Travanj 27, 2024, 19:48:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 40432 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #125 u: Studeni 30, 2010, 22:45:35 poslijepodne »
zašto bi jadne životinje trebale snositi nemar svojih sadašnjih vlasnika il bivših kastracijom?

da ga ne širo dalje nego da ga zautavi.
ovako se samo vrtimo u krug a mačići nepotrebno crkavaju

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: traže se mačići
« Odgovori #126 u: Studeni 30, 2010, 23:06:23 poslijepodne »
Nisam nikad naglasavala sto ja radim sa svojim privatnim slobodnim vremenom niti se hvalila nekim volontiranjem, udomaljavanjem ... bla bla. Nije to potrebno, ionako vam argumenti, stvarni, cvrsti argumenti nista ne znace jer vi vec sve znate. Neki me ljudi ovdje iznenadjuju, dok su drugi jednostavno neznalice i preponosni da bi promjenili misljenje.

Ja svoje misljenje nisam stvorila prema tudjima, niti ga dobila tradicijom, stekla sam ga iskustvom u radu sa zivotinjama. Moj svakodnevni zivot podrazumjeva borbu protiv malogradjanskog razmisljanja kakvo imate vi, pa i neke osobe od struke sto je osobito razocaravajuce. Cemu vas uce u skolama?? Jos je zalosnije sto neki od vas UCE DRUGE. Danas smo strugali s ceste jednog macica, svaki dan imamo izmedju 5 i 10 poziva, a u svakom kazu "nasao sam 2-3-6 macica". Da ponovim. I to manje od prosjeka: 5 poziva na dan, x 3 macica. Treba li vas uciti mnoziti? Ne treba ali cu naglasiti. To je 15 macica NA DAN!!!!

Neki od "sretnijih" kojima vec vise djelovi tijela ili imaju otvorene zjapece rane (jer takve smatramo "hitnima" i kao takve imaju prednost nad zdravima posto mjesta za privremeno, ni trajno udomljenje nema) dospjevaju veterinaru na trosak pojedinaca on ih uspavljuje ili lijeci ako je moguce, a onda ako prezivi - provede ostatak svojim mladih dana u kavezu. Neki su sretni i udome se, no 90 % ostalih nastavi zivjeti u kavezima.

Zapravo, cesto smo u nedoumici... nije li ih zbilja bolje odmah uspavati??? Ali... mozda ima sansu biti udomljen....


A do svega toga i tih patnji nebi doslo da su ljudi kastrirali svoje ljubimce. Da, postoje lutalice koje su nicije. Postoji i program koji se moze sprovesti jednokratno a zove se "uzmi, katriraj pa vrati", a odnosi se na to da grad/zupanija financira ili barem pomogne udrugama i gradjanima pa sufinancira kastraciju lutalica koje bi se onda vratile na cestu, ali vise nebi bile "opasnost" za jos vise napustenih i nesretnih zivotinja.

Vrlo je lako rijesiti te probleme, a sve sto treba je educirati ljude. Za sto sam sve sigurnija da je nemoguce, jer mi ljudi smo pretasti i previse gledamo medju vlastite noge da bi mislili na sve one koji nisu krivi.



I jos samo jedna stvar koja se staaalno provlaci: priroda? Prirodno? Moze li mi netko pojasniti tu rijec? Jel grad prirodan? Jel cesta prirodna? Naselja puna smeca su prirodna? Sve bolesti od prevelike populacije (koja se u prirodi NE desava, ste slusali biologiju? Znate za hranidbeni lanac?), to je PRIRODNO?? Ne pricajte gluposti, barem oni koji su malo bolje educirani bi to trebali znati.

Kada smo vec smjestili zivotinje u tako neprirodno odkuzenje kao sto su nasi gradovi, stanovi i naselja, ajmo im onda olaksati i ne raditi medvjedju uslugu pazeci da im ne povrijedimo ego oduzimajuci im muskost ili... zenskost? :D Imaju li macke ego? Naravno, okolo se nalaze po kvartu i smiju se onoj bez jaja. Ha ha.


Budite utoliko humani da shvatite da ako VAS ne zanima sto se desava iza zastora - neke zanima i neki se svaki dan susrecu s time i rijesavaju probleme koje VI stvarate. Nemojte se onda ljutit na nas, razmislite zasto mi to moramo raditi i tko je sve to izazvao. A ako (kako pretpostavljam, ili bolje receno znam) vas apsolutno ne zanima dobrobit zivih bica, na kraju i ljudi... onda bar sutite.

