Travanj 26, 2024, 16:53:10 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moj cayman40 - kozičnjak?  (Posjeta: 3137 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Moj cayman40 - kozičnjak?
« u: Lipanj 12, 2009, 15:41:42 poslijepodne »
Eto, da više ne pišem u temi uređenja akvarija, otvorio sam novu temu ovdje... Radi se o caymanu 40 od 21 litre sa original filterom, grijačem i rasvjetom. Malo sam eksperimentirao i prvi put se upustio u uređenje akvarija crnim pijeskom i lava kamenjem i oduševio se. Nisam mogao vjerovati koliko efektnije izgleda od "običnog bijelog" akvarija... Akvarij je u pogonu 3 dana i za sada sam jako zadovoljan kako je sve ispalo tj. bit ću zadovoljan kad se glossa još malo razraste jer već je u ova 2 dana dala brdo mladih listića. A i čekam da se drvo napije da mogu maknut onaj kamen koji ga pridržava da ne pluta. Jedino mi nije jasna ova mahovina koju sam zavezao na drvo, gledam malo slike na drugim postovima i super izgledaju, a ova moja mi se čini nekako ofucana jako... Valjda će i ona malo živnuti!


Eto toliko za sada, prijedlozi, kritike i mišljenja dobrodošli!

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #1 u: Lipanj 14, 2009, 18:09:59 poslijepodne »
Nitko ništa? :((((((((

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #2 u: Lipanj 14, 2009, 18:27:45 poslijepodne »
za popcetak ja bih izbacio ovaj srednji lava kamen i ovo drugo za sad ostavio kak je pa se bude vidjelo kak ce ici dalje

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #3 u: Lipanj 14, 2009, 18:58:10 poslijepodne »
Kakve kozice ćeš ubaciti?
Karas Reef - morski akvarij

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #4 u: Lipanj 14, 2009, 22:37:43 poslijepodne »
Kakve kozice ćeš ubaciti?
A imam brdo Red Cherrya u velikom akvariju pa sam ih mislio ovdje nastaniti da se množe i množe i množe jer im to jako dobro ide :)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #5 u: Lipanj 14, 2009, 22:41:50 poslijepodne »
A šta mislite o vallisneriji posađenoj skroz uz stražnje staklo, cijelom dužinom?

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #6 u: Lipanj 15, 2009, 15:37:44 poslijepodne »
Oho, doslo vrijeme da se i s ovim aq opet igras... ;) :up:


Valesnerija je malo prevelika za ovaj aq, osim ako ne nadjes nanu... :nerd:
Ako je i nadjes, nemoj citavu zadnju stranu prekriti njome. Mozes do pola, ali nikako citavu... :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #7 u: Lipanj 15, 2009, 18:02:17 poslijepodne »
Oho, doslo vrijeme da se i s ovim aq opet igras... ;) :up:


Valesnerija je malo prevelika za ovaj aq, osim ako ne nadjes nanu... :nerd:
Ako je i nadjes, nemoj citavu zadnju stranu prekriti njome. Mozes do pola, ali nikako citavu... :up:

a moram malo, bilo me više sram kako je izgledao, biljke i alge podivljale a ja nemam vremena za neko prečesto sređivanje i uređivanje... Šta ti se čini, za sad... Prijedlozi? Šta misliš o valisneriji u pozadini?

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #8 u: Lipanj 16, 2009, 08:42:59 prijepodne »
O valisneriji :D:

Valesnerija je malo prevelika za ovaj aq, osim ako ne nadjes nanu... :nerd:
Ako je i nadjes, nemoj citavu zadnju stranu prekriti njome. Mozes do pola, ali nikako citavu... :up:

Generalno sam protiv nje u ovom aq. :-[

Eventualno bi mogao staviti neku (zelenu) kriptu u kut. :)

U sredinu nazad grmic HM...

No nekako mi zapravo raspored kamenja i drveta nije najsretniji. :nerd: Nemam pojma zasto, ali mi nesto ne stima... -? Mozda je to ona prica da drvo i kamen ne treba kombinirati?! Ili ovo sto Malky veli da je tu nesto viska...
I panj mi se cini prevelik... :nerd: Mozda da se jos malo poigras premjestanjem ovih elemenata. ;)

Za mahovinu ne brini, bude se ona brzo oporavila... :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #9 u: Lipanj 16, 2009, 09:41:31 prijepodne »
Meni se baš sviđa.Bit će super kad bilje poraste.Ja bih još iza,za zadnji plan,stavila granu s mahovinom.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #10 u: Lipanj 16, 2009, 15:15:00 poslijepodne »
Pa ovo su slike fotkane 2 sata nakon što sam ubacio vodu i upalio filter... Moram opet malo poslikati i staviti slike... Glossa je podivljala, raste ko blesava. Mahovina još ne mrda, bar ne vidim pomaka... :(

A što se valisnerije tiče, imao sam ovako nešto u planu:

http://www.pbase.com/plantella/image/83295071
http://www.pbase.com/plantella/image/83295071

Da, da, svjesan sam da moji akvariji neće niada izgledati kao Oliverovi, ali ovj setup mi se nekako dojmio, ove valisnerije u stražnjem planu mi baš nekako pašu, iako je akvarij mali, samo par litara veći od moga...

Što se kamenja i drva tiče, ni ja nisam 100% zadovoljan kako izgleda, ali treba dati još malo vremena biljkama da učine svoje. Drvo je napokon potonulo tako da sam maknuo onaj ružni kamen koji ga je pridržavao da ne pluta. Trebao bi nabavit  još koji kamen pa da vidim sve to skupa... Puno ludi kaže da drvo i kamen ne ide zajedno, ali puno ih i kaže da savršeno pašu, da se baš tako daje dojam prirodnog staništa, potopljene grane u rijekama, potocima, barama, jezerima... Čekam da još malo zatopli pa na kupanje na Kupu, možda izronim šta pametno. Ako imate još kakav pametan prijedlog za nabavit koji fora kamen... A drvo mi je stvarno žao maknuti... :(

I još nešto... Ima li tko iskustva sa presađivanjem i razmnožavanjem Bolbitis Heudelotii?
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task=view&id=340&Itemid=142

trebalo bi mi par savjeta... Hvala! :)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #11 u: Lipanj 16, 2009, 23:10:34 poslijepodne »
anubias skini,podšišaj korijenje i skrati onaj dio,zatim ga namjesti i poveži gumicom,jel konac (obični ne najlonski) nije dobar za anubias,duže mu treba da se primi za drvo a u međuvremenu konac se raspadne..

e i mahovina mi se čini da je u jako lošem stanju,jer ona prljava samo ili je stvarno loša??
možda isto da si manje mahovine vezao?

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #12 u: Lipanj 17, 2009, 00:17:41 prijepodne »
Moram opet malo poslikati i staviti slike... Glossa je podivljala, raste ko blesava. Mahovina još ne mrda, bar ne vidim pomaka... :(

Ajde daj slike... I ako mozes detalje... Da vidimo konacno sto je zbilja toj mahovini...


A što se valisnerije tiče, imao sam ovako nešto u planu:
http://www.pbase.com/plantella/image/83295071
Da, da, svjesan sam da moji akvariji neće niada izgledati kao Oliverovi, ali ovj setup mi se nekako dojmio, ove valisnerije u stražnjem planu mi baš nekako pašu, iako je akvarij mali, samo par litara veći od moga...

Zasto ne bi izgledalo?! ;) Prvo, moje osobno misljenje je da ovaj aq i nije neka umjetnost, drugo ne svidja mi se, trece lako je slagati aq, kad moras samo pozeljeti biljku pa da ju i imas.... :D


Što se kamenja i drva tiče, ni ja nisam 100% zadovoljan kako izgleda, ali treba dati još malo vremena biljkama da učine svoje. Drvo je napokon potonulo tako da sam maknuo onaj ružni kamen koji ga je pridržavao da ne pluta. Trebao bi nabavit  još koji kamen pa da vidim sve to skupa...

Biljke ne mogu pokriti pogresan raspored. Zato sam ti i napisala da se igras sad, dok se bilje nije razraslo i jos se da maknuti.


Puno ludi kaže da drvo i kamen ne ide zajedno, ali puno ih i kaže da savršeno pašu, da se baš tako daje dojam prirodnog staništa, potopljene grane u rijekama, potocima, barama, jezerima... Čekam da još malo zatopli pa na kupanje na Kupu, možda izronim šta pametno. Ako imate još kakav pametan prijedlog za nabavit koji fora kamen... A drvo mi je stvarno žao maknuti... :(

Da, ali ne svo kamenje i svako drvo... Ovo dvoje jednostavno nije najbolje jedno s drugim. Ne kazem da ih se ne moze zakamuflirati i izgledati sjajno. ;)

Ajde ne budi lijen umociti ruke i malo to ispremjestati... :up:


I da, ta prica o prirodnim stanistima je prilicno razvikana i zapravo se malo, da ne kazem jaaaako malo ljudi vodi tom logikom. Jer da je tome tako zar bi postojale sve te krasne "ikebane" od akvarija kojima se non-stop divimo... :P
Tuzlanka u Sarajevu

Offline ikranjc1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: karlovac
  • Igor
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #13 u: Lipanj 17, 2009, 12:04:09 poslijepodne »
a gdje su kozice? :D
sve je sranje osim pišanja, a i pišanje je sranje ako pišaš uz vjetar

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #14 u: Lipanj 17, 2009, 17:18:28 poslijepodne »
anubias skini,podšišaj korijenje i skrati onaj dio,zatim ga namjesti i poveži gumicom,jel konac (obični ne najlonski) nije dobar za anubias,duže mu treba da se primi za drvo a u međuvremenu konac se raspadne..

e i mahovina mi se čini da je u jako lošem stanju,jer ona prljava samo ili je stvarno loša??
možda isto da si manje mahovine vezao?



ok, probat ću ovo sa anubiasom, iako ne znam ako mi je pametno ga dirat jer jaaako lijepo i brzo (šta oni ne rastu navodno jako sporo?) napreduje, daje brdo listića.

A mahovina je malo prljava, ali mi je bila jako propala, u jako je lošem stanju. Al čini mi se da je malo živnula. Pa ćemo vidjeti. A vezana je stvarno na tanko, bar se meni čini. Pustit ću još malo ovako pa ako ne bude niš od toga ide van!

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #15 u: Lipanj 17, 2009, 17:23:55 poslijepodne »
Ovako je to sad nekako... :roll:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #16 u: Lipanj 17, 2009, 17:27:32 poslijepodne »
glossa raste ko blesava :)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #17 u: Lipanj 17, 2009, 17:34:01 poslijepodne »
Evo kozica....

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #18 u: Lipanj 18, 2009, 20:22:26 poslijepodne »
Meni se difinitivno sviđa kombinacija tamni pijesak i lava kamen, čak se i ja spremam to napraviti ovaj vikend. Što se tiče kamena, obično kamenja ide neparan broj, što bi za tvoj akvarij bilo ne više od tri jer ih ne bi imao kamo staviti :) znači fali ti još jedan, ali mali, i njega bih stavio iza, a ovaj koji ti sad stoji prema sredini staviti naprijed i malo ga viš ukopati da izgleda manje, ali opet veće nego taj treći mali koji bi došao iza. Tako bi stvorio dojam dubine.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #19 u: Lipanj 18, 2009, 20:27:03 poslijepodne »
Meni se difinitivno sviđa kombinacija tamni pijesak i lava kamen, čak se i ja spremam to napraviti ovaj vikend. Što se tiče kamena, obično kamenja ide neparan broj, što bi za tvoj akvarij bilo ne više od tri jer ih ne bi imao kamo staviti :) znači fali ti još jedan, ali mali, i njega bih stavio iza, a ovaj koji ti sad stoji prema sredini staviti naprijed i malo ga viš ukopati da izgleda manje, ali opet veće nego taj treći mali koji bi došao iza. Tako bi stvorio dojam dubine.

A nije baš lako dobiti dubinu u 21 litri vode :) Vidiš da su me špotali da mi je i ovo prenakrcano :) Nisam ni ja još 100% zadovoljan, morati ću još xy puta oprati ruke u ovom akvariju, ali šta se može, gušti su gušti :)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #20 u: Lipanj 18, 2009, 20:37:53 poslijepodne »
Ma čim to kamenje gurneš više u podlogu će izgledati manje i bit će mjesta za još jedan mali  ;) bitno da ti  budeš zadovoljan, uostalom, i sam znaš koliko puta sam pretumbavao svoj akvarij da sam sada došao do toga da ga cijelog rasturim i napravim nešto sasvim drugo, nemam dovoljno posla pa si ga sam zadajem   :roll:  a to ti je tako, nikad zadovoljni, uvije bi koja biljka mogla još malo gledati na lijevo a ona neće nego na desno  :clown:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #21 u: Lipanj 18, 2009, 20:43:26 poslijepodne »
Ma čim to kamenje gurneš više u podlogu će izgledati manje i bit će mjesta za još jedan mali  ;) bitno da ti  budeš zadovoljan, uostalom, i sam znaš koliko puta sam pretumbavao svoj akvarij da sam sada došao do toga da ga cijelog rasturim i napravim nešto sasvim drugo, nemam dovoljno posla pa si ga sam zadajem   :roll:  a to ti je tako, nikad zadovoljni, uvije bi koja biljka mogla još malo gledati na lijevo a ona neće nego na desno  :clown:

 A da, sve je to super kad čovjek ima vremena, npr. kao neki koji će sad na GO... Ma doći će i moj slobodan dan pa... :)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #22 u: Lipanj 18, 2009, 20:48:15 poslijepodne »
A ja...čuj...ki more more  ;) samo moj je 120 litara pa mi stvarno treba go da stavim mozak na ispašu i da prionem na miru na preuređenje. Ma kad ti dođe inspiracija ćeš i u 10 navečer ići to napraviti što si zamislio.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #23 u: Lipanj 24, 2009, 17:39:35 poslijepodne »
Evo popikao sam kripte, iako se za sada baš i ne vide ok panja i kamena... One jako sporo rastu?

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj cayman40 - kozičnjak?
« Odgovori #24 u: Lipanj 24, 2009, 17:42:46 poslijepodne »
Red cherry na ručku...