Travanj 29, 2024, 17:38:50 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Podloga u akvariju?! JBL Manado  (Posjeta: 5165 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CiC

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Podloga u akvariju?! JBL Manado
« u: Veljača 09, 2012, 13:30:37 poslijepodne »
Rasturio sam cijeli akvarij, i izvadio sam van podlogu (zemlju) za bilje, koristio sam JBL Manado i toga imam jako puno, oko 40 litara (velik je akvarij)

E sad me zanima, da li mogu samo taj manado prokuhati i opet ga vratiti u akvarij ili??? Da ne kupujem ispocetka jer mi ga treba podosta


Offline Riky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2012, 13:34:02 poslijepodne »
mislim da su biljke iscrpile van iz podloge što im je terbalo, a da bi daljnjim iskuhavanjem postigao ništa konkretno
pikni zemlju za cvijeće (florabela), puno jeftinije od kupovine ''akvarističke'' zemlje za biljke, jedino ju moraš namakat par tjedana
Carpe diem!
''...šaka suza, vrića smija...''

Offline CiC

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #2 u: Veljača 09, 2012, 13:57:03 poslijepodne »
problem je u tome sto je to danas, i sutra treba biti gotovo, a razlog rastavljanja sve su puževi, tj. najezda puževa, bilo ih je na milijune!

Nekako sam mišljenja da se nebi trebalo nista dogoditi ako tu zemlju samo prokuham, da ubijem puževe i sl.

Zemlja je bila unutra 10 mjeseci, i stavljam uredno easy life carbo i easy life pro-fito, zato i mislim da nebi trebalo biti problema...

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #3 u: Veljača 09, 2012, 14:32:23 poslijepodne »
JBL Manado ubiti i nije neka hranjiva podloga (osim što na sebe navodno veže višak elementa i onda ih naknadno otpušta), nego je to više završni sloj podloge. Za zahtijevnije bilje bi bilo dobro staviti ispod nje i nešto "jače", znači zemlju ili kakav kompletni supstrat.Dobra je za naseljavanje bakterijskih kolonija i prozračna je (čak i previše pa je ja mješam sa sitnim šodrom da dobijem na kompaktnosti jer je inače teško sa njom složiti neki scape).
Znači to bi po meni bio samo malo bolji pijesak jer se ne sabija i ne vidim razlog da ga ne staviš nazad u akvarij.
Makar sa kuhanjem češ osim puževa ubiti i sve bakterije iz nje, tak da slijedi i  ponovno cikliranje.Ok ako si imao problema sa nekom bolesti, al protiv puževa po meni postoje bezbolnija riješenja od raskopavanja akvarija.
Peri - kuhaj - vračaj u akvarij i nabavi si Helene (pužem protiv puža)  :up:

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2012, 14:36:04 poslijepodne »
Mislilm da ne bi trebalo biti problema (zbog eventualnog raspadanja) sa prokuhavanjem manada, ali to mozes i testirati sa nekom manjom kolicinom, pa javiti rezultate da i mi drugi znamo.   :)

Sad ti je prilika da ispod manada dodas i neku hranjivu podlogu (npr. JBL aquabasis plus).

Edit: Evo Mrnja ti je vec napisao.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline CiC

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #5 u: Veljača 09, 2012, 15:03:24 poslijepodne »
Ma necu stavljat nisa vise ispod, pomijesat cu manado sa pijeskom i to je to, pa biljke mi rastu ko blesave, svakih 10 dana imam rezidbu i bacanje viska, nemam kamo s time, mislim da ce ovo biti OK

A sto se tice puzeva, vise nema nikakvih kemijskih koncentrata za puževe, a helene imam, jedno 30-40 komada, ali nema uspjeha, i dalje su mi se kotili ko blesavi, nisam vidio drugo rijesenje nego sve rastavit, prokuhat, bilje u hipermangan, helene povadit posebno, i ribice u mali akvarij

Imao sam i botie, par vrsta, ali bez uspjeha, sad se nadam da ce biti sve OK, ali i ako nece sacuvat cu par helena za svaki slucaj Akvarij mi je 140X60X60 tako da nije jednostavno sve to rijesiti

Hvala na pomoći, stavit cu ovaj manado opet pa cemo vidit kakva ce bit situacija pa javim rezultate kroz koji dan

LP :-)

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #6 u: Veljača 09, 2012, 16:19:39 poslijepodne »
Ako si imao puževe, opet ćeš ih imati. Vjerojatno previše hraniš ribe pa se puževi masovno kote.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #7 u: Veljača 09, 2012, 21:12:53 poslijepodne »
Ja sam imao milijon puževa u akv, ali sa kupnjom 8 helena , koje su se razmnožile  i sa njih jedno 50 kroz 3-4 mj, sad gladuju, nema ni jednog puža.
Strpljen-spašen

Offline juhgdr14

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Lokacija: Split
Odg: Podloga u akvariju?! JBL Manado
« Odgovori #8 u: Svibanj 26, 2012, 15:34:30 poslijepodne »
I meni je ta od Jbl predobra biljke rastu ko lude, naravno gnojivo i co2