Travanj 26, 2024, 20:56:01 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Osvojeni poklon, a placa se ?!  (Posjeta: 5273 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Osvojeni poklon, a placa se ?!
« u: Rujan 27, 2012, 12:02:43 poslijepodne »
Neznam dal je tko jos nasjeo na takve stvari, sad dal je to oke ili nije.. Jucer je neka gospođa zvala na nas kucni tel, i rekla, da smo osvojili nagradu, u nagradnoj igri i da je nas telefonski broj izvucen, sto mi nije jasno.. nisam se nigdje uclanio da bi sudjelovao.. -? Gospođa je bila ljubazna, i nije spominjala iznos nicega, nego je samo rekla da se postarina placa. Radilo se o kugli za pranje rublja, koju su poslali na nasu adresu.. Dosao danas neki gospodin i kaze da dostavlja kuglu, ali da se kugla placa, tj dostava 100kn, sad kakva je to nagradna igra ako se nesto mora platiti? Razumijem da se dostava placa, ali da je tolika mi nije jasno.. Neznam dal je tko imao takvih slucajeva i nasjeo, ali meni ovo zvuci bas kao zajebancija ljudi, i oni koji nasjednu ostanu budale.. Covjek je inzistirao da se to mora platiti i da on tu kuglu nemoze vratiti nazad, jer ce nama onda kao kazna doci 300kn na adresu??? nit su me trazili da ista potpisem, dobio sam neki jadan racun, ma bezveze stvarno.. mozda grijesim, ali to je samo navlacenje ljudi, neka ih deset nasjedne, eto njima minimalno 1000kn dnevno u ovoj recesijskoj drzavi...  :roll:

sto mislite o tome?
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2012, 12:07:39 poslijepodne od alen_zgb »

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #1 u: Rujan 27, 2012, 12:07:15 poslijepodne »
mislim da si lijepo nasjeo, tj. siguran sam! :up:
nema tu nikakve postarine, jednostavno nazovu 100ljudi u kvartu, od tih 100 njih 10 nasjedne i onda jedan od njih ide u isporuku...
jel imao odoru, obiljezja kakava? siguran sam da nije.
i onda dode i na sve moguče načine moli da mu das lovu za predmet, čija je realna cijena mozda 10-tak kn.

imas sliku te kugle?

osobno znam par ljudi koji su nasjeli...dobili (pardon: OSVOJILI!!!) masažer, naručen s ebaya u obliku dupina za 100kn! a znaš koliko vrijedi- 5kn!
naravno ni baterije s njim ne dobiš jer vrijede 5x više od navedenog




Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #2 u: Rujan 27, 2012, 12:07:35 poslijepodne »
daj nemoj mi reci da si platio 100kn??  :roll:

Offline ZLovric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Našice
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #3 u: Rujan 27, 2012, 12:10:31 poslijepodne »
Neki dan bilo u novinama:
Tipa nazvali... "Dobili ste nagradu, bla, bla,... poštarina 99kn". A tip ni pet ni šest, kaže: "ma nije meni problem, dođem ja osobno po nagradu, samo recite gdje ste!". S druge strane tišina i kraj konverzacije!  :zagrljaj:
_________________________________________________
Paintball klub BlackSheep Našice

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #4 u: Rujan 27, 2012, 12:11:18 poslijepodne »
da, platio sam, jer je inzistirao i nije htio otici..  :roll:

lik je bio u nekakvom autu, nije imao odoru, niti nista.. inace ako su poslali, ja sam ocekivao, postara ili expres.. ali ovako mi je vec sve bilo sumnjivo, tako da sam lijepo nasjeo, jbga događa se.. fak..

slikat cu kuglu i staviti sliku..