Dare je samo jedan od mnogo, mnogo onih koji ne shvacaju da su problem niti ce ikad shvatiti. Vecina vas je na zalost. Na veliku zalost. Ovaj post i onako pisem onima koji me razumiju a to su 2-3 osobe koje su ovdje sudjelovale u raspravi, jer znam da cete vi ostali procitati ono sto vam odgovara, i ostati pri svojem stajalistu, jer vi ste ljudi koji ne mjenjaju stajalista.

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline sasa-f

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #127 u: Prosinac 01, 2010, 00:21:08 prijepodne »
meni samo nije jasno kako je nekome lakse ubiti 6-10 macica godisnje umjesto da kastrira macku/macka?
i dobila sam malo prije ovaj mail
Fw: kujica kojoj je ostalo manje od 60 dana do eutanazije ako se ne udomi
kujica je stvarno predivna pa evo da li ju netko moze udomiti?
jer ipak nije problem udomiti napustenu zivotinju? jel?

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: traže se mačići
« Odgovori #128 u: Prosinac 01, 2010, 01:01:46 prijepodne »
ja ne savjetujem kastraciju samo da bi imali manje lutalica, jer to nije u redu prema njima..steriliziraj sebe jer nas ima previše na ovome svijetu, u tom kontekstu razumijem tvoje postove..


ovo drugo kaj si napisala, ofucan..razlog što je ofucan, mislim da bi bilo ok potražit u njegovom bivšem vlasniku ili vlasniku njegovog čukundjeda, jer ga netko bacio na ulicu..zašto bi jadne životinje trebale snositi nemar svojih sadašnjih vlasnika il bivših kastracijom?
:up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: traže se mačići
« Odgovori #129 u: Prosinac 01, 2010, 01:23:23 prijepodne »

Dobra je tema..imao sam i ja mačke i mačiće pa se osjećam kvalificiran...onako amaterski. :D ..no ipak ne bih se upuštao u diskusiju jer cijenim argumente svih strana, posebno cilj smanjenja razmnožavanja...samo primjećujem da se uglavnom curke zalažu za kastraciju :D..a muški se vidi čuda nevoljko opiru... :D
Žene shvatite da kad muškima spomenete odsjecanje muda kod istih se dešava blokada i kratki spojevi moždanih vijuga i nikakvi argumenti ne daju rezultata :D :D

Offline oliveRR

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: traže se mačići
« Odgovori #130 u: Prosinac 01, 2010, 01:33:25 prijepodne »
 :D
I ja sam to primjetio   ;)

Ma bilo bi dobro da ne idu svi u krajnosti, možda bi se i složili nego svi zajunili...

Glavno da je Dare nabavio mače, iskreno drago mi je i čestitam i želim im ugodan suživot, siguran sam da će i njemu a i cijelom okolnom mačjem svijetu (njegovoj mački i svim mačkama oko kuće) biti vrhunski :D

A ovima s početka na prvih par stranica sugeriram da je nekad kad pretjerate red ispričati se, ako se netko od njih ne pronalazi u ovom nek se vrate i pročitaju svoje postove i sagledaju malo ton kako se obraćaju čovjeku kojeg ne poznaju  ;)
Mir mir mir....
  :zagrljaj:

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #131 u: Prosinac 01, 2010, 06:28:14 prijepodne »
:D
I ja sam to primjetio   ;)

Ma bilo bi dobro da ne idu svi u krajnosti, možda bi se i složili nego svi zajunili...

Glavno da je Dare nabavio mače, iskreno drago mi je i čestitam i želim im ugodan suživot, siguran sam da će i njemu a i cijelom okolnom mačjem svijetu (njegovoj mački i svim mačkama oko kuće) biti vrhunski :D

A ovima s početka na prvih par stranica sugeriram da je nekad kad pretjerate red ispričati se, ako se netko od njih ne pronalazi u ovom nek se vrate i pročitaju svoje postove i sagledaju malo ton kako se obraćaju čovjeku kojeg ne poznaju  ;)
Mir mir mir....
  :zagrljaj:

Upravo tako!
Niti u jednomtrenutku nisam rekla da nije poželjno kastrirati/sterilizirati mačku! Ali mislim da 10-20% ljudi ne može plačati za neodgovorno ponašanje ili nebrigu svih ostalih!
Jednostavno mislim da niti jedna krajnost nije dobra. A to što više nema prirodnog okruženja, nije samo moj problem nego sve ljudske populacije. U vrijeme kada ljudi nemaju od čega živjeti je smješno voditi ovako žustre rasprave.Ja mogu provesti brigu o onim životinjama koje dolutaju ali mi definitivno ne pada na pamet bacati novac koji zaradim radeći tri posla na potpunu brigu o svim životinjama u daljnoj okolici! Sve manje ljudi ima kućne ljubimce jer  ne žele obavezu! Ja svako jutro ustanem u 5 sati kako bih nahranila svoje životinje prije posla.
Svaka krajnost i pretjerivanje je nepravedno.
A ukoliko postoji kakav azil za brigu o napuštenim mačkama, slobodno recite gdje je pa da ljudi znaju kako da riješe problem lutalica.    
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #132 u: Prosinac 01, 2010, 06:56:45 prijepodne »
Citat:
licemjerstvo u svojem najsjanijem obliku

zašto si mačke kastrirala a ne i mačora?
da ne vidiš posljedice ili da se ne moraš baviti njima?

jer, prema tebi, mačke se promjene nakon kastracije.
zašto si tako lako promjenila njih a ne i njega?
Citat:
ne, dobro si napravila, ali si trebala spriječit i novo leglo koje će vrlo vjerojatno završit na isti način na koj je završio i on samo neki neće imati te sreće da ih se udomi nego će ti gnojit vrt.

Citat:
dokaži.
još nisam čula vlasnika koj je rekao da mu se mačka promjenila na gore nego samo na bolje.
ergo, nije pala u neku depresiju ili postala divlja zbog gubitka rasplodnih organa.


Ja sam u ljeto 2009. potrošila hrpu novaca na kastraciju/sterilizaciju mačaka jer je u to vrijeme oko moje kuće bio čopor od 15 mačaka. E pa vidiš, ja sam od onih koji moraju raditi kompromis. Moj muž ne voli životinje, a ja ne mogu ne dati hranu gladnoj životinji ukoliko dođe. To onda rezultira ostankom i pripitomljavanjem životinje, a nakon toga rješavanjem svega što je potrebno kod veterinara. A to dalje vodi svađi u kući koliko imamo mačaka oko kuće jer ih susjedi ne vole pa se žale mom mužu, a on onda meni prigovara (naravno da ne zna koliko novaca potrošim za to). Kako sam shvatila da je to beskrajan posao, odustala sam od toga jer mi je lakše da takve stvari ne vidim , a u tome mi pomaže mačak koji brani svoj dom. I tko mi ima pravo prigovoriti. Nisam luda baba (kao neke koje sam vidjela) koje u stanu drže 30 komada mačaka kako bi ih spasile. Žao mi je ali ja imam dijete koje treba pomoć na početku svog života i nije mi ni na kraj pameti opet se naći u toj situaciji kao to ljeto.
Uvijek sam spremna pomoći, ali ne da me netko kritizira na takav način kao što vi to radite.

Ja u svim svojim postovima nisam nikoga uvrijedila i jasno mi je da svatko ima pravo na svoje mišljenje. Neki misle da je ovo mjesto idealno za nadmetanje i busanje u prsa. E pa svaka vam čast, samo vi nastavite sa svojim poslom, a nas koji mislimo manje agresivno nemojte na lomaću, molim vas. Svatko se trudi pomoći onako kako on smatra da može.

Ova me rasprava podsjetila na borbu protiv ubijanja životinja za prehrambene potrebe...... E pa ja obožavam meso i ne mislim se nikom opravdavati radi toga!!!!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #133 u: Prosinac 01, 2010, 08:13:06 prijepodne »
Dobra je tema..imao sam i ja mačke i mačiće pa se osjećam kvalificiran...onako amaterski. :D ..no ipak ne bih se upuštao u diskusiju jer cijenim argumente svih strana, posebno cilj smanjenja razmnožavanja...samo primjećujem da se uglavnom curke zalažu za kastraciju :D..a muški se vidi čuda nevoljko opiru... :D
Žene shvatite da kad muškima spomenete odsjecanje muda kod istih se dešava blokada i kratki spojevi moždanih vijuga i nikakvi argumenti ne daju rezultata :D :D
jep..dobra je tema, ali mi se rasprava ne sviđa od određenih koji se gorko zalažu za kastraciju..zašto?
zato jer citiraju ono što im se sviđa, a na neka pitanja il ajmo reč prijedloge niti ne pogledaju..
mislim na kisu, nisi dala niti jedan odgovor koji bi me okrenuo da barem djelić svog malog mozga okrenem prema tvojem razmišljanju..
a
ovo kaj ti govoriš da ih je previše, reko sam ti već i prije baci na njih napalm bombu, ako ih doživljavaš kao veliku prijetnju tvojem njegovanom mačku..
i zakraj ću se ponoviti, kastracija/sterilizacija samo radi smanjenja broja populacije mi je u najmanju ruku jako jako sebično, a u biti shvaćam te, takvi smo mi ljudi

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #134 u: Prosinac 01, 2010, 09:49:51 prijepodne »
Citat:
odustala sam od toga jer mi je lakše da takve stvari ne vidim

upravo o tome i govorim.
ignorance is bliss

kako ja nisam nikad imala problema sa tuđim mačorima u svom dvorištu?
govorim o vremenu kada nisam imala psa i ludu mačku da ih tjera.
doduše, sad imam pse koji se igraju s njima i ludu mačku koja ih tjera.
postoje preparati koji odbijaju mačke a ja sam njima imam samo pozitivno iskustvo.


Citat:
Ova me rasprava podsjetila na borbu protiv ubijanja životinja za prehrambene potrebe...... E pa ja obožavam meso i ne mislim se nikom opravdavati radi toga!!!!!


to je neka sasvim 15-a tema.
jedno je ubit životinju radi prehrane a drugo pustit da se masovno množi i crkava jer je teško dat 300-tinjak kn za kastraciju.
ako ti je cilj obrana dvorišta nabavi si cucka ili dotične preparate a ne raditi više štete nego korosti jer mnogi od tih mačaka koji ti zalaze u dvorište su tvoji vlastiti

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #135 u: Prosinac 01, 2010, 09:52:03 prijepodne »
Citat:
Budite utoliko humani da shvatite da ako VAS ne zanima sto se desava iza zastora - neke zanima i neki se svaki dan susrecu s time i rijesavaju probleme koje VI stvarate. Nemojte se onda ljutit na nas, razmislite zasto mi to moramo raditi i tko je sve to izazvao. A ako (kako pretpostavljam, ili bolje receno znam) vas apsolutno ne zanima dobrobit zivih bica, na kraju i ljudi... onda bar sutite.


Pretpostavljam kako to ide one koji se u ovoj temi ne slažu sa potpunom kastracijom u smislu koji vi propagirate, moram reći da ja nisam odgovorna za toliku populaciju mačaka, niti se takvom osječam.
Izgleda da svi mi koji uzmemo životinju sa ulice i ne steriliziramo/kastriramo ih isti tren napravili smo idiotski posao i stvarno smo da nas se kazni zatvorom...... Jer tako to ispada iz postova vas koji se pjenite!

E pa imam jako dobru ideju za sebe samu kao i za sve ostale koji ikada osjete potrebu da pomognu gladnom mačiću na ulici:Nikako ga ne nosite doma, jer to je veće zlo nego da ga ostavite na ulici!!!!! Na taj način on možda ugine od gladi ili ga pogazi auto ili će ga ubiti neki zločesti klinci, a u svakom slučaju to je bolje za nas ljude jer na taj način neće doći do one famozne brojke mačića kojom se ovdje barata!
I tako će doći do pohvale od svih ovih koji u ovoj temi omalovažavaju toplo ljudsko srce koje na bar neki način želi pomoći izgladnjeloj životinji!!!!!!!!!!!
I zato, dragi moji dobri ljudi pustite ih da umru!

Citat:
Neki od "sretnijih" kojima vec vise djelovi tijela ili imaju otvorene zjapece rane (jer takve smatramo "hitnima" i kao takve imaju prednost nad zdravima posto mjesta za privremeno, ni trajno udomljenje nema) dospjevaju veterinaru na trosak pojedinaca on ih uspavljuje ili lijeci ako je moguce, a onda ako prezivi - provede ostatak svojim mladih dana u kavezu. Neki su sretni i udome se, no 90 % ostalih nastavi zivjeti u kavezima.

Zapravo, cesto smo u nedoumici... nije li ih zbilja bolje odmah uspavati??? Ali... mozda ima sansu biti udomljen....

Mi ljudi imamo pravo odlučivati tko će živjeti i koliko dugo! Da, mi smo najpametniji!!!
Najbolje ih je sve ubiti!

Citat:
Ja svoje misljenje nisam stvorila prema tudjima, niti ga dobila tradicijom, stekla sam ga iskustvom u radu sa zivotinjama. Moj svakodnevni zivot podrazumjeva borbu protiv malogradjanskog razmisljanja kakvo imate vi, pa i neke osobe od struke sto je osobito razocaravajuce. Cemu vas uce u skolama?? Jos je zalosnije sto neki od vas UCE DRUGE.
Najžalosnija su mi takva razmišljanja!!!!!!!!!! Ne znam kakve veze ima moj stav o takvim stvarima sa mojim nastavničkim kompetencijama!!! Ama baš nikakve. Ja se ne sjećam da sam i u jednom trenutku uvrijedila ikoga od vas, a samu sebe smatram dobrim nastavnikom. Smiješno je takve stvari i spominjati, jer ispada da bi po vašem mišljenju trebalo u škole zapošljavati ljude koji nemaju nikakve stavove ili samo one koji bi prolazeći određene upitnike odgovarali samo Vama!!!!!
To bi se onda zvalo drugačije, a ne demokracija koje ionako nema mnogo.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #136 u: Prosinac 01, 2010, 09:52:43 prijepodne »
i zakraj ću se ponoviti, kastracija/sterilizacija samo radi smanjenja broja populacije mi je u najmanju ruku jako jako sebično, a u biti shvaćam te, takvi smo mi ljudi

a upravo naša sebičnost je dovela do tog da ih ima u tolikom broju

a sad kad se treba suočit i riješit posljedice onda su svi veliki moralisti.

jao si nam ga veterinara koji samo još veću štetu rade

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #137 u: Prosinac 01, 2010, 10:01:13 prijepodne »
Mislim da pretjeruješ!!!!!
A što si ti radila sa hrpom mačaka koje su ti dolazile????
Sada imaš psa pa ih ne vidiš ni ti!
Za mene to nije 300 kn, to je najmanje 10x300 godišnje. Ako si spremna pomoći, a ne samo kritizirati dođi i pomogni, ja nemam višak novaca za tako nešto.
A to da su te mačke moje nije istina, a da imamo novaca za takve stvari, to bi bilo jako lako dokazati. Ovako mi se neda niti raspravljati o tome.

Bilo bi vam bolje da pokrenete institucije koje su odgovorne za kontrolu i suzbijanje nego da kritizirate ljude po forumu i namečete im svoje stavove.

I u svako slučaju ova bi tema izgledala potuno drugačije i edukativnije da je prvi post krenuo sa rečenicom:
    -ako misliš nabaviti mačiće da li znaš koje to probleme nosi sa sobom???
    -evo da ti navedem neke od njih:.........
    -ako si još uvijek zainteresiran za udomljavanje onda........

ITD.....
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #138 u: Prosinac 01, 2010, 10:02:19 prijepodne »
To je edukacija, a ne ovo što vi radite, vrijeđanjem!!!!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: traže se mačići
« Odgovori #139 u: Prosinac 01, 2010, 10:02:57 prijepodne »

Dobra je tema..imao sam i ja mačke i mačiće pa se osjećam kvalificiran...onako amaterski. :D ..no ipak ne bih se upuštao u diskusiju jer cijenim argumente svih strana, posebno cilj smanjenja razmnožavanja...samo primjećujem da se uglavnom curke zalažu za kastraciju :D..a muški se vidi čuda nevoljko opiru... :D
Žene shvatite da kad muškima spomenete odsjecanje muda kod istih se dešava blokada i kratki spojevi moždanih vijuga i nikakvi argumenti ne daju rezultata :D :D
:up: :up:

Napokon zadnjih par odgovora je ok. Ovo je započelo i nastavilo se u pre revijalnom tonu. Čovjek je samo tražio običnu mačku kojoj bi pružio dom. Uvijek se zgražavam nad zlostavljanjem životinja i takve ljude ne smatram ljudima, ali mislim da ne treba ni pretjerivati u brizi za njih. Životinje su uspjele preživjeti u prirodi dugo godina, dok ih nismo pretvorili u sobne ukrase. Životinje se poistovječuju sa djecom, ljudi im kupuju krevetiće, igračke, odjeću, pa čak i kolica za šetnju po gradu... ali one nisu djeca. Mislim da će ove mačke biti zadovoljne kod čovjeka sa dvorištem i slobodnom pristupom vanjskom svijetu, da ponekad pokušaju uhvatiti miša ili pticu, da okušaju onaj instinkt koji im je priroda usadila. U današnje vrijeme mnogi ljudi se bore za vlastito preživljavanje i zbrinjavanje vlastite djece i obitelji, lutalice nisu na prvom mjestu. Svaki dan treba smisliti što će djete jesti, što obuči, kako platiti struju, plin i ostale potrepštine, i pored toga da razmišlja da ide hvatati mačke i kastrira ih.... Mnogima je još friško ratno zbivanje u sječanju, gdje su ljudi stradavali...
Oba argumenta su u pravu. Ako možete kastriraje, ako nemate mogučnosti nemojte, ali se brinite o životinji kako najbolje znate. I ako čovjek ima drugačije mišljenje, ne treba ga odmah nazivati ovakvim, onakvim... Ljudi, previše se svađate ;)
I Love Animals... They’re Delicious

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #140 u: Prosinac 01, 2010, 10:08:56 prijepodne »
i zakraj ću se ponoviti, kastracija/sterilizacija samo radi smanjenja broja populacije mi je u najmanju ruku jako jako sebično, a u biti shvaćam te, takvi smo mi ljudi

a upravo naša sebičnost je dovela do tog da ih ima u tolikom broju

a sad kad se treba suočit i riješit posljedice onda su svi veliki moralisti.

jao si nam ga veterinara koji samo još veću štetu rade

opet ti govorim da ne pišeš onako kako bih ja htio, a to su činjenice..spuštanje jao si ga nama sa ovim il sa onim, u najmanju ruku ih svačam kao blaćenje po meni i po struci...
najlakše je uzet lovu od ljudi, a pritom ne sagledad drugu stvar, a to je priroda i ono što je iggy napisal..
a opet ti ponavljam, sakupi te lutalice i eutanaziraj ih.. i daj sebe steriliziraj jer nas je previše, jao si ga nama s tobom koja samo štetu radi čovječanstvu, jer nam kradeš zrak

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #141 u: Prosinac 01, 2010, 10:11:07 prijepodne »
Mislim da pretjeruješ!!!!!
A što si ti radila sa hrpom mačaka koje su ti dolazile????
Sada imaš psa pa ih ne vidiš ni ti!

jesi normalna, pa te se mačke ne smiju dirati.
točno se zna čija je čija i ti kako osoba nemaš pravo kastrirati tuđu mačku.
susjed je imao kuju (na koncu ju je auto pokupio) koja je jela i spavala kod nas.
izkotila nekolik olegla štenaca.
čak smo ga i molili da nam ju proda jer je bila više naša nego njegova ali badava, to je njegov "cucek" i točka.

a nadobuni susjed smao traži razlog da izmuze pare od tebe.
svakakvih ljudi ima
isto je i sa mačkama.
na selu se zna čija je čija i makar ti ulaze u dvorište (doduše, meni ne) ti nemaš pravno NIŠTA napravit.
osim postreljat ih dok nitko ne vidi >_>
sarkazam, naravno.

ali se zato u gradu jako dobro zna jer malo promrzlo mače uz cestu očito nije ničije.
a sa takvima se ja "zabavljam"

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #142 u: Prosinac 01, 2010, 10:17:56 prijepodne »


Dobra je tema..imao sam i ja mačke i mačiće pa se osjećam kvalificiran...onako amaterski. :D ..no ipak ne bih se upuštao u diskusiju jer cijenim argumente svih strana, posebno cilj smanjenja razmnožavanja...samo primjećujem da se uglavnom curke zalažu za kastraciju :D..a muški se vidi čuda nevoljko opiru... :D
Žene shvatite da kad muškima spomenete odsjecanje muda kod istih se dešava blokada i kratki spojevi moždanih vijuga i nikakvi argumenti ne daju rezultata :D :D
:up: :up:

Napokon zadnjih par odgovora je ok. Ovo je započelo i nastavilo se u pre revijalnom tonu. Čovjek je samo tražio običnu mačku kojoj bi pružio dom. Uvijek se zgražavam nad zlostavljanjem životinja i takve ljude ne smatram ljudima, ali mislim da ne treba ni pretjerivati u brizi za njih. Životinje su uspjele preživjeti u prirodi dugo godina, dok ih nismo pretvorili u sobne ukrase. Životinje se poistovječuju sa djecom, ljudi im kupuju krevetiće, igračke, odjeću, pa čak i kolica za šetnju po gradu... ali one nisu djeca. Mislim da će ove mačke biti zadovoljne kod čovjeka sa dvorištem i slobodnom pristupom vanjskom svijetu, da ponekad pokušaju uhvatiti miša ili pticu, da okušaju onaj instinkt koji im je priroda usadila. U današnje vrijeme mnogi ljudi se bore za vlastito preživljavanje i zbrinjavanje vlastite djece i obitelji, lutalice nisu na prvom mjestu. Svaki dan treba smisliti što će djete jesti, što obuči, kako platiti struju, plin i ostale potrepštine, i pored toga da razmišlja da ide hvatati mačke i kastrira ih.... Mnogima je još friško ratno zbivanje u sječanju, gdje su ljudi stradavali...
Oba argumenta su u pravu. Ako možete kastriraje, ako nemate mogučnosti nemojte, ali se brinite o životinji kako najbolje znate. I ako čovjek ima drugačije mišljenje, ne treba ga odmah nazivati ovakvim, onakvim... Ljudi, previše se svađate ;)

 :up: :up: :up: :up: :up:
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #143 u: Prosinac 01, 2010, 10:19:57 prijepodne »
jao, 10 stranica...  -?
razlozi zasto je moj kastriran jesu:
1. zivim 5m od jako prometne ceste i bilo kakav nagon za icim bi ga pretvorio u lijepu bijelu palacinku posred ceste
2. odluceno je da ce bas radi te iste ceste biti striktno u kuci pa zapisavanje, obiljezavanje i mjaukanje do dugo u noc ne dolazi u obzir
3. posto je on onakav lijep, bijel i cupav nađen na smetljistu (a mnogi takve cupavce prodaju kao muda pod bubreg - odnosno pod stariji tip perzijanca, ili cak main coon iz domaceg uzgoja jer se bas ne vidi neka razlika dok su maleni) nema mi smisla da macici koje on stvori uokolo (ako smugne iz kuce nekim slucajem, a ovako kao kastrat ne pokazuje zelju da ode ikuda, cak mu je i balkon bezveze ukoliko mi nismo s njim) zavrse isto na smetljistu, rijeci, ili pak utopljeni u kanti vode (zivim van grada pa je to na zalost cesta pojava medju lokalnim stanovnistvom)

posto je udomljen preko udruge kastracija je bila besplatna, dakle - ako netko bas i zeli kastrata a nema novaca - uvijek moze udomiti micu preko nege od mnogobrojnih udruga... samo treba potpisati papir... meni taj papir nije predstavljao problem jer ga potpisujem radi ljubimca kojeg cu tako i tako paziti, necu ga zlostavljati, nece biti izbacen kad mi dosadi itd... tak da ne kuzim zasto je toliki problem potpisati papir kada tako i tako svjesno i odgovorno uzimamo ljubimca...  -?

sto se naravi tice - ostao je isto klupko dlake, veliko zlopamtilo, maza kad zeli... igra se kao luđak s lopticama i svime sto mu je u datom trenutku zanimljivo... jedino ne zove mačke i ne zapisava po kuci... nije cak ni debeo, prirodno je vecih gabarita, a uz normalnu prehranu i aktivnost tesko da ce se udebljati...
« Zadnja izmjena: Prosinac 01, 2010, 10:23:40 prijepodne od Pandorica »
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #144 u: Prosinac 01, 2010, 10:28:26 prijepodne »
Citat:
na selu se zna čija je čija i makar ti ulaze u dvorište (doduše, meni ne) ti nemaš pravno NIŠTA napravit.
osim postreljat ih dok nitko ne vidi >_>
sarkazam, naravno.

ali se zato u gradu jako dobro zna jer malo promrzlo mače uz cestu očito nije ničije.
a sa takvima se ja "zabavljam"

Ti kao da uporno čitaš samo ono što tebi paše!!!!!
Da si pažljivo čitala što pišem znala bi što sam rekla!
Ponavljam da susjedi u mojoj okolici ne vole mačke (čitaj životinje), i onih par pasa živi bože me oslobodi. Ili hodaju po cijeloj okolici ili žive zatvoreni u 2 kvadrata dvorišta.
A kako je blizu mene šuma ljudi ovdje donose mačiće i bacaju. Ima ih i dugodlakih i kratkodlakih, kakve got želiš. Obzirom da svi mi griješimo što se vi ostali onda ne dogovorite i očistite lijepo taj kraj kada ste tako požrtvovni, a to će onda biti ok ponovo do proljeća dok ne donesu novu turu!
A i kada će sve mačke biti sterilizirane onda moj mačak neće imati što natjeravati.

A oni koji se bave uzgojem, a koji ne kontroliraju gdje njihove životinje idu uzmite pod svoje i educirajte!!!!
Jer po meni je bolje udomiti mače ili psa koje ti dođe nego poticati zaradu na onome što vi pokušavate spriječiti. A jedan dio ponovo završi na ulici!!!

A nakon toga kod mene na dvorištu.


A što se tiče psa da mi čuva dvorište, ja sam realna, nemam još ni boju na fasadi, a kamoli ogradu i znam da nemam uvijete za psa, prema tome......blago tebi!!!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: traže se mačići
« Odgovori #145 u: Prosinac 01, 2010, 10:30:24 prijepodne »
Baš je sladak bjelko, takvog smo i mi htjeli al eto uletila neka žuta...
Al najjači su mi oni koji kažu: "Neču nikakvu mačku osim ako nije kao ona iz Wiskas reklame" :D :roll:
I Love Animals... They’re Delicious

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: traže se mačići
« Odgovori #146 u: Prosinac 01, 2010, 11:09:37 prijepodne »
Jeli netko jeo mačku - onako na lovački

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #147 u: Prosinac 01, 2010, 11:14:06 prijepodne »
Baš je sladak bjelko, takvog smo i mi htjeli al eto uletila neka žuta...
Al najjači su mi oni koji kažu: "Neču nikakvu mačku osim ako nije kao ona iz Wiskas reklame" :D :roll:

e da mi je 1kn za svaku osobu koja me pitala za takvog miceka...

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #148 u: Prosinac 01, 2010, 11:20:27 prijepodne »
Ti kao da uporno čitaš samo ono što tebi paše!!!!!
Da si pažljivo čitala što pišem znala bi što sam rekla!
Ponavljam da susjedi u mojoj okolici ne vole mačke (čitaj životinje), i onih par pasa živi bože me oslobodi. Ili hodaju po cijeloj okolici ili žive zatvoreni u 2 kvadrata dvorišta.

ne draga moja, ti ne čitaš.
u postu koj si citirala se uopče nisam osvrnula na tvoje mačke nego na svoje.
pošto si mi napisala da ni ja ne vidim okolne mačke jer imam psa (za koeg sam btw napisala da se igra sa tim mačkama).
dakle, ja susjedove ne da ne mogu nego ne SMIJEM kastrirati čisto iz razloga što nisu moje.
a znaš li kako završavaju mačići na selu?
kao gnojivo za njivu.
ako im treba mišolovaca onda ostave miceka ili 2, ako ne treba utope ili preskoče taj dio pa odmah zakopaju.

a i oni rijetki miceki za koje nitno ne zna čiju su, koji btw dolaze u blago rečeno katastrofa tanju, poudomljavam.
i mail mi je pun ljudi koji mi šalju slike tih miceka, da paće, svojevoljno, i mogu vidjet kako odrastaju.



Citat:
A i kada će sve mačke biti sterilizirane onda moj mačak neće imati što natjeravati.

mačak koj se tjera a nema mačaka u blizini neće stat, on će tražiti mačku dok ju ne nađe.
imanje samo steriliziranih (držat ću se te riječi radi jednostavnosti) neće ga spriječit da luta okolo i tuče se sa drugim mačorima koji su u potrazi za istim

Citat:
A što se tiče psa da mi čuva dvorište, ja sam realna, nemam još ni boju na fasadi, a kamoli ogradu i znam da nemam uvijete za psa, prema tome......blago tebi!!!!

ako imaš dovoljno love da pokastriraš i hraniš sve susjedove mačore a da ti muž i ne skužiu manjak prohoda onda baš i ne vjerujem u to

Offline sasa-f

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #149 u: Prosinac 01, 2010, 11:48:35 prijepodne »
cann jedno pitanje za tebe
tvoja zena je ostala svaki put trudna kad je imala plodne dane? jer ako tako racunamo ja bi trenutno imala oko 15 klinaca, s obzirom da studiram ne bi ih imala s cim prehraniti i ostavila bi ih na cesti....po tvojoj logici to je prirodno?

nikoleta
azili postoje ali su PUNI, zasto, zato sto neki ljudi ne kastriraju svoje macke i pse
da su zenke koje su okotile moje stence bile na vrijeme kastrirane ja danas ne bi imala tri psa u stanu nego jednu tvoricu i ne bi trosila soma kuna mjesecno na hranu za pese
znas koji sam odgovor dobila kad sam zvala azile? PUNI smo i tako na svih 5-6 mjesta di sam pitala
iskreno divim ti se jer mozes okrenuti glavu na drugu stranu i zazmiriti ja to ne mogu jbg i naravno da su osobe meni slicne frustrirane kad vide kako ljudi izbacuju na cestu zivotinje a one se jos na to kote okolo

svima ostalima
imam potpisana tri ugovora (za tri psa) sa noinom arkom i dumovcem, nakon potpisivanja ugovora cijepljenje i kastracija su BESPLATNI
jedino sto se u ugovoru zahtijeva je da se brines o doticnoj zivotinji i ne zlostavljas ju
nedavno dok sam radila u pet shopu mi je dosao lik i trazio njemackog ovcara bez papira, kad sam pitala zakaj bez papira odgovor je bio da je jeftiniji  :roll:
rekla ok odite u dumovec ima tamo slicnih pasa, je ali tamo treba potpisati ugovor
da sam dosla do zakljucka da bi njima pas bio na lancu i da oni zapravo nema dovoljno novaca da ga uzdrzavaju pa i ak se razboli bumo metak u lavu i nabavili novog jer nemamo novaca za veterinara
ali oni jako vole pese
ne znam za vas tu ostale ali ja bi dala lijevi bubreg za nekoga koga volim a ne metak u glavu ali ajde mozda sam ja malo cudna
sada kad mi netko kaze da ne zeli zivotinju uz ugovor o dobrobiti doticne zivotinje ja bi trebala dati zivotinju i rec ok slobodno joj sprasite metak u glavu prvom prilikom kad se razboli? ili dosadi ili odraste i pocne previse jesti