Travanj 29, 2024, 01:44:21 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kornjača u suživotu s ribama  (Posjeta: 8926 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Kornjača u suživotu s ribama
« u: Veljača 09, 2016, 00:24:18 prijepodne »
Jel ima netko slično iskusrvo za podijeliti?
Akv.je 120 lit i dosta je u derutnom sranju pa se spremam na obnovu unutrašnjosti
A možda napravim malo veceg novog

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2016, 01:12:55 prijepodne »
Jel ima netko slično iskusrvo za podijeliti?
Akv.je 120 lit i dosta je u derutnom sranju pa se spremam na obnovu unutrašnjosti
A možda napravim malo veceg novog

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #2 u: Veljača 09, 2016, 01:14:39 prijepodne »
Jel ima netko slično iskusrvo za podijeliti?
Akv.je 120 lit i dosta je u derutnom sranju pa se spremam na obnovu unutrašnjosti
A možda napravim malo veceg novog

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #3 u: Veljača 09, 2016, 13:15:12 poslijepodne »
Sto je prije moguce izvadi tu kornjacu jer mogu ribama odgrist repove.Vjeruj mi ako ostavis te kornjace sa ribama od riba nece ostat ni slovo "r".
volim ribice

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2016, 15:57:13 poslijepodne »
samo rep? pojest ce cjelu ribu samo kad je uspije uloviti:))   
-mislim da neces uspjeti u nakani jer se kornjace hrane ribama. mozda vece primjerke nebi dirale, neznam, nevjerujem bas, ja sam mojoj kohni davao da ih lovi

Offline nedsa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #5 u: Veljača 09, 2016, 18:43:00 poslijepodne »
Kod mene je kornjaca bila u akvarijumu sa ribicama vise od godinu dana. Ribicama nije nista bilo. Samo redovno I dobro hraniti kornjacu I mozes biti miran. A moze se I ribasakar desiti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #6 u: Veljača 09, 2016, 18:59:22 poslijepodne »
Kod mene je kornjaca bila u akvarijumu sa ribicama vise od godinu dana. Ribicama nije nista bilo. Samo redovno I dobro hraniti kornjacu I mozes biti miran. A moze se I ribasakar desiti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Isto je i kod mene. Ribice su prebrze da ih uhvati, iako tu i tamo pokušava.

Offline filadendron

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Dob: 47 Lokacija: Zagreb
  • volim akvarije i ribice
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #7 u: Veljača 09, 2016, 19:55:56 poslijepodne »
Da mogu pojest i cjelu ribu ali ja da sam na Tomislavovom mjestu ja bi kornjacu odmah izvadila jer ipak je sigurnije da kornjaca bude u terariju nego u akvariju.
volim ribice

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #8 u: Veljača 10, 2016, 12:36:16 poslijepodne »
moj kolega je uzgajao gupije samo kao hranu za kornjaču, toliko o suživotu  :nuclear:
X

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #9 u: Veljača 11, 2016, 23:08:36 poslijepodne »
Kad je kcerka dobila kornjacu bila je velicine 5kuna i kad je bila sama skoro je krepala. Samo je camila u kuti i nije bas jela. Kad je dosla prije tri god. u akv.skroz druga prica.
Inace nisam nikad vidio da je napadala ribe osim ak je koja bila bolesna onda ju je riješila.
Ustvari me najviše smeta kaj mi sve rastura jer se ukopava u pijesak i pod kamenje a vec je prilicno narasla.
Namjeravam staviti malo veci akv. i napraviti stijene od stiropora po sredini tako da iz svake prostorije drukcije izgleda posto je u zidu. Da budem iskren žao mi je Biserke da bude sama a i fora mi ju vidjeti s ribama.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #10 u: Veljača 12, 2016, 09:04:33 prijepodne »
kornjaca nebi trebala biti u klasicnom akvariju s ribama, ne samo sto ih jede vec trazi drukcije uvjete i akvarij od njih. kornjaca vole kopat tako da ce iskopat i potrgat sve ili vecinu bilja kad poraste i ojaca, treba joj suho kopno, dio gdje se moze popesti i suncati jer je to jako bitno za njih. na tom djelu(ako nema prirodnog suncevog svjetla) treba biti posebna uvb lampa, itd.
na internetu se moze naci puno stiva o njihovom drzanju 
http://turtletanksetup.com/
http://www.myturtlecam.com/habitat.php

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #11 u: Veljača 12, 2016, 11:30:31 prijepodne »
Evo da vam i ja dam jedan primjer suživota kornjače i zlatnih ribica . Frend ima plastični ribnjak od 500 L u vrtu , unutra su dvije crvenouhe i jedna žutouha te dvije barske domače . hranio ih je sa kupovnom hranom i kornjače lijepo napreduju . Kako se ja bavim uzgojem zlatnih ribica ponudio sam mu da ih proba povremeno hraniti sa zlatnim ribicama . I tako ja dofuram ribice , jedno 10 komada (3-7cm) i ubacimo ih kornjačama za gablec . Od tog dana frend ima kornjače i zlatne ribice u istom ribnjaku i sada kupuje hranu za kornjače i za zlatne ribice  :D :D . U međuvremenu mu je jedna barska kornjača uspjela pobječ (bila je na spidu)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #12 u: Veljača 12, 2016, 12:57:34 poslijepodne »
Evo da vam i ja dam jedan primjer suživota kornjače i zlatnih ribica . Frend ima plastični ribnjak od 500 L u vrtu , unutra su dvije crvenouhe i jedna žutouha te dvije barske domače . hranio ih je sa kupovnom hranom i kornjače lijepo napreduju . Kako se ja bavim uzgojem zlatnih ribica ponudio sam mu da ih proba povremeno hraniti sa zlatnim ribicama . I tako ja dofuram ribice , jedno 10 komada (3-7cm) i ubacimo ih kornjačama za gablec . Od tog dana frend ima kornjače i zlatne ribice u istom ribnjaku i sada kupuje hranu za kornjače i za zlatne ribice  :D :D . U međuvremenu mu je jedna barska kornjača uspjela pobječ (bila je na spidu)

Još je zlatne puno lakše uhvatit jer su veće, a gupije vrlo teško, em su male em brze...  :)

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #13 u: Veljača 12, 2016, 21:09:29 poslijepodne »
Sad sam skužio da nisam naveo u postu da se radi o mošusnoj kornjači a njima paše veči akv. i ne treba im posebni uvjeti tipa uv lampe i mjesto za sunčanje. U biti mene je samo zanimalo dal ima netko slična iskustva da podijeli. Počeo sam raditi stijenu za novi akv. pa ću sve dobro fiksirati tako da mi kornjača ne radi dar mar i to je to.
Uvažavam sve koji su protiv izahvaljujem na podršci

Offline aldyn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #14 u: Veljača 12, 2016, 23:34:17 poslijepodne »
Licno sam gledao kako 5 odraslih nigrosa bukvalno tuce kornjacu i to tako da ne smije glavu da izbaci iz oklopa kako treba  :D :D
Cuvali su kao neki korijen, cim bi kornjaca prisla tom korijenu tako su se zalijetali u glavu da je to ludnica bila, poksauj s njima  :D

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #15 u: Veljača 16, 2016, 22:37:26 poslijepodne »
Po meni bi jedino trebalo malo spustit nivo vode i namjestit grane da kornjaca ipak moze, barem djelomicno izaci na suho. Mosusne ne trebaju UV, ali se isto vole ugrijati pod spoticom. Kod mene su 2 mosusne u suzivotu s gupijima i kozicama i nekontrolirano im raste broj jer ih kornje ne dozivljavaju. Nekad su bili sijamac i anci s njima, ali je anci stalno ganjao jednu kornju pa sam ih preselila. Jedino mi je svaki pokusaj s biljkama postao neuspjesan kako su malo narasle.
Evo ti slike kako to izgleda kod mene, pozadina je nedavno stavljena

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #16 u: Veljača 17, 2016, 15:56:36 poslijepodne »
Lijepo izgleda akv. a i vidi se da je planiran za  kornjaču.
Kod mene je druga situacija. Akvarij je prije pet god. uređen za ribe a kornjača je uletjela kao gost prije tri god. kao privremeno. Pošto nije pokazivala agresivnost prema ribama ostala je udomljena. Kako je akv. u zidu između dvije prostorije nisam imao baš neki izbor slaganja a i kad bi složio nekak ona bi sve rasturila. Počeo sam s izradom stijene od stiropora  pa će joj biti nadam se bolji dom.
Evo i malo slika kak sam si zamislio ak bu dobro.
Još je treba malo uredit al u biti tak bi nekak trebala izgledati. Ide u novi 180lit. po sredini tak da se sa svih strana jednako vidi.

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #17 u: Veljača 17, 2016, 16:16:47 poslijepodne »
Eto ovako bi izgledao akv. Knauf ploča obilježava dimenzije akv. Tako složena bi trebala bit u akv.
Primam prijedloge mišljenja i kritike dobre  i loše.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #18 u: Veljača 17, 2016, 18:05:28 poslijepodne »
stiropor nije najbolje rješenje za kornjaču. Pogotovo ako kornjača odluči da je jestiv i počne ga grickati, a kad tad će ga "probati"

Offline Tomislav0212

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Švaljkovec
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #19 u: Veljača 17, 2016, 20:16:11 poslijepodne »
Ide na njega barem tri sloja ljepila za pločice akrilne boje  i na kraju epoxid ili poliester za krpanje čamaca. Ak to počne grist brzo će odustati.

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #20 u: Veljača 18, 2016, 11:12:10 prijepodne »
Da, svaka joj čast ako to progrize.

Inače glede riba+ kornjača. Riba je kornjačama prirodna hrana, tako da će tu i tamo koja riba nestati. Monsušne nisu neki lovci tako da će žrtve biti minimalne, a aku ju redovito hraniš ribe ju nebudu niti zanimale. Tako da slobodno ribe stavi s njom, ali ne agresivne ciklide jer za tim nema potrebe.


Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Kornjača u suživotu s ribama
« Odgovori #21 u: Ožujak 17, 2016, 23:10:22 poslijepodne »
Si zavrsio tu stijenu? Bas me zanima kako je ispalo? Ja cu za mjesec dana opet imati 30-50 gupija za podijelit, a i kozicama bi trebala smanjit broj pod hitno. toliko o tome kako suzivot nije moguc. Nove generacije samo dolaze, a kornjace rastu i ne dozivljavaju ih  :)