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #5 u: Rujan 27, 2012, 12:12:25 poslijepodne »
Bilo je u zadnjem Potrosackom kodu bas to sa kuglama za pranje, postarinom od 99kn i da li je to prevara i sta se moze napraviti. Nisam pratio jer sam nesto radio ali proveri.
Sad bar znas za ubuduce.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline dale

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Slav. Brod
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #6 u: Rujan 27, 2012, 12:13:06 poslijepodne »
Ma ja mislim da je to sve scam,ja sam jednom nasjeo...Zvala neka zena kao iz Dubrovnika da smo osvojili pojas za kraljeznicu,parfem i magnetnu narukvicu,i moramo samo platit postarinu,pa smo odlucili da cemo uzet...Dosao neki lik na vrata i dao mi to u nekoj papirnatoj bijeloj vrecici i kaze postarina 100 kn bez potpisa bez racuna i ja budala mu platim.Kasnije malo ja izadjem na balkon i vidim ga da on izlazi iz nekog bijelog auta Zg tablice i uzima opet tu vrecicu jednu po jednu i ide u druge ulaze...Kad sam malo razmislio pa da su mi poslali postom donjeo bi mi postar ili city expres i bilo bi u kutiji a ne u vrecici,tako da sam jednom nasjeo i nadam se da necu vise nikad  :D :D...

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #7 u: Rujan 27, 2012, 12:13:12 poslijepodne »
bogami EPIC FAIL  :D
sranje, svakome se moze dogodit al ono....
jel imas makar na telefonu prikaz broja pa da vidis koji te broj zvao ili bilo sta drugo pa da ih prijavis?

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #8 u: Rujan 27, 2012, 12:17:33 poslijepodne »
Najzanimljivije je sto sam ja jednom vidio dvojicu koji dostavljaju takve pakete!
Dečki su imali kojih 25-28 godina, znači mladi ljudi, a već toliko iskvareni! Talog, dno dna, šljam!
Ne možeš više vjerovat čega sve nema u ovoj banana državi!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #9 u: Rujan 27, 2012, 12:19:40 poslijepodne »
Nije prevara. barem ne striktno gledano.

I mene su zvali milion puta - od masazera, kugli, energetskih narukvica, 1001 cudo nude. Stvar totalno je besplatna, osvojio si je "slucajnim odabirom". Jedino sto trebas platiti troskove postarine, dostave, ili kako to vec predstave.

To ti je isto kao da ti ja napisem - alene, evo, poklanjam ti akvarij od 100000 litara sa svom opremom, sve je totalno besplatno, ali, znas, ja nisam pri parama da ti to saljem, eto, ako si voljan snositi troskove dostave. I ti kazes - naravno, moze, salji.

I dodje ti lik sa sleperom, istovari akvarij, i ispostavi racun od 23,438 kn. ne, akvarij je i dalje za tebe fiktivno besplatan, a to sto si platio 2 ili 3 njegove vrijednosti na ime "dostave", e tu ti nitko nije kriv.

I to je taj princip - smece ti daju djabe, nakupe 10, 20 ljudi, ista ulica ili kvart, jedan momak sjedne u auto, potrosi 100-200kn goriva dok to razveze i podjeli, od svakog pokupi po 100kn, stavi 2000kn u djep, i svi sretni.

Usput, NISI obavezan preuzeti tu "nagradu", koliko god da lik inzistira. A ako nece otici, samo spomeni magicni broj 112 i jos magicnije "ometanje privatnog posjeda", i da vidis kako nestaju, sve se prasi za njima.  :D Jer, ti uvijek imas pravo, cak i "institucijama" poput poste, dostave, suda, bilo cega - odbiti preuzeti pismo,paket ili sto vec. A kamoli ne nekom u civilu, bez ikakve identifikacije ili slicno.

Ovo me podsjeti, a starija raja ce se sjetiti, na kupovanje cigli subotom navecer ispred diska.  :D :D :D :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #10 u: Rujan 27, 2012, 12:20:48 poslijepodne »
ma joj sta da kazem, zaj...bali me i sta cu.. sad da ih trazim i provjeravam, neda mi se oko toga, jer cu imat vise posla i zezancije nego ovako reci sad znam i nenasjedam vise.. imam neki jadan racun, gdje pise ime firme i da je u varazdinu..
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2012, 12:28:55 poslijepodne od alen_zgb »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #11 u: Rujan 27, 2012, 12:23:03 poslijepodne »

Nisi trebao uzeti...al dobro, zeznu uvijek tako samo pristojne ljude.
Jednog Delboya nebi uspjeli preveslati...taj bi i arapu prodao pustinjski pijesak. :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #12 u: Rujan 27, 2012, 12:24:49 poslijepodne »
Da, ovo je bas Delboy sistem. Trotter indenpendent trade. Pariz-New York- Varazdin.

