Travanj 28, 2024, 21:04:58 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: media reactori- kao pravi  (Posjeta: 4659 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
media reactori- kao pravi
« u: Listopad 21, 2011, 23:52:38 poslijepodne »
samo da se pohvalim  :D , kako krećem s većim morskim trebam i media reactore a kako su bezobrazno skupi krenuo sam u samoizgradnju. pleksi cijev promjera 80mm visine 400mm stijenka 3mm, sve ostalo isto od pleksija debljine 5mm. Pumpa  Wave 480L max, podešavajuća, namjenjeni su prvenstveno ugljenu i biopeletima. Evo par slika pa ako nekaj ne valja recite da mogu promijeniti-dodati-oduzeti dok još nisu u upotrebi.
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2011, 00:06:32 prijepodne od božidar »
HR/ZG/trnje

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #1 u: Listopad 21, 2011, 23:55:37 poslijepodne »
evo još, ubija me ovaj server, nemrem poslati par slika odjednom nego jednu po jednu.
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2011, 23:59:00 poslijepodne od božidar »
HR/ZG/trnje

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #2 u: Listopad 22, 2011, 00:02:35 prijepodne »
još, naravno doći će plastični vijci a ovi su samo da vidim kako će izgledati
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2011, 00:08:35 prijepodne od božidar »
HR/ZG/trnje

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #3 u: Listopad 22, 2011, 00:04:00 prijepodne »
još
HR/ZG/trnje

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #4 u: Listopad 22, 2011, 00:05:56 prijepodne »
konačno zadnja nakon skoro sat vremena pokušaja
HR/ZG/trnje

Offline Sheksare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #5 u: Listopad 22, 2011, 04:01:24 prijepodne »
Majstore svaka cast! Odlicno napravljeno! Bilo bi super kada bi podjelio s nama DIY kako si ih radio i kod koga narucivao plastiku,koliko te to sve izaslo itd. Jer ovo odlicno izgleda.
 :up: :klap:

Offline Che*

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zg east
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #6 u: Listopad 22, 2011, 08:42:55 prijepodne »
... Kao i cijena pojedinog elementa prilikom kupnje... Da su originalni perverzno skupi.. Jesu :)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #7 u: Listopad 22, 2011, 09:28:19 prijepodne »
 :up: krasni komadi  :klap:

i mene zanima koliko te izaslo rezanje (laser pretpostavljam), da li si ti crtao ili po narudzbi i kojim ljepilom je ljepljeno (ljepilo za plexi ovdje u VK majstori cuvaju kao vrhunsku tajnu, a narucivanje preko neta obicno ne ide jer je transport zapaljivih tvari avionom skuplji)...

nice  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #8 u: Listopad 22, 2011, 12:28:17 poslijepodne »
što se tiče izvedbe i konstrukcije mislim da nebi trebalo biti problema jer je zapravo preslika jednog reaktora viđenog na ebay-u koji je koštao bez pumpice 150$, a zapravo me baš ta cijena i jednostavni izgled natjerao u samogradnju. Doduše i kod nas je pleksi skup i kaj je još gore ne možeš kupiti neki manji komad nego samo kakva je mjera :( , a to je 2m.
cijev 80mm sa rezanjem 5 kom x 40cm izašla cca 280kn + jedna cijev 15mm koja ide u sredinu (neće biti ona plastična koja je na slici) 36kn, pleksi 5mm sam morao isto tako kupiti više nego mi je trebalo a još sam uzeo ovaj plavkasti koji je skuplji, a došao me je cca 270kn. Rezanje je naravno laserski, ali to mi je napravio prijatelj koji se bavi izradom reklama, a zapravo je to najskuplji dio u cijeloj priči jer je za ovih 5 komada koje sam silom prilika napravio (jer bolje ih napraviti nego da stoje komadi i možda ih razbijem) potrošio je 5 sati rezanja laserom (najviše sam ga ubio u pojam sa rezanjem ovih okruglih rešetki za dno i vrh) a sat rada lasera je dosta skup.Od ostalih elemenata koji su potrebni cijena je 90kn Wave stream480 pumpa , 1m crijeva (ulaz-izlaz) 6kn , koljena za ulaz ili izlaz su sa RO uređaja ali ne ovih što mi koristimo nego većih (za sada su mi besplatni ali moraću ih platiti kasnije sa filterom) vjerojatno po 10kn komad. Sad još čekam da mi jedan prijatelj istokari plastične vijke i gotovo. Da , da ne zaboravim ljepljeno je sa specijalnim ljepilom za pleksi kojeg sam također morao kupiti (jer ga prijatelj trenutno nije imao) dva puta 1dc, cijena je paprena 2x40kn jer je dvokomponentni, a potrošeno ga je ni 3%. Crtao sam sam u Corelu, to je bio najmanji problem. Dakle potrošio sam na ovih 5 komada (ne računajuči benzin) cca 1200kn  :(  što je po komadu 240kn a to je ipak puno povoljnije nego da sam ga kupio gotovog. To je cijena sa pumpicom dok kad se kupuje preko ebay-a su 80% bez pumpe. Sa pumpama su neki i preko 1000kn. Zapremina mu je oko 1.6 L
HR/ZG/trnje

