Travanj 26, 2024, 10:34:12 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Bijeli mjehurici na "duhu" ?  (Posjeta: 14412 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iluvatar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
Odg: Bijeli mjehurici na "duhu" ?
« Odgovori #50 u: Travanj 14, 2009, 20:36:55 poslijepodne »
Nazalost, zivince je sinoc uginulo :(( pa je ovo vjerojatno zadnji update. Izvijestit cu samo sto mi je odgovorio g. Emil , ako dobijem povratnu informaciju od njega. Voda u "karanteni" se usmrdila vec nedugo nakon gotovo kompletne zamjene. Isprva sam krivio nezrelu filtraciju. Po mjerenjima, amonijak je bio alarmantan, pa sam hitno ukrao punici nekakvu kacu od cca 80l. Prebacio sam ga tamo, i stavio samo frisku vodu bez ikakvog tretmana, no vise se nije htio puno micati, a jeo nije nista vec nekoliko dana. Pokusao sam mu direktno pincetom ubacivati hranu, no kad bi i uspio samo bi ju ispljunuo. Disao je i micao se sve sporije. Jucer popodne je uginuo :< .  Nakon sahrane sam jos jedom testirao vodu, amonijak je opet bio povisen. To je poveca riba, no ne vjerujem da bi u normlanim okolnostima mogla zagaditi tako puno vode u samo nekoliko sati, tim vise sto nije nista jeo niti izbacivao izmet vec nekoliko dana. Pretpostavljam da se radilo o nekim izlucevinama uzrokovanima bolescu, no ko ce ga sad znati. Po smrti, koza je bila prilicno sluzava, mjestimicno pokrivena bjelkastim filmom, no nije imala nikakav poseban ili neuobicajen miris. Ironicno, ali mjehurici su se pred kraj pomalo poceli povlaciti, ili mi se barem tako cinilo...
--
Iluvatar

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Bijeli mjehurici na "duhu" ?
« Odgovori #51 u: Travanj 14, 2009, 20:51:03 poslijepodne »
 šteta :(

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Bijeli mjehurici na "duhu" ?
« Odgovori #52 u: Travanj 14, 2009, 21:25:36 poslijepodne »
jadna riba, baš mi je žao :( :( :(

ono što sad MORAŠ napraviti je pričekati 2 tjedna da vidiš da li su ostale ribe zdrave i za to vrijeme održavati akvarij besprijekorno čistim.
nakon tog vremena, obavezno udomi synodontisa, skalara i trihogastera jer nemaš uvjete za njih i nemoj misliti da oni mogu čekati dok ne skupiš novce za veliki akvarij.
sijamac nek ostane pa mu nakon udomljavanja ostalih nabavi neko prikladno društvo.
nadam se da si naučio lekciju.
zg centar

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Bijeli mjehurici na "duhu" ?
« Odgovori #53 u: Travanj 23, 2009, 09:37:38 prijepodne »
Da li ti se javio kolega sa veterine, što je rekao...