I sigurno im je moto "iduce godine u ovo doba cemo biti milijunasi"....jos samo da frknemo 105,872 ove kugle, i na konju smo.  :D :D :D :D :D

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #13 u: Rujan 27, 2012, 12:27:23 poslijepodne »
dobio sam neki jadan racun, ma bezveze stvarno.
Pošalji taj račun poreznoj upravi.
Definitivno te nitko ne može prisliliti da preuzmeš nešto ako ne želiš, čak i ako si naručio neku robu, možeš odbiti primitak (znam radio sam u Overseas expressu).
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #14 u: Rujan 27, 2012, 12:28:26 poslijepodne »
Neki dan bilo u novinama:
Tipa nazvali... "Dobili ste nagradu, bla, bla,... poštarina 99kn". A tip ni pet ni šest, kaže: "ma nije meni problem, dođem ja osobno po nagradu, samo recite gdje ste!". S druge strane tišina i kraj konverzacije!  :zagrljaj:

taj je pravi, ali vidis neko se u tom trenutku neceg sjeti, dok netko bas i ne..  :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #15 u: Rujan 27, 2012, 12:32:39 poslijepodne »

jel imas makar na telefonu prikaz broja pa da vidis koji te broj zvao ili bilo sta drugo pa da ih prijavis?

nemam prikaz broja na telefonu.. ali na racunu pise ime te trgovine i gdje se nalazi.. pa se moze preko toga pronaci, ali nebi se htio zaje... s tim..

Offline nick08

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #16 u: Rujan 27, 2012, 12:34:42 poslijepodne »
Nije prevara. barem ne striktno gledano.

I mene su zvali milion puta - od masazera, kugli, energetskih narukvica, 1001 cudo nude. Stvar totalno je besplatna, osvojio si je "slucajnim odabirom". Jedino sto trebas platiti troskove postarine, dostave, ili kako to vec predstave.

To ti je isto kao da ti ja napisem - alene, evo, poklanjam ti akvarij od 100000 litara sa svom opremom, sve je totalno besplatno, ali, znas, ja nisam pri parama da ti to saljem, eto, ako si voljan snositi troskove dostave. I ti kazes - naravno, moze, salji.

I dodje ti lik sa sleperom, istovari akvarij, i ispostavi racun od 23,438 kn. ne, akvarij je i dalje za tebe fiktivno besplatan, a to sto si platio 2 ili 3 njegove vrijednosti na ime "dostave", e tu ti nitko nije kriv...





100.000 litara sa opremom, po cijeni 23.438 kn ?!... Dobra cijena, nema što!

Eto, daj mi koji dan da nazovem nekoliko potencijalnih kupaca, pa se dogovorimo nešto!   ;)

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #17 u: Rujan 27, 2012, 12:37:39 poslijepodne »
Prodavao sam digitalnu kameru preko njuskalo.hr, koja vrijedi cca 950 kn. Javio mi se covjek iz Engleske preko e-maila kao da mu sin radi u Nigeriji na nekom "projektu"., naravno sve na engleskom jeziku pisano. Rekao je da bi mi platio 200E za nju i dao mi je adresu. Naveo je kada pošaljem kameru da slikam uplatnicu i da će mi tada uplatiti novac na žiroračun. Ono ja mu pošaljem sliku uplatnice, a on meni sliku srednjeg prsta.