Offline mac31

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 331
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: osijek
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #9 u: Listopad 22, 2011, 21:18:29 poslijepodne »
ovo je odlicno... :klap:
akvarij sa discusima odmor za oći...OSIJEK...SLAVONIJA.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #10 u: Listopad 22, 2011, 21:39:09 poslijepodne »
izvrsno   :up:
konačno jedan DIY uradak koji nimalo ne zaostaje za industrijskim. svaka čast  :klap:

Offline Sheksare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #11 u: Listopad 23, 2011, 02:33:53 prijepodne »
Lijepo opisano u svakom slucaju i odlican posao! Ajde pa u startu ti je 1200 sve skupa izaslo ali dobio si ih 5 komada gotovo potpuno identicnih kao i ovi koji se prodaju po svijetu za cijenu jednoga. Mislim da ti je to bio pun pogodak! U svakom slucaju ako ti ne trebaju vise od dva komada ove ostale uvijek mozes prodati ljudima jer ce se sigurno javiti mnogi i da ih prodajes za samo 400kn ali samo... vec si u plusu. Tako da... Ne bi bilo lose da se uputis u masnovu proizvodnju. Mogao bi imati i za sebe i isplatiti frendu rad na laseru i uciniti mnoge ljude na forumu sretnijima jer ces im pruziti nesto sto je puno jeftinije nego proizvodi koji se prodaju bez obzira koliku cijenu si odlucio.
Sve u svemu kapa dolje. Ja sam tako nesto htio raditi sam ali nemam nikoga tko se time bavi pa bi sami put bio puno mukotrpniji od tvoga.
Iskreno svaka cast na trudu i svemu ulozenom u tome. Vjerujem da se isplatilo  :klap:  :klap:  :up:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #12 u: Listopad 23, 2011, 09:41:57 prijepodne »
 :up: thx za iscrpan odgovor  :up:

mozes li pls jos napisati koje ljepilo i gdje si kupovao?  Ovo sa plexijem na velike ploce je vise-manje svuda (mislim da je za ZG receno da Nova Forma (u Selskoj, ako me sjecanje ne vara, citao na newsima)  reze na mjeru i da ne moras uzeti cijelu plocetinu), crtanje je isto dosta skupo ako ne radis sam (zato sam i pitao) ali sve skupa ima svoju cijenu da bi izgledalo ovako kao na slikama  :up:

Odlicno  :klap:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #13 u: Listopad 23, 2011, 12:53:04 poslijepodne »
Lijepo opisano u svakom slucaju i odlican posao! Ajde pa u startu ti je 1200 sve skupa izaslo ali dobio si ih 5 komada gotovo potpuno identicnih kao i ovi koji se prodaju po svijetu za cijenu jednoga. Mislim da ti je to bio pun pogodak! U svakom slucaju ako ti ne trebaju vise od dva komada ove ostale uvijek mozes prodati ljudima jer ce se sigurno javiti mnogi i da ih prodajes za samo 400kn ali samo...

da znaš da sam to i namjeravao, prodati dva koja su mi višak, ali bez pumpica, jer si svako može staviti svoju ako ima višak ili kupiti drugu u zavisnosti od željenog protoka. Pa onda evo ponuda je tu (samo još da mi dođu vijci)  :)

HR/ZG/trnje

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #14 u: Listopad 23, 2011, 14:15:30 poslijepodne »


Božo konačno si ih predstavio!! :klap: Majstore, care, legendo. :) :) :up:

Izgleda bolje nego što mi se činilo da će ispasti kad smo razgovarali. :klap: 

Ona cijev u reaktoru na slici koja dovodi vodu je metalna izvana ili to mijenjaš, nisam dobro shvatio?

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #15 u: Listopad 23, 2011, 14:25:58 poslijepodne »
ne to je samo privremeno da vidim kako izgleda jer nisam još pleksi cijev od 15mm narezao, to budem ovaj tjedan. i ona cijev nije metalna nego je obična plastična armirana.
HR/ZG/trnje

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #16 u: Listopad 23, 2011, 14:37:17 poslijepodne »

..ma to sam mislio da. Bit će to bolje od nekih poznatih brandova!

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #17 u: Listopad 23, 2011, 16:39:27 poslijepodne »
Definitivno svaka cast na ovome. Naljepi naljepnicu i kreni u masovnu proizvodnju  :up:

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #18 u: Listopad 23, 2011, 18:38:27 poslijepodne »
nema problema, napravim ih kolko treba jedino moram frenda pitat kolko bi došlo rezanje pleksija po komadu, jer meni je to ovak napravil, a za prodaju bi vjerojatno računal rezanje. Sutra ga pitam pa javim svim zainteresiranim.  :)
HR/ZG/trnje

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #19 u: Listopad 23, 2011, 20:25:00 poslijepodne »
Najbolji DIY koji sam ja vidio...   :up:

Skimer je slijedeći projekt nadam se  :zagrljaj:
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Sheksare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #20 u: Listopad 23, 2011, 20:43:21 poslijepodne »
Lijepo opisano u svakom slucaju i odlican posao! Ajde pa u startu ti je 1200 sve skupa izaslo ali dobio si ih 5 komada gotovo potpuno identicnih kao i ovi koji se prodaju po svijetu za cijenu jednoga. Mislim da ti je to bio pun pogodak! U svakom slucaju ako ti ne trebaju vise od dva komada ove ostale uvijek mozes prodati ljudima jer ce se sigurno javiti mnogi i da ih prodajes za samo 400kn ali samo...

da znaš da sam to i namjeravao, prodati dva koja su mi višak, ali bez pumpica, jer si svako može staviti svoju ako ima višak ili kupiti drugu u zavisnosti od željenog protoka. Pa onda evo ponuda je tu (samo još da mi dođu vijci)  :)




To ti kazem... Zasto ne bi spojio ugodno s korisnim ako ce to ljudi traziti. Pogotovo ako im ponudis neku razumnu cijenu! I naravno bez pumpice! Kome ju je tesko nabaviti njemu neka reaktor bude carapa  :D Mozes i uzeti narudzbe recimo ako netko zeli drugacije dimenzije itd. Covjece iskoristi priliku kad ti se nudi. Iskreno svaka cast po stoti put ali ljepo je vidjeti tako detaljan, uredan i u konacnici odlicno odradjen DIY.  :klap:

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #21 u: Listopad 23, 2011, 20:56:27 poslijepodne »

Skimer je slijedeći projekt nadam se  :zagrljaj:

skimer je kupljen pa za sada ništ od njega :D :D :D  ali nikad se nezna ;)  A kaj se tiče naruđbi, ako je tko zainteresiran neka se javi na  p.p. pa ćemo se dogovoriti, naravno druge dimenzije dolaze u obzir samo ako ih je više komada jer kao što sam rekao materijal se nemre kupiti na malo, nego kakvo je pakiranje.
« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2011, 20:59:34 poslijepodne od božidar »
HR/ZG/trnje

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #22 u: Listopad 24, 2011, 11:39:40 prijepodne »
Imenjače ne da si pedantan nego su neurokirurzi za tebe šlampavi, bravo.

Slijedeči pothvat nebi trebao biti skimer (nije da sumljam da bi i njega napravio savršeno) nego zeo reaktor, još jedan dosta jednostavan komad opreme a košta ko nuklearni reaktor.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #23 u: Listopad 24, 2011, 22:33:15 poslijepodne »
daj neki link da vidim kak izgleda  ;)
HR/ZG/trnje

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #24 u: Studeni 08, 2011, 16:16:40 poslijepodne »
Umjesto da koristiš plastične vijke koristi one od rostfraja. Ne lome se. Možeš uzeti one sa dvostrukom maticom pa ti se neče istrošiti navoj u plexiju.

Offline božidar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb-trnje
Odg: media reactori- kao pravi
« Odgovori #25 u: Studeni 08, 2011, 16:48:59 poslijepodne »
riješeno sa plastičnim i drže odlično, istrošiti se neće tako brzo jer se ne skidaju svaki dan, ugljen-biopeletsi-... ili nešto drugo traje dva do tri mjeseca, pa prema tome vijci će izdržat tih 4-5 odvrtanja godišnje :) . Nego druga stvar, da li još netko želi ovakav reaktor ? naime ne isplati mi se kupovati materijal pa da mi ostane, zbog jednog ili dva zainteresirana koji su trenutno na čekanju.
HR/ZG/trnje