Travanj 27, 2024, 04:20:04 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: molim savjete za novi akvarij  (Posjeta: 11384 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #25 u: Srpanj 16, 2013, 17:31:12 poslijepodne »
peto i šesto je bilo upravo poklopci i rasvjeta koji su bezobrazno skupi po shopovima...  :down:

drugo, razlika u tome "možeš naći" i "toliko košta" je ogromna ... ;) to "možeš naći" se desi jednom u desetljeću ako si na pravom mjestu u pravo vrijeme, pa je neusporedivo ....  :up:

treće,  što se tiče strojnog brušenja, alat kojim to možeš odraditi košta koliko ti naplate brušenje... :D .. sa slobodnim prostorom se mogu složiti da može biti problem  :up:

no, da skratimo .... netko tko nezna koristiti ruke i alat i netko tko to nema gdje, glupo mi je da uopće ide postavljati takva pitanja.. ;)

ukratko, mene je za akvarij od 54l (znači mali akvarij, za veći neću ni spominjati) samogradnja koštala nekih 550-600 kuna manje nego da sam ga kupio .. (uračunata i sva oprema), a to je moramo priznati lijepa cifra .... i evo sve funkcionira već mjesecima..  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #26 u: Srpanj 16, 2013, 17:44:14 poslijepodne »
drugo - cak i u shopovima se zna pronaci akvarij od 54 litre po 130-150kn, ako pricamo o samom staklu. ne mozes usporedjivati 120kn za samo staklo, ili 400-500 za isti akvarij sa svom pripadajucom opremom i poklopcem (rasvjetom), a takvi su najcesce u trgovinama ako govorimo o toj litrazi.

dalje, ovdje ne pricamo o ljepljenju teglice od 50 litara, pricamo o 400-500 litara vode, a to nije niti zabavno ljepiti, niti zabavno razmisljati "oce li drzati".  :D

trece - niti svi imaju podrum, niti mogucnost STROJNOG brusenja. naglasavam - strojnog. niti potreban alat, niti sajbe, niti ista, a rucno smirglati staklo nije nimalo zabavno, ne pricam o malo uglancati rub, to je ok, ali ako imas bas smirglanje - rukom zaboravi.

cetvrto - bas i nema neke razlike. oko dna je eventualno malo urednije i estetski ljepse, jer nemas spoj silikona s vanjske strane, sve je unutra, a to se isfugira. a u spoju uvijek ostane malo silikona koji viri van, tesko ga je ukloniti, a onda je ljepse ako se spoj ne vidi. (jasno, ne mozes ga izbjeci na bokovima, ali). postoje neke teorije da je cvrsci akvarij ako je ljepljeno oko dna, a ne na dno, ali u praksi mislim da je svejedno ako je dobro sljepljen.

naravno, sve je stvar misljenja i osobnog iskustva, ali nekako uvijek ispadne da jeftinije nije i najbolje rjesenje, pa prema tome - pare u ruke i uzmi posteno, jer je to vjerovatno samo jednom da uzimas takav akvarij, i neces ga skoro mjenjati.
Slazem se s Tobom,nije 54 i 500l isto,ako 500l procuri nije ugodno...Pogotovo znajuci da si sam sje... stvar,a ako ga je netko profesionalno lijepio imas koga hvatati za vrat :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #27 u: Srpanj 16, 2013, 17:49:52 poslijepodne »
ukratko, mene je za akvarij od 54l (znači mali akvarij, za veći neću ni spominjati) samogradnja koštala nekih 550-600 kuna manje nego da sam ga kupio .. (uračunata i sva oprema), a to je moramo priznati lijepa cifra .... i evo sve funkcionira već mjesecima..  :up:

znaci, ne samo da si ga dobio djabe, vec ti je netko jos i platio da ga uzmes?

popularni kompleti poput eheima i slicnih gotovih akvarija od 54 litre kostaju od 400-500kn. da te citiram - toliko kosta. filter, grijac, poklopac, rasvjeta, sve.

iako bi se o pojedinom elementu, odnosno njegovoj kvaliteti dalo raspravljati, ipak je to gotov i apsolutno funkcionalan komplet, koji ne zahtjeva nikakav dodatni trosak.

Da, mozda si ti stavio bolju rasvjetu, mozda si kupio kvalitetniji filter, ali brate - nisi ustedio 550-600kn.

Sto ste se svi zakacili oko cijene tog brusenja, pa ne uzimaju 10000kn po kvadratu? i nemate 10000 kvadrata za brusiti? kad je meni staklar pravio akvarij, cijena kompletnog akvarija s strojnim brusenjem, ljepljenjem,  i cijenom njegovog rada je bilo 300kn. za 112 litara akvarij.


Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #28 u: Srpanj 16, 2013, 17:57:06 poslijepodne »
u 2 pet shopa (koliko ih ima u mom gradu) za akvarij te veličine sa kompletnom opremom su me tražili cca 100€ .... a ja sam sve skupa platio cca 250 kuna.... ;) ok, priznajem, prevario sam se u računici za 50 kuna... my bad ... :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #29 u: Srpanj 16, 2013, 18:26:02 poslijepodne »
cuj to je vec druga prica, da te parafraziram "trazili su me" i "toliko kosta" nisu iste stvari.  ;)

ja znam da sam eihemov akvarij te litraze platio nekih 450kn, a kasnije sam saznao da se to moglo i malo jeftinije naci. tako da, to je ta cijena.

sve u svemu i nije bitno, otisli smo s teme skroz, cijena je takva kakva je, moze se proci malo jefitnije ili malo skuplje, ali i dalje poanta stoji - takav akvarij je bolje uzeti od "profesionalaca", nego ici ustedjeti neku paru, pa eventualno imati problema. i opet ponavljam svoje misljenje, koje je mozda i pogresno - akvarij od 400-500 litara neces pribaviti za 200kn, fali ti svakako jedna nula, ako hoces da to bude posteno.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #30 u: Srpanj 16, 2013, 20:16:35 poslijepodne »
o akvariju o kojem ja pričam i je riječ o profesionalcu ... ako se tako može nazvati čovjek koji živi od toga... :)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #31 u: Srpanj 16, 2013, 20:28:06 poslijepodne »


A jebemu miša.  Molim razmisliti prije nego se ista piše.

Zašto se ljepi oko dna a ne na dno ?!? .  Pa valjda jace drži ljepljeno oko dna.

Brzo neka neki statičar izvuče formule i izračuna sve točno.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #32 u: Srpanj 16, 2013, 21:18:53 poslijepodne »
Ja sam kupio  akvarij u Osijeku,radio ga je profesionalac iz Pozege,ali to je bilo kao da se kakvo dijete bavilo izradom,gore je bilo mm silikona,dolje dva do tri mm,staklo rucno i neravnomjerno izrezano,brusenje necu ni spominjati...,a platio ga kao da je tvornicki....U ljepljenje necu ulaziti jer akvarij nije procurio i drzao je,ali estetski rugoba,tako da radje i dam malo vise para,ali da se ne stidim kako je to odradjeno.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #33 u: Srpanj 16, 2013, 21:20:37 poslijepodne »
Nije problem staklo izbrusiti...Grubi vodobrusni za aute,spuzva i voda.Problem je zaljepiti i izrezati na prave mjere.Staklo se ljepi tako da je dno osnova.Stranice i bokove ljepis okolo dna,dakle moras racunati debljinu stakla.Mjere bi bile;DNO 120x60 (1 komad).BOKOVI 60x60 (2 komada),STRANICE 122 x 60 (2 komada).Nije problem to zaljepiti,ali mora to ljepiti iskusni akvaristicar.Staklari nemaju iskustva.Da,treba ti jos dvije letve staklene 110x5 isto 10 mm staklo za gornja pojacanja koja ljepis na stranice 1cm od vrha.
nije dobro,ide 122,2 x 60 prednja i zadnja strana,jer imas spoj silikona 1mm sa svake strane
[/quote
Ma to je zanemarivo,10 mm staklo nema potrebe za taj milimetar,ali nista nece pogresiti ako stavi milimetar dva vise...
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #34 u: Srpanj 16, 2013, 21:21:18 poslijepodne »
Moj savjet je staviti sve na papir,vidjeti razliku u cijenama,ali svakako izradu prepustiti nekome tko zna,jer parket,namjestaj... vise kosta od cca 400kn razlike u cijeni :up:

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #35 u: Srpanj 16, 2013, 21:23:16 poslijepodne »
Ja sam kupio  akvarij u Osijeku,radio ga je profesionalac iz Pozege,ali to je bilo kao da se kakvo dijete bavilo izradom,gore je bilo mm silikona,dolje dva do tri mm,staklo rucno i neravnomjerno izrezano,brusenje necu ni spominjati...,a platio ga kao da je tvornicki....U ljepljenje necu ulaziti jer akvarij nije procurio i drzao je,ali estetski rugoba,tako da radje i dam malo vise para,ali da se ne stidim kako je to odradjeno.
neznam jel riječ o istom čovjeku jer ovaj što je meni radio i radove koje sam vidio nisu ni slični ovome što ti navodiš ... dva njegova uratka ti mogu slikati odmah ...
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #36 u: Srpanj 17, 2013, 13:08:45 poslijepodne »
zbunjujete me  :D
ja cu prvo pogledat cijene kod staklara, mozda cak i danas, ako ne vec cu ovaj tjedan.. ako je razlika u 200-300 kn onda cu uzet gotov ali ako se moze vise ustedit neznam, onda bi rade tako, i uostalom jos moram kupit i opremu tako da ce me i to kostat vjerojatno ko i akvarij..

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #37 u: Srpanj 17, 2013, 13:20:57 poslijepodne »
Je, tema se pretvorila u totalni kaos, ko i puno njih u zadnje vrijeme  -?  -?




Offline tommySB

  • Trade Count: (+15)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: SLAVONSKI BROD
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #38 u: Srpanj 17, 2013, 13:22:16 poslijepodne »
slušaj njih i radi kako znaš... :D :D
CATCH AND RELEASE
Znao je reći marva je marva,u trnju jede u blatu spava, al se nikada ne uprlja ko čovjek

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #39 u: Srpanj 17, 2013, 13:49:38 poslijepodne »
 :D :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #40 u: Srpanj 17, 2013, 13:50:05 poslijepodne »
svakako se raspitaj kod nekog lokalnog staklara, ako mozes proci jeftinije a ne ugrozavati kvalitetu i miran san - zasto ne.

moje iskustvo sa staklarima je 50:50. radili su mi 2 akvarija, 112 i 230l. ovaj prvi je primjerak kojeg se nebi ni velika imena i marke postidjele, precizno, pedantno, vrhunski rad, i smijesna cijena.

drugi je imao samo povoljnu cijenu, sve ostalo je bio cisti amaterizam, od totalnog nerazumjevanja funkcije akvarija (da je to posuda koja mora drzati vodu, a ne zrak), impoviziranih pojacanja i ojacanja (nakon reklamacije da akvarij curi, pusta i uvija se), a rezultiralo je tako da sam zasukao rukave, kupio silikon, razljepio, poljepio, brusio, pravilno postavio ojacanja - radi bez greske i dan danas.

na kraju, kako je "majstor" staklar sam priznao - on je radio male akvarije, koje i nije neka mudrost poljepiti, tako nesto "veliko" nije nikad radio, drugim rijecima isao je na sistem daj pare, pa cemo kasnije izmisljati isprike.

tako da, dobro se raspitaj, bez namjere da ikoga prozovem ili nedajboze uvrijedim, i sve ove lokalne "garaza" firme su isto tako staklari, ali staklari sa ogromnim iskustvom, i nebrojenim poljepljenim akvarijima svih dimenzija i litraza. nije to ni juwel, ni eheim, ni ovo ili ono, ali ljudi znaju svoj posao, pa ako je razlika izmedju XY akvaristika-teraristika i lokalnog staklara imalo prihvatljiva, ja nebih 2 puta razmisljao. ili se odluci prihvatiti rizik, pa kako prodjes.


Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #41 u: Srpanj 17, 2013, 13:51:05 poslijepodne »
Evo jedna od brojnih tema na forumu o vrhunskim staklarima i njihovim uradcima: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=3180.15
Upiši u tražilicu i naci ces ih jos..

Najbolje prepusti ljepljenje akvaristi koji se bavi time, ili akvaristickom ducanu, ostalo je po mom misljenju preriskantno za akvarij te velicine.

p.s. Znas da ce stranice biti jako teske i tesko ce biti manevrirati s njima, ljepila sam akvarij od 200lit pa sam se namucila ko konj zbog debelog i teskog stakla.

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #42 u: Srpanj 17, 2013, 13:56:34 poslijepodne »
pa za lijepit akvarij nisam ni mislila dat staklaru.. to bi meni decko zalijepio, reko je da kuzi kako bi ga trebalo zalijepit i da bi to mogo, on mi je lijepio akvarij od 150 l i sve super

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #43 u: Srpanj 17, 2013, 13:56:59 poslijepodne »
p.s. Znas da ce stranice biti jako teske i tesko ce biti manevrirati s njima, ljepila sam akvarij od 200lit pa sam se namucila ko konj zbog debelog i teskog stakla.

ma kakvi mi ljepili 2 M stranice i nije bilo problema. Uzmes silikon od aquaterre i drzi gotovo instant. bilo nas je samo troje
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #44 u: Srpanj 17, 2013, 13:58:15 poslijepodne »
Evo jedna od brojnih tema na forumu o vrhunskim staklarima i njihovim uradcima: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=3180.15
Upiši u tražilicu i naci ces ih jos..

Najbolje prepusti ljepljenje akvaristi koji se bavi time, ili akvaristickom ducanu, ostalo je po mom misljenju preriskantno za akvarij te velicine.

p.s. Znas da ce stranice biti jako teske i tesko ce biti manevrirati s njima, ljepila sam akvarij od 200lit pa sam se namucila ko konj zbog debelog i teskog stakla.

uh vjerujem da je tesko  -?

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #45 u: Srpanj 17, 2013, 13:59:27 poslijepodne »
p.s. Znas da ce stranice biti jako teske i tesko ce biti manevrirati s njima, ljepila sam akvarij od 200lit pa sam se namucila ko konj zbog debelog i teskog stakla.

ma kakvi mi ljepili 2 M stranice i nije bilo problema. Uzmes silikon od aquaterre i drzi gotovo instant. bilo nas je samo troje

onda cu uzeti taj silikon  :)

