica, kupovna hrana, crvi, MANDARINA, LIMUN, cesnjak, mrkva itd


Mislim da bi ti taj mix sigurno bio previše kašast  -?. Kad se ubaci u AQ onda će sigurno početi mutiti vodu  -?. Kakav bi bio krajnji rezultat  -?? Tvoje namjere da svojim ribicama pružiš najbolje je za pohvalu ali mislim da ovo nije baš dobar način  :). Naravno možeš napraviti malo te mix hrane pa probati u kojem manjem AQ  ;).

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #4 u: Prosinac 22, 2010, 21:33:54 poslijepodne »
mislim da to nebi bilo loše, ali zašto izmišljati toplu vodu kada imaš toliki izbor kupovne hrane koja je provjerena i zmnaš da neče naštetiti ribama
Virovitica - Brezovica

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #5 u: Prosinac 22, 2010, 22:03:04 poslijepodne »
mislim da to nebi bilo loše, ali zašto izmišljati toplu vodu kada imaš toliki izbor kupovne hrane koja je provjerena i zmnaš da neče naštetiti ribama

Da sve to stoji, i svestan sam toga, ali eto cisto danas mi se nesto spremalo  :up:

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #6 u: Prosinac 23, 2010, 09:44:44 prijepodne »
Čuj, ako ribama želiš praviti mix hrane imaš izvrsnih recepata za pravljenje mixeva. Mix hrane ovisi o vrsti riba koje imaš u akvariju jer ako imaš neonke i barbuse i rodostomuse sa corydorasima onda će mrkva, tikvica, limun i mandarina propasti jer ih nitko neće jesti i tako dalje.

Mix hrane mora biti izbalansiran odnosom celuloze, ugljikohidrata i bjelančevina a sva hrana koja se mix-a mora biti međusobno povezana ili sa bjeljankom jajeta ili sa gustinom koji se koristi za pravljenje kolača.

Što se tiće mandarine i limuna mislim da to ribe neće jesti (osim možda ciklidi) pa je onda bolje u izmiksanu hranu nacijediti malo limuna zbog dodatka vitamina C.

Također bijeli luk neće jesti ni jedna riba jer je previše tvrd dok bi kuhani bijeli luk možda jeli ancistrusi i ostali biljojedi pa je zbog toga isto bolje iscijediti sok od luka zbog dodatka vitamina i minerala...

Dakle, ako želiš praviti mix napravi ga tako da bude nutritivno izbalansiran te ga poveži bilo bjelanjkom bilo gustinom, dodaj vitamine a možeš nacijediti limuna i bijelog luka i sve to na kraju zamrzni i daj ribama. Još nešto, svaki mix malo muti vodu a ako hrana ne bude pojedena pokvarit će se kvaliteta vode stoga budi oprezan.

Obavijesti nas što si poduzeo, šalji fotografije i sretno.

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #7 u: Prosinac 23, 2010, 11:35:43 prijepodne »
plavi zahvaljujem  :up:

Kad zena ode raditi, ja zauzimam kuhinju  :devil:

p.s plavi imas mozda koji od recepata da mi posaljes na pp

Od riba imam:-Ancisrusi, Corydorasi, otici, Neonke (plave, crne), endlere, rasbore

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #8 u: Prosinac 23, 2010, 12:00:32 poslijepodne »
Od riba imam:-Ancisrusi, Corydorasi, otici, Neonke (plave, crne), endlere, rasbore

Čuj imaš tri vrste algojeda, odnosno, biljojeda a ostalo su svejedi



Ja bih za tvoje ribe najrađe odabrao kombinaciju slijedećega: malo graška+riblji filet+hrana u pahuljicama+blitva+tikvice+krvavi crvi+krupna artemija+gliste+vitamini+gustin za povezivanje.
Sve to nakon smiksanja zamrznuti a onda rezati na kockice i ubaciti po jednu ili 2 kockice ovisno o broju riba.

Evo ti i nekoliko recepata koje su naši članovi stavljali na forum.

3 svježa jaja
140g smrznutog graška
45dkg smrznutih repova škampa ili kozica
45dkg smrznutog ili svježeg ribljeg fileta
140g smrznute mrkve (može i svježa)
1 banana
140g nasjeckanog smrznutog špinata (može i svježi)
22dkg smrznute rakovice
10 multivitamina
280g hrane za ribe u pahuljicama

Staviti jaja, špinat, grašak i mrkvu u mikrovalnu i kuhati 3min. Staviti repove, riblje filete i rakovicu u vruću vodu i kuhati 2min.
Na kraju sve staviti u multipraktik skupa sa vitaminskim tabletama, pahuljicama i bananom te miksati dok ne nastane ujednačena masa.Ako je masa pregusta može se razrijediti sa vodom, a ako je prerijetka onda se dodaju pahuljice. Tako dobivena masa se stavlja u frizer.
Evo ja ih hranim s ovim s tim da uzimam svježe povrće i ne kuham ga u mikrovalki nego u vodi u loncu.Inaće riceta je iz jedne knjige o discusima gdje se ne preporuća hranjenje sa srcem.

za ciklide je kolega ovako radio:    https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=22920.0


Antimon je za diskuse ovako radio:

1 goveđe srce (očišćeno)

35dkg fileta od oslića

30-ak dkg blitve

4 smrvljene tablete spiruline

pola male bočice Vipana

malo krilla i daphnie

2 sirova jaja

3 češnja češnjaka

želatina



Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #9 u: Prosinac 23, 2010, 14:06:38 poslijepodne »
puno hvala  :up:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #10 u: Prosinac 28, 2010, 12:15:58 poslijepodne »
i Baco jesil uspio smiksati i probao dati ribama  :question: DA vidimo rezultate  :up:

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #11 u: Siječanj 02, 2011, 10:05:18 prijepodne »
ja svojim ribama  uvjek miksam hranu      problem je sa voćem ili kašastim  miksevima  jer je teško dati  ribi  al  obićno izbjegavam  voće  jer dodajem direktno vitamine   serine  fishtamin
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: Miks svega i svacega....
« Odgovori #12 u: Siječanj 07, 2011, 13:36:22 poslijepodne »
Pročitao sam temu i moram priznati jako zanimljivo!
I sam često puta pripravljam hranu za ribe, ali u mojem slučaju radi se o isključivo mesnatoj hrani zbog specifičnih predatorskih vrsta riba. U pravilu domaća hrana uvijek brzo prlja vodu i s time se morate pomiriti, ali i ribe se puno bolje osjećaju. ;)
Još jedna napomena cijeđenje limuna i naranča zbog vitamina C možete zaboraviti, jer opće poznato je da se prirodni vitamini brzo degradiraju, jer su fotoosjetljivi itd. stoga vitamine valja davati direktno u tekućinama. ;)
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope