Svibanj 07, 2024, 01:12:57 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Kaj mi pak moreju?  (Posjeta: 2907 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Kaj mi pak moreju?
« u: Veljača 20, 2013, 11:17:52 prijepodne »
Bio sam korisnik Iskon interneta (ADSL) kad sam sklapao ugovor rekli su mi da mi e-mail adresa ostaje doživotno(besplatno), po isteku ugovora prešao sam na Optimu ADSL+telefon i rekli su mi da mi e-mail na Iskonu ostaje i da je mogu dalje koristiti. Međutim prije 2 godine su ustanovili da više ne mogu imati e-mail na Iskonu ako sam kod drugog operatera, jedino ako platim što sam neko vrijeme plaćao trajnim nalogom a onda prestao, nakon par mjeseci su me isključili. E sad imam dva pitanja:
1.) Imam li ikakve šanse da preko društva za zaštitu potrošača ili sl. dokažem da im nisam ništa dužan? Doduše ono o doživotnoj besplatnoj adresi su mi usmeno rekli, vjerovatno je u ugovoru ili njihovim općim uvjetima pisalo sitnim slovima nešto što bi im dalo za pravo  -?
2.) I meni puno važnije - radi se o 214KN duga, što sada pokušavaju naplatiti preko Prima Solvent. Da li me za toliki iznos mogu tužiti i onda natjerati da platim još i sudske troškove kamate itd. ili mi ne mogu ništa osim što su me isključili? Ugovor koji sam imao sa Iskonom je odavno istekao. Moji se boje da će doći do ovrhe i da će nam odnijeti televizor i ormare ako ne platim...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #1 u: Veljača 20, 2013, 12:06:48 poslijepodne »
Sto se tice adrese,za to ne znam
Ali sto se tice duga,doce sigurno na naplatu,od frenda sestra nije bila platila vipu par racuna,mozda neki 500kn sve zajedno,znam da je kasnije zavrsilo tako da je morala i kamate platiti i svasta nesto,ali uglavnom ako si im ostao duzan to ce ti sigurno naplatiti jer imaju pravo.
Znam da ima ljudi koji ne placaju neke racune,jer postoji neka cakica kako ih izbjeci,i da odu kao u zastaru,ali mislim da za to moras imati negdje debelu vezu da te to na kraju ne opali po nosu

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #2 u: Veljača 20, 2013, 12:23:22 poslijepodne »
1. ono što piše u ugovoru
2. moraš platiti, mogu ići na sud i za par lipa duga

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #3 u: Veljača 20, 2013, 13:17:48 poslijepodne »
preporučio bi ti da platiš odmah. mojoj curi je T-com javio nakon jedno 3-4god da nije platila nekakav račun od tipa 300tinjak kn i poslali joj ovrhu na 4500kn. 300kn računa plus sudski troškovi i koje kakva sranja plus kamate za 4god. govna od ljudi nista drugo.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #4 u: Veljača 20, 2013, 13:32:20 poslijepodne »
1. ono što piše u ugovoru

Pa ništa ne piše u ugovoru? Pisani ugovor po kojem sam ja imao neke obaveze je odavno istekao, ova usluga je dogovorena telefonski pa pošto su me imali otprije u bazi samo su mi stavili trajni nalog na tekući(kojeg više nemam). Ako to išta bitno mijenja.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #5 u: Veljača 20, 2013, 13:48:04 poslijepodne »
ne zajebavaj se za 200kn i plati.
ako ti odnesu na sud (a bi i za 5kn) onda će se to namjerno odugovlačit, nabijat kamate i onda ćeš od 200 imat 2000 a ti ćeš biti kriv jer "nisi čitao sitna slova"

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #6 u: Veljača 20, 2013, 14:46:40 poslijepodne »
ne kuzim tu pricu o placanju da bi ti ostao mail. Ja sam jos za vrijeme dial-up neta, mislim da '99 imao racun kod iskona i to je bilo bez ikakvog ugovora. Mislim da taj dial up nisam koristio valjda od 2005 no mail adresa mi je i dalje na iskonu, [email protected] i nikad me nitko nije trazio da nesto platim da bi koristio mail.

Offline malimaks

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zg / Vrbani III
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #7 u: Veljača 20, 2013, 15:14:04 poslijepodne »
ne kuzim tu pricu o placanju da bi ti ostao mail. Ja sam jos za vrijeme dial-up neta, mislim da '99 imao racun kod iskona i to je bilo bez ikakvog ugovora. Mislim da taj dial up nisam koristio valjda od 2005 no mail adresa mi je i dalje na iskonu, [email protected] i nikad me nitko nije trazio da nesto platim da bi koristio mail.
dial up da, on ostaje, ali email acc vezan na pakete  tipa maxadsl, maxtv, iskon trio, duo itd... se gasi kad se gasi i usluga, jedino ako zelite placati zadrzavanje email adrese

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #8 u: Veljača 20, 2013, 16:18:43 poslijepodne »
Upravo tako. Zaboravio sam napisati da sam ja prvo imao dial-up account kod njih sa kojim su mi obećali i doživotnu besplatnu adresu. Tek poslije sam prešao na ADSL i adresa mi je ostala. Kad sam prešao na ADSL drugog operatera adresa mi je ostala još par godina, onda su mi rekli da tu adresu ne mogu više zadržati a da sam kod drugog operatera(osim za novce) jer se dial-up usluga u koju je spadala i stalna adresa ukida tj. nema je više.

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #9 u: Veljača 21, 2013, 12:57:09 poslijepodne »
Nikad vise telefonski ne pristajem na nista...jer opeko sam se posto su mi na jedan takav razgovor rekli jedno..a ugovor poslali nes sasvim drugo...naravno kod reklamacije pobili tvrdnju da ni nes takvo moglo biti obecano..lopovska drzava..lopovska posla..
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Kaj mi pak moreju?
« Odgovori #10 u: Svibanj 05, 2013, 20:54:20 poslijepodne »
Eto mene opet. Onaj dug po meni nije bio 214 kuna, dobio sam od Prima Solvent(koji zastupaju Iskon) prvo uplatnicu na cca 206 kuna, onda nakon mjesec dana na 214. Pitao ih koji iznos zapravo žele pa sam čuo nekoliko varijanti, između ostalih i da trebam platiti obje. Skoro sam pristao da platim da ne bih imao problema ali kad razmislim iznos nema veza sa računom koji sam napravio kod Iskona. Tražim da mi objasne taj iznos, oni znaju samo da su tako rekli u Iskonu. Rekao sam im da neću platiti dok ne dobijem specifikaciju odnosno račun. Za još mjesec dana stiže gomila računa koji su većinom bili već podmireni, na onom zadnjem piše da moj dug na taj dan iznosi 104 i račun je na 6 dakle dužan sam 110(moje razmišljanje). To se točno poklapa sa ispisom računa koji mogu vidjeti na svom accountu na webu  i mojom računicom koliko sam im još ostao dužan. Pitam ja ove iz Prima Solventa kako to a oni ne znaju da budu provjerili kod Iskona. I nakon provjere ustanovili su da moram platiti 214 a na osnovu čega da ne znaju da pitam Iskon ako mi nije jasno. Pitao sam ih tada i još nekoliko puta prije da li oni to traže kamate ili da im se plati njihova usluga a oni da ne nema govora da je to samo račun koji sam napravio konzumirajući Iskonove usluge. I uz nešto otezanja odlučio ja platiti u ponedeljak(29.4) ali prije toga nazovem Iskon da pitam koliko sam dužan odgovor je da sam dužan 110 i kad to uplatim stvar riješena, još sam pitao za uplatnicu poziv na broj i to. Odem u banku uplatim, i na svom accountu vidim da sam i dalje dužan. Mislim se prvi maj ovo ono to bude za par dana, popodne vidim u poštanskom sandučiću stoji već ne znam koliko pismo od Prima Solventa da ako smjesta ne platim 214KN da budu me tužili. U četvrtak pitam Iskon kako to da mi je samo jedan račun označen kao podmiren a uplatio sam za sva 4 (za 3 mjeseca i  tjedan dana) ovaj mi odgovori nešto nerazumljivo i pošalje me na drugi broj. Na tom drugom broju mi gospdična kaže da onaj prvi operater nije mogao vidjeti koliko sam dužan jer sam isključen??? i na pitanje što sam to još dužan  odgovori nešto nerazumljivo ali je pristala da mi pošalje faxom promet kartice kupca. E pa na tim karticama ako ih ja dobro čitam vidim da sam do 29.4 bio dužan 110 i nakon uplate 110 saldo mi je nula ali se 30.4. pojavila nova stavka "naplata otpisa potraživanja" sa datumom dospijeća 30.4 od 104 KN (kad se te dvije zbroje dobije se točno onaj misteriozni iznos od 214) I mogu li oni tako? Imaju li uopće pravo naplačivati tako nešto? Mogu li tražiti da se plati nešto što nikada nije bilo specificirano u računu? Mogu li ja njih tužiti za iznudu i prevaru? Dragi Lastane što da radim?