Svibanj 13, 2024, 06:51:57 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Što sve treba za jezerce s koiima ili karsima , koliko treba biti veliko ?  (Posjeta: 959 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Što sve treba za jezerce s koiima ili karsima , koliko treba biti veliko ?
« u: Svibanj 15, 2013, 13:02:15 poslijepodne »
Ovako, razmiljao sam o jezercu s koiima ili karasima (najvjerojatnije ništa od toga ) , ali radi informacije : 1. što sve treba (filter,najlon....) ?
                                                                                                                                                        2.koliko treba biti veliko ?
                                                                                                                                                        3. šta s time po zimi ?
Hvala !

Offline koiman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 220
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: Što sve treba za jezerce s koiima ili karsima , koliko treba biti veliko ?
« Odgovori #1 u: Svibanj 15, 2013, 13:38:26 poslijepodne »
1. rupa
2. folija
3. voda
4. filter
Za karase od par stotina litara pa na više. Za koie je pravilo 1 odrasli koi 1000l vode.
Ako je jezero dovoljno duboko, nema problema s prezimljavanjem. Potrebno je osigurati da jedan dio površine ne bude zaleđen. Ili ostaviti pumpu da tjera vodu na površinu ili staviti jaču pumpu za zrak.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Što sve treba za jezerce s koiima ili karsima , koliko treba biti veliko ?
« Odgovori #2 u: Svibanj 15, 2013, 14:44:29 poslijepodne »
A koliko otprilike košta filter i kakva folija treba !

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Što sve treba za jezerce s koiima ili karsima , koliko treba biti veliko ?
« Odgovori #3 u: Svibanj 15, 2013, 21:26:57 poslijepodne »
filter te u diy izradi dode kojih 500ak kuna. Ovi kupovni za jezerce su puuno skuplji i nedovoljno dobri. filtere za  akvarije zaboravi ;)
Glede folije, ovisi koliko ti treba. Znam da ima deblje varijante i tanje. govorim o foliji za ribnjake.
Neki ljudi stavljaju i foliju za plastenike koja je daleko jeftinija od prije navedene folije, ali ta folija puno kraće traje.

glede cijene folije, kada sam ju kupovala prošle godine izašla me 308kn, 0.5mm debljina i dimenzije 450x400. Deblja je folija skuplja a za cijenu općenito ti je najbolje nazvati robne kuće tića baumax i sl