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #46 u: Srpanj 21, 2013, 02:44:57 prijepodne »
nakon razgovora sa mamom koja je ukratko rekla- da nisam normalna, da sad imam 200l ,da sada zelim preko 400l, da cu sljedece htjet 1000l, pa da mi ni to nece biti dovoljno pa da cu htjet cjelu sobu pretvorit u akvarij i pitat cu gore susjeda dali mu mogu iskopat rupu u podu da mogu hranit ribe kroz nju, zakljucak je da cu moci uzet veci akvarij kad se upisem na faks (sredina 9.mjeseca)  :D  :D
pa me zanima dali ce ribicama biti ok do onda, i ako mogu i kako im popravit boravak do tada?  :)
i imam jos jedno pitanje, danas mi je puko poklopac (stakleni) posto je svjetlo bilo samo polozeno na njega vrerujem da je od topline, i sve je upalo u akvarij, skoro mi je srce stalo jer sam vidjela kad se to desilo i kako je samo sve propalo  :o na svu srecu niti jedna riba nije ozljedena, i jos je i stakla bilo posvuda pola biljaka mi porezalo, uzas..mislila sam samo plexiglass stavit umjesto stakla, je to ok? a lampu ce mi decko sutra prekosutra ucvrstit nekako da stoji iznad.. sad sam stavila samo dasku preko zato sto su mi ribe jako cudne i sklone su skakanju preko noci, bas se zabijaju u poklopac, ne kuzim zasto?? koda se neceg boje, ali samo kad je skroz mrak, obicno im upalim nocno svjetlo pa to svjetli onda su ok.. i zanima me dali mogu stavit nekakve ledice naprimjer, plave mozda da svjetle preko noci, mislim da bi lijepo izgledalo? hvala svima na odgovorima  :zagrljaj:  :)
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2013, 03:23:32 prijepodne od Samantha93 »

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #47 u: Srpanj 21, 2013, 05:31:45 prijepodne »
Svi smo mi majstori,i vjerujem da ti decko moze zalijepiti i veci akvarij,ali reci cu samo da jedan zaostali mjehuric cini cuda,i hrpu posla pri razljepljivanju
Zamisli svaki put kad nesto kvrcne taj osjecaj nesigurnosti da je akvarij napuko,i tra lala lal,ne vrijedi to nikakvih novaca
Usput kazes da ce i oprema za veci kostati,naravno da hoce,i tu mozes gledati di ces sta nabaviti po kojoj cijeni i gledati da nesto ustedis,ali NEMOJ na staklu i ljepljenju stediti,neka to bude perfektno odrađeno,ostalo su sve sitnice

Ribice ti skacu od straha,i vecina tako riba reagira jer u mraku udaraju u stranice akvarija i to ih uplasi,kod mene uvijek gori jedna stedna po noci,tako da nije totalni mrak i da ribe ne dozivljavaju taj šok pri naglom paljenju ili gasenju svijetla,ledice ce biti odlicne za to

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #48 u: Srpanj 21, 2013, 05:44:24 prijepodne »
Svi smo mi majstori,i vjerujem da ti decko moze zalijepiti i veci akvarij,ali reci cu samo da jedan zaostali mjehuric cini cuda,i hrpu posla pri razljepljivanju
Zamisli svaki put kad nesto kvrcne taj osjecaj nesigurnosti da je akvarij napuko,i tra lala lal,ne vrijedi to nikakvih novaca
Usput kazes da ce i oprema za veci kostati,naravno da hoce,i tu mozes gledati di ces sta nabaviti po kojoj cijeni i gledati da nesto ustedis,ali NEMOJ na staklu i ljepljenju stediti,neka to bude perfektno odrađeno,ostalo su sve sitnice

Ribice ti skacu od straha,i vecina tako riba reagira jer u mraku udaraju u stranice akvarija i to ih uplasi,kod mene uvijek gori jedna stedna po noci,tako da nije totalni mrak i da ribe ne dozivljavaju taj šok pri naglom paljenju ili gasenju svijetla,ledice ce biti odlicne za to


cini se da cu kupiti gotovi akvarij jer po cijenama nije neka prevelika razlika, a i namucili bi se sa ljepljenjem.. sada ciljam na akvarij duzine 150  :D .. i kako sam uspjela nagovorit mamu za akvarij rekla je da bi me vozila po njega pa ga mozda uzmem polovno ako nadem nesto sto mi pase

Offline Samantha93

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim savjete za novi akvarij
« Odgovori #49 u: Srpanj 23, 2013, 06:54:50 prijepodne »
rijesila sam se viska riba tako da cu novi akvarij uzet pomalo ali sigurno  :D  :D bilo je ovo previse za mene  :D  :D