Uglavnom sve je to idealno, lijepe pare ti ponude i čovjek se zanese. Internet mutikaša ima na bacanje, na ništa ne treba nasjedati. Niste vi dužni ništa platiti što god da vam donesu pred vrata.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #18 u: Rujan 27, 2012, 12:50:58 poslijepodne »
eto u buduce, svi koji ste vidjeli ovo, ako vam se dogodi slicno sjetite se.. ovo mi je test, sad cu biti malo sigurniji i odbijati takve slucajeve.. svi danas grijesimo, to nam je mana, ali tako i naucimo stogod.. sta je tu je, navlakuša je i to je to..

evo slika kugle, jest da sam cuo od susjeda da posluzi jako dobro u pranju rublja, ali ova mi naspram onih koje su skuplje djeluje, tj izgleda, bas da je kopija, neki kinez  :D piše 1000 pranja, sto nevjerujem da ce ih biti niti 10..

vidio sam na njuskalu, da ovakve prodaju po 100kn, znaci, ja sam ipak platio kuglu a ne postarinu.. sramota tih ljudi, sto samo tako mogu zaj... nas koji smo ajmo reci posteniji i nebi takve stvari mogli radit drugima.. ipak ja to nebi nikada, za nikakvu paru..  :down:


Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #19 u: Rujan 27, 2012, 12:56:14 poslijepodne »
Kada kod mene nazovu da kažu da smo osvojili poklon, tko god da se javi na telefon uzbuđeno kaže da su baš dragi i da nek pošalju i poklope  :devil:

Pogodite koliko poklona sam do sad dobila  :devil:

Nema tu nikakve kazne, na osnovu čega te može kazniti? Ako ne uzmes paket za koji bi trebao platiti poštarinu, on se vraća posiljatelju :D
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2012, 13:04:33 poslijepodne od Dellete »

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #20 u: Rujan 27, 2012, 12:59:26 poslijepodne »
da to je prevara!

Zvali i nas doma, javila se moja baka,sva sretna nešto osvojila, ja tada nisam doma bio ali mi ispričala kasnije o čemu se radi.
žena zvala drugi dan da potvrdi adresu,ja se javio, obzirom da sam već čuo kako se to ordinira preko telefona i naplačuje poštarina, fino sam joj spomenu rodbinu i poklopio, ni nagrade ni poštarine ni a ni b iza toga  :D

Na inzistiranje plačanja poštarine ja bih inzistirao sa jednom gospodinu iza uha, zapravo bih ga pozvao unutra zaključao vrata te pozvao policiju.

Evo našao neki članak koji se tiče točno ovoga:

http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/prevare-poklon-stize-uz-postarinu-od-135-kn--360026

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #21 u: Rujan 27, 2012, 13:00:22 poslijepodne »
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #22 u: Rujan 27, 2012, 13:09:51 poslijepodne »
Omakla mi se jedna nula, ali poanta stoji.  :D :D :D


Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #23 u: Rujan 27, 2012, 13:19:55 poslijepodne »
da, platio sam, jer je inzistirao i nije htio otici..  :roll:

Da mi je vidit toga koji nebi htio izić iz mog dvorišta...  -?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Osvojeni poklon, a placa se ?!
« Odgovori #24 u: Rujan 27, 2012, 13:36:38 poslijepodne »
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=217&cHash=beb3688dce

Evo ga "Potrosacki kod" - pocinje na 18 min.



e bas to je to, isto tako se dogodilo i meni, sve kako je ona objasnila, tako je lik i meni rekao, kreten.. joj da mi ga je vidjet ponovno... nemogu vjerovat na sto sam nasjeo, fak.. stvarno mi je zao kako ce takvi doci opet nekome i kako ce netko opet nasjest kao sto sam ja i ostali..  >:( >:( >:(


da, platio sam, jer je inzistirao i nije htio otici..  :roll:

Da mi je vidit toga koji nebi htio izić iz mog dvorišta...  -?

a vidis, nije htio izac, pola sata je bio kod mene i stajao, ja mu reko da necu platit, a on kaze da ima razgovor snimljen i da ce to poslati nekome, tko ce meni na adresu poslati kaznu od 300kn i da ce taj postupak danas odmah krenuti ako ja odbijem paket preuzet.. ali ja sam bio doma sa sestrom a njih dvojica su bili, tako da neznam sto reci, u tom trenutku uvijek pokusavam biti ljubazan prema svima, ali vidim da grijesim, treba takve i poslat negdje da nekazem gdje..  X-( :down: