Travanj 27, 2024, 19:28:26 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?  (Posjeta: 2812 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« u: Studeni 29, 2012, 19:30:32 poslijepodne »
jnedan poznanik ima ideju pa me pitao za savjet, kako nisam toliko dugo u reef vodama da pitam malo stručnije kaj misle o tome,
tank bi bio 2500 lit.
da li bi događaji u sali utjecali na reef tank i kako, tj. da li bi to bilo funkcioniralo ili ne?


Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #1 u: Studeni 29, 2012, 19:35:29 poslijepodne »
bilo bi efektno,super  :up:

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #2 u: Studeni 29, 2012, 19:43:54 poslijepodne »
jnedan poznanik ima ideju pa me pitao za savjet, kako nisam toliko dugo u reef vodama da pitam malo stručnije kaj misle o tome,
tank bi bio 2500 lit.
da li bi događaji u sali utjecali na reef tank i kako, tj. da li bi to bilo funkcioniralo ili ne?



Ako ne prvu subotu, onda u prvih mjesec dana, u tom tanku bude plivalo par boca vina, jegera i li pive, ovisno šta zvanice misle da je najbolje za prehranu živih organizama.  :nuclear:

Pijana posla u "fina mehanika" neidu zajedno.    :up:

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #3 u: Studeni 29, 2012, 19:59:48 poslijepodne »
sala kod lisinskog ima morski akvarij..barem je bio kad sam ja prije nekih godinu dana bio na svadbi..mislim da se zove matis..nisam ga stigo pogledat jer su ugasili rasvjetu kad smo dosli..

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #4 u: Studeni 30, 2012, 00:53:23 prijepodne »
Mislim da bi stanovnici bili pod stresom od buke i stalnog prolaženja kraj njega i budala pijanih kaj bi kvrcali po staklu.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #5 u: Studeni 30, 2012, 10:23:27 prijepodne »
mene isto samo brine "pamet" ljudi... pogotovo nakon koje čašice previše :)

za muziku i buku ne brinem...

a kaj se tiče lightshowa?
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2012, 11:12:23 prijepodne od Zeleni »

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #6 u: Prosinac 05, 2012, 09:14:46 prijepodne »
Ma nek odustane, jadne ribe bi tam bile. A ak voli akvarij, nek ga složi doma  :up:
Zagreb, Kvatrić

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #7 u: Prosinac 05, 2012, 09:30:29 prijepodne »
Ne bavim se morskom akvaristikom, ali sam se odlučio uključit u raspravu i podijelit s vama svoje mišljenje...

Pa vani u svijetu je najnormalnije staviti akvarij u sve javne prostore s ciljem ukrašavanja prostora. Pa akvariji se nalaze u trgovinama, trgovačkim centrima, različitim uredima, kafićima, restoranima, salama, čak i u crkvama. Pa ne kužim zašto bi kod nas bilo drugačije? Zašto bi mi morali biti iznimka?

Ja sam prije nekoliko mjeseci stavio manji akvarij (60tak slatkovodnih litara) u kafić. Ne mogu vam opisati koliki je to pun pogodak bio. Oduševljenje djece dok bleje u ribice, još veće oduševljenje mama i tata koji mogu na miru popiti kavicu dok djeca gledaju u akvarij. Ljudi koji se nikada prije nisu upoznali počeli su razgovarat međusobno uz akvarij jer možda i oni imaju ribe doma ili im se to jako sviđa ali se ne razumiju u akvaristiku...

U kvartu mi se nalazi restoran u kojem je akvarij od 4000l sa ciklidima. "Ugrađen" je u zid i do vode se može doći samo s unutarnje strane, iz kuhinje, a iz sale nikako. U 15 godina koliko je taj akvarij tamo nisu nikada imali nikakvih problema, iako se u restoranu održavaju svadbe, rođendani i ostale fešte...

Ne razumijem zašto bi ribice bile "jadne tamo" ako im se složi akvarij sa optimalnim uvjetima. Pa valjda se podrazumijeva da bi se u takav projekt krenulo malo ozbiljnije, da bi se stavilo malo deblje staklo i pojačanja (zlu ne trebalo) i da bi se vjerojatno složio neki poklopac "pod ključem" da ne može baš svatko toćat ruke u vodi... A i vjenčanja su subotom, ostalih 6 dana u tjednu bi ribice živjele identično kao kod nekoga doma (samo vjerojatno u većem akvariju). Možda bi tih ostalih 6 dana u tjednu razveseljavale ostale posjetitelje (ako se radi o restoranu ili slično).

Ne kužim zašto se sve vezano za akvaristiku mora toliko zakomplicirat, uvijek postoje neke "urote zavjere"...

Ja tvom poznaniku kažem: "Samo naprijed!!!"
Naravno, tek nakon dobre pripreme, kalkulacija, proračuna, informiranja...

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #8 u: Prosinac 05, 2012, 10:41:16 prijepodne »
Tu se radi o stavljanju akvarija u salu za svadbe, a ne u urede i crkve. Ma vjerovatno će ga stavit ako će mu pomoć u dobiti, to je tak. Samo, ja dugo imam akvarije i vidim kako se ribe boje i laganog kvrckanja i gužve oko njih. Možda da je neki ooogroman akvarij... možda bi se osjećale sigurnije. Ali debljina stakla i muzika koja para uši... neznam jel pomaže. A vjenčanja su i petkom....  ;)
Zagreb, Kvatrić

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #9 u: Prosinac 05, 2012, 10:44:38 prijepodne »
uglavnom ide se u projekt... akvarij je zavidnih dimenzija.... 350x70x100  cm (DxŠxV) 16 mm staklo sa svim ojačanjima... :)

e sad smo došli so cijene ulaganja u reef akvarij... kako stvari stoje, treba brdo love da se taj akvarij napuni kamenjem i koraljima...

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #10 u: Prosinac 05, 2012, 11:09:45 prijepodne »
... i ne samo za koralje i ribe, trebati ce dosta love i za opremu da moze drzati ovakvog monstruma na zivotu i da su sve ribe i koralji happy :)

Generalno podrzavam ovo sve ali napravite dobru kalkulaciju cijena da se covijek uvijeri koliko ce to stvarno kostati, a ne imati budzet za pola relanog budzeta, pa onda raditi kompromise ovde onde, a svi koji smo u morskoj znamo sta kompromisi i pokusavanjem se izvuci jeftinije znaci. Kod nas u dalmaciji ima izreka "Ko ne plati kurvu, plati likara" :D

Offline Barbarosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #11 u: Prosinac 05, 2012, 11:38:09 prijepodne »
U kalkulaciju treba uzeti i tekuće održavanje koje u morskoj i nije jeftino, pogotovo ako se prijatelj sam na razumije u to pa mora tu uslugu plačati. Ribe su dosta izdržljive u morskoj akvaristici nakon što se aklimatiziraju (izuzetak su one koje imaju posebne prohtijeve što se tiće hranjenja). Koraljima hrpa ljudi koja prolazi ispred stakla ne smeta ukoliko se osigura da se moru u akvariju ne može priči. Održavanje tako visokog i širokog akvarija nije jednostavno tako da o smještaju i pristupu akvariju treba voditi brigu.
Pula

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #12 u: Prosinac 05, 2012, 12:06:42 poslijepodne »
akvarij ima svu opremu, dakle sve potrebno za start akvarija... jedino treba nabaviti live rock (koliko kila bi bilo potrebno za tu mrcinu, jedno 200 kg.. :) ), nakon toga potrebnu kemiju i koralje...jedino sad, ja sam mu otprilike rekao kolika će biti ulaganja u takav akvarij pa se malo čovjek stresao i pitao jeli ima neka jeftinije varijanta :)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #13 u: Prosinac 05, 2012, 12:19:01 poslijepodne »
akvarij ima svu opremu, dakle sve potrebno za start akvarija... jedino treba nabaviti live rock (koliko kila bi bilo potrebno za tu mrcinu, jedno 200 kg.. :) ), nakon toga potrebnu kemiju i koralje...jedino sad, ja sam mu otprilike rekao kolika će biti ulaganja u takav akvarij pa se malo čovjek stresao i pitao jeli ima neka jeftinije varijanta :)

Ima! 6000litara s malawi ciklidima ;)  :) :) :)

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #14 u: Prosinac 05, 2012, 13:18:33 poslijepodne »
Ima! 6000litara s malawi ciklidima ;)  :) :) :)

možda i bude tak... :) razmatramo upravo mogućnosti i slažemo na papir ukupan trošak o svakom stilu akvarija...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #15 u: Prosinac 05, 2012, 13:22:38 poslijepodne »
Tako češ za punoooooo manje novca dobiti predivan akvarij, predivnih boja!
Savršenstvo bi to bilo! A mislim da bi i definitivno največi malawi akvarij u HR!
Po meni 100x bolja solucija!
Jednostavno održavanje!

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Reef tank u sali za vjenčanja, da ili ne?
« Odgovori #16 u: Prosinac 05, 2012, 15:50:56 poslijepodne »
akvarij ima svu opremu, dakle sve potrebno za start akvarija... jedino treba nabaviti live rock (koliko kila bi bilo potrebno za tu mrcinu, jedno 200 kg.. :) ), nakon toga potrebnu kemiju i koralje...jedino sad, ja sam mu otprilike rekao kolika će biti ulaganja u takav akvarij pa se malo čovjek stresao i pitao jeli ima neka jeftinije varijanta :)

Ima! 6000litara s malawi ciklidima ;)  :) :) :)

Ili ogroman setup sa fancy zlatnima koje mladencima ispunjavaju zelje...   ;)




Ne razumem se u morske, ali znam da su prelepi i da jako puno kostaju, tako da svakako treba prvo pricati o ciframa.

U svakom slucaju mislim da bi dobro odrzavani akv u sali za vencanja bio pun pogodak. Ako nista drugo onda da okupira decu da ne trce na sve strane.   :D
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi